Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 1 april 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 | H17-20 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 8

4 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK37:28
2Victor AxbomOK Landehof38:27+0:59
3Christian HolmqvistHestra IF39:00+1:32
4Petter HaraldssonKamrat och IF KIF44:02+6:34
5Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK46:42+9:14
6Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK48:57+11:29
7Niklas WansölinOK Ravinen49:31+12:03
8Karl JanssonFrämmestads IK52:26+14:58
9Patrik LilleengOK Gipen55:55+18:27
10Roar PedersenOppsal Orientering56:08+18:40
11Anders LarssonHagaby GoIF Örebro56:43+19:15
12Per JemthIF Thor56:45+19:17
13Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro56:55+19:27
14Öyvind GlendrangeNittedal OL57:53+20:25
15Jakob LaurellOK Flundrehof1:00:51+23:23
16Erik LunnariÅmåls OK1:03:03+25:35
17Åsa FranzenTyrving 1:03:47+26:19
17Sara IvarssonOK Kullingshof1:03:47+26:19
19Alix Young VikNydalens Skiklub1:03:49+26:21
20Petter AnderssonStenungsunds OK1:04:16+26:48
21Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:05:18+27:50
22Lina CarlssonUddevalla OK1:07:56+30:28
23Tomas FridénOK Gränsen1:08:42+31:14
24Elin KallesonOppsal Orientering1:09:41+32:13
25Ane Hansen KjensethNittedal OL1:09:50+32:22
26Kristofer DrejmoOK Landehof1:15:08+37:40
27Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:15:19+37:51
28Agnes JonssonDomnarvets GOIF1:15:20+37:52
29Martin LundStenungsunds OK1:15:34+38:06
30Hanna DjerfLerums SOK1:19:42+42:14
31Ragnhild BråtenSlevik1:21:43+44:15
32Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering1:39:46+1:02:18
33Tom DahlbergSkåneslättens OL1:48:13+1:10:45
34Niclas NygrenFrölunda OL1:52:00+1:14:32
Daniel HolmdellKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila