Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midälvastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Midälvastafetten
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: söndag 30 september 2018

Midälvastafetten 2018

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK 12:13:13
1. Erik Toomingas46:1310+10:4446:138+10:44
1. Hannes Lindahl38:186+2:4938:185+2:49
1. Björn Johansson46:5711+11:2838:185+2:49
2. Linus Opel21:1931+8:1959:376-2+8:18-2:26
2. Emil Lundgren13:027+0:3659:3750+8:18+5:29
2. Alice Larsson11:23159:374-1+8:18+5:29
3. Gitte Leth41:1927+12:291:31:003-3+3:08-5:10
3. Alva Larsson37:0817+9:511:31:003-2+3:08-5:10
3. Astrid Rex30:337+7:401:31:002-2+3:08-5:10
8. Mattias Lindahl42:1312:13:131-2-3:08
2Hudiksvalls OK 12:14:04+0:51
1. Wille Långberg35:29135:291
1. Jonas Långberg37:253+1:5635:291
1. Marianne Åsåker1:36:0025+1:00:3135:291
2. Max Zetterberg13:00648:2910
2. Wilmer Wennberg15:3013+3:0450:5910
2. Filip Zetterberg15:5014+4:2751:19100:00
3. Hjalmar Wennberg39:2324+10:331:27:5210
3. Olle Långberg27:1731:27:5210
3. Catherine Wennberg31:5711+9:041:27:52100:00
8. Björn Knutsson46:124+3:592:14:042+1+0:51+0:51
3Sundsvalls OK 22:20:32+7:19
1. Thomas Rex42:118+6:4242:116+6:42
1. Ivan Kuzmin49:1515+13:4642:117+6:42
1. Hans Opel1:04:5420+29:2542:117+6:42
2. Tobias Opel17:2918+4:2959:407+1+8:21+1:39
2. Ella Ytterström14:3710+2:1159:406-1+8:21+1:39
2. Wilmer Rex12:525+1:2959:405-2+8:21+1:39
3. Clary Rex37:2618+8:361:32:296-1+4:37-3:44
3. Emma Johansson40:0926+12:521:36:575-1+9:05+0:44
3. Maria Jonsson29:015+6:081:36:574-1+9:05+0:44
8. Lars Henriksson43:352+1:222:20:323-3+7:19+2:42
4Kovlands IF 12:25:38+12:25
1. Madeleine Tjernberg Dahlin38:175+2:4838:174+2:48
2. Karin Viklund21:4833+8:481:00:058+4+8:46+5:58
2. Olivia Karlsson13:148+0:481:00:057+3+8:46+5:58
2. Savanna Dahlkvist17:4120+6:181:00:056+2+8:46+5:58
3. Thomas Högberg42:4128+13:511:34:127-1+6:20-2:26
3. Alva Dahlin36:4016+9:231:34:124-3+6:20-2:26
3. Marie Dahlin32:3212+9:391:34:123-3+6:20-2:26
8. Jonas Karlsson51:266+9:132:25:384-3+12:25+6:05
5Forsa OK 22:51:07+37:54
1. Henrik Trolin38:227+2:5338:225+2:53
2. Ludvig Eriksson17:2918+4:2955:513-2+4:32+1:39
2. Lina Holmsten24:4636+12:201:03:088+3+11:49+8:56
2. Erik Jonsson16:0115+4:381:03:087+2+11:49+8:56
3. Jenny Holmsten37:5419+9:041:32:175+2+4:25-0:07
3. Anki Teike Andersson1:00:1333+32:561:56:0480+28:12+16:23
3. Sven Bergström29:086+6:151:56:0470+28:12+16:23
8. Gunnar Forsgren55:037+12:502:51:0750+37:54+33:29
6Ljusdals OK 12:57:19+44:06
1. Magnus Engberg54:0019+18:3154:0013+18:31
1. Jon Flordal1:08:1421+32:4554:0013+18:31
2. Frida Bergek Flinkfelt20:2229+7:221:14:2212-1+23:03+4:32
2. Leif Persson22:1334+9:471:16:1312-1+24:54+6:23
2. Tommy Öst20:2530+9:021:16:1310-3+24:54+6:23
3. Jonas Björs36:2115+7:311:50:439-3+22:51-0:12
3. Kajsa Winder54:3232+27:152:08:579-3+41:05+16:11
3. Bertil Andersson39:1823+16:252:08:578-2+41:05+16:11
8. Ulrica Swärd Bütikofer48:225+6:092:57:196-3+44:06+21:15
7OK Branten 13:29:52+1:16:39
1. Kristine Åkerlund53:5717+18:2853:5712+18:28
1. Magnus Sjöberg53:5717+18:2853:5712+18:28
2. Paula Dahlberg18:3324+5:331:12:3011-1+21:11+2:43
2. Sten Eriksson18:3525+6:091:12:3211-1+21:13+2:45
2. Lillemor Jonsson24:3635+13:131:18:3311-1+27:14+8:46
3. Monika Berglund1:18:3835+49:482:31:08110+1:03:16+42:05
3. Bo Åkerlund38:1320+10:562:31:0810-1+1:03:16+42:03
3. Lennart Korén43:2729+20:342:31:089-2+1:03:16+36:02
8. Per Inge Sundell58:449+16:313:29:527-4+1:16:39+13:23
Forsa OK 1ej godkänd
1. Anders Lindberg49:4216+14:1349:4211+14:13
2. Martti Joki13:339+0:331:03:159-2+11:56-2:17
2. My Holmsten17:5422+5:281:07:3610-1+16:17+2:04
2. Leif Bylars17:5221+6:291:07:368-3+16:17+2:04
3. Karin Trolin28:5041:32:054-5+4:13-7:43
3. Malin Lindberg31:5210+4:351:39:266-4+11:34-4:43
3. Anders Trolin26:262+3:331:39:265-3+11:34-4:43
8. Hanna Kjellinej godkändej godkänd
Hudiksvalls OK / Valbo AIF 2ej godkänd
1. Stefan Gunnarsson47:0614+11:3747:0610+11:37
2. Rolf Krohnej godkändej godkänd
2. Jessica Zetterberg12:333+0:07ej godkänd
3. Lennart Winberg-19:50ej start
3. Göran Hedman (Valbo AIF)1:08:3434+41:17ej start
8. ej startej start
Sundsvalls OK 3ej godkänd
1. Gustav Frænell38:164+2:4738:163+2:47
1. Mats Johansson47:0513+11:3638:163+2:47
1. Björn Abelsson1:23:5324+48:2438:163+2:47
2. Elisabet Engberg17:1116+4:1155:272-1+4:08+1:21
2. Signe Feil12:26255:272-1+4:08+1:21
2. Andrei Kuzminej godkändej godkänd
3. Anna Nordin31:399+2:49ej godkänd
3. Rolf Johansson33:2113+6:04ej godkänd
3. Axel Lundgren22:531ej godkänd
8. Janne Näätänen56:518+14:38ej godkänd
Sundsvalls OK 4ej godkänd
1. Håkan Stolt37:182+1:4937:182+1:49
1. Michael Larssonej startej start
1. Kerstin Frænell1:08:2322+32:5437:182+1:49
2. Emma Jakobsson19:3726+6:3756:554+2+5:36+3:47
2. Klara Edström20:0428+7:3857:223+6:03
2. Vilma Lindström18:0923+6:4657:2220+6:03+4:14
3. Mattias Larsson34:4314+5:531:30:102-2+2:18-3:18
3. Karin Larsson31:308+4:131:30:102-1+2:18-3:45
3. Olof Frænellej godkändej godkänd
8. Lars Holmquist44:233+2:10ej godkänd
Selånger SOK 1ej godkänd
1. Mikael Augustsson42:419+7:1242:417+7:12
1. Sven Erik Sundin1:22:5123+47:2242:418+7:12
2. Carl Erngrund15:1712+2:1757:585-2+6:39-0:33
2. Peter Erngrund12:333+0:0757:584-4+6:39-0:33
2. Lars-Peter Johnsson14:4611+3:2357:583-4+6:39-0:33
3. Annelie Nordström46:0430+17:141:41:188+3+13:26+6:47
3. Tomas Virtanen39:0922+11:521:41:187+3+13:26+6:47
3. Sofia Lindén38:3721+15:441:41:186+3+13:26+6:47
8. Sten Åke Vedinej godkändej godkänd
VK Uvarna 1utgått
1. Jonas Wiberg47:0312+11:3447:039+11:34
2. Markus Engberg19:4327+6:431:06:4610+1+15:27+3:53
2. Pernilla Hannus17:2817+5:021:06:4690+15:27+3:53
2. Kjell Eriksson21:3532+10:121:08:3890+17:19+5:45
3. Stefan Gullback46:2631+17:361:50:57100+23:05+7:38
3. Kristina Nilssonutgåttutgått
3. Amanda Åström39:3225+16:39utgått
8. Jonas Nilsson1:03:1610+21:03utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser