Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Eskilstuna weekend, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

7 120 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:17:42
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:21:04+3:22
3Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:22:17+4:35
4Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:22:40+4:58
5Andrea SvenssonOK Tisaren1:22:49+5:07
6Johanna EngströmOK Hällen1:23:55+6:13
7Johanna ÖbergOK Hällen1:27:19+9:37
8Emma HelmerssonOK Roxen1:28:11+10:29
9Emma HagrotTäby OK1:31:24+13:42
10Moa KjellstrandCentrum OK1:31:46+14:04
11Sandra NäslundVästerås SOK1:34:46+17:04
12Karin PerssonHagaby GoIF Örebro1:35:03+17:21
13Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:36:49+19:07
14Josefin ErlandssonOK Milan1:37:04+19:22
15Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:37:10+19:28
15Julia OhlssonOK Linné1:37:10+19:28
17Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:38:03+20:21
18Elin DahlinDomnarvets GOIF1:39:50+22:08
19Karin LundbergTullinge SK1:40:36+22:54
20Jenny WegmüllerOK Rodhen1:41:14+23:32
21Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:42:21+24:39
22Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:43:36+25:54
23Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:46:22+28:40
24Linnea TroengSkogslöparna1:51:47+34:05
25Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:55:23+37:41
26Linda ErikssonGävle OK2:23:08+1:05:26
27Johanna HenrikssonOK Tisaren2:33:22+1:15:40
28Pernilla ErikssonGävle OK2:44:31+1:26:49
Josefine AhlbäckOK Milanej start
Chantelle HesselbergOK Hällenej start
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start

H21

10 590 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter ÖbergOK Hällen1:31:16
2Simon JakobssonLånghundra IF1:31:19+0:03
3Jan TroengOK Linné1:34:10+2:54
4Love BerzellOK Ravinen1:34:40+3:24
5Daniel NilssonNyköpings OK1:34:45+3:29
6Per CarlborgLinköpings OK1:35:26+4:10
7Filip JacobssonOK Tisaren1:35:44+4:28
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:35:48+4:32
9Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:35:51+4:35
10Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:35:54+4:38
11David LingforsOK Linné1:36:11+4:55
12Erik MartinssonLinköpings OK1:36:15+4:59
13Axel WrådheAttunda OK1:36:55+5:39
14Jonas EngströmOK Hällen1:37:43+6:27
15Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:38:04+6:48
16Gustaf SundbüeOK Hällen1:39:04+7:48
17Oskar CarlborgOK Hällen1:39:38+8:22
18Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:40:20+9:04
19Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:40:28+9:12
20Mats RöjgårdOK Kolmården1:40:33+9:17
21Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:40:45+9:29
22Jörgen OhlinTullinge SK1:42:17+11:01
23Emil KaleredOK Denseln1:43:42+12:26
24Stefan AltorferOLG Cordoba1:44:31+13:15
25Lasse JanssonGävle OK1:45:47+14:31
26Carl NäslundVästerås SOK1:47:51+16:35
27Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:48:48+17:32
28David MellinSundbybergs IK1:48:55+17:39
29Joel LännevallOK Roslagen1:49:12+17:56
30Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:50:02+18:46
31Håkan PetterssonOK Djerf1:50:39+19:23
32Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:51:07+19:51
33Fabian SteenOK Enen1:51:40+20:24
34Simon AnderssonOK Rodhen1:54:03+22:47
35Lukas ZwickyOLG Cordoba1:54:30+23:14
36Martin NorrbomSala OK1:57:42+26:26
37Joakim SkärlénHaninge SOK1:58:48+27:32
38Morgan KarlssonSundbybergs IK1:59:44+28:28
39Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF2:02:51+31:35
40Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro2:05:39+34:23
41Joel HallbergIFK Hedemora OK2:09:18+38:02
42Ota ŠkvorOK Kamenice2:09:59+38:43
43Ulrik ImbergOK Linné2:10:26+39:10
44Joakim BergBromma-Vällingby SOK2:12:11+40:55
45Linus RisplingCentrum OK2:13:22+42:06
46Martin SärnbrinkOK Tisaren2:16:07+44:51
47Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby2:16:32+45:16
48Erik NallgårdVästerås SOK2:18:47+47:31
49Niclas LarssonKöping-Kolsva OK2:19:12+47:56
50Robert PetterssonIF Thor2:20:43+49:27
51Kristoffer EdshageCentrum OK2:25:38+54:22
52Olof LethagenCentrum OK2:31:50+1:00:34
53Johan CelanderKöping-Kolsva OK2:41:09+1:09:53
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Olle KaleredStora Tuna OKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start

D21 Kort

4 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina LångStora Tuna OK1:24:56
2Malin JacobsonOK Tor1:26:33+1:37
3Rachel CollinsIFK Hedemora OK1:35:29+10:33
4Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:35:55+10:59
5Elin NallgårdVästerås SOK1:41:19+16:23
6Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK1:42:34+17:38
7Boel SundbergOK Södertörn1:46:32+21:36
8Johanna RagvaldOK Linné1:46:59+22:03
9Frida ForsbergTullinge SK2:04:44+39:48
10Malin SundebySkogslöparna2:24:46+59:50
11Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK2:43:25+1:18:29
Åsa RambergHallstahammars OKej start
Sofie RedtzerAttunda OKej start

H21 Kort

7 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders GranbergOK Klemmingen1:48:26
2Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK1:53:18+4:52
3Fredrik ForsbergTullinge SK1:54:01+5:35
4Joachim WansölinOK Ravinen2:05:02+16:36
5Emil ThalinOK Älvsjö-Örby2:17:38+29:12
6Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF2:39:51+51:25
Tobias BeckiusOK Tyrej start

H20

7 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas AnderssonOK Roxen1:08:53
2Lukas LundgrenVäxjö OK1:10:25+1:32
3Niklas CarlssonSundbybergs IK1:12:03+3:10
4Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:12:53+4:00
5Arvid LinderOK Hällen1:18:55+10:02
6Viktor SkoogKils OK1:22:30+13:37
7Hugo DalhammerOK Roxen1:25:38+16:45
8Johan HagströmerOK Hällen1:29:04+20:11
9Benjamin LangerakJärfälla OK1:34:33+25:40
10Albin LarssonGotlands Bro OK1:35:40+26:47
11Johan PerssonAttunda OK1:38:20+29:27
12Henrik HamreforsVästerås SOK1:42:42+33:49
13Alexander AlnessLånghundra IF2:07:27+58:34
Walter LagerhällRehns BKej start
Adam LiljaOK Enenej start
Edvin NordströmTäby OKej start

D18

5 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK1:03:40
2Lotta WeyhenmeyerIF Thor1:11:04+7:24
4Moa HjorthDomnarvets GOIF1:14:57+11:17
5Alicia LundgrenVäxjö OK1:17:03+13:23
6Tindra JernströmAvesta OK1:17:08+13:28
7Linnéa GustafssonOK Hällen1:18:11+14:31
8Sofie ŠafkováOK Kamenice1:24:14+20:34
9Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:25:34+21:54
10Elin LindbladOK Djerf1:25:47+22:07
11Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:26:51+23:11
12Tilda AnderssonTullinge SK1:36:55+33:15
13Elin DahlmarkVästerås SOK1:39:22+35:42
14Hedvig SundstedtRasbo IK2:18:06+1:14:26
Malva SteenOK Enenutom tävlan

H18

6 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas OlmKils OK1:05:20
2Philip CarlssonNyköpings OK1:08:25+3:05
3Albin FalkNyköpings OK1:08:35+3:15
4Jan GajdaOK Kamenice1:10:46+5:26
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:15:37+10:17
6Oskar NymanOK Tyr1:17:12+11:52
7Andreas NäslundVästerås SOK1:22:33+17:13
8Sebastian ŠafkaOK Kamenice1:23:00+17:40
9Emil StørmerOK Kamenice1:23:54+18:34
10Ludvig HolmqvistOK Tor1:25:22+20:02
11Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:31:51+26:31
12Martin SkärlénHaninge SOK1:54:58+49:38
13Christopher AnderssonVingåkers OK2:10:00+1:04:40
14Albert RenellOK Tor2:20:07+1:14:47
Ola EklundKatrineholms OKej godkänd
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Axel Leijon ThorellLånghundra IFej start
William NilssonNyköpings OKej start

D17-20 Kort

4 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin BlomkvistSkattkärrs SOK2:10:52
2Heidi ForsOK Grip2:20:40+9:48

H17-20 Kort

5 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus TäckOK Hammaren1:33:35

D16

4 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK1:07:08
2Karolína BejvlováOK Kamenice1:18:45+11:37
3Ema ČernáOK Kamenice1:21:46+14:38
4Lovisa HambäckLånghundra IF1:24:38+17:30
5Irmelie EnströmSundsvalls OK1:25:49+18:41
6Helena HankovcováOK Kamenice1:30:39+23:31
7Karin WedmanVästerbergslagens OL1:30:40+23:32
8Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:31:38+24:30
9Sofie BodinAlmby IK1:32:04+24:56
10Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:32:59+25:51
11Ida HallinSurahammars SOK1:43:08+36:00
12Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:49:01+41:53
13Emma EngehultNotodden OL1:50:36+43:28

H16

5 660 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Valter PetterssonOK Tisaren1:00:57
2Jonas CarlssonStora Tuna OK1:06:07+5:10
3Casper SkeppSävedalens AIK1:08:51+7:54
4Isak OlssonStigsökarna1:09:00+8:03
5Henrik PetrisiVästerbergslagens OL1:10:12+9:15
6Martin GajdaOK Kamenice1:11:07+10:10
7Adam ŠkvorOK Kamenice1:13:00+12:03
8Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:17:48+16:51
9Hugo HankovecOK Kamenice1:18:10+17:13
10Wille LångbergHudiksvalls OK1:18:47+17:50
11Tomáš KováříkOK Kamenice1:20:42+19:45
12Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen1:22:09+21:12
13Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:23:22+22:25
14David MårtenssonGarphyttans IF1:28:19+27:22
15Oscar OlinIK Hakarpspojkarna1:29:50+28:53
16Linus MalmKFUM Örebro OK1:35:27+34:30
17Carl HedegårdOK Kolmården2:03:05+1:02:08
18Hampus PerssonOK Enen2:03:54+1:02:57
19William VuorinenOK Tor2:56:24+1:55:27
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Eric HallnerOckelbo OKej start
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OLej start
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

3 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilde WickströmOK Tor2:08:21
2Louise LindellGustavsbergs OK2:29:21+21:00

D14

3 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården55:58
2Moa BirkebækStora Tuna OK56:59+1:01
3Elsa KaipeOK Kåre1:02:50+6:52
4Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:05:19+9:21
5Meja AleniusNyköpings OK1:05:55+9:57
6Hanna ÖstbergStora Tuna OK1:15:28+19:30
7Amanda SjödinOK Tisaren1:16:45+20:47
8Jonna LindbladOK Djerf1:19:24+23:26
9Julia AnderssonOK Tor1:20:29+24:31
10Emma OlinIK Hakarpspojkarna1:24:21+28:23
11Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:32:09+36:11
12Kristýna JedličkováOK Kamenice1:37:40+41:42
13Olivia KarlssonKovlands IF1:58:10+1:02:12
14Alva WickströmArboga OK2:01:56+1:05:58
Lovisa DufvaSundsvalls OKej godkänd
Lena PerssonTullinge SKej godkänd
Nelly MårtenssonGarphyttans IFej start
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej start

H14

3 830 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid SkeppSävedalens AIK42:29
2Viktor JemthIF Thor46:03+3:34
3Edvin NilssonLånghundra IF46:38+4:09
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna52:18+9:49
5Casper KarlssonOK Tor53:44+11:15
6Emil LarssonOK Tisaren54:46+12:17
7Hugo ÖrnKFUM Örebro OK54:52+12:23
8Valle LarssonIF Thor57:21+14:52
9Kristoffer KlarinVästerås SOK1:01:52+19:23
10Jakub JedličkaOK Kamenice1:02:42+20:13
11Viktor FröbergOK Tor1:03:33+21:04
12Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:04:39+22:10
13Olle LångbergHudiksvalls OK1:08:54+26:25
14Vidar NettelmarkSurahammars SOK1:09:13+26:44
15Viktor NorbergStora Tuna OK1:10:27+27:58
16Linus HallinSurahammars SOK1:10:48+28:19
17Hugo PerssonOK Denseln1:12:28+29:59
18Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK1:13:26+30:57
19Ludvig EronnLinköpings OK1:13:51+31:22
20Rasmus DoeringGarphyttans IF1:22:13+39:44
21Isak DalinLeksands OK1:22:35+40:06
22Wilhelm TengrothOK Måsen1:27:36+45:07
23Zeb SvenssonOK Tjärnen1:34:11+51:42
24Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:44:03+1:01:34
25Samuel ResmalmOK Hedströmmen1:57:50+1:15:21
26Bruno GöranssonAlmby IK2:04:08+1:21:39
Jakob CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Erik ElfÖlmstads ISej godkänd
Oscar LandstorpOK Torej godkänd
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Jonatan WickströmOK Torej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnej start

D14 Kort

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina HolmqvistOK Tor40:07
2Frida GustavssonStora Sundby GoIF40:44+0:37
3Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF50:19+10:12
4Nora RinmanStora Sundby GoIF52:59+12:52

D12

2 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK30:34
2Tilde TimlövStora Sundby GoIF38:01+7:27
3Alva EliassonSundsvalls OK38:07+7:33
4Nora NordlundOK Kåre40:29+9:55
5Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK41:29+10:55
6Ella JacobsonOK Tor41:30+10:56
7Sofie LindellGustavsbergs OK42:38+12:04
8Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro43:25+12:51
9Elin DoeringGarphyttans IF44:06+13:32
10Elsa TunbladMälarö SOK45:56+15:22
11Emily KruysIF Thor45:59+15:25
12Maja SjödinOK Tisaren46:40+16:06
13Stina SöderqvistLinköpings OK50:46+20:12
14Alice CarlssonIK Standard54:35+24:01
15Emilia MellegårdLidköpings VSK56:33+25:59
16Elin KarlssonKovlands IF1:09:17+38:43
17Wilma WikströmFellingsbro GOIF1:28:08+57:34
18Klara BjällhageOK Tor1:32:45+1:02:11
19Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF1:49:18+1:18:44
Emilia HedmanKungälvs OKej godkänd
Matilda PerssonOK Enenåterbud

H12

2 480 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik NederheimTäby OK24:07
2Anton JonssonOK Tyr26:18+2:11
3Emil ÅbergOK Linné26:51+2:44
4Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK27:09+3:02
5Axel ThybeckLindebygdens OK28:24+4:17
6Emil SkeppSävedalens AIK29:38+5:31
7Viggo HolmbergOK Tylöskog32:41+8:34
8Philip SjödinOK Tisaren33:29+9:22
9Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK33:56+9:49
10Rasmus EngehultNotodden OL35:33+11:26
11Jonathan NilssonGustavsbergs OK37:14+13:07
12Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK39:00+14:53
13Jonathan AnderssonVingåkers OK39:25+15:18
14Oscar KjellmanLinköpings OK41:53+17:46
15Sebastian LindblomGustavsbergs OK42:14+18:07
16Melvin StranskyStora Sundby GoIF42:58+18:51
17Malte KlassonOK Hammaren51:36+27:29
18Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF53:06+28:59
19Arvid FröbergOK Tor1:14:28+50:21
20Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL1:26:49+1:02:42
Viktor FischerOK Linnéej godkänd
Gustav HjelmOK Måsenej godkänd
Gustav NyströmOK Ravinenej godkänd

D12 Kort

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nike RinaldoOK Tor32:24
3Emilia AnderssonOK Tor48:23+15:59
4Elsa VernerOK Tor50:51+18:27
5Julie CasselsjöOK Kolmården1:04:08+31:44
Hanna OlmIF Thorutom tävlan
Ester AspersandSala OKej start
Malva EnlundSala OKej start

H12 Kort

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor ÖstbergStora Tuna OK34:05
2Castor FlordalKatrineholms OK41:13+7:08

D10

2 050 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wilma JonssonOK Tyr27:17
2Molly BomanMälarö SOK31:16+3:59
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK32:48+5:31
4Frida SöderqvistLinköpings OK34:12+6:55
5Astrid JacobsonOK Tor37:03+9:46
6Armida MalmqvistOK Tor37:12+9:55
7Julia EkOK Ravinen37:35+10:18
8Ester KlassonOK Hammaren37:42+10:25
9Elsa KarlssonKatrineholms OK38:21+11:04
10Ellinor KruysIF Thor39:14+11:57
11Mira VejedalSnättringe SK39:29+12:12
12Hedda TunbladMälarö SOK40:13+12:56
13Alice FunkeLeksands OK40:22+13:05
14Selma WickströmArboga OK43:00+15:43
15Alma WesselLänna IF43:46+16:29
16Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:03:26+36:09
Annalena ZinnikerOLK Wiggertalej godkänd
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start
Gabriella HaslerSurahammars SOKej start
Elma MagnellKatrineholms OKej start

H10

2 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alvin LundgrenVäxjö OK23:48
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:56+0:08
3Isak LarssonOK Tisaren26:13+2:25
4Anton ÅbergOK Linné26:22+2:34
5Melker CarlssonKFUM Örebro OK26:25+2:37
6Emil LindgrenOK Tor27:01+3:13
7Oskar KaipeOK Kåre28:13+4:25
8Alfred WesselLänna IF28:26+4:38
9Herman EliassonSundsvalls OK28:48+5:00
10Melker VernerOK Tor30:02+6:14
11David JonforsenHallstahammars OK31:13+7:25
12Axel LindbladOK Djerf32:11+8:23
13Oskar WennbergStorviks IF32:25+8:37
14Alexander DufvaSundsvalls OK33:06+9:18
15Albert JonforsenFrölunda OL34:20+10:32
16Arvid HellbergSundbybergs IK34:43+10:55
17Petr GajdaOK Kamenice37:38+13:50
18Filip ÅkärbjärIFK Mora OK38:57+15:09
19Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF40:45+16:57
20Edvin WesterSkogslöparna41:08+17:20
21Isak WinnerstamEskilstuna OL42:12+18:24
22Gustav NorbergStora Tuna OK44:53+21:05
23Olle LandstorpOK Tor47:10+23:22
24Petter NordlundOK Kåre48:42+24:54
25Emil WinnerstamEskilstuna OL50:17+26:29
Hilding GindemoÄrla IFej godkänd

D35

6 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:24:38
2Sara HelanderDomnarvets GOIF1:29:24+4:46
3Lena NordlundOK Kåre1:35:40+11:02
4Alexandra AltorferOLG Cordoba1:43:12+18:34
5Camilla AdlertegOK Enen1:50:46+26:08
6Sandra EdhagerNyköpings OK1:52:31+27:53
7Sofia SundströmTullinge SK1:56:41+32:03
8Viktoria KarlssonKovlands IF2:10:57+46:19
Karin ElfvingDomnarvets GOIFej start

H35

7 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias NyströmNorbergs OK1:29:24
2Henrik WickströmVästerås SOK1:44:26+15:02
3Stefan RingOK Löftan1:44:38+15:14
4Ingemar ÅkermanTullinge SK1:59:55+30:31
5Johan HöökIK Jarl Rättvik2:01:20+31:56
6Michael WickströmArboga OK2:02:36+33:12
7Per VernerOK Tor2:19:52+50:28
8Bart Van WijngaardenOK Klemmingen2:19:57+50:33
9Christian BjörkmanÅkers IF2:24:13+54:49
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Olle HägglundSträngnäs-Malmby OLej start

D40

5 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin JonssonOK Tyr1:15:13
2Anna EkOK Ravinen1:19:52+4:39
3Anna LöwegrenKatrineholms OK1:24:13+9:00
4Elisabeth FriesUmeå OK1:24:49+9:36
5Malin WiklundAlmby IK1:30:31+15:18
6Katrin SkeppSävedalens AIK1:30:50+15:37
7Sofia CarlssonLindebygdens OK1:31:27+16:14
8Sara TimnerSundsvalls OK1:33:43+18:30
9Johanna JonssonIK Gandvik2:03:12+47:59
10Åsa KruysIF Thor2:04:35+49:22
11Caroline CasselsjöOK Kolmården2:08:33+53:20
12Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF2:17:56+1:02:43
13Sofia HaslerSurahammars SOK2:20:29+1:05:16
14Angelica LindblomGustavsbergs OK2:43:32+1:28:19
15Ida SundstedtRasbo IK2:50:43+1:35:30
16Anna WennbergOK Tor2:53:13+1:38:00
17Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen3:08:25+1:53:12
18Ida WesselLänna IF3:36:58+2:21:45
Anna OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H40

7 820 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus FunkeLeksands OK1:21:38
2Jacob BolinTullinge SK1:26:48+5:10
3Lars NordinTullinge SK1:27:36+5:58
4Lars SoldaggOK Klemmingen1:30:09+8:31
5Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:31:32+9:54
6Gustav NäsmanHaninge SOK1:32:18+10:40
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:33:07+11:29
8Magnus HedmanKungälvs OK1:33:33+11:55
9Jesper HedbergIF Thor1:33:37+11:59
10Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:34:23+12:45
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:34:35+12:57
12Emil AnderssonLänna IF1:36:48+15:10
13Daniel GustafssonKFUM Örebro OK1:37:37+15:59
14Daniel AnderssonIK Gandvik1:40:24+18:46
15Henrik FlordalKatrineholms OK1:40:42+19:04
16Anders FröbergOK Tor1:44:21+22:43
17Mats ÅbergOK Linné1:47:20+25:42
18Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF1:50:59+29:21
19Magnus LindblomGustavsbergs OK1:51:49+30:11
20Henrik HallinSurahammars SOK2:04:19+42:41
21Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK2:08:50+47:12
22Johan StenbergIF Thor2:09:53+48:15
23Urban SärnbrinkOK Tisaren2:15:01+53:23
24Adam JedličkaOK Kamenice2:21:52+1:00:14
25Mikael StranskyStora Sundby GoIF2:35:00+1:13:22
26Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb2:36:11+1:14:33
27Björn NorbergStora Tuna OK2:42:55+1:21:17
28Jakob WedmanVästerbergslagens OL2:50:04+1:28:26
29Björn WinnerstamEskilstuna OL3:41:23+2:19:45
Björn LjunggrenOK Hammarenej start
Lars-Olof MagnellKatrineholms OKej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Andreas OlssonIF Thorej start
Ulf PerssonIFK Enskedeej start

D45

4 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny RöjgårdOK Kolmården1:10:36
2Mia EronnLinköpings OK1:13:46+3:10
4Helena NorbergStora Tuna OK1:15:35+4:59
5Agneta ErikssonOK Kolmården1:17:26+6:50
6Ingela ErikssonGävle OK1:19:27+8:51
7Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:19:30+8:54
8Sofie BergendahlIF Thor1:20:01+9:25
9Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK1:22:01+11:25
10Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:23:54+13:18
11Eva HallOK Tor1:25:47+15:11
12Helena HudečkováOK Kamenice1:35:27+24:51
13Kerstin KahmannTUS Lübbecke1:36:55+26:19
14Kristin HellbergSundbybergs IK1:37:06+26:30
15Anna TimnerKatrineholms OK1:38:44+28:08
16Sofia PerssonTullinge SK1:50:01+39:25
17Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:51:03+40:27
18Kristin RamsellLeksands OK2:08:32+57:56
19Monica AnderssonVingåkers OK2:10:24+59:48
20Anna GustafssonKFUM Örebro OK2:18:34+1:07:58
21Åsa Rimsjö SandTullinge SK2:29:45+1:19:09
22Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK2:38:29+1:27:53
Anna FunkeLeksands OKej godkänd
Susanne LundgrenVäxjö OKej godkänd
Zuzana ŠkvorováOK Kameniceej godkänd
Anna Karin OlmIF Thorutom tävlan

H45

6 680 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas HallménOK Tisaren1:11:11
2Dan LarssonOK Tisaren1:15:21+4:10
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:16:29+5:18
4Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:17:22+6:11
5Lars LindbomMälarö SOK1:19:09+7:58
6Fredrik LindellIF Thor1:20:03+8:52
7Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:22:05+10:54
8Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK1:22:46+11:35
9Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna1:23:08+11:57
10Henric BrohedeOK Tyr1:23:21+12:10
11Markus OlinIK Hakarpspojkarna1:24:03+12:52
12Magnus ÖhlingOK Tor1:26:46+15:35
13Per CarlssonStora Tuna OK1:27:31+16:20
14Niklas HenrikssonAttunda OK1:28:08+16:57
15Christer CasselsjöOK Kolmården1:29:29+18:18
16Erik BengtssonFK Åsen1:31:05+19:54
18David WästlundOK Tyr1:33:38+22:27
19Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:35:39+24:28
20Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:36:59+25:48
21Magnus JonssonSundsvalls OK1:39:36+28:25
22Joakim DahlbergAlmby IK1:40:57+29:46
23Krister ÅkärbjärIFK Mora OK1:41:38+30:27
24Rickard JonforsenHallstahammars OK1:41:44+30:33
25Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:42:22+31:11
26Magnus AnderssonSundbybergs IK1:43:39+32:28
26Fredrik NilssonLånghundra IF1:43:39+32:28
28Mikael NyströmOK Ravinen1:44:42+33:31
29Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:47:26+36:15
30Nic KruysIF Thor1:52:23+41:12
31Mickael GöranssonAlmby IK1:56:48+45:37
32Fredrik LandstorpOK Tor2:05:30+54:19
33Jonas StåhlbrandtRasbo IK2:08:19+57:08
Daniel OlmIF Thorutom tävlan
Jonas LångbergHudiksvalls OKej start

D50

4 140 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yvonne AnderssonTullinge SK1:03:05
2Hana TichovskaSK Praga1:09:57+6:52
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:11:31+8:26
4Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:20:26+17:21
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:20:55+17:50
6Carola RayOK771:21:27+18:22
7Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:21:58+18:53
8Lena GumaeliusWaxholms OK1:22:23+19:18
9Monica BomanGävle OK1:23:58+20:53
10Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:24:22+21:17
11Petra KolsvikHägersta GF1:25:23+22:18
12Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK1:25:36+22:31
13Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro1:26:17+23:12
14Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:27:37+24:32
15Kristina ForsOK Grip1:28:20+25:15
16Pia Käck FritzellGudhems IF1:28:53+25:48
17Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:31:17+28:12
18Berit WetterArboga OK1:33:19+30:14
19Ebba HedegårdOK Kolmården1:41:11+38:06
20Anna NorrbomSala OK1:47:13+44:08
21Monica FröjdSnättringe SK1:47:22+44:17
22Margareta BerghSkarpnäcks OL1:50:55+47:50
23Lotta StålVästerbergslagens OL2:03:37+1:00:32
24Anna LindellGustavsbergs OK2:06:32+1:03:27
25Åsa WikströmFellingsbro GOIF2:14:55+1:11:50
26Maria KjellmanLinköpings OK2:16:05+1:13:00
27Elisabeth StödemanSurahammars SOK2:28:44+1:25:39
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Barbara ZinnikerOLK Wiggertalej godkänd
Barbara LeuenbergerFinspångs SOKej start
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H50

6 050 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK1:07:18
2Ola JernströmAvesta OK1:11:28+4:10
3Ingemar MagnussonOK Måsen1:14:55+7:37
4Sven LundgrenVäxjö OK1:16:27+9:09
5Pär StålVästerbergslagens OL1:17:37+10:19
6Pär EricsonNyköpings OK1:19:05+11:47
7Gunnar KindlundhTrosabygdens OK1:20:42+13:24
8Thomas PerssonOK Denseln1:21:08+13:50
9Christer AlmHagaby GoIF Örebro1:21:55+14:37
10Tomas RayOK771:22:49+15:31
11Anders DalhammerOK Roxen1:23:00+15:42
12Johan MalmOK Kolmården1:24:10+16:52
13Björn CarlssonOK Hällen1:24:43+17:25
14Anders BrinkmanVandrarringen1:24:48+17:30
15Piero SannicoloTullinge SK1:24:50+17:32
16Tomas NormanLeksands OK1:25:19+18:01
17Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:25:29+18:11
18Urban RisbergEskilstuna OL1:25:46+18:28
19Roland SannicoloTäby OK1:26:45+19:27
20Mats EkmanTäby OK1:27:21+20:03
21Peter HambäckLånghundra IF1:27:57+20:39
22Roger LarssonKatrineholms OK1:30:30+23:12
23Tomas JonssonVandrarringen1:30:51+23:33
24Rune EngehultNotodden OL1:32:18+25:00
25Martin ŠkvorOK Kamenice1:33:13+25:55
26Tommy FröjdSundsvalls OK1:35:00+27:42
27Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:35:16+27:58
28Jonas PetterssonOK Tisaren1:35:31+28:13
29Per WintherVästerbergslagens OL1:40:54+33:36
30Kenneth JönssonTullinge SK1:41:09+33:51
31Jonatan LindellGustavsbergs OK1:41:11+33:53
32Patrik ThybeckLindebygdens OK1:44:31+37:13
33Nils AronssonOK Tisaren1:47:46+40:28
34Tore NallgårdVästerås SOK1:54:12+46:54
35Peter ForsOK Grip1:54:40+47:22
36Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL1:55:14+47:56
37Patrik SteenOK Enen1:56:29+49:11
38Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:58:39+51:21
39Oskar NederheimTäby OK1:59:23+52:05
40Eric HuijsersHammarby IF OF2:05:13+57:55
41Magnus HedegårdOK Kolmården2:18:57+1:11:39
Christer ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Patric JärleskogOK Torej godkänd
Gunnar SkärlénHaninge SOKej godkänd
Thomas AnderssonKatrineholms OKej start
Johan AspersandSala OKej start
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OLej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start
Robert ÖstlundSäterbygdens OKej start

D55

4 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria JonssonTullinge SK1:03:55
2Inger BergLinköpings OK1:06:36+2:41
3Kia NordströmTäby OK1:09:34+5:39
4Carina DoyleSundbybergs IK1:16:33+12:38
5Karin ForsbergTullinge SK1:24:15+20:20
6Kerstin SjökvistOK Österåker1:24:31+20:36
7Annika LarssonArboga OK1:25:01+21:06
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:25:32+21:37
9Pia VångellLinköpings OK1:26:27+22:32
10Ann-mari SilfverLånghundra IF1:27:50+23:55
11Agneta GrönlundKatrineholms OK1:30:12+26:17
12Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:46:05+42:10
13Lena HellströmOK Ravinen1:50:54+46:59
14Caroline JohanssonGustavsbergs OK2:02:16+58:21
15Marit ÄngHagaby GoIF Örebro2:04:10+1:00:15
16Marita FilipssonMarkaryds FK2:12:18+1:08:23
Marianne RuppOLG Thunej start

H55

5 770 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BergLinköpings OK1:05:23
2Stefan NybergAvesta OK1:08:56+3:33
3Tomas SjökvistOK Österåker1:13:11+7:48
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1:14:16+8:53
5Peter NordströmTäby OK1:14:50+9:27
6Marcus ErikssonVK Uvarna1:14:51+9:28
7Peter LundbergJärfälla OK1:22:16+16:53
8Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro1:22:29+17:06
9Dan NilssonNyköpings OK1:23:38+18:15
10Thomas JanssonOK Roslagen1:23:44+18:21
11Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:25:30+20:07
12Ronny NordgrenSundbybergs IK1:25:47+20:24
13Pedro LundqvistLinköpings OK1:26:35+21:12
14Håkan DahlbäckOK Österåker1:27:31+22:08
15Jan SundbüeOK Hällen1:30:20+24:57
16Per CarlssonNyköpings OK1:32:39+27:16
17Patrik AhlgrenTäby OK1:33:01+27:38
18Lars JonssonVK Uvarna1:33:43+28:20
19Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:34:34+29:11
20Martin TichovskySK Praga1:34:41+29:18
21Ulf LindbergSnättringe SK1:37:01+31:38
22Lars GerhardssonAttunda OK1:38:14+32:51
23Ulf HamreforsVästerås SOK1:40:37+35:14
24Leif SandahlOK Tyr1:51:33+46:10
25Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:51:36+46:13
26Sverker ErikssonOK Gynge1:53:11+47:48
27Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:53:27+48:04
28Peter AskeljungOK Klemmingen1:53:48+48:25
29Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:58:55+53:32
30Håkan SvenssonAlmby IK2:06:23+1:01:00
31Lars LundinTierps SOK2:15:20+1:09:57
32Bo RenellOK Tor2:20:25+1:15:02
33Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK2:24:05+1:18:42
34Fredrik NilssonKFUM Örebro OK2:24:14+1:18:51
Björn AlpbergAlmby IKej godkänd
Per-Arne ForsbergTullinge SKej godkänd
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Karri LindellOK Måsenej godkänd
Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Urs ZinnikerOLK Wiggertalej godkänd
Mats HallNyköpings OKej start
Ingvar SvenssonAlmby IKej start
Peter YlsöbäckKjula IFej start

D60

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby1:17:03
2Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro1:21:11+4:08
3Barbro IsakssonOK Tisaren1:22:53+5:50
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:22:53+5:50
5Eva ElnerudSigtuna OK1:28:11+11:08
6Gudrun PerssonHallstahammars OK1:41:06+24:03
7Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL1:42:35+25:32
8Susanne HolmbergOK Södertörn1:51:56+34:53
9Tanja-Birgit SöderströmSala OK2:05:39+48:36
10Carina ErikssonNyköpings OK2:17:43+1:00:40

H60

5 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Clas FriesUmeå OK1:13:07
2Roger LindLeksands OK1:13:25+0:18
3Krister GumaeliusWaxholms OK1:13:56+0:49
4Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:15:22+2:15
5Lennart AgénTullinge SK1:17:08+4:01
6Göran JohanssonIF Åland1:19:26+6:19
7Ola HedinOK Hammaren1:23:30+10:23
8Stefan GustafssonOK Hällen1:26:24+13:17
9Göran DoyleSundbybergs IK1:28:13+15:06
10Jörgen KarlssonAttunda OK1:28:52+15:45
11Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:30:52+17:45
12Tomas AnderssonOK Tor1:33:36+20:29
13Ulf NordzellOK Djerf1:38:29+25:22
14Håkan GustafsonEskilstuna OL1:38:33+25:26
15Sten-Olof MatssonLeksands OK1:38:43+25:36
16Kenneth HagströmOK Letstigen1:44:10+31:03
17Nils-Olof BodinAlmby IK1:44:28+31:21
18Tomas VångellLinköpings OK1:49:04+35:57
19Harald BauerIFK Lidingö SOK1:52:05+38:58
20Peter SvenssonAvesta OK1:54:19+41:12
21Ove ErikssonNyköpings OK2:00:15+47:08
22Anders AlamaaIK Vikings OK2:03:40+50:33
23Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik2:12:21+59:14
Stefan O JanssonLerums SOKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Thom SandvikAvesta OKej start
Henry VestergårdAlmby IKej start

D65

3 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL1:08:43
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:10:26+1:43
3Solveig HedenblomSjövalla FK1:20:57+12:14
4Britt-Marie AldénOK Kolmården1:26:08+17:25
5Marianne LissEskilstuna OL1:27:17+18:34
6Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:27:39+18:56
7Monica SvärdOK Klemmingen1:29:52+21:09
8Annika NorströmHallstahammars OK1:34:46+26:03
9Britta EklundTrosabygdens OK1:40:08+31:25
10Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL1:42:28+33:45
11Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:42:50+34:07
12Titti BergendahlOK Måsen1:46:23+37:40
13Lena JakobssonVästerås SOK1:49:58+41:15
14Lena HedmanHallstahammars OK1:50:50+42:07
15Annette RagvaldVingåkers OK2:03:52+55:09
Lena JansonArboga OKej godkänd
Karin LarssonOK Kompassenej godkänd
Solvej CarlsonIFK Hedemora OKej start

H65

4 610 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif CarlssonSOK Viljan1:11:58
2Lars JakobssonVästerås SOK1:12:19+0:21
3Hans-Erik SkalbergVästerås SOK1:20:26+8:28
4Kent ErikssonLerums SOK1:25:22+13:24
5Mats HastadFellingsbro GOIF1:26:40+14:42
6Anders KärrströmTullinge SK1:26:54+14:56
7Bo HerderssonMarkbygdens OK1:27:21+15:23
8Tor-Olof BlomsterIF Åland1:32:32+20:34
9Peter RasmussenNyköpings OK1:32:54+20:56
10Arne JohanssonOK Ravinen1:33:58+22:00
11Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:34:48+22:50
12Lars-Erik HermanssonOK Linné1:35:34+23:36
13Karl-Erik JohanssonOK Södertörn1:36:17+24:19
14Stefan ÖbergOK Milan1:36:42+24:44
15Per-Åke HullAlmby IK1:37:01+25:03
16Lars ÖstlinOK Milan1:37:27+25:29
17Paul NorénOK Södertörn1:42:15+30:17
18Harry EnbergVästerbergslagens OL1:43:43+31:45
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:43:47+31:49
20Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL1:47:09+35:11
21Peder WickströmArboga OK1:47:14+35:16
22Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:47:20+35:22
23Christer NälemarkOK Djerf1:48:16+36:18
24Lennart LundgrenAvesta OK1:53:11+41:13
25Göran SvärdOK Klemmingen1:56:04+44:06
26Ove JohanssonOK Kolmården2:00:38+48:40
27Bo-Göran KarlssonAvesta OK2:04:57+52:59
28Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL2:06:08+54:10
29Martin ErikssonOK Södertörn2:35:17+1:23:19
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ingemar GardSöders-Tyresöej godkänd
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej godkänd
Sven-Olov WiklundArboga OKej godkänd
Sten ÅhlinOK Måsenej godkänd
Kent BergendahlNyköpings OKej start
Jan JohanssonIF Thorej start
Rolf KarlssonOK Hällenej start
Hans RagvaldVingåkers OKej start

D70

2 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Barbro MöllbergArboga OK1:11:24
2Anita JohanssonOK Tor1:19:25+8:01
3Annie GunnarstorpOK Motala1:19:50+8:26
4Eva KjellmanVandrarringen1:20:04+8:40
5Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:25:04+13:40
6Margareta HagstedtVäsby OK1:26:19+14:55
7Sonja JedarÅkers IF1:28:17+16:53
8Ewa NordlundLänna IF1:28:56+17:32
9Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:30:05+18:41
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:48:25+37:01
11Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF2:08:07+56:43
12Ingrid TengelandIK Gandvik2:10:26+59:02
Vega SlottnerJönköpings OKej start

H70

3 990 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK1:04:09
2Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:12:18+8:09
3Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:15:30+11:21
4Torgny PetterssonVästerviks OK1:16:21+12:12
5Alf LindbergKöping-Kolsva OK1:16:23+12:14
6Stig LandstorpOK Tor1:19:33+15:24
7Leif NordlundLänna IF1:21:55+17:46
8Boris HolmbergIF Åland1:24:46+20:37
9Bo SegerEskilstuna OL1:25:07+20:58
10Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF1:25:49+21:40
11Bjarne BlomsterIF Åland1:26:57+22:48
12Torsten PetterssonLånghundra IF1:27:10+23:01
13Håkan AlderudNyköpings OK1:30:48+26:39
14Per-Erik CarleniusKatrineholms OK1:33:43+29:34
15Bertil HöökVästerbergslagens OL1:35:20+31:11
16Bengt SörensenJönköpings OK1:36:53+32:44
17Runar AldénOK Kolmården1:38:35+34:26
18Åke HöglundTimrå SOK1:39:36+35:27
19Åke GranstamOK Tor1:43:20+39:11
20Lennart LundhOK Tisaren1:46:05+41:56
21Håkan SöderqvistArboga OK1:47:14+43:05
22Inge SundströmNyköpings OK1:50:25+46:16
23Ulf StridhSnättringe SK1:51:45+47:36
24Hans-Urs ZwickyOLG Cordoba1:55:08+50:59
25Bernt LöfkvistBjursås OK1:59:37+55:28
26Göran LarssonOK Kompassen2:45:55+1:41:46
Ingvar HalldinOK Tylöskogej godkänd
Anders SellgrenSigtuna OKej godkänd
Leif StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Göran EklundTrosabygdens OKej start
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start
André StraussOLG Thunej start

D75

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Dagny GustavssonSigtuna OK1:11:10
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:11:53+0:43
3Siv StamSäterbygdens OK1:36:53+25:43
4Barbro CedérusSnättringe SK1:42:30+31:20
5Eva von HeijneSigtuna OK1:46:17+35:07
6Barbro JohanssonSjövalla FK2:23:42+1:12:32
7Lisbeth EurénAvesta OK2:51:39+1:40:29
Kerstin ElfÖlmstads ISej godkänd

H75

3 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Ivar MöllbergArboga OK1:13:23
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen1:14:10+0:47
3Bengt JönssonÅkers IF1:14:33+1:10
4Olle JohanssonIFK Hedemora OK1:15:04+1:41
5Karl JohanssonIFK Hedemora OK1:17:13+3:50
6Runo JohanssonKristinehamns OK1:23:50+10:27
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK1:24:00+10:37
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:24:45+11:22
9Lars CedérusSnättringe SK1:24:53+11:30
10Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:25:46+12:23
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:28:34+15:11
12Lars-B LarssonOK Tyr1:30:16+16:53
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:30:44+17:21
14Sverre JonssonOK Ravinen1:32:20+18:57
15Lennart KarlssonOK Grip1:40:35+27:12
16Karl-Robert MoqvistOK Tor1:40:43+27:20
17Uno BergOK Motala1:44:37+31:14
18Göran JohanssonSnättringe SK1:47:39+34:16
19Kjell MjöbergHallstahammars OK1:52:33+39:10
20Lars AlmqvistArboga OK1:56:05+42:42
21Lars KjellmanVandrarringen2:04:45+51:22
22Sune AhlinKöping-Kolsva OK2:28:43+1:15:20
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd
Lars JohanssonOK Torej godkänd
Alf MattssonOK Kolmårdenej start
Magnus MejyrGävle OKej start

D80

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin LexellOK Torfinn1:27:49
2Karin CarlssonNyköpings OK1:40:32+12:43
3Göta KåbergKöping-Kolsva OK2:26:35+58:46
Harriet KarlssonOK Gripej godkänd
Dagny AnderssonOK Tjärnenej start
Ingrid LundinEskilstuna OLej start

H80

2 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Curt ThorénNyköpings OK1:07:03
2Svante NyströmVästerbergslagens OL1:08:33+1:30
3Tord LidströmHagaby GoIF Örebro1:08:51+1:48
4Anders AdlerLinköpings AIK1:15:50+8:47
5Nils JohanssonOK Tjärnen1:24:37+17:34
6Folke NyströmVästerbergslagens OL1:24:38+17:35
7Bo KarlssonKöping-Kolsva OK1:33:58+26:55
Rune SandbergHallstahammars OKej godkänd
John VallinOK Hedströmmenej godkänd
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej start

H85

2 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stig LundinEskilstuna OL1:44:19
2Bengt EdvardssonOK Torfinn1:52:53+8:34
3Bo ElmgrenSundbybergs IK2:30:13+45:54

Inskolning

1 890 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Aron FalkOK Hällenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Kasper BoströmOK Linneutom tävlan
Nora BringertKatrineholms OKutom tävlan
Hilda ElfvingDomnarvets GOIFutom tävlan
Nova FranssonÄrla IFutom tävlan
Agnes HovstadiusOK Lineutom tävlan
Freja HovstadiusOK Lineutom tävlan
Vilma HovstadiusOK Linneutom tävlan
Stina KarlssonKovlands IFutom tävlan
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFutom tävlan
Alva MellegårdLinköpings vskutom tävlan
Liv MobergEskilstuna OLutom tävlan
Liv StällbergTullinge SKutom tävlan
Vera StällbergTullinge SKutom tävlan
David SvahnSundbybergs IKutom tävlan
Tova OlssonIF Thorej start

U1

1 890 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Malkom MalmqvistOK Tor30:50+3:04
3Frida EkOK Ravinen32:00+4:14
4Harald CarlssonKFUM Örebro OK34:25+6:39
5André ÖhlingOK Tor35:38+7:52
6Sigge RinaldoOK Tor38:12+10:26
11Ida KjellmanLinköpings OK42:34+14:48
12Nellie WahlströmIF Thor45:25+17:39
13Måns TroengOK Linné46:56+19:10
14Olle JacobsonOK Tor47:19+19:33
15Linnea DufvaSundsvalls OK50:36+22:50
16Ester FalkOK Hällen51:25+23:39
17Ludvig BomanMälarö SOK51:59+24:13
18Matilda JonforsenFrölunda OL53:52+26:06
19Adam LindgrenOK Tor59:13+31:27
20Jonna DoeringGarphyttans IF59:28+31:42
21Nora TunbladMälarö SOK59:42+31:56
Måns DahlbergAlmby IKutom tävlan
Neo FranssonÄrla IFutom tävlan
Klara GoudeKlubblösutom tävlan
Viktor HellbergSundbybergs IKutom tävlan
Felix HerbstVästerås SOKutom tävlan
Frida HerbstVästerås SOKutom tävlan
Ilon HolmströmOK Ravinenutom tävlan
Ebba JaneråsOK Linnéutom tävlan
Lukas KantarpÄrla IFutom tävlan
Vendela Kettunen SvedbergOK Hammarenutom tävlan
Emma KlarinVästerås SOKutom tävlan
Casper Persson BierfeldtÄrla IFutom tävlan
Freja PerssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Jonatan PerssonOK Enenutom tävlan
Lovisa PerssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Solveig SoldaggOK Klemmingenutom tävlan
Vera StällbergTullinge SKutom tävlan
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Emelie WassbergKlubblösutom tävlan
Moa WegmüllerOK Rodhenutom tävlan
Nike VejedalSnättringe SKutom tävlan
Vera WennbergStorviks IFutom tävlan
Olle ZetterbergVästerås SOKutom tävlan
Elias ÖbergOK Hällenutom tävlan
Elin ÖstbergStora Tuna OKutom tävlan
Ida OlssonIF Thorej start

U2

2 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak StåhlbrandtRasbo IK49:18
3Vidar LarssonIF Thor55:01+5:43
4Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL55:49+6:31
5Lovisa NederheimTäby OK56:20+7:02
7Hugo NyströmOK Ravinen1:13:56+24:38
8Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:29:37+40:19
9Fabian WästlundOK Tyr1:45:18+56:00
Agnes EngmanIK Standardutom tävlan
Lovisa FischerOK Linnéutom tävlan
Elin HedmanKungälvs OKutom tävlan
Karl HedmanKungälvs OKutom tävlan
Amelia HitterstenIK Standardutom tävlan
Iris KällströmerNyköpings OKutom tävlan
Wilma LarssonSala OKutom tävlan
Arvid MagnussonStora Sundby GoIFutom tävlan
Noel MalmströmEskilstuna OLutom tävlan
Anton MobergEskilstuna OLutom tävlan
Alice NorwaldOK Torutom tävlan
Elsa NorwaldOK Torutom tävlan
Emil OlinIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Saga SehlerOK Kolmårdenutom tävlan
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Alma SvahnSundbybergs IKutom tävlan
Tom ValjusLidingö SOKutom tävlan
Iris DahlbergGarphyttans IFej start

Öppen 1

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linnea AnderssonKlubblösutom tävlan
Stefan FriesUmeå OKutom tävlan
Johan GoudeKlubblösutom tävlan
Johanna GoudeKlubblösutom tävlan
Veronica LarssonRasbo IKutom tävlan
Jenny LundbergKlubblösutom tävlan
Ida RökenTäby OKutom tävlan

Öppen 3

2 480 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Annica AhlgrenTäby OKutom tävlan
Cajsa AleniusNyköpings OKutom tävlan
Mikael AleniusNyköpings OKutom tävlan
Catharina AnderssonOK Torutom tävlan
Carin BauerIFK Lidingö SOKutom tävlan
Jonas BerglundBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Joseph ByströmVästerås SOKutom tävlan
Ann-lis  C MårtenssonKlubblösutom tävlan
Linda CarlssonOK Tyrutom tävlan
Fredrik Cederquist TörnbladCentrum OKutom tävlan
Karuna DahlbergGarphyttans IFutom tävlan
Oskar DalinLeksands OKutom tävlan
Ylva DoeringGarphyttans IFutom tävlan
Britt-Marie EkbergOK Orintoutom tävlan
Klara FischerOK Linnéutom tävlan
Jessica FredrikssonKlubblösutom tävlan
Anna GruvrisIK Jarl Rättvikutom tävlan
Emelie GustafssonStora Sundby GoIFutom tävlan
Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Börje GustavssonHägersta GFutom tävlan
Eva HagrotTäby OKutom tävlan
Elis HanssonIF Thorutom tävlan
Sten HellströmOK Ravinenutom tävlan
Viola HolmströmOK Ravinenutom tävlan
Kristina HöökVästerbergslagens OLutom tävlan
Matthias JohanssonGarphyttans IFutom tävlan
Arvid JonforsenHallstahammars OKutom tävlan
Gary JonforsenFrölunda OLutom tävlan
MARIA JONFORSENFrölunda OLutom tävlan
Viktor Kettunen SvedbergOK Hammarenutom tävlan
Satu KettunenOK Hammarenutom tävlan
Jan-Erik KraftHallstahammars OKutom tävlan
Lars LindegrenOK Tylöskogutom tävlan
Ulla LindegrenOK Tylöskogutom tävlan
Lisa LynchKlubblösutom tävlan
Katarina MelinGarphyttans IFutom tävlan
Anna NordinRotebro IS OKutom tävlan
Sanna NorrmanIK Standardutom tävlan
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Elin PalmVästerås SOKutom tävlan
Liz PorteousVästerås SOKutom tävlan
Claes RundströmOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Emelie RökenTäby OKutom tävlan
Liam RönblomKatrineholms OKutom tävlan
Linda SlagbrandVästerås SOKutom tävlan
Stina SmederödKils OKutom tävlan
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Janette StaflinVästerås SOKutom tävlan
Mattias SundstedtRasbo IKutom tävlan
Vega SundstedtRasbo IKutom tävlan
Siw SöderqvistLeksands OKutom tävlan
Jouko TaskinenVästerås SOKutom tävlan
Kajsa VernerOK Torutom tävlan
Linda WickströmOK Torutom tävlan
Hans WrådheOK Tjärnenutom tävlan

Öppen 5

3 830 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
11Matilda EkmanTäby OK1:49:21+35:05
Sara BengtsonKöping-Kolsva OKutom tävlan
Erik BernerssonOK Enenutom tävlan
Dennis BjurstedtSurahammars SOKutom tävlan
Dan BomanMälarö SOKutom tävlan
Henrik BoströmOK Linnéutom tävlan
Åsa CarlssonOK Hällenutom tävlan
Malin DahlbäckOK Österåkerutom tävlan
Louise DalhammerOK Roxenutom tävlan
Anna DufvaSundsvalls OKutom tävlan
Berit EkmanTäby OKutom tävlan
Helena EkmanStora Sundby GoIFutom tävlan
Marie ErikssonLinköpings AIKutom tävlan
Helena FalkTäby OKutom tävlan
Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OKutom tävlan
Lena FlinkFjärås AIKutom tävlan
Jan GustavssonStora Sundby GoIFutom tävlan
Leif  HagstedtVäsby OKutom tävlan
Robert HagströmEskilstuna OLutom tävlan
Annika HallNyköpings OKutom tävlan
Åsa HallanderCentrum OKutom tävlan
Gunilla HamreforsVästerås SOKutom tävlan
Ludvig HaslerSurahammars SOKutom tävlan
Sune HedströmOK Rodhenutom tävlan
Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIFutom tävlan
Cecilia HolmbergOK Tylöskogutom tävlan
Tuva HolmströmOK Ravinenutom tävlan
Emma IsacssonOK Linnéutom tävlan
Magnus JedarÅkers IFutom tävlan
Frida JonforsenHallstahammars OKutom tävlan
Johan KarlssonKatrineholms OKutom tävlan
Anna KlassonOK Hammarenutom tävlan
Heléna KruskopfKorsnäs IF OKutom tävlan
Felix LarssonArboga OKutom tävlan
Jimmy LarssonIF Thorutom tävlan
Lotta LarssonVästerbergslagens OLutom tävlan
Inger LethagenVästerås SOKutom tävlan
Karin LindgrenOK Torutom tävlan
Thomas LindgrenOK Torutom tävlan
Carin MagnussonOK Torutom tävlan
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OFutom tävlan
Anders MobergKatrineholms OKutom tävlan
Johan MobergEskilstuna OLutom tävlan
Kaisa MårtenssonGarphyttans IFutom tävlan
Cecilia NilssonGustavsbergs OKutom tävlan
Linda NilssonLånghundra IFutom tävlan
Linda NordströmOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Pernilla NorwaldOK Torutom tävlan
Eric PalmVästerås SOKutom tävlan
Linnea PetrisiVästerbergslagens OLutom tävlan
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyutom tävlan
Alice RökenTäby OKutom tävlan
Magdalena SjödinOK Tisarenutom tävlan
Sixten SlagbrandVästerås SOKutom tävlan
Lisa sundinKlubblösutom tävlan
Peter SvahnKlubblösutom tävlan
Jimmy SvedbergOK Hammarenutom tävlan
Karin TunbladMälarö SOKutom tävlan
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKutom tävlan
Isak WadmanVästerås SOKutom tävlan
Märta WadmanVästerås SOKutom tävlan
Pasi ValjusIFK Lidingö SOKutom tävlan
Anna WennbergStorviks IFutom tävlan
Henrik WennbergStorviks IFutom tävlan
Hugo ZetterbergVästerås SOKutom tävlan

Öppen 7

3 080 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Klas BringertKatrineholms OKej godkänd
Lars AlbertssonOK Tylöskogutom tävlan
Ingela AlnessLånghundra IFutom tävlan
Daniel AlthausOLG Bernutom tävlan
Hans AnderssonIK Gandvikutom tävlan
Jesper AnderssonVingåkers OKutom tävlan
Mikael AnderssonOK Torutom tävlan
Olle ArmanNyköpings OKutom tävlan
Gertrud AsplundVästerås SOKutom tävlan
Ida AsplundÄrla IFutom tävlan
Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Ulf BolinderVästerås SOKutom tävlan
Ninni CarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Catharina DahlmarkVästerås SOKutom tävlan
Anders DalinLeksands OKutom tävlan
Johanna DalinLeksands OKutom tävlan
Annika DavidssonVästerås SOKutom tävlan
Kurt EkbergOK Orintoutom tävlan
Mia EngehultNotodden OLutom tävlan
Beatrice ErikssonOK Hällenutom tävlan
Margareta ErikssonOK Klemmingenutom tävlan
Per ErikssonLinköpings OKutom tävlan
Veronica ErikssonOK Hällenutom tävlan
Sofia FranssonMotala AIF OLutom tävlan
Irene GustafssonOK Måsenutom tävlan
Hans GustavssonNyköpings OKutom tävlan
Agneta HasselkvistOK Milanutom tävlan
Emma HerbstVästerås SOKutom tävlan
Johan HerbstVästerås SOKutom tävlan
Maria HjorthDomnarvets GOIFutom tävlan
Tony HolmbergOK Tylöskogutom tävlan
Therese HolmströmOK Ravinenutom tävlan
Mona HullAlmby IKutom tävlan
Ulf IsacssonOK Linnéutom tävlan
Birgitta IsakssonVästerås SOKutom tävlan
Sven JacobsonOK Milanutom tävlan
Cecilia JanzonOK Måsenutom tävlan
Linus JernströmAvesta OKutom tävlan
Gitte JutvikTrosabygdens OKutom tävlan
Gitte JutvikTrosabygdens OKutom tävlan
Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Lena  KarlssonOK Måsenutom tävlan
Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Eva KindlundhTrosabygdens OKutom tävlan
Emma KlemetsKöping-Kolsva OKutom tävlan
Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Johan KruskopfKorsnäs IF OKutom tävlan
Mats KåbergKöping-Kolsva OKutom tävlan
Kristin KällströmerNyköpings OKutom tävlan
Ritva KärkkäinenAvesta OKutom tävlan
Christer LagerhällRehns BKutom tävlan
Marie LarssonKöping-Kolsva OKutom tävlan
Jan-Eric LethagenVästerås SOKutom tävlan
Britt inger LindbergSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Lotta LindbergGymmix Huddingeutom tävlan
Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Marie LindbladOK Djerfutom tävlan
Lennart LundquistOK Nalleutom tävlan
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Margareta LöfqvistVästerås SOKutom tävlan
Anders MagnussonNyköpings OKutom tävlan
Anders MelinGarphyttans IFutom tävlan
Jesper MelinGarphyttans IFutom tävlan
Carolina MikaelsdotterVästerås SOKutom tävlan
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLutom tävlan
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKutom tävlan
Conny NilssonNyköpings OKutom tävlan
Kjell NilssonOK Klemmingenutom tävlan
Louise-Marie NilssonOK Klemmingenutom tävlan
Richard NilssonGustavsbergs OKutom tävlan
Anders S NybergSäterbygdens OKutom tävlan
Jenny OlssonStigsökarnautom tävlan
Eva PalmVästerås SOKutom tävlan
Eva PedersenOK Skogshjortarnautom tävlan
Magnus PedersenOK Skogshjortarnautom tävlan
Per PetterssonOK Djerfutom tävlan
Anette RamströmSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Marcus RamströmOK Kåreutom tävlan
Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Elin RimhagenLinköpings OKutom tävlan
Lena RisbyOK Ravinenutom tävlan
Titti RudhAvesta OKutom tävlan
Bibi SilvemarkDalaportens OLutom tävlan
Helena StrömSundbybergs IKutom tävlan
Åsa SundbergOK Södertörnutom tävlan
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Anders SvenskGymmix Huddingeutom tävlan
Kerstin SvenskOK Hällenutom tävlan
Lars Åke SvenskOK Hällenutom tävlan
Karin SärnbrinkOK Tisarenutom tävlan
Lina SöderkvistSäterbygdens OKutom tävlan
Sara SöderqvistLinköpings OKutom tävlan
Birgitta TorstenssonOK Hällenutom tävlan
Mikael TorstenssonOK Hällenutom tävlan
Stellan TäckOK Hammarenutom tävlan
Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OKutom tävlan
Lukas WibergStora Sundby GoIFutom tävlan
Marcus WibergStora Sundby GoIFutom tävlan
Stefan VikströmOK Torutom tävlan
Elin VinbladHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Sofie YngströmKFUM Örebro OKutom tävlan
Tuula ÅhlinOK Måsenutom tävlan
Hans ÖbergOK Hällenutom tävlan

Öppen 8

5 220 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Håkan AhlqvistOK Tyrutom tävlan
Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Johan AlfredssonStora Tuna OKutom tävlan
Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Stefan AnderssonIFK Mora OKutom tävlan
Ulf AnderssonHaninge SOKutom tävlan
Jens AndertoftVästerås SOKutom tävlan
Marcus ArnoldssonVästerås SOKutom tävlan
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Malin AxFinspångs SOKutom tävlan
Björn AxelssonTullinge SKutom tävlan
Ulf BackVandrarringenutom tävlan
Andreas BergLinköpings OKutom tävlan
Josiah BergrothVästerås SOKutom tävlan
Mats BernerssonOK Enenutom tävlan
Mats BirkestålKöping-Kolsva OKutom tävlan
Klara BjällhageOK Torutom tävlan
Nicklas BjällhageOK Torutom tävlan
Gunilla BomanVästerås SOKutom tävlan
Tommy BomanVästerås SOKutom tävlan
Daniel BoströmOK Torutom tävlan
Björn BylundIFK Enskedeutom tävlan
Claes CaspárÄrla IFutom tävlan
Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköpingutom tävlan
Mikael DavidssonVästerås SOKutom tävlan
Niklas DoeringGarphyttans IFutom tävlan
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Kristian FellVästerås SOKutom tävlan
Daniel ForsströmKöping-Kolsva OKutom tävlan
Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Bengt HaglundLeksands OKutom tävlan
Stina HaraldssonJärla Orienteringutom tävlan
Lars HernevidKatrineholms OKutom tävlan
Mats-Åke IsakssonVästerås SOKutom tävlan
Martin JohanssonSnättringe SKutom tävlan
Göran KarlssonOK Hällenutom tävlan
Ruhdi KarlssonVästerås SOKutom tävlan
Patrik LanderOK Enenutom tävlan
Christer LarssonSala OKutom tävlan
Lukas LarssonArboga OKutom tävlan
Anders LundJärfälla OKutom tävlan
Björn LöfrothEskilstuna OLutom tävlan
Ian McKenzieUringa Orienteersutom tävlan
Lennart MyrehedVandrarringenutom tävlan
Daniel NorwaldOK Torutom tävlan
Ivar NäsholmÄrla IFutom tävlan
Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubbutom tävlan
Jörgen OlaussonVingåkers OKutom tävlan
Andreas PerssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Börje PerssonOK Ravinenutom tävlan
Emeli PetterssonTullinge SKutom tävlan
Ulf RådbergOK Roslagenutom tävlan
Niclas RökenTäby OKutom tävlan
Sanna SkoogKils OKutom tävlan
Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Sofia StenbergDomnarvets GOIFutom tävlan
Åke SundinHällefors OKutom tävlan
Benneth SundqvistKöping-Kolsva OKutom tävlan
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Henrik SöderqvistLinköpings AIKutom tävlan
Per TorstenssonKlubblösutom tävlan
Håkan TrollvadSurahammars SOKutom tävlan
Eva WadmanVästerås SOKutom tävlan
Per WadmanVästerås SOKutom tävlan
Lisa WesterSkogslöparnautom tävlan
Stefan WestlinOK Måsenutom tävlan
Andreas YngströmHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Andreas ZeijlonOK Hällenutom tävlan
Mattias ZeijlonOK Hällenutom tävlan
Karl ZensOK Torutom tävlan
Anna ZetterbergVästerås SOKutom tävlan
Catarina ÖbergStora Tuna OKutom tävlan
Tomas ÖbergOK Hällenutom tävlan
Fredrik ÖstbergStora Tuna OKutom tävlan

Öppen 9

7 820 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Claes AnderssonKlubblösutom tävlan
Simon BernerssonOK Enenutom tävlan
Jerker BomanGävle OKutom tävlan
Ludvig ErikssonKils OKutom tävlan
Andreas FischerOK Linnéutom tävlan
Joakim GustafssonFinspångs SOKutom tävlan
Johan HydenKlubblösutom tävlan
Johan HörnfeldtOK Ravinenutom tävlan
Jonas KarlssonKovlands IFutom tävlan
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Nils LinderOK Hällenutom tävlan
Lars LönnkvistTullinge SKutom tävlan
Andreas MagnussonOK Måsenutom tävlan
David ModigOK Denselnutom tävlan
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFFutom tävlan
Pär NymanOK Tyrutom tävlan
Robert PalmVästerås SOKutom tävlan
Emil RankkaOK Roxenutom tävlan
Emma RisbyOK Ravinenutom tävlan
Olof SmittSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Johan StällbergTullinge SKutom tävlan
Johan SundénVästerås SOKutom tävlan
Kari TalltjärnVästerås SOKutom tävlan
Linus TalltjärnKlubblösutom tävlan
Andreas UllerKils OKutom tävlan
Kristofer WesterSkogslöparnautom tävlan
Mattias ÖstbergStora Tuna OKutom tävlan

Öppen 10

4 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Patrik GustavssonVästerbergslagens OLutom tävlan
Peter KraftSala OKutom tävlan
Barbro LönnkvistTullinge SKutom tävlan
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Anna RökenTäby OKutom tävlan
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKutom tävlan
Emma ÖstbergStora Tuna OKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser