Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 1 april 2018

D21 Elit

4 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Silje Ekroll JahrenSävedalens AIK37:038:14
2Maren Jansson HaverstadNTNUI37:15+0:128:16
3Anne M Hausken NordbergNydalens Skiklub37:36+0:338:21
4Johanna ÖbergOK Linné37:54+0:518:25
5Rebecka HeinrupTullinge SK38:15+1:128:30
6Ingeborg EideByåsen IL38:50+1:478:37
7Stina HaraldssonJärla Orientering40:13+3:108:56
8Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK40:19+3:168:57
9Karen Oline KolstadNTNUI40:23+3:208:58
10Josefine KristianssonTrollhättans SOK42:23+5:209:25
11Marte NarumNydalens Skiklub43:08+6:059:35
12Fredrika VångellLinköpings OK43:46+6:439:43
13Kateřina ChromáNTNUI45:02+7:5910:00
13Inga KazlauskaitéOK Roslagen45:02+7:5910:00
15Ane Sofie BjørgulHalden SK46:55+9:5210:25
16Åsne Skram TrømborgNTNUI49:03+12:0010:54
17Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK50:09+13:0611:08
18Agnes WesterbergOK Roxen51:17+14:1411:23
19Louise BorgTrollhättans SOK52:50+15:4711:44
20Marit Wenseth KureBodø & Omegn IF Orientering1:05:33+28:3014:34
21Kristin BrekkeNTNUI1:07:34+30:3115:00
Ingrid LundanesNTNUIej godkänd
Tonje VassendNTNUIej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Siri UlvestadNydalens Skiklubej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tone LyeNydalens Skiklubej godkänd
Kristine FjeldboIL Tyrvingej start
Malin Leijon LindOK Kolmårdenej start

H21 Elit

5 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon Aukrust OsmoenNydalens Skiklub30:276:05
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering30:39+0:126:07
3Bjørn EkebergIL Tyrving31:45+1:186:21
4Håkon Raadal BjørloNTNUI31:46+1:196:21
5Vegard Jarvis WestergårdNTNUI32:09+1:426:25
6Anders NordbergNydalens Skiklub32:14+1:476:26
7Eirik Kamstrup HovindNydalens Skiklub32:29+2:026:29
8Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering33:25+2:586:41
9Isak BergsetFrol IL33:51+3:246:46
10Olai Stensland LillevoldNTNUI34:01+3:346:48
11Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF34:25+3:586:53
12Emil WingstedtHalden SK34:29+4:026:53
13Axel WrådheAttunda OK34:33+4:066:54
14Elias JonssonNydalens Skiklub34:53+4:266:58
15David LingforsOK Linné35:25+4:587:05
16Rasmus Rørholt TheisenNTNUI36:04+5:377:12
17Vegard Blomseth JohnsenNTNUI36:24+5:577:16
18Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro37:58+7:317:35
19Henrik EijsinkNydalens Skiklub38:30+8:037:42
20Jonas Klausen EspedalNTNUI38:54+8:277:46
21Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK39:05+8:387:49
22Erik MalmbergLinköpings OK39:55+9:287:59
23Oscar VångellÄrla IF40:26+9:598:05
24Torbjørn SagbergIL Tyrving40:32+10:058:06
25Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad40:34+10:078:06
26Jonas LundgrenLinköpings OK40:39+10:128:07
27Thomas Natvig ÅrstadHalden SK42:39+12:128:31
28Johan WikströmSävedalens AIK44:05+13:388:49
29Liutauras BileviciusOK Roslagen44:30+14:038:54
30Christian KarldénKvillebyns SK46:23+15:569:16
31Adrian DahlströmIFK Mora OK46:26+15:599:17
32Fredrik WeihardSävedalens AIK46:30+16:039:18
33Halvor SaunesNydalens Skiklub49:32+19:059:54
34Mikael NilssonSnättringe SK50:48+20:2110:09
35Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:54+27:2711:34
Elias Thorsdal MølnvikNTNUIej godkänd
Håvard HagaNydalens Skiklubej godkänd
Martin HosetNydalens Skiklubej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Audun HeimdalNTNUIej start

D20 Elit

4 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HagrotTäby OK37:389:06
2Hanna HänströmOK Ravinen38:35+0:579:20
3Maria ErikssonEds SK42:58+5:2010:24
4Wilma JanssonVänersborgs SK1:18:02+40:2418:53
Maiken SandbergNydalens Skiklubej godkänd
Marit Melby JacobsenNTNUIej start
Emma DjerfLerums SOKej start
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej start
Klara DjerfLerums SOKej start

H20 Elit

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÖhgrenOK Kåre38:028:38
2Erik OlssonGävle OK38:10+0:088:40
3Axel HalvarssonKarlskrona SOK41:23+3:219:24
4Mårten OlssonGävle OK42:10+4:089:35
5Henrik HamreforsVästerås SOK47:21+9:1910:45

D18 Elit

3 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK33:298:45
2Aurora GjølsjøOK Moss37:51+4:229:54
3Johanna NilssonKungälvs OK39:30+6:0110:20
4Sofia JohanssonOK Skärmen40:26+6:5710:35
5Tilda ÖstbergStora Tuna OK42:35+9:0611:08
6Karoline BjørnerødOK Moss45:57+12:2812:01
7Ane Sofie KroghOppsal Orientering48:45+15:1612:45
8Frida JohanssonOK Djerf52:26+18:5713:43
9Linda GammelsäterKolbotn o Skimt OL1:01:52+28:2316:11
10Tindra HjortFalköpings AIK OK1:07:09+33:4017:34
Frida Bakken UlsethNydalens Skiklubej godkänd
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

H18 Elit

4 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens Skiklub29:317:19
2Fredrik HamreforsVästerås SOK30:53+1:227:39
3Lukas KatvalaKarlskrona SOK31:43+2:127:52
4Marcus CarlssonIF Hagen33:20+3:498:16
5Johannes ÖhgrenOK Kåre33:31+4:008:19
6Lars Young VikNydalens Skiklub35:46+6:158:52
7Isak JonssonNydalens Skiklub35:53+6:228:54
8Eskil FröislandVang OL37:33+8:029:19
9Hugo HåkanssonIK Ymer40:16+10:459:59
10Elias ÖhmanGjø-Vard OL40:52+11:2110:08
10Erik ErikssonOK Älgen40:52+11:2110:08
12Elias BergenfurIK Vikings OK42:37+13:0610:34
13Njaal Ellegaard MelbyVang OL47:44+18:1311:50
14Erik LundStenungsunds OK1:05:26+35:5516:14
Jens Johan BrekkeLillomarka OLej start

D21

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LarssonOK Linné38:0810:44
2Sofie AarnesNydalens Skiklub39:15+1:0711:03
3Kajsa MattssonOK Kåre46:42+8:3413:09
4Marianne DæhliNydalens Skiklub57:40+19:3216:14
5Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb59:37+21:2916:47
6Malin ReichenbergIdefjordens SK1:16:39+38:3121:35

H21

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stian BergersenIL Tyrving38:138:29
2Patrik OttossonGävle OK40:15+2:028:56
3Anton KarlssonOK Kullingshof40:24+2:118:58
4Mattihas KjellFrämmestads IK40:32+2:199:00
5Mads JuhlNydalens Skiklub43:36+5:239:41
6Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb50:49+12:3611:17
7Erik SkärbergVänersborgs SK52:37+14:2411:41
8Oscar GustafssonIdefjordens SK54:31+16:1812:06
9Tobias GovikStångenäs AIS56:39+18:2612:35
10Frode KonstIL Tyrving1:14:21+36:0816:31
11Alfred SteindahlStenungsunds OK1:18:03+39:5017:20
Oskar ErikssonOK Älgenej godkänd

D16

3 290 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia Young VikNydalens Skiklub27:578:29
2Emma LingIK Hakarpspojkarna28:52+0:558:46
3Sabina AumoKungälvs OK29:40+1:439:01
4Alina NiggliO Jura32:09+4:129:46
5Oda ScheeleNydalens Skiklub33:06+5:0910:03
6Inès BergerANCO33:45+5:4810:15
7Kristine KravdalGjø-Vard OL34:29+6:3210:28
8Mille JægtvikKonnerud IL35:49+7:5210:53
9Vendela SöderqvistOK Kåre36:21+8:2411:02
10Amanda KarmetunOK Njudung36:29+8:3211:05
11Vera PetterssonFalköpings AIK OK37:59+10:0211:32
12Moa ErikssonTrollhättans SOK38:23+10:2611:40
13Elsa SonessonFalköpings AIK OK39:01+11:0411:51
14Ebba LindOK Skärmen39:49+11:5212:06
15Lovisa HambäckLånghundra IF42:17+14:2012:51
16Moa SkoogFalköpings AIK OK42:35+14:3812:56
17Tina KallesonOppsal Orientering42:54+14:5713:02
18Irma SvenssonOK Klyftamo44:26+16:2913:30
19Ronja AnderssonTrollhättans SOK46:17+18:2014:04
20Clara JohanssonOK Skärmen46:44+18:4714:12
21Ylva JohanssonOK Djerf50:06+22:0915:13
22Sara WänströmFinspångs SOK51:31+23:3415:39
23Nicolina MobergOK Tyr51:37+23:4015:41
24Alma AppelgrenTrollhättans SOK52:55+24:5816:05
25Tova JanssonVänersborgs SK56:17+28:2017:06
26Ida SüdhoffBrattås CK56:19+28:2217:07
27Frida JohanssonOK Skärmen57:44+29:4717:32
28Karin WedmanVästerbergslagens OL58:28+30:3117:46
29Maja BergqvistKorsnäs IF OK59:27+31:3018:04
30Ingrid LamarkGanddal IL1:00:20+32:2318:20
31Disa RangertKungälvs OK1:00:38+32:4118:25
32Emma IvarssonOK Kullingshof1:01:35+33:3818:43
33Sanna HedbergOK Södertörn1:03:46+35:4919:22
Erica BogrenIF Hagenej godkänd
Hanna LundgrenLinköpings OKej godkänd
Alma HjertbergHestra IFej godkänd
Hilda MartanderTrollhättans SOKej godkänd
Kristin Melby JacobsenLardal OLej start

H16

3 320 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK25:247:39
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens Skiklub26:05+0:417:51
3Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK27:04+1:408:09
4Rasmus PetterssonOK Djerf28:42+3:188:38
5Mattias ÖstbergStora Tuna OK29:21+3:578:50
6Johan MårtenssonIF Hagen29:26+4:028:51
7Teodor Mo HjelsethNydalens Skiklub29:29+4:058:52
8Felix DrejmoOK Landehof30:41+5:179:14
9Willy FjällborgStenungsunds OK31:40+6:169:32
10Grunde IsaksætreGrue IL32:37+7:139:49
11Kasper Bakken UlsethNydalens Skiklub33:13+7:4910:00
12Anton CarlssonIF Hagen34:32+9:0810:24
13Christopher LadimOK Moss36:06+10:4210:52
14Arvid EkströmStenungsunds OK42:16+16:5212:43
15Erik LingIK Hakarpspojkarna43:25+18:0113:04
16Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:16+18:5213:20
17Lukas LarssonOK Skogshjortarna46:42+21:1814:03
18Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen49:10+23:4614:48
19Isak BerggrenGävle OK51:29+26:0515:30
20Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK54:44+29:2016:29
21David AlménTrollhättans SOK58:33+33:0917:38
22Johan LundStenungsunds OK1:00:01+34:3718:04
23Oscar LundborgKungälvs OK1:06:10+40:4619:55
24Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:27:33+1:02:0926:22
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Samuel BökeOK Kullingshofej godkänd
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Hugo MandingerTrollhättans SOKej start
Isak OlssonStigsökarnaej start

D14

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga Skaarer WiklundNydalens Skiklub28:199:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Maja Mo HjelsethNydalens Skiklub30:37+2:1810:12
2Tuva NylundBredaryds SOK30:37+2:1810:12
4Sandra LingIK Hakarpspojkarna32:25+4:0610:48
5Agnes KamforsOK Kullingshof33:18+4:5911:06
6Alva BjörkTrollhättans SOK34:09+5:5011:23
7Marie KravdalGjø-Vard OL34:26+6:0711:28
8Moa BergqvistKorsnäs IF OK35:35+7:1611:51
9Elsa MartanderTrollhättans SOK38:14+9:5512:44
10Marie ScheeleNydalens Skiklub38:29+10:1012:49
11Lovis BergstrandBrattås CK38:37+10:1812:52
12Wilma PetterssonOK Kullingshof38:56+10:3712:58
13Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna39:00+10:4113:00
14Emia HjortFalköpings AIK OK40:59+12:4013:39
15Ebba NäsmanLerums SOK41:22+13:0313:47
16Elsa SödervallIK Gandvik41:38+13:1913:52
17Anna BackmanLidköpings VSK45:32+17:1315:10
18Emelie ForslundKristinehamns OK46:36+18:1715:32
19Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK52:16+23:5717:25
20Agnes IvarssonOK Skogshjortarna54:30+26:1118:10

H14

3 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK25:378:27
2Viktor JemthIF Thor26:19+0:428:41
3Sondre LadimOK Moss26:54+1:178:52
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna27:33+1:569:05
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:42+2:059:08
6Alfred BjørnerødOK Moss27:45+2:089:09
7Wille SöderqvistOK Kåre28:28+2:519:23
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK29:02+3:259:34
9Øyvind LamarkGanddal IL29:50+4:139:50
10Johan ErikssonOK Skogsvargarna31:36+5:5910:25
11Elis Forsberg RundströmIFK Enskede31:50+6:1310:30
12Axel BrönnestamOK Gipen34:22+8:4511:20
13Arvid JohanssonOK Djerf35:14+9:3711:37
14Jakob A. GjedeboOppsal Orientering35:40+10:0311:46
15Jonas KroghOppsal Orientering36:47+11:1012:08
16Hjalmar OlssonUddevalla OK37:04+11:2712:13
17David HermanssonÅmåls OK37:11+11:3412:16
18Max NymanOK Gipen39:54+14:1713:10
19Otto LarssonOK Tranan40:11+14:3413:15
20Edvin OckbornTrollhättans SOK40:25+14:4813:20
21Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL44:09+18:3214:34
22Erik SüdhoffBrattås CK48:04+22:2715:51
23Hannes DahlbergSkåneslättens OL53:42+28:0517:43
24Tim MartnerFrölunda OL54:17+28:4017:54
25Lucas BoströmOK Alehof55:35+29:5818:20
Olle PetersénOK Njudungej godkänd

D14 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PellméStenungsunds OK1:08:4127:41

H14 Kort

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam WingstedtHalden SK33:0512:58
2Hugo BergenfurIK Vikings OK42:47+9:4216:46
Valter DrejmoOK Landehofej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej start

D12

2 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly BergstrandBrattås CK24:199:48
2Eira Skaarer WiklundNydalens Skiklub24:46+0:279:59
3Tilia OlssonUddevalla OK29:49+5:3012:01
4Minna WingstedtHalden SK30:21+6:0212:14
5Felicia RööhsSkattkärrs SOK42:33+18:1417:09
6Ella PetterssonOK Kullingshof54:52+30:3322:07
7Hilma EkströmStenungsunds OK59:01+34:4223:47
Stella ModénFrölunda OLej godkänd
Emma Aune JakobsenOK Mossej godkänd
Maja NordelöfMölndal Outdoor IFej godkänd
Malva ArvidssonBrattås CKej start
Emma ChristianssonUddevalla OKej start

H12

2 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr19:587:49
2Liam HogedalVänersborgs SK22:26+2:288:47
3Viktor FischerOK Linné28:05+8:0711:00
4Emil LingIK Hakarpspojkarna34:42+14:4413:36
5Viggo AnderssonTrollhättans SOK35:16+15:1813:49
6Joel AhlbergOK Linné37:59+18:0114:53
7Pontus NilssonÅmåls OK38:05+18:0714:56
8Ivar WikströmOK Tyr38:47+18:4915:12
9Harald MartnerFrölunda OL42:11+22:1316:32
10Harald RoessnerKvillebyns SK48:56+28:5819:11
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd
William OksvoldOK Kåreej godkänd

D12 Kort

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika GjedeboOppsal Orientering36:3517:35

D10

2 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma JonssonOK Tyr37:3418:03
2Elina ChristianssonUddevalla OK39:44+2:1019:06
3Meja PetterssonOK Kullingshof46:11+8:3722:12
4Rebecca ErikssonOK Skärmen48:13+10:3923:10
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK55:27+17:5326:39
Helene ScheeleNydalens Skiklubej godkänd

H10

2 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL19:119:00
2Alfons WesterberghRasbo IK20:11+1:009:28
3Ville WingstedtHalden SK20:56+1:459:49
4Algot TersingOK Flundrehof22:45+3:3410:40
5Selmer LøkenOK Moss24:42+5:3111:35
6Gabriel HogedalVänersborgs SK31:34+12:2314:49
7Nore ModénVänersborgs SK32:54+13:4315:26
8Alfred TersingOK Flundrehof33:35+14:2415:46
9Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:41+14:3015:48
10Melker OckbornTrollhättans SOK35:30+16:1916:40
11Viggo NäsmanLerums SOK35:54+16:4316:51
12Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL36:37+17:2617:11
13Walter OksvoldOK Kåre1:29:24+1:10:1341:58

D35

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK48:5313:10
2Charlotte ThraneIFK Göteborg Orientering49:37+0:4413:22
3Anna MartnerFrölunda OL50:42+1:4913:39
4Angelica WikströmOK Tyr1:03:57+15:0417:14

H35

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK37:398:22
2Erik JakobsenOK Moss46:53+9:1410:25
3Linus IsebornFrämmestads IK51:01+13:2211:20
4Michael ForslundKristinehamns OK1:14:36+36:5716:34

D40

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr41:5511:12
2Anna NordelöfMölndal Outdoor IF43:16+1:2111:34
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK45:08+3:1312:04
4Anja WingstedtHalden SK47:22+5:2712:39
5Ann HyvönenSkattkärrs SOK50:34+8:3913:31
6Lina RööhsSkattkärrs SOK50:52+8:5713:36
7Linda LarssonFrämmestads IK52:00+10:0513:54
8Marit SöderqvistOK Kåre56:33+14:3815:07
9Sofia HjortFalköpings AIK OK59:56+18:0116:01
10Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:22:40+40:4522:06
11Cecilia KarmetunOK Njudung1:23:00+41:0522:11
Hanna RangertKungälvs OKej start

H40

3 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL30:407:56
2Anders OksvoldOK Kåre36:35+5:559:28
3Torbjørn KravdalGjø-Vard OL38:57+8:1710:05
4Øyvind LøkenOK Moss45:27+14:4711:46
5Jan HjortFalköpings AIK OK53:17+22:3713:48
6Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb55:40+25:0014:25
7Anders NordelöfMölndal Outdoor IF56:18+25:3814:35
8Max LarssonOK Tranan1:00:29+29:4915:40
9Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:06:24+35:4417:12
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start

D45

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Else Kari ScheeleNydalens Skiklub37:3712:15
2Arnhild KroghOppsal Orientering41:57+4:2013:39
3Eva OdeVästerås SOK42:37+5:0013:52
4Christina SüdhoffBrattås CK45:41+8:0414:52
5Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK46:07+8:3015:01
6Katarina RundströmIFK Enskede47:10+9:3315:21
7Charlotte DrejmoOK Landehof49:19+11:4216:03
8Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK50:41+13:0416:30
9Anna-Karin RybergOK Klyftamo51:49+14:1216:52
10Vibeke LamarkGanddal IL53:31+15:5417:25
11Ingela ErikssonGävle OK53:58+16:2117:34
12Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK55:48+18:1118:10
13Anna BerggrenGävle OK1:09:32+31:5522:38
14Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:09:48+32:1122:44

H45

3 860 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven OlssonKorsnäs IF OK31:278:08
2Jussi AumoKungälvs OK34:17+2:508:52
3Alain BergerANCO35:22+3:559:09
4Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK35:43+4:169:15
5Knut Harald HyllesethSentrum OK35:48+4:219:16
6Martin ÖhmanGjø-Vard OL36:22+4:559:25
7Mats BergenfurIK Vikings OK36:25+4:589:26
8Magnus HedmanKungälvs OK36:36+5:099:28
9Andre JægtvikKonnerud IL37:27+6:009:42
10Erik AderstedtKungälvs OK38:24+6:579:56
11Jonas BergenfurSkattkärrs SOK40:25+8:5810:28
12Johan WesterberghRasbo IK41:08+9:4110:39
13Anders LingIK Hakarpspojkarna41:55+10:2810:51
14Joakim KarmetunOK Njudung42:26+10:5910:59
15Olof MartanderTrollhättans SOK43:03+11:3611:09
16Mats ThulinVästerås SOK46:47+15:2012:07
17Daniel FredrikssonFrölunda OL55:06+23:3914:16
18Bo KronOK Flundrehof57:20+25:5314:51
19Mikael RööhsSkattkärrs SOK57:58+26:3115:01
20Pär SvenssonStenungsunds OK1:05:53+34:2617:04
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej start
Henrik PellméStenungsunds OKej start

D50

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK28:269:23
2Elisabet EnmarkGävle OK30:58+2:3210:13
3Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK34:46+6:2011:28
4Helena ErikssonEds SK36:38+8:1212:05
5Monica Tørnqvist HaldenNydalens Skiklub37:35+9:0912:24
6Annelie JohanssonOK Skärmen41:42+13:1613:45
7Lena PeterssonOK Alehof45:37+17:1115:03
8Nina DjerfLerums SOK53:30+25:0417:39
9Karin LaurellOK Flundrehof57:14+28:4818:53
10Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:03:20+34:5420:54
11Anne Catherine EkrollRaumar Orientering1:03:59+35:3321:06
12Teija LaunisASS Raisu Lumous1:07:13+38:4722:11
13Maria AhlbergNorbergs OK1:37:02+1:08:3632:01

H50

3 740 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK29:237:51
2Helge GisholtOK Skeidi31:35+2:128:26
3Per ForsbergIFK Enskede31:38+2:158:27
4Rune ScheeleNydalens Skiklub31:50+2:278:30
5Lasse JanssonGävle OK32:41+3:188:44
6Rasmus ØdumIFK Göteborg Orientering34:23+5:009:11
7Lars KarlssonValbo AIF35:12+5:499:24
8Peter HambäckLånghundra IF38:25+9:0210:16
9Kjell Ottar WiklundNydalens Skiklub39:06+9:4310:27
10Mats NylundBredaryds SOK40:16+10:5310:45
11Jurg NiggliO Jura40:48+11:2510:54
12Øyvind HyllesethSkien OK40:52+11:2910:55
13Vegard HaldenNydalens Skiklub41:35+12:1211:07
14Magnus SödervallIK Gandvik43:31+14:0811:38
15Anders EnmarkGävle OK43:45+14:2211:41
16Trond LamarkGanddal IL44:03+14:4011:46
17Tomas HermanssonÅmåls OK44:22+14:5911:51
18Anders L OlssonGävle OK45:30+16:0712:09
19Kennet HorvathHalmstad OK52:16+22:5313:58
20Stefan ErikssonOK Älgen52:28+23:0514:01
21Patrick DjerfLerums SOK58:45+29:2215:42
22Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:01:18+31:5516:23
Björn ÖbergRyda SKej godkänd
Ulrik OlssonBrattås CKej start
Hans NilssonKungälvs OKej start
Jan HildingHestra IFej start

D55

3 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK38:4612:37
2May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering42:23+3:3713:48
3Pia VångellLinköpings OK45:39+6:5314:52
4Christina BirathStenungsunds OK46:30+7:4415:08
5Birgit HanssonHerrestads AIF48:47+10:0115:53
6Mona OlssonBrattås CK59:34+20:4819:24
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:00:59+22:1319:51

H55

3 710 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björnar GammelsäterKolbotn o Skimt OL34:449:21
2Jussi SilvennoinenKalevan Rasti35:23+0:399:32
3Jan HanssonStenungsunds OK35:29+0:459:33
4Mikael BacklundDalaportens OL38:30+3:4610:22
5Lars MattssonOK Kåre39:41+4:5710:41
6Lars MagnussonOK Landehof40:17+5:3310:51
7Andres LaasOK Skogshjortarna40:22+5:3810:52
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna40:54+6:1011:01
9Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK44:16+9:3211:55
10Mons Kr. LøvfaldNydalens Skiklub48:16+13:3213:00
11Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL55:20+20:3614:54
12Johan KarlssonNorbergs OK57:50+23:0615:35
13Ulf HamreforsVästerås SOK59:30+24:4616:02
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna59:40+24:5616:04
15Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:00:15+25:3116:14
16Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:20:09+45:2521:36
Karl-Erik EngblomValbo AIFej start
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start

D60

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK35:2714:10
2Kerstin BurmanKvillebyns SK39:30+4:0315:48
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna41:17+5:5016:30
4Mona ÅkermanValbo AIF44:50+9:2317:56
5Monika NilssonOK Alehof49:01+13:3419:36
6Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK51:36+16:0920:38
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:16:32+41:0530:36
Lis DæhliLøten o-lagej godkänd
Anne SørumIndre Østfold OKej godkänd
Wenche BjørnstadRingsaker OKej godkänd
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start

H60

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture OttesenIndre Østfold OK38:0610:17
2Carl-Göran StrutsEds SK39:36+1:3010:42
3Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK41:37+3:3111:14
4Örjan WängdahlOK Gipen43:57+5:5111:52
5Håkan LarssonLjungskile FK45:50+7:4412:23
6Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb47:22+9:1612:48
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF50:48+12:4213:43
8Roger GustafssonIdefjordens SK52:06+14:0014:04
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK53:14+15:0814:23
10Arne LundStenungsunds OK53:29+15:2314:27
11Asle JahrenRaumar Orientering54:01+15:5514:35
12Jan LundgrenLinköpings OK1:00:24+22:1816:19
13Roy GjerdingOK Moss1:04:02+25:5617:18

D65

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonVäxjö OK55:0422:01
2Maud Göthe LundgrenLinköpings OK1:00:14+5:1024:05
3Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:07:41+12:3727:04
Solveig HedenblomSjövalla FKej godkänd

H65

3 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlssonIdefjordens SK30:3510:05
2Conny JidetoftStångenäs AIS33:04+2:2910:54
3Dan WidercrantzOK Skärmen36:20+5:4511:59
4Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK36:23+5:4812:00
5Stefan MillegårdSävedalens AIK39:17+8:4212:57
6Arvid GalborgenEds SK40:30+9:5513:21
7Göran LarssonSala OK40:42+10:0713:25
8Lars GrankvistTäby OK42:02+11:2713:52
9Roalh KlevelandKvillebyns SK47:18+16:4315:36
10Juergen ZiescheLOK Berlin54:14+23:3917:53
Ludwig GenderjahnLOK Berlinej godkänd
Hans HusebySarpsborg OLej start
Yngve NilssonOK Gipenej start

D70

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Lome-HagmanKolbotn o Skimt OL54:2121:23
2Tordis Rytter JakobsenOK Moss1:17:26+23:0530:29
3Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:30:15+35:5435:31
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H70

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF33:3010:59
2Leif BokerødIdd SPK36:36+3:0612:00
3Helge RevhaugRingerike OL37:19+3:4912:14
4Lennart KorénOK Branten45:36+12:0614:57
5Lennart HermanssonStångenäs AIS45:42+12:1214:59
6Leif LöfTrollhättans SOK46:37+13:0715:17
7Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL46:38+13:0815:17
8Rolf GjølbergLarvik OK47:52+14:2215:41
9Per-Arne JohanssonVänersborgs SK49:39+16:0916:16
10Sören SvenssonSjövalla FK54:40+21:1017:55
11Roar BjordalOppsal Orientering58:09+24:3919:03
12Rolf HagmanKolbotn o Skimt OL1:17:35+44:0525:26
13Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:19:09+45:3925:57
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start

D75

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK35:5618:08
2Inger Lise BjordalOppsal Orientering1:08:41+32:4534:41
3Lillemor HallinOK Landehof1:34:14+58:1847:35
Ulla LindheIK Sternej start

H75

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering59:0819:23
2Harald WibyeOK Moss1:06:21+7:1321:45
3Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:07:53+8:4522:15
4Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:21:42+22:3426:47

Inskolning

1 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ida GjedeboOppsal Orienteringfullföljt
Melker JanssonFrämmestads IKfullföljt
Simen Kjenseth GlendrangeNittedal OLfullföljt
Elmer LilleengKungälvs OKfullföljt
Tarjei Hausken NordbergNydalens Skiklubfullföljt
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Sixten SandHalden SKfullföljt
Oliver WeibeitTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKej godkänd

U1

2 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trym GjedeboOppsal Orientering26:0012:19
2Eskil WallebäckLjungskile FK33:05+7:0515:40
3Elias OhlssonBrattås CK37:14+11:1417:38
4Ester OhlssonBrattås CK38:29+12:2918:14
5Lilly BergenfurSkattkärrs SOK39:18+13:1818:37
6Joel BjörkmanKungälvs OK41:22+15:2219:36
7Love ModénFrölunda OL42:36+16:3620:11
8Einar RoessnerKvillebyns SK42:47+16:4720:16
9Jessica ErikssonOK Skärmen46:17+20:1721:56
10Patricia ErikssonOK Skärmen46:58+20:5822:15
11Alva RööhsSkattkärrs SOK50:25+24:2523:53
12Solan LøkenOK Moss59:34+33:3428:13
13Arvid JohanssonHelsingborgs SOK1:12:36+46:3634:24
14Harry JohanssonHelsingborgs SOK1:12:48+46:4834:30
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKej start

U2

2 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva JarlKungälvs OK30:3812:18
2Evelina BjörkmanKungälvs OK31:24+0:4612:36
3Robin HildingHestra IF34:07+3:2913:42
4Olivia BjelkeUddevalla OK44:41+14:0317:56
5Alrik WikströmOK Tyr45:08+14:3018:07
6Nils EkströmStenungsunds OK47:25+16:4719:02
7Alma OlssonUddevalla OK48:58+18:2019:39
8Selma MartanderTrollhättans SOK51:51+21:1320:49
9Lea HaugÅs-NMBU Orientering52:05+21:2720:55
10Svea PellméStenungsunds OK54:30+23:5221:53
11Vilda KulstadSkåneslättens OL55:19+24:4122:12
12Alexander ThulinVästerås SOK56:52+26:1422:50
13Jon Forsberg RundströmIFK Enskede1:09:55+39:1728:04
14Malte AnderssonTrollhättans SOK1:25:41+55:0334:24

Öppen motion 1

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WessmarkOK Flundrehof52:3721:07
2William GöranssonKlubblös58:29+5:5223:29
3Signe NymanUddevalla IS1:01:34+8:5724:43
Alexander GöranssonKlublösej godkänd

Öppen motion 3

2 830 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Majken MoNydalens Skiklub33:3711:52
2Jan UhrbergBrattås CK35:01+1:2412:22
3Åsa PetterssonOK Kullingshof36:45+3:0812:59
4Annika HildingKlubblös38:22+4:4513:33
5Vera UhrbergBrattås CK38:39+5:0213:39
6Axel WibergRyda sk39:29+5:5213:57
7Felicia GustafssonOK Skogsmunken48:33+14:5617:09
8Elin BrekkeLillomarka OL53:22+19:4518:51
9Lovisa BirathStenungsunds OK53:27+19:5018:53
10Elisabeth  JakobsenOK Moss54:38+21:0119:18
11Marie-Louise StridhHestra IF57:08+23:3120:11
12Carina DahlströmÅmåls OK57:29+23:5220:18
13Anna OkvoldOK Kåre1:01:07+27:3021:35
14Dan Erik KallesonOppsal Orientering1:03:52+30:1522:34
15Lena Carlsson TellIF Hagen1:07:41+34:0423:54
16Kajsa MartanderTrollhättans SOK1:08:35+34:5824:14
17Mats OhlssonBrattås CK1:08:54+35:1724:20
18Eva HagrotTäby OK1:12:06+38:2925:28
19Jari RiihinenKlubblös1:12:25+38:4825:35
20Louise ModénVänersborgs SK1:13:21+39:4425:55
21Bibbi GustafssonOK Gipen1:30:16+56:3931:53
22Alice EinarssonBrattås CK1:30:40+57:0332:02
Hanna ThulinVästerås SOKej godkänd
Maria EinarssonBrattås CKej start
Liv LindOK Skärmenej start

Öppen motion 5

3 760 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim OlssonBrattås CK33:508:59
2Sverre VikströmOK Tyr35:39+1:499:28
3Kent SkärbergVänersborgs SK41:52+8:0211:08
4Maja AnderssonTrollhättans SOK47:30+13:4012:37
5Clyde PerssonLjungskile FK50:28+16:3813:25
6Torbjörn PetterssonOK Kullingshof54:12+20:2214:24
7Mikael NilssonÅmåls OK54:18+20:2814:26
8Andreas NäsmanLerums SOK56:56+23:0615:08
9Sissi CarlssonUddevalla OK58:43+24:5315:36
10Eva NilssonKungälvs OK58:59+25:0915:41
11Tomas PetersénOK Njudung59:07+25:1715:43
12Silvana LilleengHerrestads AIF1:00:16+26:2616:01
13Hans BernhardssonOK Skärmen1:01:26+27:3616:20
14Nicklas MobergOK Tyr1:02:04+28:1416:30
15Micael ElmbladBredaryds SOK1:03:13+29:2316:48
16Annie KamforsOK Kullingshof1:04:18+30:2817:06
17Tommy HartikkaOK Skogsvargarna1:04:53+31:0317:15
18Susanne HartikkaOK Skogsvargarna1:05:21+31:3117:22
19Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:05:35+31:4517:26
20Helena SonessonFalköpings AIK OK1:10:31+36:4118:45
21Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:30:45+56:5524:08
22Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:43:50+1:10:0027:36
23Mattias ModénVänersborgs SK2:04:25+1:30:3533:05
Erica JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Per EinarssonBrattås CKej godkänd
Birgitta MattssonOK Kåreej godkänd
Felicia SandinOK Skärmenej godkänd
Emilia SandinOK Skärmenej godkänd
Magnus ArvidssonBrattås CKej godkänd
Niklas KamforsOK Kullingshofej godkänd
Isak EinarssonBrattås CKej start

Öppen motion 7

3 050 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam KarlssonHagaby GoIF Örebro31:3710:21
2Johan ÖstbergStora Tuna OK32:01+0:2410:29
3Anne RamtvetSarpsborg OL32:23+0:4610:37
4Erik N RamtvedtOslostudentens Ik32:45+1:0810:44
5Ingvin NesseNTNUI33:43+2:0611:03
6Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro41:09+9:3213:29
7Anne NilsenÅs-NMBU Orientering44:24+12:4714:33
8Sofia SamuelssonOK Gipen49:03+17:2616:04
9Anders RunanderTrosabygdens OK49:26+17:4916:12
10Helena PepaHagaby GoIF Örebro51:08+19:3116:45
11Per A ArnesenKolbotn o Skimt OL51:28+19:5116:52
12Stefan L JohanssonKungälvs OK52:04+20:2717:04
13Ane N RamtvedtIL Tyrving52:23+20:4617:10
14Tilda WiklundFalköpings AIK OK52:58+21:2117:21
15Stefan IsakssonOK Kullingshof53:26+21:4917:31
16Therese AlfredssonSävedalens AIK58:01+26:2419:01
17Frida KjellmanLidköpings VSK1:01:38+30:0120:12
18Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:02:09+30:3220:22
19Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:02:13+30:3620:23
20Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:03:47+32:1020:54
21Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:04:00+32:2320:59
22Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK1:04:31+32:5421:09
23Stefan HåkanssonIK Ymer1:04:47+33:1021:14
24Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:07:57+36:2022:16
25Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:10:23+38:4623:04
26Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:13:39+42:0224:08
27Niclas KjellmanLidköpings VSK1:14:39+43:0224:28
28Lena KollénIF Marin Väst1:18:06+46:2925:36
29Cecilia JanzonOK Måsen1:30:08+58:3129:33
30Yvonne GalborgenEds SK1:34:45+1:03:0831:03
31Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:43:40+1:12:0333:59
Gunvor JonssonVänersborgs SKej godkänd
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalej godkänd
Cristina LuisNydalens Skiklubej godkänd

Öppen motion 8

4 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK37:288:19
2Victor AxbomOK Landehof38:27+0:598:32
3Christian HolmqvistHestra IF39:00+1:328:40
4Petter HaraldssonKamrat och IF KIF44:02+6:349:47
5Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK46:42+9:1410:22
6Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK48:57+11:2910:52
7Niklas WansölinOK Ravinen49:31+12:0311:00
8Karl JanssonFrämmestads IK52:26+14:5811:39
9Patrik LilleengOK Gipen55:55+18:2712:25
10Roar PedersenOppsal Orientering56:08+18:4012:28
11Anders LarssonHagaby GoIF Örebro56:43+19:1512:36
12Per JemthIF Thor56:45+19:1712:36
13Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro56:55+19:2712:38
14Öyvind GlendrangeNittedal OL57:53+20:2512:51
15Jakob LaurellOK Flundrehof1:00:51+23:2313:31
16Erik LunnariÅmåls OK1:03:03+25:3514:00
17Åsa FranzenTyrving 1:03:47+26:1914:10
17Sara IvarssonOK Kullingshof1:03:47+26:1914:10
19Alix Young VikNydalens Skiklub1:03:49+26:2114:10
20Petter AnderssonStenungsunds OK1:04:16+26:4814:16
21Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:05:18+27:5014:30
22Lina CarlssonUddevalla OK1:07:56+30:2815:05
23Tomas FridénOK Gränsen1:08:42+31:1415:16
24Elin KallesonOppsal Orientering1:09:41+32:1315:29
25Ane Hansen KjensethNittedal OL1:09:50+32:2215:31
26Kristofer DrejmoOK Landehof1:15:08+37:4016:41
27Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:15:19+37:5116:44
28Agnes JonssonDomnarvets GOIF1:15:20+37:5216:44
29Martin LundStenungsunds OK1:15:34+38:0616:47
30Hanna DjerfLerums SOK1:19:42+42:1417:42
31Ragnhild BråtenSlevik1:21:43+44:1518:09
32Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1:39:46+1:02:1822:10
33Tom DahlbergSkåneslättens OL1:48:13+1:10:4524:02
34Niclas NygrenFrölunda OL1:52:00+1:14:3224:53
Daniel HolmdellKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser