Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 1 april 2018

ANCO

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Alain BergerH45 (21)35:22+3:559:09
6Inès BergerD16 (37)33:45+5:4810:15

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Teija LaunisD50 (13)1:07:13+38:4722:11
22Kasperi LaunisH50 (23)1:01:18+31:5516:23

AstraZeneca IF Mölndal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars RenbergÖppen motion 7 (35)ej godkänd

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Axel WrådheH21 Elit (39)34:33+4:066:54

Bodø & Omegn IF Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Marit Wenseth KureD21 Elit (27)1:05:33+28:3014:34

Botne Skiklubb Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnar ØvreåsH75 (4)59:0819:23
3Hjørdis ØvreåsD70 (4)1:30:15+35:5435:31

Brattås CK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Molly BergstrandD12 (10)24:199:48
1Tim OlssonÖppen motion 5 (30)33:508:59
2Jan UhrbergÖppen motion 3 (23)35:01+1:2412:22
3Elias OhlssonU1 (14)37:14+11:1417:38
4Christina SüdhoffD45 (14)45:41+8:0414:52
4Ester OhlssonU1 (14)38:29+12:2918:14
5Vera UhrbergÖppen motion 3 (23)38:39+5:0213:39
6Mona OlssonD55 (7)59:34+20:4819:24
11Lovis BergstrandD14 (20)38:37+10:1812:52
17Mats OhlssonÖppen motion 3 (23)1:08:54+35:1724:20
22Alice EinarssonÖppen motion 3 (23)1:30:40+57:0332:02
22Erik SüdhoffH14 (26)48:04+22:2715:51
26Ida SüdhoffD16 (37)56:19+28:2217:07
Per EinarssonÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Magnus ArvidssonÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Maria EinarssonÖppen motion 3 (23)ej start
Isak EinarssonÖppen motion 5 (30)ej start
Malva ArvidssonD12 (10)ej start
Ulrik OlssonH50 (23)ej start

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carina SvenssonD50 (13)28:269:23
1Axel ElmbladH16 (27)25:247:39
2Tuva NylundD14 (20)30:37+2:1810:12
10Mats NylundH50 (23)40:16+10:5310:45
15Micael ElmbladÖppen motion 5 (30)1:03:13+29:2316:48

Byåsen IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ingeborg EideD21 Elit (27)38:50+1:478:37

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mikael BacklundH55 (16)38:30+3:4610:22

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Stefan JonssonÖppen motion 8 (35)1:15:19+37:5116:44
28Agnes JonssonÖppen motion 8 (35)1:15:20+37:5216:44
Erica JonssonÖppen motion 5 (30)ej godkänd

Eds SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carl-Göran StrutsH60 (13)39:36+1:3010:42
3Maria ErikssonD20 Elit (5)42:58+5:2010:24
4Helena ErikssonD50 (13)36:38+8:1212:05
6Arvid GalborgenH65 (11)40:30+9:5513:21
30Yvonne GalborgenÖppen motion 7 (35)1:34:45+1:03:0831:03

Falköpings AIK OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alva SonessonD18 Elit (11)33:298:45
5Jan HjortH40 (9)53:17+22:3713:48
9Sofia HjortD40 (11)59:56+18:0116:01
10Tindra HjortD18 Elit (11)1:07:09+33:4017:34
11Vera PetterssonD16 (37)37:59+10:0211:32
13Elsa SonessonD16 (37)39:01+11:0411:51
14Tilda WiklundÖppen motion 7 (35)52:58+21:2117:21
14Emia HjortD14 (20)40:59+12:4013:39
16Moa SkoogD16 (37)42:35+14:3812:56
19Lennart SibeckÖppen motion 7 (35)1:02:13+30:3620:23
20Helena SonessonÖppen motion 5 (30)1:10:31+36:4118:45
Håkan SonessonH45 (21)ej start

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Sara WänströmD16 (37)51:31+23:3415:39
Johan WänströmH45 (21)ej godkänd

Fredrikstad SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kjell Arild KarlsenÖppen motion 8 (35)37:288:19
5Heidi Østlid BagstevoldÖppen motion 8 (35)46:42+9:1410:22

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Isak BergsetH21 Elit (39)33:51+3:246:46

Främmestads IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bengt-Åke JanssonH60 (13)41:37+3:3111:14
3Linus IsebornH35 (4)51:01+13:2211:20
4Mattihas KjellH21 (12)40:32+2:199:00
7Linda LarssonD40 (11)52:00+10:0513:54
8Karl JanssonÖppen motion 8 (35)52:26+14:5811:39
Melker JanssonInskolning (9)fullföljt

Frölunda OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas MartnerH40 (9)30:407:56
3Anna MartnerD35 (4)50:42+1:4913:39
7Love ModénU1 (14)42:36+16:3620:11
9Harald MartnerH12 (12)42:11+22:1316:32
17Daniel FredrikssonH45 (21)55:06+23:3914:16
24Tim MartnerH14 (26)54:17+28:4017:54
34Niclas NygrenÖppen motion 8 (35)1:52:00+1:14:3224:53
Stella ModénD12 (10)ej godkänd

Ganddal IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Øyvind LamarkH14 (26)29:50+4:139:50
10Vibeke LamarkD45 (14)53:31+15:5417:25
16Trond LamarkH50 (23)44:03+14:4011:46
30Ingrid LamarkD16 (37)1:00:20+32:2318:20

Gimle IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Willy GrønstadH70 (13)33:3010:59

Gjø-Vard OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Torbjørn KravdalH40 (9)38:57+8:1710:05
6Martin ÖhmanH45 (21)36:22+4:559:25
7Kristine KravdalD16 (37)34:29+6:3210:28
7Marie KravdalD14 (20)34:26+6:0711:28
10Elias ÖhmanH18 Elit (14)40:52+11:2110:08

Grue IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Grunde IsaksætreH16 (27)32:37+7:139:49

Gävle OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elisabet EnmarkD50 (13)30:58+2:3210:13
2Erik OlssonH20 Elit (5)38:10+0:088:40
2Patrik OttossonH21 (12)40:15+2:028:56
4Mårten OlssonH20 Elit (5)42:10+4:089:35
5Lasse JanssonH50 (23)32:41+3:188:44
11Ingela ErikssonD45 (14)53:58+16:2117:34
13Anna BerggrenD45 (14)1:09:32+31:5522:38
15Anders EnmarkH50 (23)43:45+14:2211:41
18Anders L OlssonH50 (23)45:30+16:0712:09
19Isak BerggrenH16 (27)51:29+26:0515:30

Göteborg-Majorna OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Christina HalvarssonD50 (13)34:46+6:2011:28
3Arvid AronssonH16 (27)27:04+1:408:09
5Åsa NordbergD45 (14)46:07+8:3015:01
8Elias NordbergH14 (26)29:02+3:259:34
9Sven BörjesonH55 (16)44:16+9:3211:55
9Mats StrandhagenH60 (13)53:14+15:0814:23
18Lena HermanssonÖppen motion 7 (35)1:02:09+30:3220:22
19Christer NordbergÖppen motion 5 (30)1:05:35+31:4517:26
22Sara HolmdellÖppen motion 7 (35)1:04:31+32:5421:09
24Bo HermanssonÖppen motion 7 (35)1:07:57+36:2022:16
Viktor Jellvert BörjesonH16 (27)ej godkänd
Simon NordbergH16 (27)ej godkänd
Moa EnmarkD21 Elit (27)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Adam KarlssonÖppen motion 7 (35)31:3710:21
6Lovisa FalkÖppen motion 7 (35)41:09+9:3213:29
10Helena PepaÖppen motion 7 (35)51:08+19:3116:45
11Anders LarssonÖppen motion 8 (35)56:43+19:1512:36
13Kerstin LarssonÖppen motion 8 (35)56:55+19:2712:38
18Oskar EklöfH21 Elit (39)37:58+7:317:35

Halden SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Liam WingstedtH14 Kort (3)33:0512:58
3Ville WingstedtH10 (13)20:56+1:459:49
4Minna WingstedtD12 (10)30:21+6:0212:14
4Anja WingstedtD40 (11)47:22+5:2712:39
12Emil WingstedtH21 Elit (39)34:29+4:026:53
15Ane Sofie BjørgulD21 Elit (27)46:55+9:5210:25
27Thomas Natvig ÅrstadH21 Elit (39)42:39+12:128:31
Sixten SandInskolning (9)fullföljt

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Kennet HorvathH50 (23)52:16+22:5313:58

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Arvid JohanssonU1 (14)1:12:36+46:3634:24
14Harry JohanssonU1 (14)1:12:48+46:4834:30
Christian JohanssonH40 (9)ej start

Heming Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofie Skyttersæter IversenD20 Elit (5)ej start

Herrestads AIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Birgit HanssonD55 (7)48:47+10:0115:53
7Ulf BjörkdahlH60 (13)50:48+12:4213:43
12Silvana LilleengÖppen motion 5 (30)1:00:16+26:2616:01

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robin HildingU2 (14)34:07+3:2913:42
3Christian HolmqvistÖppen motion 8 (35)39:00+1:328:40
11Marie-Louise StridhÖppen motion 3 (23)57:08+23:3120:11
Alma HjertbergD16 (37)ej godkänd
Jan HildingH50 (23)ej start

Idd SPK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Leif BokerødH70 (13)36:36+3:0612:00

Idefjordens SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran OlssonH65 (11)30:3510:05
6Malin ReichenbergD21 (6)1:16:39+38:3121:35
8Roger GustafssonH60 (13)52:06+14:0014:04
8Oscar GustafssonH21 (12)54:31+16:1812:06

IF Hagen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Marcus CarlssonH18 Elit (14)33:20+3:498:16
6Johan MårtenssonH16 (27)29:26+4:028:51
12Anton CarlssonH16 (27)34:32+9:0810:24
15Lena Carlsson TellÖppen motion 3 (23)1:07:41+34:0423:54
Erica BogrenD16 (37)ej godkänd

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Lena KollénÖppen motion 7 (35)1:18:06+46:2925:36

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Viktor JemthH14 (26)26:19+0:428:41
12Per JemthÖppen motion 8 (35)56:45+19:1712:36

IFK Enskede

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per ForsbergH50 (23)31:38+2:158:27
6Katarina RundströmD45 (14)47:10+9:3315:21
11Elis Forsberg RundströmH14 (26)31:50+6:1310:30
13Jon Forsberg RundströmU2 (14)1:09:55+39:1728:04
24Nils Forsberg RundströmH16 (27)1:27:33+1:02:0926:22

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Charlotte ThraneD35 (4)49:37+0:4413:22
2Vetle Ruud BråtenH21 Elit (39)30:39+0:126:07
4Christer WestbergH75 (4)1:21:42+22:3426:47
6Rasmus ØdumH50 (23)34:23+5:009:11
8Marius Thrane ØdumH21 Elit (39)33:25+2:586:41

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Linnea ClaesdotterD21 Elit (27)40:19+3:168:57
21Erik Ivarsson SandbergH21 Elit (39)39:05+8:387:49

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Adrian DahlströmH21 Elit (39)46:26+15:599:17

IK Gandvik

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Magnus SödervallH50 (23)43:31+14:0811:38
16Elsa SödervallD14 (20)41:38+13:1913:52

IK Hakarpspojkarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emma LingD16 (37)28:52+0:558:46
4Emil LingH12 (12)34:42+14:4413:36
4Adrian SjödinH14 (26)27:33+1:569:05
4Sandra LingD14 (20)32:25+4:0610:48
13Anders LingH45 (21)41:55+10:2810:51
15Erik LingH16 (27)43:25+18:0113:04

IK Stern

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ulla LindheD75 (3)ej start

IK Vikings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hugo BergenfurH14 Kort (3)42:47+9:4216:46
7Mats BergenfurH45 (21)36:25+4:589:26
8Eva-Lill BergenfurD45 (14)50:41+13:0416:30
12Elias BergenfurH18 Elit (14)42:37+13:0610:34

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hugo HåkanssonH18 Elit (14)40:16+10:459:59
23Stefan HåkanssonÖppen motion 7 (35)1:04:47+33:1021:14

IL Tyrving

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stian BergersenH21 (12)38:138:29
3Bjørn EkebergH21 Elit (39)31:45+1:186:21
10Frode KonstH21 (12)1:14:21+36:0816:31
13Ane N RamtvedtÖppen motion 7 (35)52:23+20:4617:10
24Torbjørn SagbergH21 Elit (39)40:32+10:058:06
Kristine FjeldboD21 Elit (27)ej start

Indre Østfold OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sture OttesenH60 (13)38:0610:17
1Anne Solheim HaugerudD55 (7)38:4612:37
Anne SørumD60 (10)ej godkänd

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Aleksandr ManoilovH21 Elit (39)57:54+27:2711:34

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stina HaraldssonD21 Elit (27)40:13+3:108:56
Elsa JanssonD21 Elit (27)ej godkänd

Kalevan Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jussi SilvennoinenH55 (16)35:23+0:399:32

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Petter HaraldssonÖppen motion 8 (35)44:02+6:349:47

Karlsbyhedens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars ÖhgrenH45 (21)35:43+4:169:15
12Jenny Lind ÖhgrenD45 (14)55:48+18:1118:10
19Signe ÖhgrenD14 (20)52:16+23:5717:25
20Elmer ÖhgrenH16 (27)54:44+29:2016:29

Karlskrona SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lukas KatvalaH18 Elit (14)31:43+2:127:52
3Axel HalvarssonH20 Elit (5)41:23+3:219:24

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Karin CederlöfÖppen motion 7 (35)1:13:39+42:0224:08
31Bo CederlöfÖppen motion 7 (35)1:43:40+1:12:0333:59

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan OlmH50 (23)29:237:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2William GöranssonÖppen motion 1 (4)58:29+5:5223:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Annika HildingÖppen motion 3 (23)38:22+4:4513:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jari RiihinenÖppen motion 3 (23)1:12:25+38:4825:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Daniel HolmdellÖppen motion 8 (35)ej godkänd

Klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alexander GöranssonÖppen motion 1 (4)ej godkänd

Kolbotn o Skimt OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingrid Lome-HagmanD70 (4)54:2121:23
1Björnar GammelsäterH55 (16)34:449:21
7Lars-Evan PetterssonH70 (13)46:38+13:0815:17
9Linda GammelsäterD18 Elit (11)1:01:52+28:2316:11
11Per A ArnesenÖppen motion 7 (35)51:28+19:5116:52
11Knut BjørkeloH55 (16)55:20+20:3614:54
12Rolf HagmanH70 (13)1:17:35+44:0525:26

Konnerud IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mille JægtvikD16 (37)35:49+7:5210:53
9Andre JægtvikH45 (21)37:27+6:009:42

Korsnäs IF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven OlssonH45 (21)31:278:08
3Therese BergqvistD40 (11)45:08+3:1312:04
8Moa BergqvistD14 (20)35:35+7:1611:51
29Maja BergqvistD16 (37)59:27+31:3018:04

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Michael ForslundH35 (4)1:14:36+36:5716:34
18Emelie ForslundD14 (20)46:36+18:1715:32

Kungälvs OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malva JarlU2 (14)30:3812:18
2Jussi AumoH45 (21)34:17+2:508:52
2Evelina BjörkmanU2 (14)31:24+0:4612:36
3Johanna NilssonD18 Elit (11)39:30+6:0110:20
3Sabina AumoD16 (37)29:40+1:439:01
5Karl Aderstedt AlthoffH14 (26)27:42+2:059:08
6Joel BjörkmanU1 (14)41:22+15:2219:36
8Magnus HedmanH45 (21)36:36+5:099:28
10Eva NilssonÖppen motion 5 (30)58:59+25:0915:41
10Erik AderstedtH45 (21)38:24+6:579:56
12Stefan L JohanssonÖppen motion 7 (35)52:04+20:2717:04
16Fritjof Aderstedt AlthoffH16 (27)44:16+18:5213:20
23Oscar LundborgH16 (27)1:06:10+40:4619:55
31Disa RangertD16 (37)1:00:38+32:4118:25
Elmer LilleengInskolning (9)fullföljt
Hanna RangertD40 (11)ej start
Elsa Aderstedt AlthoffD18 Elit (11)ej start
Hans NilssonH50 (23)ej start

Kvarnsvedens GOIF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders MalmbergH65 (11)36:23+5:4812:00
6Marie MalmbergD60 (10)51:36+16:0920:38
17Karin StenbackD21 Elit (27)50:09+13:0611:08

Kvillebyns SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kerstin BurmanD60 (10)39:30+4:0315:48
6Marcus Faruga KarldénÖppen motion 8 (35)48:57+11:2910:52
8Einar RoessnerU1 (14)42:47+16:4720:16
9Roalh KlevelandH65 (11)47:18+16:4315:36
10Harald RoessnerH12 (12)48:56+28:5819:11
30Christian KarldénH21 Elit (39)46:23+15:569:16

Lardal OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kristin Melby JacobsenD16 (37)ej start

Larvik OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Rolf GjølbergH70 (13)47:52+14:2215:41

Lerums SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Nina DjerfD50 (13)53:30+25:0417:39
8Andreas NäsmanÖppen motion 5 (30)56:56+23:0615:08
11Viggo NäsmanH10 (13)35:54+16:4316:51
15Ebba NäsmanD14 (20)41:22+13:0313:47
21Patrick DjerfH50 (23)58:45+29:2215:42
30Hanna DjerfÖppen motion 8 (35)1:19:42+42:1417:42
Emma DjerfD20 Elit (5)ej start
Klara DjerfD20 Elit (5)ej start

Lidköpings VSK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Frida KjellmanÖppen motion 7 (35)1:01:38+30:0120:12
17Anna BackmanD14 (20)45:32+17:1315:10
27Niclas KjellmanÖppen motion 7 (35)1:14:39+43:0224:28

Lillomarka OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Elin BrekkeÖppen motion 3 (23)53:22+19:4518:51
Jens Johan BrekkeH18 Elit (14)ej start

Linköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Maud Göthe LundgrenD65 (4)1:00:14+5:1024:05
3Pia VångellD55 (7)45:39+6:5314:52
12Jan LundgrenH60 (13)1:00:24+22:1816:19
12Fredrika VångellD21 Elit (27)43:46+6:439:43
22Erik MalmbergH21 Elit (39)39:55+9:287:59
26Jonas LundgrenH21 Elit (39)40:39+10:128:07
Hanna LundgrenD16 (37)ej godkänd

Ljungskile FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eskil WallebäckU1 (14)33:05+7:0515:40
5Clyde PerssonÖppen motion 5 (30)50:28+16:3813:25
5Håkan LarssonH60 (13)45:50+7:4412:23

LOK Berlin

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Juergen ZiescheH65 (11)54:14+23:3917:53
Ludwig GenderjahnH65 (11)ej godkänd

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Peter HambäckH50 (23)38:25+9:0210:16
15Lovisa HambäckD16 (37)42:17+14:2012:51

Løten o-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lis DæhliD60 (10)ej godkänd

Mölndal Outdoor IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna NordelöfD40 (11)43:16+1:2111:34
7Anders NordelöfH40 (9)56:18+25:3814:35
Maja NordelöfD12 (10)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Inger JohanssonÖppen motion 7 (35)1:10:23+38:4623:04

Nittedal OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Öyvind GlendrangeÖppen motion 8 (35)57:53+20:2512:51
25Ane Hansen KjensethÖppen motion 8 (35)1:09:50+32:2215:31
Simen Kjenseth GlendrangeInskolning (9)fullföljt

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Johan KarlssonH55 (16)57:50+23:0615:35
13Maria AhlbergD50 (13)1:37:02+1:08:3632:01

NTNUI

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Maren Jansson HaverstadD21 Elit (27)37:15+0:128:16
4Håkon Raadal BjørloH21 Elit (39)31:46+1:196:21
5Ingvin NesseÖppen motion 7 (35)33:43+2:0611:03
5Vegard Jarvis WestergårdH21 Elit (39)32:09+1:426:25
9Karen Oline KolstadD21 Elit (27)40:23+3:208:58
10Olai Stensland LillevoldH21 Elit (39)34:01+3:346:48
13Kateřina ChromáD21 Elit (27)45:02+7:5910:00
16Rasmus Rørholt TheisenH21 Elit (39)36:04+5:377:12
16Åsne Skram TrømborgD21 Elit (27)49:03+12:0010:54
17Vegard Blomseth JohnsenH21 Elit (39)36:24+5:577:16
20Jonas Klausen EspedalH21 Elit (39)38:54+8:277:46
21Kristin BrekkeD21 Elit (27)1:07:34+30:3115:00
Ingrid LundanesD21 Elit (27)ej godkänd
Elias Thorsdal MølnvikH21 Elit (39)ej godkänd
Tonje VassendD21 Elit (27)ej godkänd
Marit Melby JacobsenD20 Elit (5)ej start
Audun HeimdalH21 Elit (39)ej start

Nydalens Skiklub

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Else Kari ScheeleD45 (14)37:3712:15
1Majken MoÖppen motion 3 (23)33:3711:52
1Halvor Tørnqvist HaldenH18 Elit (14)29:317:19
1Jon Aukrust OsmoenH21 Elit (39)30:276:05
1Inga Skaarer WiklundD14 (20)28:199:26Ladda ner rutt i gpx-format
1Pia Young VikD16 (37)27:578:29
2Sofie AarnesD21 (6)39:15+1:0711:03
2Eira Skaarer WiklundD12 (10)24:46+0:279:59
2Kornelius Kriszat-LøvfaldH16 (27)26:05+0:417:51
2Maja Mo HjelsethD14 (20)30:37+2:1810:12
3Anne M Hausken NordbergD21 Elit (27)37:36+0:338:21
4Marianne DæhliD21 (6)57:40+19:3216:14
4Rune ScheeleH50 (23)31:50+2:278:30
5Monica Tørnqvist HaldenD50 (13)37:35+9:0912:24
5Mads JuhlH21 (12)43:36+5:239:41
5Oda ScheeleD16 (37)33:06+5:0910:03
6Anders NordbergH21 Elit (39)32:14+1:476:26
6Lars Young VikH18 Elit (14)35:46+6:158:52
7Isak JonssonH18 Elit (14)35:53+6:228:54
7Eirik Kamstrup HovindH21 Elit (39)32:29+2:026:29
7Teodor Mo HjelsethH16 (27)29:29+4:058:52
9Kjell Ottar WiklundH50 (23)39:06+9:4310:27
10Marie ScheeleD14 (20)38:29+10:1012:49
10Mons Kr. LøvfaldH55 (16)48:16+13:3213:00
11Marte NarumD21 Elit (27)43:08+6:059:35
11Kasper Bakken UlsethH16 (27)33:13+7:4910:00
13Vegard HaldenH50 (23)41:35+12:1211:07
14Elias JonssonH21 Elit (39)34:53+4:266:58
19Alix Young VikÖppen motion 8 (35)1:03:49+26:2114:10
19Henrik EijsinkH21 Elit (39)38:30+8:037:42
33Halvor SaunesH21 Elit (39)49:32+19:059:54
Tarjei Hausken NordbergInskolning (9)fullföljt
Frida Bakken UlsethD18 Elit (11)ej godkänd
Helene ScheeleD10 (6)ej godkänd
Siri UlvestadD21 Elit (27)ej godkänd
Maiken SandbergD20 Elit (5)ej godkänd
Tone LyeD21 Elit (27)ej godkänd
Håvard HagaH21 Elit (39)ej godkänd
Cristina LuisÖppen motion 7 (35)ej godkänd
Martin HosetH21 Elit (39)ej godkänd

O Jura

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Alina NiggliD16 (37)32:09+4:129:46
11Jurg NiggliH50 (23)40:48+11:2510:54

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Monika NilssonD60 (10)49:01+13:3419:36
7Lena PeterssonD50 (13)45:37+17:1115:03
25Lucas BoströmH14 (26)55:35+29:5818:20

OK Branten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lennart KorénH70 (13)45:36+12:0614:57

OK Djerf

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Rasmus PetterssonH16 (27)28:42+3:188:38
8Frida JohanssonD18 Elit (11)52:26+18:5713:43
13Arvid JohanssonH14 (26)35:14+9:3711:37
21Ylva JohanssonD16 (37)50:06+22:0915:13

OK Flundrehof

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annika WessmarkÖppen motion 1 (4)52:3721:07
4Algot TersingH10 (13)22:45+3:3410:40
8Alfred TersingH10 (13)33:35+14:2415:46
9Karin LaurellD50 (13)57:14+28:4818:53
15Jakob LaurellÖppen motion 8 (35)1:00:51+23:2313:31
18Bo KronH45 (21)57:20+25:5314:51

OK Gipen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Örjan WängdahlH60 (13)43:57+5:5111:52
8Sofia SamuelssonÖppen motion 7 (35)49:03+17:2616:04
9Patrik LilleengÖppen motion 8 (35)55:55+18:2712:25
12Axel BrönnestamH14 (26)34:22+8:4511:20
18Max NymanH14 (26)39:54+14:1713:10
20Nils-Erik GunnarssonÖppen motion 7 (35)1:03:47+32:1020:54
21Bibbi GustafssonÖppen motion 3 (23)1:30:16+56:3931:53
Oscar NymanH14 Kort (3)ej start
Yngve NilssonH65 (11)ej start

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Tomas FridénÖppen motion 8 (35)1:08:42+31:1415:16

OK Klyftamo

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anna-Karin RybergD45 (14)51:49+14:1216:52
18Irma SvenssonD16 (37)44:26+16:2913:30
21Claes-Håkan SvenssonÖppen motion 8 (35)1:05:18+27:5014:30

OK Kolmården

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malin Leijon LindD21 Elit (27)ej start

OK Kullingshof

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Meja PetterssonD10 (6)46:11+8:3722:12
3Anton KarlssonH21 (12)40:24+2:118:58
3Åsa PetterssonÖppen motion 3 (23)36:45+3:0812:59
5Agnes KamforsD14 (20)33:18+4:5911:06
6Ella PetterssonD12 (10)54:52+30:3322:07
6Torbjörn PetterssonÖppen motion 5 (30)54:12+20:2214:24
12Wilma PetterssonD14 (20)38:56+10:3712:58
15Stefan IsakssonÖppen motion 7 (35)53:26+21:4917:31
16Annie KamforsÖppen motion 5 (30)1:04:18+30:2817:06
17Sara IvarssonÖppen motion 8 (35)1:03:47+26:1914:10
32Emma IvarssonD16 (37)1:01:35+33:3818:43
Samuel BökeH16 (27)ej godkänd
Niklas KamforsÖppen motion 5 (30)ej godkänd

OK Kåre

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav ÖhgrenH20 Elit (5)38:028:38
2Anders OksvoldH40 (9)36:35+5:559:28
3Kajsa MattssonD21 (6)46:42+8:3413:09
5Johannes ÖhgrenH18 Elit (14)33:31+4:008:19
5Lars MattssonH55 (16)39:41+4:5710:41
7Wille SöderqvistH14 (26)28:28+2:519:23
8Marit SöderqvistD40 (11)56:33+14:3815:07
9Vendela SöderqvistD16 (37)36:21+8:2411:02
13Anna OkvoldÖppen motion 3 (23)1:01:07+27:3021:35
13Walter OksvoldH10 (13)1:29:24+1:10:1341:58
Birgitta MattssonÖppen motion 5 (30)ej godkänd
William OksvoldH12 (12)ej godkänd
Fredrik MattssonH21 Elit (39)ej godkänd

OK Landehof

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Victor AxbomÖppen motion 8 (35)38:27+0:598:32
3Lillemor HallinD75 (3)1:34:14+58:1847:35
6Lars MagnussonH55 (16)40:17+5:3310:51
7Charlotte DrejmoD45 (14)49:19+11:4216:03
8Felix DrejmoH16 (27)30:41+5:179:14
26Kristofer DrejmoÖppen motion 8 (35)1:15:08+37:4016:41
Valter DrejmoH14 Kort (3)ej godkänd

OK Linné

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lovisa LarssonD21 (6)38:0810:44
3Viktor FischerH12 (12)28:05+8:0711:00
4Johanna ÖbergD21 Elit (27)37:54+0:518:25
6Joel AhlbergH12 (12)37:59+18:0114:53
15David LingforsH21 Elit (39)35:25+4:587:05

OK Moss

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Harald WibyeH75 (4)1:06:21+7:1321:45
2Tordis Rytter JakobsenD70 (4)1:17:26+23:0530:29
2Aurora GjølsjøD18 Elit (11)37:51+4:229:54
2Erik JakobsenH35 (4)46:53+9:1410:25
3Sondre LadimH14 (26)26:54+1:178:52
4Øyvind LøkenH40 (9)45:27+14:4711:46
5Selmer LøkenH10 (13)24:42+5:3111:35
6Karoline BjørnerødD18 Elit (11)45:57+12:2812:01
6Alfred BjørnerødH14 (26)27:45+2:089:09
10Elisabeth  JakobsenÖppen motion 3 (23)54:38+21:0119:18
12Solan LøkenU1 (14)59:34+33:3428:13
13Roy GjerdingH60 (13)1:04:02+25:5617:18
13Christopher LadimH16 (27)36:06+10:4210:52
Emma Aune JakobsenD12 (10)ej godkänd

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Tobias Janzon SjöstedtH16 (27)49:10+23:4614:48
29Cecilia JanzonÖppen motion 7 (35)1:30:08+58:3129:33

OK Njudung

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Amanda KarmetunD16 (37)36:29+8:3211:05
11Cecilia KarmetunD40 (11)1:23:00+41:0522:11
11Tomas PetersénÖppen motion 5 (30)59:07+25:1715:43
14Joakim KarmetunH45 (21)42:26+10:5910:59
Wilhelm KarmetunH12 (12)ej godkänd
Olle PetersénH14 (26)ej godkänd
Karl PetersénH16 (27)ej start

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Gustaf WennerbergH21 Elit (39)40:34+10:078:06

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hanna HänströmD20 Elit (5)38:35+0:579:20
7Niklas WansölinÖppen motion 8 (35)49:31+12:0311:00

OK Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Inga KazlauskaitéD21 Elit (27)45:02+7:5910:00
29Liutauras BileviciusH21 Elit (39)44:30+14:038:54

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Agnes WesterbergD21 Elit (27)51:17+14:1411:23

OK Skeidi

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Helge GisholtH50 (23)31:35+2:128:26

OK Skogshjortarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Monica IvarssonD65 (4)1:07:41+12:3727:04
3Ann Warma LaasD60 (10)41:17+5:5016:30
7Andres LaasH55 (16)40:22+5:3810:52
14Hans LindgrenH55 (16)59:40+24:5616:04
17Lukas LarssonH16 (27)46:42+21:1814:03
20Agnes IvarssonD14 (20)54:30+26:1118:10
21Kent IvarssonÖppen motion 7 (35)1:04:00+32:2320:59

OK Skogsmunken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Felicia GustafssonÖppen motion 3 (23)48:33+14:5617:09

OK Skogsvargarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders AxelssonH55 (16)40:54+6:1011:01
10Ann-Charlotte SolvangD50 (13)1:03:20+34:5420:54
10Johan ErikssonH14 (26)31:36+5:5910:25
13Linnea Solvang StaggD14 (20)39:00+10:4113:00
15Roy JohanssonH55 (16)1:00:15+25:3116:14
17Tommy HartikkaÖppen motion 5 (30)1:04:53+31:0317:15
18Susanne HartikkaÖppen motion 5 (30)1:05:21+31:3117:22

OK Skärmen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Dan WidercrantzH65 (11)36:20+5:4511:59
4Rebecca ErikssonD10 (6)48:13+10:3923:10
4Sofia JohanssonD18 Elit (11)40:26+6:5710:35
6Annelie JohanssonD50 (13)41:42+13:1613:45
9Jessica ErikssonU1 (14)46:17+20:1721:56
10Patricia ErikssonU1 (14)46:58+20:5822:15
13Hans BernhardssonÖppen motion 5 (30)1:01:26+27:3616:20
14Ebba LindD16 (37)39:49+11:5212:06
20Clara JohanssonD16 (37)46:44+18:4714:12
27Frida JohanssonD16 (37)57:44+29:4717:32
Felicia SandinÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Emilia SandinÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Liv LindÖppen motion 3 (23)ej start

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Sanna HedbergD16 (37)1:03:46+35:4919:22

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Max LarssonH40 (9)1:00:29+29:4915:40
19Otto LarssonH14 (26)40:11+14:3413:15

OK Tyr

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malin JonssonD40 (11)41:5511:12
1Wilma JonssonD10 (6)37:3418:03
1Anton JonssonH12 (12)19:587:49
2Sverre VikströmÖppen motion 5 (30)35:39+1:499:28
4Angelica WikströmD35 (4)1:03:57+15:0417:14
5Alrik WikströmU2 (14)45:08+14:3018:07
8Ivar WikströmH12 (12)38:47+18:4915:12
14Nicklas MobergÖppen motion 5 (30)1:02:04+28:1416:30
23Nicolina MobergD16 (37)51:37+23:4015:41

OK Älgen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Erik ErikssonH18 Elit (14)40:52+11:2110:08
20Stefan ErikssonH50 (23)52:28+23:0514:01
Anna ErikssonÖppen motion 7 (35)ej godkänd
Oskar ErikssonH21 (12)ej godkänd

Oppsal Orientering

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Trym GjedeboU1 (14)26:0012:19
1Erika GjedeboD12 Kort (1)36:3517:35
2Arnhild KroghD45 (14)41:57+4:2013:39
2Inger Lise BjordalD75 (3)1:08:41+32:4534:41
7Ane Sofie KroghD18 Elit (11)48:45+15:1612:45
10Roar PedersenÖppen motion 8 (35)56:08+18:4012:28
11Roar BjordalH70 (13)58:09+24:3919:03
14Dan Erik KallesonÖppen motion 3 (23)1:03:52+30:1522:34
14Jakob A. GjedeboH14 (26)35:40+10:0311:46
15Jonas KroghH14 (26)36:47+11:1012:08
17Tina KallesonD16 (37)42:54+14:5713:02
24Elin KallesonÖppen motion 8 (35)1:09:41+32:1315:29
Ida GjedeboInskolning (9)fullföljt

Oslostudentens Ik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Erik N RamtvedtÖppen motion 7 (35)32:45+1:0810:44

Rasbo IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias WesterberghH14 (26)25:378:27
2Alfons WesterberghH10 (13)20:11+1:009:28
12Johan WesterberghH45 (21)41:08+9:4110:39

Raumar Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Asle JahrenH60 (13)54:01+15:5514:35
11Anne Catherine EkrollD50 (13)1:03:59+35:3321:06

Ringerike OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Helge RevhaugH70 (13)37:19+3:4912:14

Ringsaker OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Wenche BjørnstadD60 (10)ej godkänd

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Axel WibergÖppen motion 3 (23)39:29+5:5213:57
Björn ÖbergH50 (23)ej godkänd

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena LarssonD60 (10)35:2714:10
7Göran LarssonH65 (11)40:42+10:0713:25

Sarpsborg OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anne RamtvetÖppen motion 7 (35)32:23+0:4610:37
Hans HusebyH65 (11)ej start

Sentrum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Knut Harald HyllesethH45 (21)35:48+4:219:16

Sjövalla FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sören SvenssonH70 (13)54:40+21:1017:55
Solveig HedenblomD65 (4)ej godkänd

Skarpnäcks OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Monika LarssonD60 (10)ej start
Jörgen BatzH55 (16)ej start

Skattkärrs SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lilly BergenfurU1 (14)39:18+13:1818:37
5Edith BergenfurD10 (6)55:27+17:5326:39
5Felicia RööhsD12 (10)42:33+18:1417:09
5Ann HyvönenD40 (11)50:34+8:3913:31
6Lina RööhsD40 (11)50:52+8:5713:36
11Alva RööhsU1 (14)50:25+24:2523:53
11Jonas BergenfurH45 (21)40:25+8:5810:28
19Mikael RööhsH45 (21)57:58+26:3115:01

Skien OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Øyvind HyllesethH50 (23)40:52+11:2910:55

Skåneslättens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Atle KulstadH10 (13)19:119:00
11Vilda KulstadU2 (14)55:19+24:4122:12
23Hannes DahlbergH14 (26)53:42+28:0517:43
33Tom DahlbergÖppen motion 8 (35)1:48:13+1:10:4524:02

Slevik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Ragnhild BråtenÖppen motion 8 (35)1:21:43+44:1518:09

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Mikael NilssonH21 Elit (39)50:48+20:2110:09

Stenungsunds OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella PellméD14 Kort (1)1:08:4127:41
3Jan HanssonH55 (16)35:29+0:459:33
4Christina BirathD55 (7)46:30+7:4415:08
6Nils EkströmU2 (14)47:25+16:4719:02
7Hilma EkströmD12 (10)59:01+34:4223:47
7Kerstin Haugen LundD60 (10)1:16:32+41:0530:36
9Willy FjällborgH16 (27)31:40+6:169:32
9Lovisa BirathÖppen motion 3 (23)53:27+19:5018:53
10Arne LundH60 (13)53:29+15:2314:27
10Svea PellméU2 (14)54:30+23:5221:53
11Alfred SteindahlH21 (12)1:18:03+39:5017:20
14Anna-Carin SteindahlD45 (14)1:09:48+32:1122:44
14Erik LundH18 Elit (14)1:05:26+35:5516:14
14Arvid EkströmH16 (27)42:16+16:5212:43
20Petter AnderssonÖppen motion 8 (35)1:04:16+26:4814:16
20Pär SvenssonH45 (21)1:05:53+34:2617:04
22Johan LundH16 (27)1:00:01+34:3718:04
29Martin LundÖppen motion 8 (35)1:15:34+38:0616:47
Henrik PellméH45 (21)ej start

Stigsökarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Isak OlssonH16 (27)ej start

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan ÖstbergÖppen motion 7 (35)32:01+0:2410:29
5Tilda ÖstbergD18 Elit (11)42:35+9:0611:08
5Mattias ÖstbergH16 (27)29:21+3:578:50

Stångenäs AIS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Conny JidetoftH65 (11)33:04+2:2910:54
5Lennart HermanssonH70 (13)45:42+12:1214:59
9Tobias GovikH21 (12)56:39+18:2612:35
Bengt-Olof JohanssonH70 (13)ej start

Svanesunds GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunnar PerssonH75 (4)1:07:53+8:4522:15

Sävedalens AIK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Silje Ekroll JahrenD21 Elit (27)37:038:14
5Stefan MillegårdH65 (11)39:17+8:4212:57
16Therese AlfredssonÖppen motion 7 (35)58:01+26:2419:01
28Johan WikströmH21 Elit (39)44:05+13:388:49
32Fredrik WeihardH21 Elit (39)46:30+16:039:18

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jakob EnmarkH21 Elit (39)34:25+3:586:53

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas AxelssonH35 (4)37:398:22

Tolered-Utby Ol-klubb

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Emma EkbergD21 (6)59:37+21:2916:47
6Christer BergagårdH60 (13)47:22+9:1612:48
6Peter OlssonH40 (9)55:40+25:0014:25
6Mattias KuoskuH21 (12)50:49+12:3611:17
7Lisbeth BergagårdD55 (7)1:00:59+22:1319:51
9Ulrik OlssonH10 (13)33:41+14:3015:48
10Linda SternöD40 (11)1:22:40+40:4522:06
13Jan MartnerH70 (13)1:19:09+45:3925:57
16Martin CarlsonH55 (16)1:20:09+45:2521:36
22Birgitta CarlsonÖppen motion 5 (30)1:43:50+1:10:0027:36
Frans OlssonInskolning (9)fullföljt
Oliver WeibeitInskolning (9)fullföljt
Eva-Britt MartnerD70 (4)ej godkänd

Trollhättans SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maja AnderssonÖppen motion 5 (30)47:30+13:4012:37
5Viggo AnderssonH12 (12)35:16+15:1813:49
6Leif LöfH70 (13)46:37+13:0715:17
6Alva BjörkD14 (20)34:09+5:5011:23
8Selma MartanderU2 (14)51:51+21:1320:49
9Elsa MartanderD14 (20)38:14+9:5512:44
10Melker OckbornH10 (13)35:30+16:1916:40
10Josefine KristianssonD21 Elit (27)42:23+5:209:25
12Moa ErikssonD16 (37)38:23+10:2611:40
14Malte AnderssonU2 (14)1:25:41+55:0334:24
15Olof MartanderH45 (21)43:03+11:3611:09
16Kajsa MartanderÖppen motion 3 (23)1:08:35+34:5824:14
19Ronja AnderssonD16 (37)46:17+18:2014:04
19Louise BorgD21 Elit (27)52:50+15:4711:44
20Edvin OckbornH14 (26)40:25+14:4813:20
21David AlménH16 (27)58:33+33:0917:38
24Alma AppelgrenD16 (37)52:55+24:5816:05
Hilda MartanderD16 (37)ej godkänd
Lovisa KristianssonU1 (14)ej start
Arvid BjörkH16 (27)ej start
Hugo MandingerH16 (27)ej start

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anders RunanderÖppen motion 7 (35)49:26+17:4916:12

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rebecka HeinrupD21 Elit (27)38:15+1:128:30

Tyrving

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Åsa FranzenÖppen motion 8 (35)1:03:47+26:1914:10

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma HagrotD20 Elit (5)37:389:06
8Lars GrankvistH65 (11)42:02+11:2713:52
18Eva HagrotÖppen motion 3 (23)1:12:06+38:2925:28

Uddevalla IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Signe NymanÖppen motion 1 (4)1:01:34+8:5724:43

Uddevalla OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elina ChristianssonD10 (6)39:44+2:1019:06
3Tilia OlssonD12 (10)29:49+5:3012:01
4Olivia BjelkeU2 (14)44:41+14:0317:56
7Alma OlssonU2 (14)48:58+18:2019:39
9Sissi CarlssonÖppen motion 5 (30)58:43+24:5315:36
16Hjalmar OlssonH14 (26)37:04+11:2712:13
22Lina CarlssonÖppen motion 8 (35)1:07:56+30:2815:05
Emma ChristianssonD12 (10)ej start

Valbo AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mona ÅkermanD60 (10)44:50+9:2317:56
7Lars KarlssonH50 (23)35:12+5:499:24
Karl-Erik EngblomH55 (16)ej start

Vang OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Eskil FröislandH18 Elit (14)37:33+8:029:19
13Njaal Ellegaard MelbyH18 Elit (14)47:44+18:1311:50

Vänersborgs SK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta StenströmD75 (3)35:5618:08
1Emelie SvalinD35 (4)48:5313:10
2Liam HogedalH12 (12)22:26+2:288:47
3Kent SkärbergÖppen motion 5 (30)41:52+8:0211:08
4Wilma JanssonD20 Elit (5)1:18:02+40:2418:53
6Gabriel HogedalH10 (13)31:34+12:2314:49
7Nore ModénH10 (13)32:54+13:4315:26
7Erik SkärbergH21 (12)52:37+14:2411:41
9Per-Arne JohanssonH70 (13)49:39+16:0916:16
20Louise ModénÖppen motion 3 (23)1:13:21+39:4425:55
23Mattias ModénÖppen motion 5 (30)2:04:25+1:30:3533:05
25Tova JanssonD16 (37)56:17+28:2017:06
Gunvor JonssonÖppen motion 7 (35)ej godkänd
Hannes ModénInskolning (9)ej godkänd

Västerbergslagens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Jakob WedmanH40 (9)1:06:24+35:4417:12
12Per Gustav WedmanH10 (13)36:37+17:2617:11
21Lotta WedmanÖppen motion 5 (30)1:30:45+56:5524:08
21Nils Arvid WedmanH14 (26)44:09+18:3214:34
28Karin WedmanD16 (37)58:28+30:3117:46

Västerås SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik HamreforsH18 Elit (14)30:53+1:227:39
3Eva OdeD45 (14)42:37+5:0013:52
5Henrik HamreforsH20 Elit (5)47:21+9:1910:45
12Alexander ThulinU2 (14)56:52+26:1422:50
13Ulf HamreforsH55 (16)59:30+24:4616:02
16Mats ThulinH45 (21)46:47+15:2012:07
Hanna ThulinÖppen motion 3 (23)ej godkänd

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva PetterssonD65 (4)55:0422:01

Åmåls OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Pontus NilssonH12 (12)38:05+18:0714:56
7Mikael NilssonÖppen motion 5 (30)54:18+20:2814:26
12Carina DahlströmÖppen motion 3 (23)57:29+23:5220:18
16Erik LunnariÖppen motion 8 (35)1:03:03+25:3514:00
17David HermanssonH14 (26)37:11+11:3412:16
17Tomas HermanssonH50 (23)44:22+14:5911:51

Ås-NMBU Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2May Bente BrurbergD55 (7)42:23+3:3713:48
7Anne NilsenÖppen motion 7 (35)44:24+12:4714:33
9Lea HaugU2 (14)52:05+21:2720:55
32Vincent EijsinkÖppen motion 8 (35)1:39:46+1:02:1822:10

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Oscar VångellH21 Elit (39)40:26+9:598:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser