Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

7 430 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren53:577:15
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF54:21+0:247:18 Ladda ner rutt i gpx-format
3Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF54:52+0:557:23
4Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF55:48+1:517:30
5Johanna EngströmOK Hällen58:10+4:137:49
6Johanna ÖbergOK Hällen1:01:41+7:448:18
7Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:01:53+7:568:19
8Julia OhlssonOK Linné1:01:58+8:018:20
9Josefin ErlandssonOK Milan1:01:59+8:028:20
10Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:02:09+8:128:21
11Emma HagrotTäby OK1:03:35+9:388:33
12Sandra NäslundVästerås SOK1:04:28+10:318:40
13Emma HelmerssonOK Roxen1:06:29+12:328:56
14Karin PerssonHagaby GoIF Örebro1:07:00+13:039:01
15Jenny WegmüllerOK Rodhen1:10:26+16:299:28
16Karin LundbergTullinge SK1:12:41+18:449:46
17Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:13:04+19:079:50
18Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:16:11+22:1410:15
19Moa KjellstrandCentrum OK1:20:25+26:2810:49
20Linnea TroengSkogslöparna1:28:08+34:1111:51
21Josefine AhlbäckOK Milan1:35:52+41:5512:54
22Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:42:59+49:0213:51
23Linda ErikssonGävle OK1:48:34+54:3714:36
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Elin DahlinDomnarvets GOIFej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Pernilla ErikssonGävle OKej godkänd
Chantelle HesselbergOK Hällenej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start
Johanna HenrikssonOK Tisarenej start
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start

H21

9 890 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen55:095:34
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF56:05+0:565:40
3Daniel NilssonNyköpings OK57:22+2:135:48
4David LingforsOK Linné57:32+2:235:49
5Jan TroengOK Linné57:47+2:385:50
6Erik MartinssonLinköpings OK57:51+2:425:50
7Love BerzellOK Ravinen58:18+3:095:53
8Simon JakobssonLånghundra IF58:20+3:115:53
9Per CarlborgLinköpings OK58:26+3:175:54
10Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK59:43+4:346:02
11Oskar CarlborgOK Hällen1:00:03+4:546:04
12Mats RöjgårdOK Kolmården1:00:08+4:596:04
13Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:00:42+5:336:08
14Erik BerzellJärla Orientering1:00:59+5:506:09
15Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:01:41+6:326:14
16Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:21+7:126:18
17Gustaf SundbüeOK Hällen1:04:00+8:516:28
18Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:04:04+8:556:28
19Stefan AltorferOLG Cordoba1:07:01+11:526:46
20Jörgen OhlinTullinge SK1:07:19+12:106:48
21Jonas EngströmOK Hällen1:08:48+13:396:57
22Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:09:40+14:317:02
23David MellinSundbybergs IK1:11:30+16:217:13
24Carl NäslundVästerås SOK1:11:34+16:257:14
25Morgan KarlssonSundbybergs IK1:12:12+17:037:18
26Simon AnderssonOK Rodhen1:13:38+18:297:26
27Lasse JanssonGävle OK1:13:45+18:367:27
28Lukas ZwickyOLG Cordoba1:14:32+19:237:32
29Robert PetterssonIF Thor1:14:54+19:457:34
30Håkan PetterssonOK Djerf1:16:39+21:307:45
31Martin NorrbomSala OK1:16:46+21:377:45
32Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:17:45+22:367:51
33Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:17:47+22:387:51
34Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:18:45+23:367:57
35Martin SärnbrinkOK Tisaren1:19:08+23:598:00
36Joel HallbergIFK Hedemora OK1:19:21+24:128:01
37Linus RisplingCentrum OK1:21:08+25:598:12
38Ulrik ImbergOK Linné1:28:31+33:228:57
39Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:29:46+34:379:04
40Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:35:23+40:149:38
41Kristoffer EdshageCentrum OK1:40:57+45:4810:12
42Olof LethagenCentrum OK1:44:25+49:1610:33
43Joakim SkärlénHaninge SOK1:46:07+50:5810:43
44Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:58:09+1:03:0011:56
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Torbjörn JacobssonOK Rodhenej godkänd
Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Filip JacobssonOK Tisarenej start
Emil KaleredOK Denselnej start
Joel LännevallOK Roslagenej start
Fabian SteenOK Enenej start
Ota ŠkvorOK Kameniceej start
Erik NallgårdVästerås SOKej start
Niclas LarssonKöping-Kolsva OKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Olle KaleredStora Tuna OKej start

D21 Kort

4 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina LångStora Tuna OK42:318:53
2Malin JacobsonOK Tor46:19+3:489:41
3Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK50:31+8:0010:34
4Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby53:05+10:3411:06
5Boel SundbergOK Södertörn53:44+11:1311:14
6Rachel CollinsIFK Hedemora OK59:58+17:2712:32
7Johanna RagvaldOK Linné1:07:27+24:5614:06
8Frida ForsbergTullinge SK1:16:46+34:1516:03
9Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:18:42+36:1116:27
10Malin SundebySkogslöparna1:25:54+43:2317:58
Sofie RedtzerAttunda OKej start
Elin NallgårdVästerås SOKej start
Åsa RambergHallstahammars OKej start

H21 Kort

7 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ForsbergTullinge SK1:18:3510:10
2Emil ThalinOK Älvsjö-Örby1:22:03+3:2810:37
3Joachim WansölinOK Ravinen1:26:51+8:1611:15
4Anders GranbergOK Klemmingen1:30:03+11:2811:39
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OKej godkänd
Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tobias BeckiusOK Tyrej start

H20

7 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK47:386:13
2Lukas LundgrenVäxjö OK48:39+1:016:21
3Simon SchusterIFK Lidingö SOK50:19+2:416:34
4Johan HagströmerOK Hällen56:10+8:327:20
5Viktor SkoogKils OK57:01+9:237:27
6Edvin NordströmTäby OK57:43+10:057:32
7Walter LagerhällRehns BK58:02+10:247:35
8Hugo DalhammerOK Roxen1:01:16+13:388:00
9Benjamin LangerakJärfälla OK1:02:52+15:148:13
10Arvid LinderOK Hällen1:03:16+15:388:16
11Jonas AnderssonOK Roxen1:04:50+17:128:28
12Albin LarssonGotlands Bro OK1:05:21+17:438:32
13Alexander AlnessLånghundra IF1:23:07+35:2910:51
Johan PerssonAttunda OKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Adam LiljaOK Enenej start

D18

4 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta WeyhenmeyerIF Thor43:138:51
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK45:13+2:009:15
3Tindra JernströmAvesta OK47:21+4:089:42
4Alicia LundgrenVäxjö OK48:54+5:4110:01
5Elin LindbladOK Djerf49:19+6:0610:06
6Moa HjorthDomnarvets GOIF49:40+6:2710:10
7Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK51:18+8:0510:30
8Malva SteenOK Enen56:44+13:3111:37
9Johanna SärnbrinkOK Tisaren57:37+14:2411:48
10Linnéa GustafssonOK Hällen1:00:59+17:4612:29
11Tilda AnderssonTullinge SK1:07:55+24:4213:55
Hedvig SundstedtRasbo IKej godkänd
Sofie ŠafkováOK Kameniceej start
Elin DahlmarkVästerås SOKej start

H18

6 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK40:256:15
2Lukas OlmKils OK40:55+0:306:20
3Albin FalkNyköpings OK49:29+9:047:40
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF52:00+11:358:03
5Andreas NäslundVästerås SOK53:10+12:458:14
6Ludvig HolmqvistOK Tor59:42+19:179:15
7Jan GajdaOK Kamenice1:00:29+20:049:22
8Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:01:28+21:039:31
9Ola EklundKatrineholms OK1:12:10+31:4511:11
10Martin SkärlénHaninge SOK1:16:15+35:5011:49
11Albert RenellOK Tor1:33:17+52:5214:27
Oskar NymanOK Tyrej godkänd
Christopher AnderssonVingåkers OKej godkänd
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Sebastian ŠafkaOK Kameniceej start
Emil StørmerOK Kameniceej start
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFej start
William NilssonNyköpings OKej start

D17-20 Kort

4 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:01:0713:42
2Heidi ForsOK Grip1:04:53+3:4614:32

H17-20 Kort

5 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus TäckOK Hammaren46:278:48

D16

4 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK39:518:56
2Helena HankovcováOK Kamenice42:48+2:579:35
3Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK43:33+3:429:45
4Irmelie EnströmSundsvalls OK44:40+4:4910:00
5Sofie BodinAlmby IK49:27+9:3611:05
6Ida HallinSurahammars SOK50:54+11:0311:24
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL50:59+11:0811:25
8Emma EngehultNotodden OL54:13+14:2212:09
9Karin WedmanVästerbergslagens OL55:02+15:1112:20
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Ema ČernáOK Kameniceej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Karolína BejvlováOK Kameniceej start

H16

5 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren34:286:32
2Casper SkeppSävedalens AIK36:28+2:006:55
3Jonas CarlssonStora Tuna OK36:41+2:136:57
4Isak OlssonStigsökarna37:53+3:257:11
5Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb38:17+3:497:15
6Henrik PetrisiVästerbergslagens OL39:55+5:277:34
7Martin GajdaOK Kamenice40:27+5:597:40
8Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF41:18+6:507:50
9Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF45:00+10:328:32
10Wille LångbergHudiksvalls OK52:43+18:1510:00
11David MårtenssonGarphyttans IF53:10+18:4210:05
12Marcus EkmanTäby OK53:48+19:2010:12
13Carl HedegårdOK Kolmården55:21+20:5310:30
14Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen55:41+21:1310:33
15Oscar OlinIK Hakarpspojkarna1:06:53+32:2512:41
16Albin EronnLinköpings OK1:21:49+47:2115:31
17William VuorinenOK Tor1:37:54+1:03:2618:34
Hampus PerssonOK Enenej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OLej start
Adam ŠkvorOK Kameniceej start
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo HankovecOK Kameniceej start
Eric HallnerOckelbo OKej start
Linus MalmKFUM Örebro OKej start
Tomáš KováříkOK Kameniceej start

D16 Kort

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde WickströmOK Tor1:15:2420:12
2Louise LindellGustavsbergs OK1:25:21+9:5722:52

D14

3 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre29:558:01
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården30:25+0:308:09
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:31+3:368:59
4Julia AnderssonOK Tor38:01+8:0610:11
5Hanna ÖstbergStora Tuna OK38:26+8:3110:18
6Meja AleniusNyköpings OK39:08+9:1310:29
7Amanda SjödinOK Tisaren40:32+10:3710:52
8Moa BirkebækStora Tuna OK48:15+18:2012:56
9Isabelle StåhlbrandtRasbo IK50:45+20:5013:36
10Jonna LindbladOK Djerf57:08+27:1315:19
11Matilda EkmanTäby OK59:22+29:2715:54
12Lena PerssonTullinge SK59:34+29:3915:58
13Olivia KarlssonKovlands IF1:22:01+52:0621:59
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alva WickströmArboga OKej godkänd
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej start
Kristýna JedličkováOK Kameniceej start
Nelly MårtenssonGarphyttans IFej start
Lovisa DufvaSundsvalls OKej start

H14

3 730 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna22:466:06
2Arvid SkeppSävedalens AIK23:00+0:146:09
3Edvin NilssonLånghundra IF23:14+0:286:13
4Viktor JemthIF Thor25:15+2:296:46
5Hugo ÖrnKFUM Örebro OK25:45+2:596:54
6Hugo PerssonOK Denseln26:40+3:547:08
7Casper KarlssonOK Tor29:27+6:417:53
8Kristoffer KlarinVästerås SOK29:29+6:437:54
9Emil LarssonOK Tisaren31:30+8:448:26
10Vidar NettelmarkSurahammars SOK32:09+9:238:37
11Viktor FröbergOK Tor32:29+9:438:42
12Olle LångbergHudiksvalls OK33:05+10:198:52
13Jakob CarlssonStora Tuna OK34:23+11:379:13
14Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK35:35+12:499:32
15Ludvig EronnLinköpings OK35:57+13:119:38
16Valle LarssonIF Thor36:35+13:499:48
17Bruno GöranssonAlmby IK41:17+18:3111:04
18Viktor NorbergStora Tuna OK41:22+18:3611:05
19Jonatan WickströmOK Tor43:32+20:4611:40
20Rasmus DoeringGarphyttans IF44:54+22:0812:02
21Zeb SvenssonOK Tjärnen46:35+23:4912:29
22Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:04:29+41:4317:17
23Wilhelm TengrothOK Måsen1:11:26+48:4019:09
24Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:11:30+48:4419:10
Linus HallinSurahammars SOKej godkänd
Samuel ResmalmOK Hedströmmenej start
Jakub JedličkaOK Kameniceej start
Erik ElfÖlmstads ISej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Oscar LandstorpOK Torej start
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Isak DalinLeksands OKej start

D14 Kort

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina HolmqvistOK Tor23:579:39
2Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF24:12+0:159:45
3Frida GustavssonStora Sundby GoIF27:28+3:3111:04
4Nora RinmanStora Sundby GoIF39:51+15:5416:04

D12

2 480 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK19:177:46
2Ella JacobsonOK Tor21:16+1:598:34
3Alva EliassonSundsvalls OK21:23+2:068:37
4Sofie LindellGustavsbergs OK22:27+3:109:03
5Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK23:11+3:549:20
6Tilde TimlövStora Sundby GoIF23:17+4:009:23
7Emily KruysIF Thor24:02+4:459:41
8Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro24:45+5:289:58
9Nora NordlundOK Kåre27:07+7:5010:56
10Elin DoeringGarphyttans IF27:15+7:5810:59
11Maja SjödinOK Tisaren27:24+8:0711:02
12Alice CarlssonIK Standard28:53+9:3611:38
13Elsa TunbladMälarö SOK31:00+11:4312:30
14Emilia HedmanKungälvs OK31:53+12:3612:51
15Emilia MellegårdLidköpings VSK32:52+13:3513:15
16Elin KarlssonKovlands IF34:59+15:4214:06
17Klara BjällhageOK Tor35:19+16:0214:14
18Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF46:18+27:0118:40
19Wilma WikströmFellingsbro GOIF49:01+29:4419:45
Stina SöderqvistLinköpings OKej start
Matilda PerssonOK Enenåterbud

H12

2 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK14:355:52
2Emil ÅbergOK Linné17:30+2:557:03
3Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:10+3:357:19
4Philip SjödinOK Tisaren18:24+3:497:25
5Emil SkeppSävedalens AIK19:32+4:577:52
6Axel ThybeckLindebygdens OK20:16+5:418:10
7Viggo HolmbergOK Tylöskog20:29+5:548:15
7Viktor FischerOK Linné20:29+5:548:15
9Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK21:14+6:398:33
10Jonathan NilssonGustavsbergs OK21:15+6:408:34
11Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK22:17+7:428:59
12Rasmus EngehultNotodden OL22:56+8:219:14
13Oscar KjellmanLinköpings OK23:36+9:019:30
14Melvin StranskyStora Sundby GoIF28:12+13:3711:22
15Anton JonssonOK Tyr28:54+14:1911:39
16Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF31:20+16:4512:38
17Jonathan AnderssonVingåkers OK32:22+17:4713:03
18Malte KlassonOK Hammaren33:12+18:3713:23
19Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL35:12+20:3714:11
20Sebastian LindblomGustavsbergs OK36:51+22:1614:51
21Arvid FröbergOK Tor42:03+27:2816:57
22Gustav HjelmOK Måsen50:10+35:3520:13
Gustav NyströmOK Ravinenej start

D12 Kort

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa VernerOK Tor13:408:11
2Emilia AnderssonOK Tor14:51+1:118:53
3Hanna OlmIF Thor16:36+2:569:56
4Nike RinaldoOK Tor18:05+4:2510:49
5Julie CasselsjöOK Kolmården20:47+7:0712:26
6Malva EnlundSala OK24:11+10:3114:28
7Ester AspersandSala OK29:26+15:4617:37

H12 Kort

1 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Castor FlordalKatrineholms OK21:5613:08
Viktor ÖstbergStora Tuna OKej godkänd

D10

1 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia EkOK Ravinen12:427:36
2Frida SöderqvistLinköpings OK13:45+1:038:14
3Hedda TunbladMälarö SOK14:48+2:068:51
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK15:07+2:259:03
5Alice FunkeLeksands OK15:15+2:339:07
6Mira VejedalSnättringe SK16:44+4:0210:01
7Armida MalmqvistOK Tor16:50+4:0810:04
8Elma MagnellKatrineholms OK17:08+4:2610:15
9Elsa KarlssonKatrineholms OK17:20+4:3810:22
10Selma WickströmArboga OK17:59+5:1710:46
11Molly BomanMälarö SOK18:09+5:2710:52 Ladda ner rutt i gpx-format
12Ester KlassonOK Hammaren18:38+5:5611:09
13Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF19:20+6:3811:34
14Alma WesselLänna IF19:34+6:5211:42
15Annalena ZinnikerOLK Wiggertal20:01+7:1911:59
16Astrid JacobsonOK Tor22:46+10:0413:37
17Ellinor KruysIF Thor26:33+13:5115:53
18Wilma JonssonOK Tyr30:28+17:4618:14
Gabriella HaslerSurahammars SOKej godkänd
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start

H10

1 670 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LarssonOK Tisaren10:366:20
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:46+0:106:26
3Alvin LundgrenVäxjö OK11:32+0:566:54
4Melker CarlssonKFUM Örebro OK11:48+1:127:03
5Anton ÅbergOK Linné11:49+1:137:04
6Oskar KaipeOK Kåre12:03+1:277:12
7Petr GajdaOK Kamenice13:02+2:267:48
8Melker VernerOK Tor13:35+2:598:08
9Alexander DufvaSundsvalls OK14:08+3:328:27
10Arvid HellbergSundbybergs IK14:19+3:438:34
11Herman EliassonSundsvalls OK14:20+3:448:34
12David JonforsenHallstahammars OK14:58+4:228:57
13Emil LindgrenOK Tor15:13+4:379:06
14Filip ÅkärbjärIFK Mora OK15:39+5:039:22
15Oskar WennbergStorviks IF15:53+5:179:30
16Emil WinnerstamEskilstuna OL15:58+5:229:33
17Isak WinnerstamEskilstuna OL16:13+5:379:42
18Albert JonforsenFrölunda OL18:02+7:2610:47
19Hilding GindemoÄrla IF18:29+7:5311:04
20Petter NordlundOK Kåre19:25+8:4911:37
21Gustav NorbergStora Tuna OK21:08+10:3212:39
22Axel LindbladOK Djerf21:18+10:4212:45
23Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF22:02+11:2613:11
24Edvin WesterSkogslöparna25:39+15:0315:21
25Alfred WesselLänna IF26:20+15:4415:46
Olle LandstorpOK Torej start

D35

6 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ElfvingDomnarvets GOIF57:349:29
2Sara HelanderDomnarvets GOIF58:38+1:049:40
3Lena NordlundOK Kåre58:56+1:229:43
4Camilla AdlertegOK Enen58:57+1:239:43
5Sofia SundströmTullinge SK1:00:00+2:269:54
6Sandra EdhagerNyköpings OK1:02:03+4:2910:14 Ladda ner rutt i gpx-format
7Alexandra AltorferOLG Cordoba1:05:21+7:4710:47
8Karin ElfvingDomnarvets GOIF1:05:35+8:0110:49
9Viktoria KarlssonKovlands IF1:18:17+20:4312:55

H35

7 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan RingOK Löftan58:277:34
2Mathias NyströmNorbergs OK1:00:47+2:207:52
3Henrik WickströmVästerås SOK1:05:15+6:488:27
4Johan HöökIK Jarl Rättvik1:12:59+14:329:27
5Michael WickströmArboga OK1:17:31+19:0410:02
6Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:19:28+21:0110:17
7Ingemar ÅkermanTullinge SK1:21:13+22:4610:31
8Per VernerOK Tor1:28:55+30:2811:31
9Christian BjörkmanÅkers IF1:38:40+40:1312:46
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Olle HägglundSträngnäs-Malmby OLej start

D40

4 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr47:579:49
2Anna LöwegrenKatrineholms OK51:07+3:1010:28
3Anna EkOK Ravinen54:11+6:1411:06
4Sara TimnerSundsvalls OK57:14+9:1711:43
5Malin WiklundAlmby IK57:48+9:5111:50
6Sofia CarlssonLindebygdens OK59:11+11:1412:07
7Katrin SkeppSävedalens AIK59:47+11:5012:15
8Elisabeth FriesUmeå OK1:03:48+15:5113:04
9Sofia HaslerSurahammars SOK1:05:14+17:1713:22
10Johanna JonssonIK Gandvik1:14:04+26:0715:10
11Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:21:17+33:2016:39
12Caroline CasselsjöOK Kolmården1:22:42+34:4516:56
13Åsa KruysIF Thor1:24:01+36:0417:12
14Angelica LindblomGustavsbergs OK1:28:32+40:3518:08
15Ida SundstedtRasbo IK1:35:44+47:4719:37
Ida WesselLänna IFej godkänd
Anna OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinenej start
Anna WennbergOK Toråterbud

H40

7 650 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordinTullinge SK55:457:17
2Pontus FunkeLeksands OK57:26+1:417:30
3Gustav NäsmanHaninge SOK59:01+3:167:42
4Jacob BolinTullinge SK59:29+3:447:46
5Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL59:40+3:557:47
6Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:02:49+7:048:12
7Henrik SjögrenHaninge SOK1:03:43+7:588:19
8Jesper HedbergIF Thor1:05:08+9:238:30
9Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:07:56+12:118:52
10Anders FröbergOK Tor1:08:50+13:058:59
11Daniel AnderssonIK Gandvik1:09:03+13:189:01
12Daniel GustafssonKFUM Örebro OK1:10:22+14:379:11
13Magnus HedmanKungälvs OK1:11:09+15:249:18
14Emil AnderssonLänna IF1:11:24+15:399:20
15Mats ÅbergOK Linné1:13:34+17:499:36
16Magnus LindblomGustavsbergs OK1:15:05+19:209:48
17Henrik FlordalKatrineholms OK1:15:19+19:349:50
18Henrik HallinSurahammars SOK1:26:06+30:2111:15
19Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:29:27+33:4211:41
20Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF1:38:22+42:3712:51
21Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:40:19+44:3413:06
22Urban SärnbrinkOK Tisaren1:44:37+48:5213:40
23Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:48:32+52:4714:11
24Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:50:28+54:4314:26
25Björn WinnerstamEskilstuna OL2:05:01+1:09:1616:20
Mikael StranskyStora Sundby GoIFej godkänd
Andreas OlssonIF Thorej godkänd
Björn NorbergStora Tuna OKej godkänd
Johan StenbergIF Thorej godkänd
Adam JedličkaOK Kameniceej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
Ulf PerssonIFK Enskedeej start
Björn LjunggrenOK Hammarenej start

D45

4 780 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK40:138:24
2Jenny RöjgårdOK Kolmården40:43+0:308:31
3Helena NorbergStora Tuna OK42:18+2:058:50
4Sofie BergendahlIF Thor42:35+2:228:54
5Anna Karin OlmIF Thor43:40+3:279:08
6Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK47:04+6:519:50
7Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:18+7:059:53
8Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF49:17+9:0410:18
9Eva HallOK Tor50:09+9:5610:29
10Ingela ErikssonGävle OK51:52+11:3910:51
11Agneta ErikssonOK Kolmården52:53+12:4011:03
12Kerstin KahmannTUS Lübbecke52:58+12:4511:04
13Kristin HellbergSundbybergs IK55:23+15:1011:35
14Åsa Rimsjö SandTullinge SK57:53+17:4012:06
15Anna TimnerKatrineholms OK59:11+18:5812:22
16Susanne LundgrenVäxjö OK1:00:32+20:1912:39
17Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:01:28+21:1512:51
18Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:03:43+23:3013:19
19Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:06:33+26:2013:55
20Monica AnderssonVingåkers OK1:09:54+29:4114:37
21Anna FunkeLeksands OK1:11:12+30:5914:53
Sofia PerssonTullinge SKej godkänd
Kristin RamsellLeksands OKej godkänd
Zuzana ŠkvorováOK Kameniceej start
Helena HudečkováOK Kameniceej start

H45

6 450 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren43:286:44
2Henric BrohedeOK Tyr45:05+1:376:59
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:27+3:597:21
4Lars LindbomMälarö SOK47:44+4:167:24
5Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK47:56+4:287:25
6Dan LarssonOK Tisaren48:14+4:467:28
7Magnus ÖhlingOK Tor49:04+5:367:36
8Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF49:48+6:207:43
9Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna50:58+7:307:54
10Fredrik LindellIF Thor51:02+7:347:54
11Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK51:33+8:057:59
12Markus OlinIK Hakarpspojkarna52:23+8:558:07
13Christer CasselsjöOK Kolmården54:19+10:518:25
14Erik BengtssonFK Åsen56:41+13:138:47
15Niklas HenrikssonAttunda OK57:49+14:218:57
16Krister ÅkärbjärIFK Mora OK57:50+14:228:57
17Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro58:06+14:389:00
18Mats GustafssonKFUM Örebro OK58:15+14:479:01
19David WästlundOK Tyr59:03+15:359:09
20Magnus JonssonSundsvalls OK59:53+16:259:17
21Joakim DahlbergAlmby IK1:00:18+16:509:20
22Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:01:59+18:319:36
23Daniel OlmIF Thor1:02:10+18:429:38
24Mikael NyströmOK Ravinen1:02:23+18:559:40
25Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:03:10+19:429:47
26Magnus AnderssonSundbybergs IK1:04:17+20:499:57
27Rickard JonforsenHallstahammars OK1:07:33+24:0510:28
28Per CarlssonStora Tuna OK1:09:54+26:2610:50
29Nic KruysIF Thor1:10:08+26:4010:52
30Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:15:13+31:4511:39
31Mickael GöranssonAlmby IK1:18:43+35:1512:12
32Fredrik NilssonLånghundra IF1:20:05+36:3712:24
Fredrik LandstorpOK Torej start
Jonas LångbergHudiksvalls OKej start

D50

3 810 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL32:578:38
2Yvonne AnderssonTullinge SK33:37+0:408:49
3Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro38:19+5:2210:03
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK39:29+6:3210:21
5Marie AlfredssonOK Tyr40:23+7:2610:35
6Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:23+8:2610:51
7Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK41:25+8:2810:52
8Monica BomanGävle OK41:37+8:4010:55
9Hana TichovskaSK Praga41:39+8:4210:55
10Petra KolsvikHägersta GF41:57+9:0011:00
11Anna NorrbomSala OK42:00+9:0311:01
12Charlotta AskeljungOK Klemmingen42:43+9:4611:12
13Pia Käck FritzellGudhems IF43:50+10:5311:30
14Ebba HedegårdOK Kolmården45:38+12:4111:58
15Carola RayOK7745:55+12:5812:03
16Lena GumaeliusWaxholms OK46:36+13:3912:13
17Kristina ForsOK Grip47:35+14:3812:29
18Berit WetterArboga OK47:57+15:0012:35
19Barbara LeuenbergerFinspångs SOK49:16+16:1912:55
20Karin TorstenssonFalköpings AIK OK49:37+16:4013:01
21Monica FröjdSnättringe SK55:16+22:1914:30
22Maria KjellmanLinköpings OK56:25+23:2814:48
23Eva-Lena NilssonNyköpings OK57:02+24:0514:58
24Barbara ZinnikerOLK Wiggertal57:57+25:0015:12
25Lotta StålVästerbergslagens OL58:13+25:1615:16
26Margareta BerghSkarpnäcks OL1:01:57+29:0016:15
27Anna LindellGustavsbergs OK1:03:30+30:3316:40
28Åsa WikströmFellingsbro GOIF1:04:54+31:5717:02
Elisabeth StödemanSurahammars SOKej godkänd
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start

H50

6 060 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK41:076:47
2Ola JernströmAvesta OK43:36+2:297:11
3Pär StålVästerbergslagens OL45:38+4:317:31
4Urban RisbergEskilstuna OL48:58+7:518:04
5Pär EricsonNyköpings OK49:25+8:188:09
6Gunnar KindlundhTrosabygdens OK50:02+8:558:15
7Ingemar MagnussonOK Måsen50:24+9:178:19
8Thomas PerssonOK Denseln50:44+9:378:22
9Sven LundgrenVäxjö OK50:58+9:518:24
10Tomas NormanLeksands OK52:17+11:108:37
11Tomas RayOK7752:47+11:408:42
12Johan MalmOK Kolmården52:55+11:488:43
13Anders BrinkmanVandrarringen53:37+12:308:50
14Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb54:37+13:309:00
15Roger LarssonKatrineholms OK55:53+14:469:13
16Christer AlmHagaby GoIF Örebro56:40+15:339:21
17Kenneth JönssonTullinge SK56:45+15:389:21
18Thomas AnderssonKatrineholms OK57:33+16:269:29
19Jonas PetterssonOK Tisaren57:51+16:449:32
19Mats EkmanTäby OK57:51+16:449:32
21Piero SannicoloTullinge SK58:15+17:089:36
22Patrik ThybeckLindebygdens OK58:37+17:309:40
23Björn CarlssonOK Hällen59:14+18:079:46
24Rune EngehultNotodden OL59:43+18:369:51
25Tommy FröjdSundsvalls OK1:00:36+19:2910:00
26Per WintherVästerbergslagens OL1:02:21+21:1410:17
27Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:03:32+22:2510:29
28Peter ForsOK Grip1:05:15+24:0810:46
29Anders DalhammerOK Roxen1:06:19+25:1210:56
30Christer ErikssonOK Kolmården1:07:42+26:3511:10
31Oskar NederheimTäby OK1:08:05+26:5811:14
32Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:08:08+27:0111:14
33Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL1:08:43+27:3611:20
34Jonatan LindellGustavsbergs OK1:11:08+30:0111:44
35Patrik SteenOK Enen1:12:10+31:0311:54
36Magnus HedegårdOK Kolmården1:12:53+31:4612:01
37Patric JärleskogOK Tor1:13:36+32:2912:08
38Nils AronssonOK Tisaren1:14:37+33:3012:18
39Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:18:00+36:5312:52
40Gunnar SkärlénHaninge SOK1:44:52+1:03:4517:18
Johan AspersandSala OKej godkänd
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Tore NallgårdVästerås SOKej start
Roland SannicoloTäby OKej start
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OLej start
Martin ŠkvorOK Kameniceej start
Eric HuijsersHammarby IF OFej start

D55

3 810 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonTullinge SK32:268:30
2Inger BergLinköpings OK33:44+1:188:51
3Kia NordströmTäby OK36:46+4:209:39
4Agneta GrönlundKatrineholms OK40:22+7:5610:35
5Ann-mari SilfverLånghundra IF40:51+8:2510:43
6Carina DoyleSundbybergs IK41:27+9:0110:52
7Kerstin SjökvistOK Österåker41:30+9:0410:53
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK42:59+10:3311:16
9Karin ForsbergTullinge SK44:32+12:0611:41
10Annika LarssonArboga OK45:13+12:4711:52
11Pia VångellLinköpings OK47:04+14:3812:21
12Lena HellströmOK Ravinen51:18+18:5213:27
13Marit ÄngHagaby GoIF Örebro55:51+23:2514:39
14Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:03:26+31:0016:38
15Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:04:09+31:4316:50
16Marianne RuppOLG Thun1:12:45+40:1919:05
17Marita FilipssonMarkaryds FK1:24:17+51:5122:07

H55

5 600 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK41:567:29
2Marcus ErikssonVK Uvarna44:04+2:087:52
3Peter NordströmTäby OK44:29+2:337:56
4Stefan NybergAvesta OK45:14+3:188:04
5Tomas SjökvistOK Österåker46:42+4:468:20
6Mats HallNyköpings OK47:18+5:228:26
7Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:52+5:568:32
8Peter LundbergJärfälla OK51:16+9:209:09
9Ronny NordgrenSundbybergs IK51:37+9:419:13
10Pedro LundqvistLinköpings OK51:47+9:519:14
11Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF54:34+12:389:44
12Håkan DahlbäckOK Österåker55:06+13:109:50
13Per CarlssonNyköpings OK57:14+15:1810:13
14Lars GerhardssonAttunda OK58:02+16:0610:21
15Lars JonssonVK Uvarna58:03+16:0710:21
16Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK58:23+16:2710:25
17Per-Arne ForsbergTullinge SK1:00:55+18:5910:52
18Peter AskeljungOK Klemmingen1:01:04+19:0810:54
19Björn AlpbergAlmby IK1:01:40+19:4411:00
20Peter YlsöbäckKjula IF1:01:46+19:5011:01
21Ulf LindbergSnättringe SK1:02:31+20:3511:09
22Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro1:02:34+20:3811:10
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:03:51+21:5511:24
24Jan SundbüeOK Hällen1:04:15+22:1911:28
25Leif SandahlOK Tyr1:08:58+27:0212:18
26Sverker ErikssonOK Gynge1:09:19+27:2312:22
27Martin TichovskySK Praga1:09:25+27:2912:23
28Bo RenellOK Tor1:13:45+31:4913:10
29Karri LindellOK Måsen1:15:56+34:0013:33
30Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:20:19+38:2314:20
31Urs ZinnikerOLK Wiggertal1:21:38+39:4214:34
32Håkan SvenssonAlmby IK1:22:15+40:1914:41
33Ingvar SvenssonAlmby IK1:37:15+55:1917:21
34Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:42:42+1:00:4618:20
35Lars LundinTierps SOK1:46:35+1:04:3919:01
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
Thomas JanssonOK Roslagenej start
Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OFej start
Ulf HamreforsVästerås SOKej start
Patrik AhlgrenTäby OKej start
Dan NilssonNyköpings OKej start

D60

3 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby40:2212:07
2Barbro IsakssonOK Tisaren40:34+0:1212:10
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:07+7:4514:26
4Gudrun PerssonHallstahammars OK48:30+8:0814:33
5Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro49:02+8:4014:43
6Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL1:01:51+21:2918:34
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:02:16+21:5418:41
Susanne HolmbergOK Södertörnej godkänd
Carina ErikssonNyköpings OKej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej start

H60

4 840 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK35:157:16
2Jörgen KarlssonAttunda OK38:01+2:467:51
3Krister GumaeliusWaxholms OK38:32+3:177:57
4Thom SandvikAvesta OK40:37+5:228:23
5Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF40:38+5:238:23
6Lennart AgénTullinge SK41:04+5:498:29
7Roger LindLeksands OK41:23+6:088:33
8Tapani MattusIFK Lidingö SOK41:57+6:428:40
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL44:21+9:069:09
10Stefan GustafssonOK Hällen44:36+9:219:12
11Sten-Olof MatssonLeksands OK46:29+11:149:36
12Nils-Olof BodinAlmby IK49:48+14:3310:17
13Tomas AnderssonOK Tor50:49+15:3410:29
14Håkan GustafsonEskilstuna OL51:49+16:3410:42
15Ulf NordzellOK Djerf55:04+19:4911:22
16Göran DoyleSundbybergs IK55:40+20:2511:30
17Peter SvenssonAvesta OK57:02+21:4711:47
18Stefan O JanssonLerums SOK59:09+23:5412:13
19Henry VestergårdAlmby IK59:33+24:1812:18
20Tomas VångellLinköpings OK1:00:43+25:2812:32
21Ola HedinOK Hammaren1:01:32+26:1712:42
22Ove ErikssonNyköpings OK1:02:52+27:3712:59
23Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik1:03:47+28:3213:10
24Harald BauerIFK Lidingö SOK1:04:41+29:2613:21
25Anders AlamaaIK Vikings OK1:05:35+30:2013:33
26Kenneth HagströmOK Letstigen1:17:08+41:5315:56
Göran JohanssonIF Ålandej start

D65

3 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL37:1511:11
2Lena JansonArboga OK40:07+2:5212:02
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK43:06+5:5112:56
4Solveig HedenblomSjövalla FK46:33+9:1813:58
5Britt-Marie AldénOK Kolmården48:02+10:4714:25
6Marianne LissEskilstuna OL50:30+13:1515:09
7Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL50:31+13:1615:10
8Margareta HaraldssonGustavsbergs OK51:03+13:4815:19
9Britta EklundTrosabygdens OK54:15+17:0016:17
10Annette RagvaldVingåkers OK54:27+17:1216:21
11Annika NorströmHallstahammars OK54:29+17:1416:21
12Monica SvärdOK Klemmingen55:23+18:0816:37
13Lena JakobssonVästerås SOK58:14+20:5917:29
14Lena HedmanHallstahammars OK1:00:44+23:2918:14
15Karin LarssonOK Kompassen1:13:53+36:3822:11
Titti BergendahlOK Måsenej godkänd
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Solvej CarlsonIFK Hedemora OKej godkänd

H65

4 780 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan39:328:16
2Lars JakobssonVästerås SOK43:02+3:309:00
3Sven-Olov WiklundArboga OK44:02+4:309:12
4Bo HerderssonMarkbygdens OK45:56+6:249:36
5Tor-Olof BlomsterIF Åland46:07+6:359:38
6Hans-Erik SkalbergVästerås SOK47:20+7:489:54
7Mats HastadFellingsbro GOIF47:58+8:2610:02
7Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL47:58+8:2610:02
9Jan JohanssonIF Thor47:59+8:2710:02
10Karl-Erik JohanssonOK Södertörn48:00+8:2810:02
11Kent ErikssonLerums SOK48:31+8:5910:08
12Christer NälemarkOK Djerf48:40+9:0810:10
13Stefan ÖbergOK Milan49:46+10:1410:24 Ladda ner rutt i gpx-format
14Kent BergendahlNyköpings OK51:50+12:1810:50
15Sten ÅhlinOK Måsen51:55+12:2310:51
16Arne JohanssonOK Ravinen53:15+13:4311:08
17Per-Åke HullAlmby IK53:40+14:0811:13
18Ingemar GardSöders-Tyresö53:59+14:2711:17
19Peter RasmussenNyköpings OK54:34+15:0211:24
20Lars ÖstlinOK Milan54:35+15:0311:25
21Paul NorénOK Södertörn55:27+15:5511:36
22Rolf KarlssonOK Hällen56:31+16:5911:49
23Anders KärrströmTullinge SK56:54+17:2211:54
24Magnus HaraldssonGustavsbergs OK58:10+18:3812:10
25Karl-Göran WahlströmAlmby IK58:26+18:5412:13
26Lars-Erik HermanssonOK Linné59:19+19:4712:24
27Peder WickströmArboga OK59:57+20:2512:32
28Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:00:20+20:4812:37
29Göran SvärdOK Klemmingen1:00:59+21:2712:45
30Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:01:42+22:1012:54
31Ove JohanssonOK Kolmården1:05:33+26:0113:42
32Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:08:43+29:1114:22
33Bo-Göran KarlssonAvesta OK1:09:50+30:1814:36
34Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:22:39+43:0717:17
Harry EnbergVästerbergslagens OLej godkänd
Martin ErikssonOK Södertörnej godkänd
Hans RagvaldVingåkers OKej start
Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OLej start
Lennart LundgrenAvesta OKej start

D70

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK43:0614:45
2Margareta HagstedtVäsby OK45:12+2:0615:28
3Anita JohanssonOK Tor46:54+3:4816:03
4Sonja JedarÅkers IF48:01+4:5516:26
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna49:23+6:1716:54
6Eva KjellmanVandrarringen51:00+7:5417:27
7Ewa NordlundLänna IF52:17+9:1117:54
8Annie GunnarstorpOK Motala53:58+10:5218:28
9Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:00:40+17:3420:46
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:01:37+18:3121:06
11Ingrid TengelandIK Gandvik1:23:50+40:4428:42
12Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:30:39+47:3331:02
Vega SlottnerJönköpings OKej start

H70

3 990 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK38:019:31
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK39:05+1:049:47
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF39:44+1:439:57
4Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:48+2:4710:13 Ladda ner rutt i gpx-format
5Stig LandstorpOK Tor40:53+2:5210:14
6Leif StrandbergGustavsbergs OK42:28+4:2710:38
7Boris HolmbergIF Åland45:17+7:1611:20
8Bo SegerEskilstuna OL46:26+8:2511:38
9Runar AldénOK Kolmården46:44+8:4311:42
10Nils KarlssonVäxjö AIS47:25+9:2411:53
11Torsten PetterssonLånghundra IF47:31+9:3011:54
12Bjarne BlomsterIF Åland47:57+9:5612:01
13Torgny PetterssonVästerviks OK48:13+10:1212:05
14Leif NordlundLänna IF48:44+10:4312:12
15Bengt SörensenJönköpings OK50:00+11:5912:31
16Lennart LundhOK Tisaren51:09+13:0812:49
17Göran EklundTrosabygdens OK54:38+16:3713:41
18Håkan SöderqvistArboga OK55:39+17:3813:56
19Anders SellgrenSigtuna OK56:19+18:1814:06
20Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF56:40+18:3914:12
21Åke HöglundTimrå SOK57:19+19:1814:21
22Inge SundströmNyköpings OK58:07+20:0614:33
23Bernt LöfkvistBjursås OK58:32+20:3114:40
24Ingvar HalldinOK Tylöskog1:00:40+22:3915:12
25Åke GranstamOK Tor1:02:12+24:1115:35
26Ulf StridhSnättringe SK1:04:27+26:2616:09
27Hans-Urs ZwickyOLG Cordoba1:06:08+28:0716:34
28André StraussOLG Thun1:08:59+30:5817:17
Bertil HöökVästerbergslagens OLej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Håkan AlderudNyköpings OKej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej start
Per-Erik CarleniusKatrineholms OKej start

D75

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK38:0413:02
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK39:25+1:2113:29
3Eva von HeijneSigtuna OK47:42+9:3816:20
4Siv StamSäterbygdens OK53:55+15:5118:27
5Barbro CedérusSnättringe SK59:09+21:0520:15
6Barbro JohanssonSjövalla FK1:27:41+49:3730:01
Lisbeth EurénAvesta OKej godkänd
Kerstin ElfÖlmstads ISej start

H75

3 330 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ivar MöllbergArboga OK37:3111:15
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen39:00+1:2911:42
3Bengt JönssonÅkers IF41:00+3:2912:18
4Karl JohanssonIFK Hedemora OK41:04+3:3312:19
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:51+5:2012:52
6Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK45:11+7:4013:34
7Lars JohanssonOK Tor45:20+7:4913:36
8Runo JohanssonKristinehamns OK47:26+9:5514:14
8Lars CedérusSnättringe SK47:26+9:5514:14
10Sverre JonssonOK Ravinen47:46+10:1514:20
11Kjell MjöbergHallstahammars OK47:54+10:2314:23
12Jan JohanssonIFK Hedemora OK50:18+12:4715:06
13Lars-B LarssonOK Tyr52:03+14:3215:37
14Uno BergOK Motala53:13+15:4215:58
15Göran JohanssonSnättringe SK55:33+18:0216:40
16Leif HermundstadSnättringe SK56:28+18:5716:57
17Sven Erik SjöholmMullsjö SOK59:09+21:3817:45
18Lars AlmqvistArboga OK1:00:25+22:5418:08
19Karl-Robert MoqvistOK Tor1:00:57+23:2618:18
20Alf MattssonOK Kolmården1:02:38+25:0718:48
21Lars KjellmanVandrarringen1:15:46+38:1522:45
22Lennart KarlssonOK Grip1:24:35+47:0425:24
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start
Magnus MejyrGävle OKej start
Olle JohanssonIFK Hedemora OKej start

D80

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn44:3319:58
2Dagny AnderssonOK Tjärnen1:24:00+39:2737:40
3Harriet KarlssonOK Grip1:25:48+41:1538:28
Karin CarlssonNyköpings OKej godkänd
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej start
Ingrid LundinEskilstuna OLej start

H80

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK35:5712:18
2Svante NyströmVästerbergslagens OL37:40+1:4312:53
3Anders AdlerLinköpings AIK41:15+5:1814:07
4Folke NyströmVästerbergslagens OL42:17+6:2014:28
5John VallinOK Hedströmmen48:37+12:4016:38
Bo KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Nils JohanssonOK Tjärnenej godkänd
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej start
Rune SandbergHallstahammars OKej start
Tord LidströmHagaby GoIF Örebroej start

H85

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt EdvardssonOK Torfinn58:2326:10
Stig LundinEskilstuna OLej godkänd
Bo ElmgrenSundbybergs IKej start

Inskolning

1 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora BringertKatrineholms OKfullföljt
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Aron FalkOK Hällenfullföljt
Elin HedmanKungälvs OKfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Isabella LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Tova OlssonIF Thorfullföljt
Nils RaskVingåkers OKfullföljt
Teodor RingqvistKlubblösfullföljt
Ludvig StåhlbergKovlands IFfullföljt
Loke SundbergOK Södertörnfullföljt
David SvahnSundbybergs IKfullföljt
Isak WegmullerOK Rodhenfullföljt
Oliver WickströmArboga OKfullföljt
Ebbot VieroVandrarringenfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

1 590 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malkom MalmqvistOK Tor14:018:48
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK14:12+0:118:55
3Frida EkOK Ravinen14:57+0:569:24
4Måns DahlbergAlmby IK15:48+1:479:56
5Emma KlarinVästerås SOK16:50+2:4910:35
6Viktor HellbergSundbybergs IK17:06+3:0510:45
7André ÖhlingOK Tor17:26+3:2510:57
8Ester FalkOK Hällen18:04+4:0311:21
9Sigge RinaldoOK Tor18:08+4:0711:24
10Tilde BirkebaekStora Tuna OK18:26+4:2511:35
11Moa WegmüllerOK Rodhen18:29+4:2811:37
12Måns TroengOK Linné19:05+5:0412:00
13Olle JacobsonOK Tor20:04+6:0312:37
14Nellie WahlströmIF Thor20:09+6:0812:40
15Adam LindgrenOK Tor20:26+6:2512:51
16Ida OlssonIF Thor20:49+6:4813:05
16Elton MagnellKatrineholms OK20:49+6:4813:05
18Linnea DufvaSundsvalls OK20:56+6:5513:09
18Elvin MagnellKatrineholms OK20:56+6:5513:09
20Ludvig BomanMälarö SOK21:04+7:0313:14
21Alva MellegårdLidköpings VSK21:15+7:1413:21
22Ida KjellmanLinköpings OK21:28+7:2713:30
23Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren21:32+7:3113:32
24Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK21:37+7:3613:35
25Lukas KantarpÄrla IF21:43+7:4213:39
26Solveig SoldaggOK Klemmingen21:49+7:4813:43
27Elsa NorwaldOK Tor23:16+9:1514:37
28Lukas StåhlbergKovlands IF23:17+9:1614:38
29Alice NorwaldOK Tor23:22+9:2114:41
30Ebba JaneråsOK Linné23:26+9:2514:44
31Nora TunbladMälarö SOK23:44+9:4314:55
32Matilda JonforsenFrölunda OL23:54+9:5315:01
32Jonna DoeringGarphyttans IF23:54+9:5315:01
34Lovisa PerssonDomnarvets GOIF25:15+11:1415:52
35Freja PerssonDomnarvets GOIF25:20+11:1915:55
36Stina KarlssonKovlands IF25:38+11:3716:07
37Clara EkOK Ravinen27:04+13:0317:01
38Vega KoivistoNorbergs OK29:33+15:3218:35
39Nike VejedalSnättringe SK40:01+26:0025:10
40Vera WennbergStorviks IF49:09+35:0830:54
Anton MobergEskilstuna OLej start

U2

1 670 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne LagerqvistGarphyttans IF12:587:45
2Hugo NyströmOK Ravinen14:50+1:528:52
3Arvid MagnussonStora Sundby GoIF14:57+1:598:57
4Viktor Kettunen SvedbergOK Hammaren15:45+2:479:25
5Anton MobergEskilstuna OL15:51+2:539:29
6Elin DjerfGarphyttans IF17:53+4:5510:42
7Isak StåhlbrandtRasbo IK17:58+5:0010:45
8Jonatan PerssonOK Enen18:06+5:0810:50
9Laura RaskVingåkers OK19:52+6:5411:53
10Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL20:11+7:1312:05
11Emil ÖbergOK Hällen20:33+7:3512:18
12Lovisa FischerOK Linné20:35+7:3712:19
13Saga SehlerOK Kolmården20:53+7:5512:30
14Lucas ÖbergOK Hällen20:58+8:0012:33
15Vidar LarssonIF Thor21:28+8:3012:51
16Albin BerggrenOK Renen21:50+8:5213:04
17Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL22:13+9:1513:18
18Karl HedmanKungälvs OK22:38+9:4013:33
19Tom ValjusLidingö SOK23:21+10:2313:58
20Josefine FranssonOK Milan23:39+10:4114:09
21Iris DahlbergGarphyttans IF23:49+10:5114:15
22Isak BergmanFellingsbro GOIF25:54+12:5615:30
23Clara BergmanFellingsbro GOIF26:32+13:3415:53
24Alma SvahnSundbybergs IK29:01+16:0317:22
25Iris KällströmerNyköpings OK29:08+16:1017:26
26Lovisa NederheimTäby OK31:38+18:4018:56
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start
Fabian WästlundOK Tyrej start

Öppen 1

1 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malachy BrunkerIK Standard14:368:44
2Mathilda EkEskilstuna OL19:03+4:2711:24
3Alvin NordinOK Älvsjö-Örby20:59+6:2312:33 Ladda ner rutt i gpx-format
4Stefan FriesUmeå OK30:22+15:4618:11
Veronica LarssonRasbo IKej godkänd

Öppen 3

2 480 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK21:028:28
2Arvid JonforsenHallstahammars OK22:29+1:279:03
3Karuna DahlbergGarphyttans IF24:20+3:189:48
4Ylva DoeringGarphyttans IF25:08+4:0610:08
5Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb25:32+4:3010:17
6Åsa WisénSnättringe SK25:45+4:4310:22
7Mathias DahlbergGarphyttans IF25:56+4:5410:27
8Marius DahlbergGarphyttans IF26:29+5:2710:40
9Elis HanssonIF Thor26:35+5:3310:43
10Fredrik Cederquist TörnbladCentrum OK28:18+7:1611:24
11Sten HellströmOK Ravinen28:34+7:3211:31
12Thomas BomanOK Tyr28:38+7:3611:32
13Jessica FredrikssonKlubblös28:51+7:4911:37
14Katarina MelinGarphyttans IF29:11+8:0911:46
15Anna GerhardssonAttunda OK29:38+8:3611:56
16MARIA JONFORSENFrölunda OL31:15+10:1312:36
17Monika JonssonOK Tor33:20+12:1813:26
18Elin BomanOK Tyr33:37+12:3513:33
19Karin WansulinKlubblös33:46+12:4413:36
20Sanna NorrmanIK Standard35:04+14:0214:08
21Klara FischerOK Linné35:05+14:0314:08
22Gary JonforsenFrölunda OL35:12+14:1014:11
23Linda WickströmOK Tor36:57+15:5514:53
24Catharina AnderssonOK Tor37:33+16:3115:08
25Åsa EnlundSala OK39:21+18:1915:52
26Gunilla Hansen GustavssonHägersta GF39:28+18:2615:54
27Anna NordinOK Tjärnen40:25+19:2316:17
28Andrea FelthKlubblös42:49+21:4717:15
29Monica GranströmVingåkers OK43:02+22:0017:21
30Klara JedarOK Tor43:41+22:3917:36
31Carin BauerIFK Lidingö SOK44:04+23:0217:46
32Britt-Marie EkbergOK Orinto45:18+24:1618:15
33Eva HagrotTäby OK45:46+24:4418:27
34Kaj MalmbergKlubblös45:50+24:4818:28
35Helene LagerhällRehns BK46:41+25:3918:49
36Elisabeth FridKlubblös47:55+26:5319:19
37Claes RundströmOK Älvsjö-Örby49:51+28:4920:06
38Oskar DalinLeksands OK50:48+29:4620:29
39Kristina HöökVästerbergslagens OL54:33+33:3121:59
40Göran R WallénIFK Lidingö SOK1:10:08+49:0628:16
41Pyttan AsplundOK Södertörn1:11:40+50:3828:53
Anna GruvrisIK Jarl Rättvikej godkänd
Stina SmederödKils OKej godkänd
Sigurd Stenberg BergeIF Thorej godkänd

Öppen 5

3 730 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ThornellSurahammars SOK34:299:14
2Anita WehlinSkogspojkarnas OK37:56+3:2710:10
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK38:33+4:0410:20
4Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro39:55+5:2610:42
5Jonas ÖrnKFUM Örebro OK42:13+7:4411:19
6Johan KarlssonKlubblös45:37+11:0812:13
7Peter SvahnSundbybergs IK46:27+11:5812:27
8Felix LarssonArboga OK47:21+12:5212:41
9Helena EkmanStora Sundby GoIF49:52+15:2313:22
10Heléna KruskopfKorsnäs IF OK50:00+15:3113:24
11Erik NetzOK Tor50:12+15:4313:27
12Britt-Marie ErikssonOK Rodhen51:56+17:2713:55
13Dan BomanMälarö SOK52:03+17:3413:57
14Helena FalkTäby OK52:09+17:4013:58
15Emelie DjerfGarphyttans IF52:41+18:1214:07
16Bengt FribergJärfälla OK52:43+18:1414:07
17Anna KnappVästerås SOK53:26+18:5714:19
18Jonas GrindeVästerås SOK53:51+19:2214:26
19Linnea PetrisiVästerbergslagens OL54:20+19:5114:33
20Annika HallNyköpings OK55:21+20:5214:50
21Berit EkmanTäby OK55:41+21:1214:55
22Anne AlthausOL Zimmerberg55:50+21:2114:58
23Kaisa MårtenssonGarphyttans IF56:05+21:3615:02
24Åsa SvahnSundbybergs IK56:36+22:0715:10
25Frida JonforsenHallstahammars OK56:37+22:0815:10
26Linda NilssonLånghundra IF57:56+23:2715:31
27Karolina BennitzOK Renen58:37+24:0815:42
28Jan GustavssonStora Sundby GoIF58:44+24:1515:44
29Louise HildenborgStora Sundby GoIF59:01+24:3215:49
30Magnus FredrikssonNyköpings OK59:23+24:5415:55
31Enrico VieroVandrarringen1:00:39+26:1016:15
32Anna KlassonOK Hammaren1:01:02+26:3316:21
33Emma IsacssonOK Linné1:01:58+27:2916:36
34Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:03:01+28:3216:53
35Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:03:20+28:5116:58
36Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:04:44+30:1517:21
37Pernilla NorwaldOK Tor1:04:53+30:2417:23
38Karin TunbladMälarö SOK1:08:26+33:5718:20
39Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:08:32+34:0318:22
40Marie BergmanFellingsbro GOIF1:08:45+34:1618:25
41Anna DufvaSundsvalls OK1:09:31+35:0218:38
42Eva Lander PerssonOK Enen1:09:39+35:1018:40
43Louise DalhammerOK Roxen1:10:04+35:3518:47
44Agneta BomanOK Tyr1:10:07+35:3818:47
45Emelie GustafssonStora Sundby GoIF1:10:24+35:5518:52
45Margareta Osin-PärnebjörkSOK Joar Viking Enköpin1:10:24+35:5518:52
47Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:13:44+39:1519:46
48Lisa sundinKlubblös1:14:24+39:5519:56
49Inger LethagenVästerås SOK1:14:45+40:1620:02
50Magdalena SjödinOK Tisaren1:21:15+46:4621:46
51Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:25:21+50:5222:52
52Åsa CarlssonOK Hällen1:25:25+50:5622:53
53Mats OlssonKatrineholms OK1:28:26+53:5723:42
54Hanna OlssonKatrineholms OK1:28:27+53:5823:42
55Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:37:56+1:03:2726:15
56Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:40:00+1:05:3126:48
57Johan KarlssonKatrineholms OK1:46:11+1:11:4228:28
58Barbro MelvingerOK Enen1:52:12+1:17:4330:04
59Linda CarlssonOK Tyr1:56:01+1:21:3231:06
60Anna VieroVandrarringen1:58:27+1:23:5831:45
Mattias SundstedtRasbo IKej godkänd
Ludvig HaslerSurahammars SOKej godkänd
Anna WennbergStorviks IFej godkänd
Anki ZensOK Torej godkänd
Thomas LindgrenOK Torej godkänd
Linda NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Mats OlssonKatrineholms OKej start

Öppen 7

3 190 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DalinLeksands OK22:026:54
2Erik LindgrenOK Tisaren22:15+0:136:58
3Johan KarlssonOK Tor27:58+5:568:46
4Mikael AnderssonOK Tor30:21+8:199:30
5Jesper MelinGarphyttans IF30:40+8:389:36
6Sara ÖbergOK Hällen30:44+8:429:38
7Selma GumaeliusWaxholms OK30:55+8:539:41
8Anders S NybergSäterbygdens OK33:51+11:4910:36
9Ola LindholmKöping-Kolsva OK34:26+12:2410:47
10Stellan TäckOK Hammaren34:37+12:3510:51
11Lukas WibergStora Sundby GoIF35:02+13:0010:58
12Emma ErikssonOK Kolmården35:20+13:1811:04
13Andreas KlevstigEskilstuna OL35:39+13:3711:10
14Mats GärlingStjärnhovs OK 6535:46+13:4411:12
15Lars-Olof LundströmVästerås SOK36:16+14:1411:22
16Ulf IsacssonOK Linné36:25+14:2311:24
17Anders MelinGarphyttans IF36:52+14:5011:33
18Anders MagnussonNyköpings OK37:13+15:1111:40
19Christian DjerfGarphyttans IF37:30+15:2811:45
20Ellinor ErikssonOK Tisaren38:41+16:3912:07
21Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro39:01+16:5912:13
22Tony HolmbergOK Tylöskog39:08+17:0612:16
23Karin ProforsKöping-Kolsva OK39:18+17:1612:19
24Karin LinderOK Hällen39:45+17:4312:27
25Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL39:48+17:4612:28
26Erika JedarOK Tor40:22+18:2012:39
27Klas BringertKatrineholms OK40:44+18:4212:46
27Lena  KarlssonOK Måsen40:44+18:4212:46
29Göran DavidssonOK Klemmingen41:06+19:0412:53
30Lina SöderkvistSäterbygdens OK41:20+19:1812:57
31Annika DavidssonOK Klemmingen41:47+19:4513:05
32Katarina BengtssonLånghundra IF41:53+19:5113:07
33Kerstin SvenskOK Hällen42:34+20:3213:20
34Tilda LagerhällRehns BK42:35+20:3313:20
35Emma KlemetsKöping-Kolsva OK43:14+21:1213:33
36Lena RisbyOK Ravinen43:26+21:2413:36
37Sofie YngströmKFUM Örebro OK43:50+21:4813:44
38Olle ArmanNyköpings OK43:54+21:5213:45
39Pia JohanssonNorbergs OK44:03+22:0113:48
40Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro44:16+22:1413:52
41Louise-Marie NilssonOK Klemmingen44:20+22:1813:53
42Bibi SilvemarkDalaportens OL44:23+22:2113:54
43Erik RundströmOK Tjärnen44:30+22:2813:56
44Bo ErikssonKöping-Kolsva OK44:41+22:3914:00
45Helén ErikssonOK Tor44:50+22:4814:03
46Kurt EkbergOK Orinto45:11+23:0914:09
47Marie LindbladOK Djerf45:52+23:5014:22
48Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF46:16+24:1414:30
48Lennart LundquistOK Nalle46:16+24:1414:30
50Ritva KärkkäinenAvesta OK46:49+24:4714:40
50Anki GustafssonKatrineholms OK46:49+24:4714:40
52Lotta LindbergGymmix Huddinge47:20+25:1814:50
53Karin LindgrenOK Tor47:21+25:1914:50
54Sune LindellOK Hällen47:34+25:3214:54
55Agneta HasselkvistOK Milan47:35+25:3314:54
56Sofia RytterströmKjula IF47:37+25:3514:55
57Ulf BackVandrarringen47:42+25:4014:57
58Erika HolmbergOK Tylöskog48:12+26:1015:06
59Richard NilssonGustavsbergs OK48:14+26:1215:07
60Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK48:30+26:2815:12
61Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL48:40+26:3815:15
62Ulla LindellOK Hällen48:52+26:5015:19
63Helene NilssonIF Start48:57+26:5515:20
64Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK49:26+27:2415:29
65Vivianne HolgerssonOK Måsen49:41+27:3915:34
66Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL49:50+27:4815:37
67Åsa ElvelindSträngnäs-Malmby OL50:02+28:0015:41
68Hans GustavssonNyköpings OK51:01+28:5915:59
69Per PetterssonOK Djerf51:17+29:1516:04
70Lars Åke SvenskOK Hällen51:39+29:3716:11
71Marcus WibergStora Sundby GoIF51:42+29:4016:12
72Calle DarlandSolna OK53:26+31:2416:45
73Bo HanssonArboga OK53:33+31:3116:47
74Christer LagerhällRehns BK53:51+31:4916:52
75Kristin KällströmerNyköpings OK54:15+32:1317:00
76Gittan JonssonKjula IF54:17+32:1517:01
77Petra HelmerssonVandrarringen54:53+32:5117:12
78Kjell NilssonOK Klemmingen54:59+32:5717:14
79Toni AnderssonVästerås SOK55:21+33:1917:21
80Tuula ÅhlinOK Måsen55:27+33:2517:22
80Eva KindbornOK Hällen55:27+33:2517:22
82Björn BylundIFK Enskede55:32+33:3017:24
83Sven JacobsonOK Milan55:52+33:5017:30
84Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL56:15+34:1317:37
85Viktoria FalkenströmSkogsluffarnas OK56:16+34:1417:38
86Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK56:25+34:2317:41
87Gunilla PetterssonVästerviks OK56:45+34:4317:47
88Eva KindlundhTrosabygdens OK58:01+35:5918:11
89Maria FredrikssonNyköpings OK59:02+37:0018:30
90Monica DarlandSolna OK59:42+37:4018:42
91Karin SärnbrinkOK Tisaren59:58+37:5618:47
92Hans AnderssonIK Gandvik1:00:03+38:0118:49
93Margareta JönssonÅkers IF1:00:52+38:5019:04
94Roger StigssonLinköpings OK1:01:10+39:0819:10
95Ingela AlnessLånghundra IF1:01:13+39:1119:11
96Linus JernströmAvesta OK1:01:40+39:3819:19
97Hans WrådeOK Tjärnen1:02:29+40:2719:35
98Margareta ErikssonOK Klemmingen1:02:31+40:2919:35
99Lennart ErikssonOK Enen1:04:41+42:3920:16
100Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL1:08:49+46:4721:34
101Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:09:45+47:4321:51
102Rolf LindblomOK Klemmingen1:09:46+47:4421:52
103Monica AndreassonOK Tor1:11:03+49:0122:16
104Lars AndreassonOK Tor1:11:08+49:0622:17
105Hans PeterssonHallstahammars OK1:13:08+51:0622:55
106Petronella EnströmSundsvalls OK1:13:41+51:3923:05
107Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:19:38+57:3624:57
108Jan-Eric LethagenVästerås SOK1:21:54+59:5225:40
109Mia EngehultNotodden OL1:24:53+1:02:5126:36
110Bo HedmanHallstahammars OK1:25:36+1:03:3426:50
111Ingrid LundströmVästerås SOK1:30:56+1:08:5428:30
112Ulla LindegrenOK Tylöskog1:35:29+1:13:2729:55
113Lars LindegrenOK Tylöskog1:35:33+1:13:3129:57
114Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:46:54+1:24:5233:30
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Jesper AnderssonVingåkers OKej godkänd
Britt inger LindbergSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ove PetterssonArboga OKej godkänd
Börje GustavssonHägersta GFej godkänd
Sara BengtsonKöping-Kolsva OKej godkänd
Jimmy KoivistoNorbergs OKej godkänd
Lotta LindbergGymmix Huddingeej start

Öppen 8

4 840 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LarssonOK Hällen29:206:03
2Per ÖbergOK Hällen31:19+1:596:28
3Anders BennitzOK Renen31:57+2:376:36
4Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro32:06+2:466:37
5Andreas HultqvistTullinge SK32:24+3:046:41
6Johan BlomsterIF Thor35:12+5:527:16
7Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK35:19+5:597:17
8Johan AlfredssonStora Tuna OK35:33+6:137:20
9Andreas YngströmHagaby GoIF Örebro37:23+8:037:43
10Fredrik ÖstbergStora Tuna OK37:33+8:137:45
11Pär NymanOK Tyr38:41+9:217:59
12Kristofer WesterSkogslöparna39:21+10:018:07
13Per HåstlundAlmby IK39:48+10:288:13
14Pia BirkebækStora Tuna OK39:50+10:308:13
15Jerker BomanGävle OK40:43+11:238:24
16Henrik OlssonOK Tor41:00+11:408:28
17Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF42:04+12:448:41
17Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF42:04+12:448:41
19Mattias EklundOckelbo OK42:17+12:578:44
20Emma ÖstbergStora Tuna OK42:23+13:038:45
21Ulf EngströmOK Hällen42:34+13:148:47
22Torben MalmGarphyttans IF43:09+13:498:54
23Per Ove WallénTäby OK43:44+14:249:02
24Håkan LibergOK Milan44:14+14:549:08
25Linus TalltjärnVästerås SOK44:21+15:019:09
26Ellinor FranssonSundsvalls OK44:43+15:239:14
27Gustav HedinSödertälje-Nykvarn OF44:54+15:349:16
27Mikael LarssonOK Hällen44:54+15:349:16
29Stefan SehlerOK Kolmården45:04+15:449:18
30Lukas LarssonArboga OK45:40+16:209:26
31Per SkyllbergOK Klemmingen46:03+16:439:30
32Gustaf EricsonJärla Orientering46:30+17:109:36
33Camilla LarssonOK Hällen46:38+17:189:38
34Malin NymanOK Tyr46:45+17:259:39
35Karl ZensOK Tor46:55+17:359:41
36Ruhdi KarlssonVästerås SOK47:00+17:409:42
37Filip ÖrnKFUM Örebro OK47:12+17:529:45
38Julia ErikssonOK Kolmården47:14+17:549:45
39Lennart MyrehedVandrarringen47:20+18:009:46
40Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK47:25+18:059:47
41Andreas PerssonDomnarvets GOIF47:37+18:179:50
42Åke SundinHällefors OK48:07+18:479:56
43Karna ThorssonOK Linné48:18+18:589:58
44Stefan WikströmOK Tor49:09+19:4910:09
45Andreas BergLinköpings OK49:15+19:5510:10
46Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK49:18+19:5810:11
47Daniel NorwaldOK Tor50:04+20:4410:20
48Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK50:09+20:4910:21
49Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK50:36+21:1610:27
50Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:44+21:2410:28
51Katarina LissEskilstuna OL50:52+21:3210:30
52Hans GreijerVästerås SOK51:43+22:2310:41
53Mats AronssonBromma-Vällingby SOK52:01+22:4110:44
54Viktor GranströmVingåkers OK52:08+22:4810:46
55Daniel BoströmOK Tor52:20+23:0010:48
56Niklas DoeringGarphyttans IF52:34+23:1410:51
57Johan KällmanNorbergs OK52:38+23:1810:52
58Bengt HaglundLeksands OK52:43+23:2310:53
59Hanna FalkIF Thor52:54+23:3410:55
60Maria BengtssonLånghundra IF53:23+24:0311:01
61Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK53:27+24:0711:02
62Per LarssonOK Klemmingen53:51+24:3111:07
63Sofia StenbergDomnarvets GOIF54:16+24:5611:12
64Nicklas BjällhageOK Tor55:02+25:4211:22
65Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK56:20+27:0011:38
66Joel Aristondo MagnussonOK Tor56:54+27:3411:45
67Göran FalkIF Thor57:36+28:1611:54 Ladda ner rutt i gpx-format
68Jörgen OlaussonVingåkers OK57:46+28:2611:56
69Kari TalltjärnVästerås SOK58:06+28:4612:00 Ladda ner rutt i gpx-format
70Klas LindgrenVästerås SOK58:46+29:2612:08
71Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:21+30:0112:15
72Hans HolgerssonOK Måsen59:40+30:2012:19
73Mikael EgnebladKjula IF59:58+30:3812:23
74Helen MagnussonOK Tor1:00:22+31:0212:28
75Josefine JonssonOK Tor1:00:24+31:0412:28
76Mats ThunwallFagersta OK1:00:29+31:0912:29
77Jörgen JonssonOK Tor1:00:40+31:2012:32
78Patrik GustafssonSmedjebackens OK1:01:49+32:2912:46
79Eva PedersenOK Skogshjortarna1:02:58+33:3813:00
80Sara HammerforsVästerås SK OK1:03:17+33:5713:04
81Magnus JedarÅkers IF1:03:50+34:3013:11
82Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:03:55+34:3513:12
83Stefan AnderssonIFK Mora OK1:07:03+37:4313:51
84Ian McKenzieUringa Orienteers1:09:54+40:3414:26
85Emma RisbyOK Ravinen1:14:29+45:0915:23
Henrik SöderqvistLinköpings OKej godkänd
Lisa WesterSkogslöparnaej godkänd
Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpinej godkänd
Lars WalldoffGarphyttans IFej godkänd

Öppen 9

7 650 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro45:395:58
2Andreas UllerKils OK46:06+0:276:01
3Peter ErikssonLinköpings OK48:18+2:396:18
4Albin ArleboKFUM Örebro OK53:24+7:456:58
5Calle OlssonKFUM Örebro OK54:38+8:597:08
6Martin JohnssonSnättringe SK54:55+9:167:10
7Henrik BoströmOK Linne55:09+9:307:12
8Samuel AndessonHagaby GoIF Örebro56:52+11:137:26
9Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF57:18+11:397:29
10Magnus ThornellSurahammars SOK59:32+13:537:46
11Hugo KindbornOK Hällen59:48+14:097:49
12Emil RankkaOK Roxen1:00:43+15:047:56
13Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:06:05+20:268:38
14Mikael KindbornOK Hällen1:06:38+20:598:42
15Mattias ÖstbergStora Tuna OK1:06:52+21:138:44
16Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:09:20+23:419:03
17Emil HåsteenRånäs OK1:10:19+24:409:11
18Andreas MagnussonOK Måsen1:12:16+26:379:26
19Claes AnderssonKlubblös1:15:09+29:309:49
20Hans LibergOK Milan1:16:34+30:5510:00
21Jonas KarlssonKovlands IF1:18:29+32:5010:15
22Niklas WansölinOK Ravinen1:23:57+38:1810:58
23Ville FontellOK Enen1:32:25+46:4612:04
24Håkan AhlqvistOK Tyr1:39:42+54:0313:01
25Henrik HellborgCentrum OK1:51:46+1:06:0714:36
26Martin StålSödertälje-Nykvarn OF2:26:42+1:41:0319:10
27Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF2:26:44+1:41:0519:10

Öppen 10

4 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas FisherOK Linné43:049:39
2Bengt BennitzOK Enen50:46+7:4211:22
3Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK54:06+11:0212:07
4Lars SilvervretOK Hedströmmen56:55+13:5112:45
5Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK59:09+16:0513:15
Johan KruskopfKorsnäs IF OKej godkänd
Ninni CarlssonStora Tuna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser