Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uddevallatrofén

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uddevallatrofén
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: lördag 3 november 2018

Patrull 9

9 030 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy AnderssonVänersborgs SK1:13:02
1Robert EnbomVänersborgs SK1:13:02
2Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:17:00+3:58
2Emil PetterssonKarlskrona SOK1:17:00+3:58
3Andreas WikströmStångenäs AIS1:19:05+6:03
3Thomas WikströmStångenäs AIS1:19:05+6:03
4David AlménTrollhättans SOK1:22:27+9:25
4Elias ThörnbladTrollhättans SOK1:22:27+9:25
5Patrik CorneliussonOK Löftan1:31:19+18:17
5Simon CorneliussonOK Löftan1:31:19+18:17
6Robert GovikStångenäs AIS1:33:28+20:26
6Tobias GovikStångenäs AIS1:33:28+20:26
7Kina HöglundFK Herkules1:33:39+20:37
7Laila B HöglundFK Herkules1:33:39+20:37
8Anders LövgärdOK Alehof1:33:48+20:46
8Anna LövgärdOK Alehof1:33:48+20:46
9Erik LauriFK Herkules1:36:20+23:18
9Johan WettergrenFK Herkules1:36:20+23:18
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:38:51+25:49
10Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:38:51+25:49
11Tommy JohanssonStångenäs AIS1:40:25+27:23
11Martin RödströmStångenäs AIS1:40:25+27:23
12Anna KoppMölndal Outdoor IF1:41:44+28:42
12Helena SvenssonFK Herkules1:41:44+28:42
13Jeannette AumoKungälvs OK1:42:42+29:40
13Åsa von SchoultzOK Raseborg1:42:42+29:40
14Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:43:03+30:01
14Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:43:03+30:01
15Thomas PantzarFrölunda OL1:43:13+30:11
15Magnus WideFrölunda OL1:43:13+30:11
16Petter AnderssonStenungsunds OK1:45:09+32:07
16Arvid EkströmStenungsunds OK1:45:09+32:07
17Erik KristianssonTrollhättans SOK1:45:25+32:23
17Mats KristianssonTrollhättans SOK1:45:25+32:23
18Stefan ErikssonOK Älgen1:45:46+32:44
18Gisela LindFK Herkules1:45:46+32:44
19Tommy StenkvistRyda SK1:48:15+35:13
19Viktor ThorssonRyda SK1:48:15+35:13
20Linda HedenblomSjövalla FK1:48:59+35:57
20Ida JohanssonSjövalla FK1:48:59+35:57
21David HellerströmFK Friskus-Varberg1:49:11+36:09
21Linus LännhultEds SK1:49:11+36:09
22Christina BirathStenungsunds OK1:54:23+41:21
22Julia BirathStenungsunds OK1:54:23+41:21
23Lena HögrellJönköpings OK1:56:59+43:57
23Anna JohanssonJönköpings OK1:56:59+43:57
24Tomas NorrmanTrollhättans SOK1:57:29+44:27
24Linda WesterbergTrollhättans SOK1:57:29+44:27
25Annelie JohanssonOK Skärmen1:59:22+46:20
25Mikael JohanssonOK Skärmen1:59:22+46:20
26Fredrik BistedtLerums SOK2:01:51+48:49
26Stefan MusslinderFalköpings AIK OK2:01:51+48:49
27Ola BrusehedFK Herkules2:13:24+1:00:22
27Åsa BrusehedFK Herkules2:13:24+1:00:22
Clara JohanssonOK Skärmenej godkänd
Frida JohanssonOK Skärmenej godkänd
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OKej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser