Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uddevallatrofén

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uddevallatrofén
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: lördag 3 november 2018

Patrull 5

4 870 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pierre KarlssonOK Alehof54:04
1Lena PeterssonOK Alehof54:04
2Sara AnderssonVänersborgs SK55:11+1:07
2Katarina EnbomVänersborgs SK55:11+1:07
3Maja AxelssonLerums SOK55:41+1:37
3Emma ChristianssonUddevalla OK55:41+1:37
4Frida StrömgårdUddevalla OK56:15+2:11
4Amelie SundahlHestra IF56:15+2:11
5Hans BernhardssonOK Skärmen56:40+2:36
5Dan WidercrantzOK Skärmen56:40+2:36
6Åke GatelidOK Skogshjortarna56:49+2:45
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna56:49+2:45
7Josef HåkanssonOK Skärmen57:18+3:14
7Roland MattssonOK Skärmen57:18+3:14
8Andreas JohanssonKlubblös57:27+3:23
8Lisa WassénVänersborgs SK57:27+3:23
9Sten BlomströmIK Stern58:30+4:26
9Henrik HvoslefIK Stern58:30+4:26
10Karl MollénOK Denseln58:38+4:34
10Märta MollénSävedalens AIK58:38+4:34
11Uno MagnussonIF Hagen58:49+4:45
11Eva Rabe MagnussonIF Hagen58:49+4:45
12Kerstin BurmanKvillebyns SK58:57+4:53
12Roalh KlevelandKvillebyns SK58:57+4:53
13Lovis BergstrandUddevalla OK1:00:07+6:03
13Molly BergstrandUddevalla OK1:00:07+6:03
14Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:00:12+6:08
14Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:00:12+6:08
15Kristin Back FriskVänersborgs SK1:02:20+8:16
15Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:02:20+8:16
16Eva BerndtssonOK Kroppefjäll1:02:39+8:35
16Britta SahlinVänersborgs SK1:02:39+8:35
17Lisa Hafstad WallanderBrattås CK1:02:41+8:37
17Odd WallanderBrattås CK1:02:41+8:37
18Birgit HanssonHerrestads AIF1:02:55+8:51
18Mona OlssonBrattås CK1:02:55+8:51
19Gunnar BejbomUddevalla OK1:03:42+9:38
19Bo KarlssonLjungskile FK1:03:42+9:38
20Anna SvarfvarSjövalla FK1:06:03+11:59
20Julia SvarfvarSjövalla FK1:06:03+11:59
21Kristina NyströmTrollhättans SOK1:08:47+14:43
21Ulf NyströmTrollhättans SOK1:08:47+14:43
22Arne AlfredssonUddevalla OK1:09:47+15:43
22Therese AlfredssonSävedalens AIK1:09:47+15:43
23Eva BlomströmIK Stern1:10:22+16:18
23Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:10:22+16:18
24Hilma EkströmStenungsunds OK1:13:58+19:54
24Jenny EkströmStenungsunds OK1:13:58+19:54
25Daniel JohanssonRyda SK1:15:22+21:18
25Philip VibergRyda SK1:15:22+21:18
26Marie KarlssonStenungsunds OK1:16:58+22:54
26Malin TheanderStenungsunds OK1:16:58+22:54
27Gun BerggrenTrollhättans SOK1:17:51+23:47
27Maria TryggöTrollhättans SOK1:17:51+23:47
28Klas BengtssonOK Skogshjortarna1:22:43+28:39
28Magnus HaggrenOK Skogshjortarna1:22:43+28:39
29Selma HansenLillomarka OL1:26:02+31:58
29Emilie P. VoldLillomarka OL1:26:02+31:58
30Susanne JohanssonStångenäs AIS1:47:49+53:45
30Viktor NilssonStångenäs AIS1:47:49+53:45
31Frida KjellmanLidköpings VSK1:53:51+59:47
31Niclas KjellmanLidköpings VSK1:53:51+59:47
Carina KarlssonOK Gipenej start
Heli MarjomaaStigsökarnaej start
Tilda MarjomaaStigsökarnaej start
Anders PetterssonStigsökarnaej start
Lukas PetterssonStigsökarnaej start
Ove SvenssonOK Gipenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser