Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

H21

5 090 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon JakobssonLånghundra IF29:15
2Peter ÖbergOK Hällen29:50+0:35
3Erik MartinssonLinköpings OK30:17+1:02
4Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK30:40+1:25
5Love BerzellOK Ravinen31:02+1:47
6Filip JacobssonOK Tisaren31:19+2:04
7Jan TroengOK Linné32:06+2:51
8Gustaf SundbüeOK Hällen32:12+2:57
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF32:12+2:57
10Axel WrådheAttunda OK32:27+3:12
11Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:50+3:35
12Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna32:55+3:40
13Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF33:18+4:03
14Daniel NilssonNyköpings OK33:21+4:06
15Oskar CarlborgOK Hällen33:25+4:10
16Jonas EngströmOK Hällen33:36+4:21
17David LingforsOK Linné33:47+4:32
18Emil KaleredOK Denseln33:48+4:33
19Per CarlborgLinköpings OK33:57+4:42
20Mats RöjgårdOK Kolmården34:03+4:48
21Joel LännevallOK Roslagen34:25+5:10
22Jörgen OhlinTullinge SK34:34+5:19
23Carl NäslundVästerås SOK35:05+5:50
24Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro35:09+5:54
25Torbjörn JacobssonOK Rodhen35:14+5:59
26Håkan PetterssonOK Djerf35:27+6:12
27Lasse JanssonGävle OK35:54+6:39
28Fabian SteenOK Enen36:36+7:21
29Stefan AltorferOLG Cordoba36:38+7:23
30Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF37:18+8:03
31Simon AnderssonOK Rodhen37:36+8:21
32Janne SelkäläKöping-Kolsva OK37:38+8:23
33David MellinSundbybergs IK37:56+8:41
34Jonas VikströmKöping-Kolsva OK37:59+8:44
35Morgan KarlssonSundbybergs IK39:54+10:39
36Martin NorrbomSala OK39:59+10:44
37Joakim SkärlénHaninge SOK40:32+11:17
38Joakim BergBromma-Vällingby SOK41:06+11:51
39Lukas ZwickyOLG Cordoba41:08+11:53
40Joel HallbergIFK Hedemora OK42:15+13:00
41Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF42:33+13:18
42Linus RisplingCentrum OK44:17+15:02
43Ulrik ImbergOK Linné44:20+15:05
44Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby47:06+17:51
45Olof LethagenCentrum OK48:31+19:16
46Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro49:30+20:15
47Ota ŠkvorOK Kamenice51:09+21:54
48Niclas LarssonKöping-Kolsva OK51:36+22:21
49Martin SärnbrinkOK Tisaren51:39+22:24
50Erik NallgårdVästerås SOK52:27+23:12
51Kristoffer EdshageCentrum OK52:46+23:31
52Robert PetterssonIF Thor57:27+28:12
53Johan CelanderKöping-Kolsva OK57:52+28:37
Simon MellinSundbybergs IKej godkänd
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Olle KaleredStora Tuna OKej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser