Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trosa skogslopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trosa skogslopp
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: söndag 30 september 2018

D21

7 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF54:487:48
1Hilda ForsgrenOK Linné54:487:48
3Kristin HylanderNyköpings OK54:52+0:047:48
4Johanna ÖbergOK Hällen56:29+1:418:02
5Diana SoldaggOK Klemmingen1:10:04+15:169:58
6Malin CarlssonSöders-Tyresö1:17:04+22:1610:58
7Rebecka HylanderNyköpings OK1:17:08+22:2010:59
Amanda KarlssonOK Ravinenutgått
Elin SjölanderOK Rodhenej start
Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IFej start

H21

9 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonTullinge SK1:09:117:03
2Oskar GustafssonCentrum OK1:09:20+0:097:04
3Johan BernhardSnättringe SK1:14:25+5:147:35
4Lars SoldaggOK Klemmingen1:14:51+5:407:38
5Niklas GustafssonOK Tisaren1:16:44+7:337:49
6Emil AnderssonTullinge SK1:19:43+10:328:08
7Jakob FranssonOK Milan1:22:53+13:428:27
8Olle CarlssonSöders-Tyresö1:25:11+16:008:41
9Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:27:17+18:068:54
10David ErikssonHagaby GoIF Örebro1:27:19+18:088:54
11Olof LethagenCentrum OK1:32:49+23:389:28
Carl PramlidOK Klemmingenej godkänd

D21 Kort

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika LindholmCentrum OK50:5410:04
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK59:32+8:3811:47

H20

7 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK53:237:04
2Kacper KucaOK Kolmården54:24+1:017:12

D18

5 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK40:558:06
2Signe NilssonNyköpings OK44:44+3:498:51
3Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF48:04+7:099:31
4Linnéa GustafssonOK Hällen52:51+11:5610:27
5Tilda AnderssonTullinge SK1:05:37+24:4212:59

H18

6 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna44:507:02
2Mattias KallhaugeSnättringe SK45:43+0:537:10
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:20+2:307:25
4Ludvig HolmqvistOK Tor49:08+4:187:42
5Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF50:59+6:098:00
6Casper HedarOK Tor56:03+11:138:47
7Pontus BierfeldtÄrla IF59:04+14:149:16
8Josef HelanderOK Roxen1:05:00+20:1010:12
9Christopher AnderssonVingåkers OK1:24:49+39:5913:18
10Ola EklundKatrineholms OK1:34:52+50:0214:53
Albin FalkNyköpings OKutgått
Johan CallebergSnättringe SKej start

D16

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK39:419:01
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL40:31+0:509:12
3Malin BierfeldtÄrla IF41:43+2:029:28
4Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF42:10+2:299:35
5Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb45:12+5:3110:16
6Tove SjöbergTullinge SK47:06+7:2510:42
7Emma WesterlundNyköpings OK50:33+10:5211:29
8Frida JardingNyköpings OK53:54+14:1312:14
9Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:07:50+28:0915:25

H16

5 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen39:597:10
2Edvin HellstenNyköpings OK40:36+0:377:17
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK41:35+1:367:27
4Melker LundinOK Hällen42:34+2:357:38
5Alfred LängheimTullinge SK43:07+3:087:44
6Karl LundinOK Hällen45:01+5:028:04
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:57+5:588:14
8Axel LindgrenNyköpings OK46:56+6:578:25
9Kasper LagerströmNyköpings OK47:39+7:408:33
10Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF50:06+10:078:59
11Isak AnängenNyköpings OK50:30+10:319:03
12Andreas HolmqvistNyköpings OK1:08:18+28:1912:15
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Carl HedegårdOK Kolmårdenutgått
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Hampus HatlenTullinge SKej start

D14

3 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis HellstenNyköpings OK36:279:25
2Ellen PelanderOK Djerf39:19+2:5210:09
3Julia AnderssonOK Tor42:18+5:5110:55 Ladda ner rutt i gpx-format
4Katja GustafssonNyköpings OK42:25+5:5810:57
5Klara JunegardTullinge SK42:57+6:3011:05
6Hanna AnängenNyköpings OK43:10+6:4311:09
7Lina HolmqvistOK Tor46:48+10:2112:05
8Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF49:27+13:0012:46
9Malva Habana LindénOK Klemmingen1:08:37+32:1017:43
10Tilda LarssonOK Klemmingen1:10:51+34:2418:18
11Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:16:34+40:0719:47

H14

3 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK30:207:50
2Casper KarlssonOK Tor35:14+4:549:06
3Viktor FröbergOK Tor42:00+11:4010:51
4Rasmus HedarOK Tor52:31+22:1113:34
Victor JacobsenOK Måsenej godkänd
Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFej start
Filip HatlenTullinge SKej start
Edvin WollbrandOK Ravinenej start

H14 Kort

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker KronqvistOK Klemmingen47:3115:28

D12

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JacobsonOK Tor28:599:26
2Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF44:52+15:5314:36
3Vinja ChrislanTrosabygdens OK47:53+18:5415:35
4Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb53:23+24:2417:23
Miriam GustafssonNyköpings OKej start

H12

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf32:4410:39
2Jonathan AnderssonVingåkers OK38:11+5:2712:26
3Gustav NordinTrosabygdens OK1:34:50+1:02:0630:53
Anders PeterssonNyköpings OKej godkänd

D12 Kort

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edith von BerensTrosabygdens OK42:4719:21
Emilia AnderssonOK Torej start

H10

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindgrenOK Tor26:4612:06
2Arvid HellbergSundbybergs IK33:29+6:4315:09
3Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF39:48+13:0218:00

D35

5 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JacobsonOK Tor1:06:0811:02
Kristin BerghTullinge SKej start

H35

7 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerghTullinge SK1:06:298:36
2Jonas LindholmCentrum OK1:08:27+1:588:51
3Erik HellstenNyköpings OK1:13:58+7:299:34
4Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:16:31+10:029:53

D40

5 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta AskeljungOK Klemmingen56:3611:12
2Sara HellstenNyköpings OK57:58+1:2211:28
3Malin PilvingeOK Kolmården1:00:50+4:1412:02

H40

7 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PilvingeOK Kolmården58:417:46
2Henrik SjögrenHaninge SOK1:00:02+1:217:57
3Niclas SjögrenHaninge SOK1:00:49+2:088:03
4Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:42+3:018:10
5Ulf PerssonIFK Enskede1:06:52+8:118:52
6Anders FröbergOK Tor1:09:25+10:449:12
7Anders PelanderOK Djerf1:15:05+16:249:57
8Mats GustafssonNyköpings OK1:31:31+32:5012:08

D45

4 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF38:338:26
2Tina JunegardTullinge SK39:52+1:198:43
3Marika Nylund EkNyköpings OK40:48+2:158:55
4Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:42+4:099:20
5Jessica SjöbergTullinge SK43:04+4:319:25
6Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF44:19+5:469:41
7Eva HallOK Tor46:58+8:2510:16
8Sofia WesterbergOK Kolmården48:51+10:1810:41
9Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF50:11+11:3810:58
10Anna TimnerKatrineholms OK56:52+18:1912:26
11Monica AnderssonVingåkers OK1:04:30+25:5714:06
12Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:06:54+28:2114:38

H45

6 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF48:447:39
2Magnus JohanssonNyköpings OK48:51+0:077:40
3Lars SjöbergTullinge SK49:00+0:167:41
4Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK51:51+3:078:08
5Ulf HylanderNyköpings OK57:00+8:168:56
6Magnus ElwinIFK Enskede58:20+9:369:09
7Johan WänströmFinspångs SOK1:00:52+12:089:33
8Magnus AnderssonSundbybergs IK1:03:13+14:299:55
9Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:19:22+30:3812:27

D50

3 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF31:257:53
2Charlotta GibergHellas Orientering33:21+1:568:22
3Marie HedarOK Tor36:14+4:499:06
4Maria WallströmNyköpings OK39:12+7:479:50
5Yvonne AnderssonTullinge SK40:56+9:3110:17
6Anna EkSödertälje-Nykvarn OF45:21+13:5611:23
7Anna LarssonSöders-Tyresö49:14+17:4912:22
8Avvai SingamNyköpings OK49:24+17:5912:24
9Lena BrobergSnättringe SK50:03+18:3812:34
10Ebba HedegårdOK Kolmården50:50+19:2512:46
11Kristina ForsOK Grip55:13+23:4813:52
12Anna KullbergLinköpings OK1:01:43+30:1815:30
13Kristina KlangHaninge SOK1:04:04+32:3916:05
14Lena StrömbäckLinköpings OK1:07:15+35:5016:53
15Maria FredrikssonNyköpings OK1:19:28+48:0319:57
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start
Monica HatlenTullinge SKej start

H50

5 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordinTullinge SK42:317:05
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK43:09+0:387:12
3Pär EricsonNyköpings OK44:29+1:587:25
4Per EkNyköpings OK44:45+2:147:28
5Hans SundqvistTullinge SK45:14+2:437:33
6Erik HelanderOK Roxen45:56+3:257:40
7Mikael WesterbergOK Kolmården48:19+5:488:03
8Per WollbrandOK Ravinen48:37+6:068:06
9Jan CarlssonSöders-Tyresö50:22+7:518:24
10Håkan OlofssonÄrla IF53:20+10:498:54
11Johan MalmOK Kolmården55:44+13:139:18
12Kenneth JönssonTullinge SK56:11+13:409:22
13Mats GunnemyrSöders-Tyresö56:30+13:599:25
14Thomas CallebergSnättringe SK57:28+14:579:35
15Piero SannicoloTullinge SK57:29+14:589:35
16Stefan KarlssonOK Ravinen1:01:46+19:1510:18
17Johan ScherlinNyköpings OK1:03:09+20:3810:32
18Mats KarlssonTullinge SK1:18:39+36:0813:07
19Peter ForsOK Grip1:22:55+40:2413:50
20Mats AnderlingOK Klemmingen1:47:47+1:05:1617:59
Göran LängheimTullinge SKej start
Roger LarssonKatrineholms OKej start

D55

3 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK37:259:24
2Mona BierfeldtÄrla IF39:33+2:089:56
3Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF52:13+14:4813:07
4Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK56:53+19:2814:17
5Gun JanssonOK Klemmingen1:00:34+23:0915:13

H55

5 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen41:357:36
2Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF44:42+3:078:11
3Per KallhaugeSnättringe SK46:44+5:098:33
4Johan PalmgrenTäby OK49:29+7:549:03
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF51:56+10:219:30
6Mikael SundqvistTullinge SK55:20+13:4510:08
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:08:02+26:2712:27
8Werner KöhlerTullinge SK1:11:05+29:3013:01
9Karri LindellOK Måsen1:19:58+38:2314:38
Johan HammarströmOK Måsenutgått

D60

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF40:5412:01
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF52:03+11:0915:18
3Margareta ErikssonOK Klemmingen54:35+13:4116:03

H60

5 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:408:50
2Per Ove WallénTäby OK46:13+1:339:09
3Stefan GustafssonOK Hällen48:07+3:279:31
4Mikael SternJärla Orientering51:49+7:0910:15
5Tomas AnderssonOK Tor52:50+8:1010:27
6Christer HördellStockholms OK53:56+9:1610:40
7Bo NeidenströmFrölunda OL55:09+10:2910:55
8Ove ErikssonNyköpings OK1:10:19+25:3913:55
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SvenskOK Hällen44:5713:13
2Mona ForsbergNyköpings OK45:12+0:1513:17
3Titti BergendahlOK Måsen45:37+0:4013:25
4Britt-Marie AldénOK Kolmården50:01+5:0414:42
5Elisabeth ErikssonNyköpings OK1:06:55+21:5819:40

H65

4 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen39:108:34
2Ingemar GardSöders-Tyresö43:20+4:109:28
3Göran BlombergTjalve IF Norrköping43:25+4:159:30
4Dan KlangHaninge SOK44:45+5:359:47
5Karl-Erik JohanssonOK Södertörn44:58+5:489:50
6Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:13+6:039:53
7Mats V. ErikssonHagaby GoIF Örebro48:33+9:2310:37
8Bo DavidssonSolna OK49:24+10:1410:48
9Knut-Åke HallebroOK Klemmingen52:15+13:0511:25
10Rolf KarlssonOK Hällen56:09+16:5912:17
11Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:33+17:2312:22
12Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF56:43+17:3312:24 Ladda ner rutt i gpx-format
13Sten ÅhlinOK Måsen58:32+19:2212:48
14Tommy LindbergHaninge SOK1:00:02+20:5213:08
15Olle ArmanNyköpings OK1:00:08+20:5813:09
16Hans GustavssonNyköpings OK1:22:50+43:4018:07
Weine WolterÅkers IFej start

D70

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK36:2812:04
2Ulla LindellOK Hällen41:26+4:5813:43
3Evy NordSödertälje IF41:39+5:1113:47
4Sonja JedarÅkers IF42:51+6:2314:11
5Vivianne HolgerssonOK Måsen43:12+6:4414:18
6Anita JohanssonOK Tor44:11+7:4314:37
7Anna BlomgrenTullinge SK48:07+11:3915:55
8Margareta JönssonÅkers IF51:57+15:2917:12
9Kristina Nygren FriskAttunda OK1:03:51+27:2321:08
10Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:11:22+34:5423:37
11Kerstin BlomOK Kolmården1:16:26+39:5825:18

H70

3 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK32:478:14
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL34:56+2:098:46
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF42:46+9:5910:44
4Göran ForsbergNyköpings OK46:30+13:4311:41
5Runar AldénOK Kolmården47:06+14:1911:50
6Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL49:55+17:0812:32
7Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF50:36+17:4912:42
8Curt KarlssonNyköpings OK53:01+20:1413:19
9Göran FriskAttunda OK53:41+20:5413:29 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF54:39+21:5213:43
11Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF59:17+26:3014:53
12Inge SundströmNyköpings OK59:21+26:3414:54
13Åke LewanderSkarpnäcks OL1:08:08+35:2117:07
14Roland PerssonIFK Enskede1:20:50+48:0320:18
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start

D75

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby50:0016:33
2Britt ErikssonHammarby IF OF1:07:06+17:0622:13
3Gunvor GranathNynäshamns OK1:07:24+17:2422:19

H75

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK42:2012:27
2Curt ThorénNyköpings OK43:08+0:4812:41
3Arne KarlssonOK Tor49:36+7:1614:35
4Lars JohanssonOK Tor49:51+7:3114:39
5Lars NordSödertälje IF52:42+10:2215:30
6Kjell JohanssonNyköpings OK53:24+11:0415:42
7Lars CedérusSnättringe SK53:41+11:2115:47
8Sune LindellOK Hällen55:15+12:5516:15
9Jerry HolmEskilstuna OL58:25+16:0517:10
10Anders JohanssonNyköpings OK1:00:10+17:5017:41
11Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:03:03+20:4318:32
12Alf MattssonOK Kolmården1:10:50+28:3020:50
Bengt JönssonÅkers IFej godkänd

H80

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LöwgrenSpårvägens OK38:4412:49
2Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF42:53+4:0914:11
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK50:47+12:0316:48
4Alf LundkvistOK Tor1:05:40+26:5621:44
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyutgått

Inskolning

1 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eskil BergTullinge SKfullföljt
Hilmer BergTullinge SKfullföljt
Elsa BringbySödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elin CarlssonOK Torfullföljt
Axel GustafssonNyköpings OKfullföljt
Tage KjellbergKlubblösfullföljt
Björn SjölanderTrosabygdens OKfullföljt
Ivar StridTrosabygdens OKfullföljt

U1

2 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa PilvingeOK Kolmården37:3716:47
2Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF38:01+0:2416:58
3Adam LindgrenOK Tor39:29+1:5217:37
4Siri CarlssonOK Tor44:03+6:2619:39
5hjalmar falkSödertälje-Nykvarn OF47:42+10:0521:17
6Solveig SoldaggOK Klemmingen1:34:53+57:1642:21
7Agaton SoldaggOK Klemmingen1:39:47+1:02:1044:32
Theo HanssonOK Klemmingenej godkänd
Johannes JakobssonOK Klemmingenej start

U2

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1alma kjellbergKlubblös37:3416:59
2Jessika PeterssonNyköpings OK39:35+2:0117:54
3Evelina PeterssonNyköpings OK39:36+2:0217:55
4Vera von BerensTrosabygdens OK42:29+4:5519:13
5Axel StridTrosabygdens OK48:14+10:4021:49
6Lukas KaragiannisTrosabygdens OK48:18+10:4421:51
7Alicia HögforsTrosabygdens OK48:24+10:5021:54
Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen motion 1

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William NilssonNyköpings OK20:509:25

Öppen motion 3

3 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LängheimTullinge SK32:1110:28
2Fredrik AnderssonOK Klemmingen33:19+1:0810:51
3Caroline PlaneklevOK Klemmingen45:27+13:1614:48
4Gustav HjelmOK Måsen49:41+17:3016:11
5Lars JohnssonOK Måsen52:15+20:0417:01
6Ann-Christine EkNyköpings OK1:00:17+28:0619:38
7Kerstin AnderssonOK Hällen1:08:32+36:2122:19
8petra norbergNyköpings OK1:11:14+39:0323:12
9Els-Marie TideliusKlubblös1:12:53+40:4223:44
10Anna WirénLinköpings SK1:17:40+45:2925:17
11Doris NilssonOK Klemmingen1:31:22+59:1129:45
12Lena LarssonOK Klemmingen1:45:19+1:13:0834:18
13mujde nordlingKlubblös2:03:42+1:31:3140:17
14Catrin RodosiKlubblös2:05:02+1:32:5140:43
15Sofia KarlssonKlubblös2:06:33+1:34:2241:13
Elisabeth ThorseliusOK Måsenej godkänd

Öppen motion 4

4 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LarssonOK Hällen46:0310:09
2Henrik NordinTrosabygdens OK1:10:48+24:4515:37
3katarina SundvissonKlubblös1:27:55+41:5219:24
3Camilla JoverKlubblös1:27:55+41:5219:24
5Tanja LappalainenKlubblös1:32:11+46:0820:20

Öppen motion 5

3 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL37:4510:38
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb45:39+7:5412:51
3Leif JönssonKlubblös48:39+10:5413:42
4Thomas PeterssonNyköpings OK52:25+14:4014:45
5Jörgen EklundKatrineholms OK1:00:02+22:1716:54
6Anna GustafssonNyköpings OK1:00:08+22:2316:56
7Kristina JärvallNyköpings OK1:03:28+25:4317:52
8Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:16:26+38:4121:31
9Sven AnderssonOK Hällen1:18:28+40:4322:06
10Olof ThorssellOK Måsen1:23:14+45:2923:26
Martin fromellOK Klemmingenej godkänd
tord janssonKlubblösej godkänd
Liselott HögforsTrosabygdens OKej start
Gunnar KindlundhTrosabygdens OKej start
Catharina AnderssonOK Torej start

Öppen motion 6

5 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JedarÅkers IF1:13:4212:47
2Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:35:48+22:0616:37
3Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:35:49+22:0716:38
4Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:39:56+26:1417:20

Öppen motion 7

3 020 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF25:538:34
2Mikael AnderssonOK Tor26:58+1:058:55 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johnny JunegardTullinge SK28:22+2:299:23
4Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF30:26+4:3310:04
5Mathias LindgrenNyköpings OK32:12+6:1910:39
6Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL32:26+6:3310:44
7Lena SundqvistTullinge SK33:25+7:3211:03
8Jenny KjellbergKlubblös33:33+7:4011:06
9Arne WesterlundNyköpings OK33:39+7:4611:08
10Alexander KaragiannisTrosabygdens OK34:01+8:0811:15
11Sara NylénBromma-Vällingby SOK34:14+8:2111:20
12Thorbjörn LagerströmNyköpings OK34:36+8:4311:27
13Anna BringbySödertälje-Nykvarn OF36:13+10:2011:59
14Kajsa SundkvistOK Måsen37:06+11:1312:17
15Sofie HagbergNyköpings OK37:31+11:3812:25
16Maria NimvikJärla Orientering37:48+11:5512:30
17Robert HögforsTrosabygdens OK38:05+12:1212:36
18Magnus FredrikssonNyköpings OK38:29+12:3612:44
19Göran EklundTrosabygdens OK39:18+13:2513:00
20Jesper AnderssonVingåkers OK41:08+15:1513:37
21Patrick HolmqvistNyköpings OK41:13+15:2013:38
22Anders kihlströmKlubblös41:15+15:2213:39
23Mikael TorstenssonOK Hällen41:33+15:4013:45
24Stefan JärvallNyköpings OK42:24+16:3114:02
25Lennart LundquistOK Nalle42:55+17:0214:12
26Conny NilssonNyköpings OK43:17+17:2414:19
27Pirkko HammarströmOK Måsen44:45+18:5214:49
28Jens JacobsenOK Måsen44:52+18:5914:51
29Camilla LarssonOK Hällen44:55+19:0214:52
30Lars Åke SvenskOK Hällen46:16+20:2315:19
31Monica SvärdOK Klemmingen49:08+23:1516:16
32Jan LarssonTullinge SK49:17+23:2416:19
33Britta EklundTrosabygdens OK49:40+23:4716:26
34Arvid BergOK Klemmingen49:59+24:0616:33
35Lars-Göran TideliusKlubblös51:37+25:4417:05
36Rolf LindblomOK Klemmingen51:59+26:0617:12
37Björn NordströmHässleholms OK52:15+26:2217:18
38Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK53:15+27:2217:37
39Birgitta TorstenssonOK Hällen54:31+28:3818:03
40Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF59:12+33:1919:36
41Åsa NylénBromma-Vällingby SOK59:58+34:0519:51
42Elisabeth HectorSnättringe SK1:03:09+37:1620:54
43Margaretha NylundOK Södertörn1:06:09+40:1621:54
44Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:10:53+45:0023:28
45Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:11:02+45:0923:31
46Ingvar JanssonSundbybergs IK1:15:50+49:5725:06
Per SundbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården34:347:33
2Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:27+5:538:51
3Elis AnderssonTrosabygdens OK41:14+6:409:01
4Frida HectorSnättringe SK42:02+7:289:11
5Joakim LönnkvistTullinge SK43:56+9:229:36
6Ingemar ÅkermanTullinge SK44:07+9:339:39
7Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF44:36+10:029:45
8Bertil GustafssonKlubblös46:55+12:2110:15
9Stefan VikströmOK Tor47:14+12:4010:20
10Micael StammOK Klemmingen48:47+14:1310:40
11Stefan WestlinOK Måsen49:32+14:5810:50 Ladda ner rutt i gpx-format
12Per LarssonOK Klemmingen50:08+15:3410:58
13Per SkyllbergOK Klemmingen50:58+16:2411:09
14Kurt NensénOK Måsen52:41+18:0711:31
15Anders MagnussonNyköpings OK53:05+18:3111:36
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby53:33+18:5911:43
17Erik SjöqvistOK Måsen55:23+20:4912:07
18Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF57:53+23:1912:39
19Erik SkoglundKlubblös58:17+23:4312:45
20Kristin HellbergSundbybergs IK1:06:16+31:4214:30
21Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:24+33:5014:58
22Magnus AnderssonOK Denseln1:11:44+37:1015:41
23Sara AnderssonOK Denseln1:12:14+37:4015:48
24Kristin BerghTullinge SK1:12:29+37:5515:51
25Jörgen MårdbergKlubblös1:14:12+39:3816:14
26claes nordlingKlubblös1:18:21+43:4717:08
27Margrita SjöqvistOK Måsen1:25:28+50:5418:42
David SpetzTullinge SKutgått
Claes NordlingEj klubbanslutenej start

Öppen motion 9

7 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy SöderbergOK Hällen56:297:29
2Sofia LönnkvistTullinge SK1:03:37+7:088:26
3David HectorSnättringe SK1:04:19+7:508:31
4Claes AnderssonKlubblös1:09:48+13:199:15
5Niklas WansölinOK Ravinen1:10:43+14:149:22
6Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:10:44+14:159:22
7Simon MartinssonOK Klemmingen1:19:35+23:0610:33
8Stefan CarlssonOK Klemmingen1:20:55+24:2610:43
9Joachim WansölinOK Ravinen1:23:27+26:5811:04
10Jörgen HectorSnättringe SK1:27:35+31:0611:36
11Roland NorellSöders-Tyresö1:29:05+32:3611:48
12Maria ErikssonOK Måsen1:33:15+36:4612:22
13Hans PetterssonLinköpings SK1:40:39+44:1013:20
14Birger AndrénFredrikshov1:52:34+56:0514:55
Simon HectorSnättringe SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser