Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uddevallatrofén

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uddevallatrofén
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: lördag 3 november 2018

Patrull 7

7 200 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK1:07:49
1Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:07:49
2Peter WesterbergVänersborgs SK1:13:40+5:51
2Johan ÅhlundVänersborgs SK1:13:40+5:51
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:14:07+6:18
3Hanna LindströmOK Tranan1:14:07+6:18
4Jenny NymanVänersborgs SK1:14:12+6:23
4Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:14:12+6:23
5Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK1:16:49+9:00
5Janne MattssonTrollhättans SOK1:16:49+9:00
6Stefan MillegårdSävedalens AIK1:16:52+9:03
6Oskar SvarfvarSjövalla FK1:16:52+9:03
7Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:20:17+12:28
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:20:17+12:28
8Fredrik LilljeqvistStigsökarna1:20:21+12:32
8Johan LilljeqvistStigsökarna1:20:21+12:32
9Michelle JohanssonOK Tyr1:20:30+12:41
9Per NyströmKlubblös1:20:30+12:41
10Torgrim BrochmannHerrestads AIF1:24:41+16:52
10Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:24:41+16:52
11Tomas NilssonOK Gipen1:25:06+17:17
11Örjan WängdahlOK Gipen1:25:06+17:17
12Rune KristiansenIdefjordens SK1:26:34+18:45
12Charlotta NiklassonIdefjordens SK1:26:34+18:45
13Mats HallstenOK Skärmen1:28:14+20:25
13Felicia SandinOK Skärmen1:28:14+20:25
14Linda ErikssonOK Skärmen1:28:42+20:53
14Emilia SandinOK Skärmen1:28:42+20:53
15Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK1:30:07+22:18
15Therese DahlströmOK Alehof1:30:07+22:18
16Mats LindströmOK Skärmen1:32:07+24:18
16Bengt ZetterbergOK Skärmen1:32:07+24:18
17Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:32:27+24:38
17Anders KjellbergOK Flundrehof1:32:27+24:38
18Oscar GustafssonIdefjordens SK1:35:57+28:08
18Roger GustafssonIdefjordens SK1:35:57+28:08
19Frida JohanssonIdefjordens SK1:36:08+28:19
19Rune SandinIdefjordens SK1:36:08+28:19
20Johan BerglundSävedalens AIK1:36:35+28:46
20Susanne BerglundSävedalens AIK1:36:35+28:46
21Marcus JangsjöKlubblös1:38:44+30:55
21Isabell JohanssonKlubblös1:38:44+30:55
22Kerstin AnderssonRyda SK1:41:02+33:13
22Elisabeth BranellRyda SK1:41:02+33:13
23Linda CorneliussonOK Löftan1:49:53+42:04
23Liselotte JohanssonOK Löftan1:49:53+42:04
24Bengt KlassonUlricehamns OK1:50:37+42:48
24Marianne KlassonUlricehamns OK1:50:37+42:48
25Pia JohanssonOK Landehof1:55:46+47:57
25Emma KarlssonOK Landehof1:55:46+47:57
26Ingunn FossgardLillomarka OL2:01:49+54:00
26Sunniva HalvorsrudLillomarka OL2:01:49+54:00
27Aase MestadLillomarka OL2:03:19+55:30
27Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL2:03:19+55:30
28Maria AnderssonKlubblös2:20:03+1:12:14
28Marcus GustafssonKlubblös2:20:03+1:12:14
Håkan SchmidtTrollhättans SOKej start
Nina SchmidtTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser