Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, medel, Södermanland +Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, medel, Södermanland +Stockholm
Arrangörsorganisation: Ärla IF
Datum: söndag 11 februari 2018

H21 SÖ

7 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen JonssonOK Tor36:115:03
2Andreas MathiesenVästerås SOK38:16+2:055:20
3Mats LiwelOxvretens SK40:43+4:325:41
4Ulf HylanderNyköpings OK44:49+8:386:15
5Stefan PetterssonOxvretens SK51:53+15:427:14
6Magnus ÖhlingOK Tor56:59+20:487:57
Casper HedarOK Torej godkänd

H20 ST

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK43:319:19
2Niklas SvenssonJärfälla OK1:05:53+22:2214:06

D16 SÖ

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine JonssonOK Tor25:546:40
2Caroline GuttkeNyköpings OK33:48+7:548:42

D16 ST

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK31:578:14

H16 ST

5 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar MelinHaninge SOK35:166:43
2Erik BovalliusJärfälla OK40:49+5:337:46
3William GrunderJärfälla OK41:16+6:007:51
4Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK46:26+11:108:50

D14 SÖ

3 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda FredrikssonNyköpings OK38:5911:55
2Filippa GuttkeNyköpings OK49:18+10:1915:04

H14 SÖ

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus HedarOK Tor36:539:30

H14 ST

3 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper ÅkessonJärfälla OK26:486:54
2Jonatan AndersonJärfälla OK27:00+0:126:57
3Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK38:31+11:439:55

H12 ST

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:126:22
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:19+8:0710:17

D45 SÖ

4 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF31:126:40
2Marie HedarOK Tor35:38+4:267:37
3Sonja HaasNybro OK37:59+6:478:08
4Maria FredrikssonNyköpings OK1:02:02+30:5013:17

D45 ST

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK46:219:55
2Maria EdvardssonJärfälla OK1:00:30+14:0912:57

H45 ST

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils EdvardssonJärfälla OK31:256:43
2Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby57:32+26:0712:19

H55 SÖ

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan AlmqvistNybro OK34:527:27
2Magnus FredrikssonNyköpings OK44:33+9:419:32

D65 SÖ

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL52:3913:34
2Kerstin PalmKjula IF56:50+4:1114:38

H65 ST

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf CarnbyTäby OK35:597:42
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK40:13+4:148:36

H65 SÖ

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan Olof BrolundOxvretens SK42:119:01
2Mats GärlingStjärnhovs OK 6548:45+6:3410:26

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ZackrissonKlubblös23:59

Öppen motion 6

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ophelia Almqvist HaasNybro OK42:29
2Viktor ZackrissonKlubblös43:49+1:20

Öppen motion 9

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LövgrenÖSeT SkidO46:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser