Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 1 april 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 | H17-20 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Elit

5 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jon Aukrust OsmoenNydalens Skiklub30:27
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering30:39+0:12
3Bjørn EkebergIL Tyrving31:45+1:18
4Håkon Raadal BjørloNTNUI31:46+1:19
5Vegard Jarvis WestergårdNTNUI32:09+1:42
6Anders NordbergNydalens Skiklub32:14+1:47
7Eirik Kamstrup HovindNydalens Skiklub32:29+2:02
8Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering33:25+2:58
9Isak BergsetFrol IL33:51+3:24
10Olai Stensland LillevoldNTNUI34:01+3:34
11Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF34:25+3:58
12Emil WingstedtHalden SK34:29+4:02
13Axel WrådheAttunda OK34:33+4:06
14Elias JonssonNydalens Skiklub34:53+4:26
15David LingforsOK Linné35:25+4:58
16Rasmus Rørholt TheisenNTNUI36:04+5:37
17Vegard Blomseth JohnsenNTNUI36:24+5:57
18Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro37:58+7:31
19Henrik EijsinkNydalens Skiklub38:30+8:03
20Jonas Klausen EspedalNTNUI38:54+8:27
21Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK39:05+8:38
22Erik MalmbergLinköpings OK39:55+9:28
23Oscar VångellÄrla IF40:26+9:59
24Torbjørn SagbergIL Tyrving40:32+10:05
25Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad40:34+10:07
26Jonas LundgrenLinköpings OK40:39+10:12
27Thomas Natvig ÅrstadHalden SK42:39+12:12
28Johan WikströmSävedalens AIK44:05+13:38
29Liutauras BileviciusOK Roslagen44:30+14:03
30Christian KarldénKvillebyns SK46:23+15:56
31Adrian DahlströmIFK Mora OK46:26+15:59
32Fredrik WeihardSävedalens AIK46:30+16:03
33Halvor SaunesNydalens Skiklub49:32+19:05
34Mikael NilssonSnättringe SK50:48+20:21
35Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:54+27:27
Elias Thorsdal MølnvikNTNUIej godkänd
Håvard HagaNydalens Skiklubej godkänd
Martin HosetNydalens Skiklubej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Audun HeimdalNTNUIej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser