Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

OK Tor

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malkom MalmqvistU1 (112)14:018:48
1Lina HolmqvistD14 Kort (12)23:579:39
1Tilde WickströmD16 Kort (6)1:15:2420:12
1Elsa VernerD12 Kort (17)13:408:11
2Ella JacobsonD12 (62)21:16+1:598:34
2Malin JacobsonD21 Kort (33)46:19+3:489:41
2Emilia AnderssonD12 Kort (17)14:51+1:118:53
3Anita JohanssonD70 (37)46:54+3:4816:03
3Johan KarlssonÖppen 7 (310)27:58+5:568:46
4Nike RinaldoD12 Kort (17)18:05+4:2510:49
4Julia AnderssonD14 (48)38:01+8:0610:11
4Mikael AnderssonÖppen 7 (310)30:21+8:199:30
5Stig LandstorpH70 (94)40:53+2:5210:14
6Ludvig HolmqvistH18 (47)59:42+19:179:15
7André ÖhlingU1 (112)17:26+3:2510:57
7Armida MalmqvistD10 (56)16:50+4:0810:04
7Casper KarlssonH14 (88)29:27+6:417:53
7Lars JohanssonH75 (73)45:20+7:4913:36
7Magnus ÖhlingH45 (98)49:04+5:367:36
8Melker VernerH10 (77)13:35+2:598:08
8Per VernerH35 (31)1:28:55+30:2811:31
9Eva HallD45 (73)50:09+9:5610:29
9Sigge RinaldoU1 (112)18:08+4:0711:24
10Anders FröbergH40 (89)1:08:50+13:058:59
11Erik NetzÖppen 5 (188)50:12+15:4313:27
11Viktor FröbergH14 (88)32:29+9:438:42
11Albert RenellH18 (47)1:33:17+52:5214:27
13Olle JacobsonU1 (112)20:04+6:0312:37
13Tomas AnderssonH60 (74)50:49+15:3410:29
13Emil LindgrenH10 (77)15:13+4:379:06
15Adam LindgrenU1 (112)20:26+6:2512:51
16Henrik OlssonÖppen 8 (217)41:00+11:408:28
16Astrid JacobsonD10 (56)22:46+10:0413:37
17Monika JonssonÖppen 3 (131)33:20+12:1813:26
17William VuorinenH16 (66)1:37:54+1:03:2618:34
17Klara BjällhageD12 (62)35:19+16:0214:14
19Jonatan WickströmH14 (88)43:32+20:4611:40
19Karl-Robert MoqvistH75 (73)1:00:57+23:2618:18
21Arvid FröbergH12 (68)42:03+27:2816:57
23Linda WickströmÖppen 3 (131)36:57+15:5514:53
24Catharina AnderssonÖppen 3 (131)37:33+16:3115:08
25Åke GranstamH70 (94)1:02:12+24:1115:35
26Erika JedarÖppen 7 (310)40:22+18:2012:39
27Elsa NorwaldU1 (112)23:16+9:1514:37
28Bo RenellH55 (121)1:13:45+31:4913:10
29Alice NorwaldU1 (112)23:22+9:2114:41
30Klara JedarÖppen 3 (131)43:41+22:3917:36
35Karl ZensÖppen 8 (217)46:55+17:359:41
37Patric JärleskogH50 (133)1:13:36+32:2912:08
37Pernilla NorwaldÖppen 5 (188)1:04:53+30:2417:23
44Stefan WikströmÖppen 8 (217)49:09+19:4910:09
45Helén ErikssonÖppen 7 (310)44:50+22:4814:03
47Daniel NorwaldÖppen 8 (217)50:04+20:4410:20
53Karin LindgrenÖppen 7 (310)47:21+25:1914:50
55Daniel BoströmÖppen 8 (217)52:20+23:0010:48
64Nicklas BjällhageÖppen 8 (217)55:02+25:4211:22
66Joel Aristondo MagnussonÖppen 8 (217)56:54+27:3411:45
74Helen MagnussonÖppen 8 (217)1:00:22+31:0212:28
75Josefine JonssonÖppen 8 (217)1:00:24+31:0412:28
77Jörgen JonssonÖppen 8 (217)1:00:40+31:2012:32
103Monica AndreassonÖppen 7 (310)1:11:03+49:0122:16
104Lars AndreassonÖppen 7 (310)1:11:08+49:0622:17
Anki ZensÖppen 5 (188)ej godkänd
Thomas LindgrenÖppen 5 (188)ej godkänd
Olle LandstorpH10 (77)ej start
Fredrik LandstorpH45 (98)ej start
Oscar LandstorpH14 (88)ej start
Anna WennbergD40 (53)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser