Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Småland + Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Småland + Östergötland
Arrangörsorganisationer: Smålands Orienteringsförbund / Sol Tranås / Östergötlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 23 september 2018

H10S

2 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK15:216:20
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna16:17+0:566:43
3Linus LindénVäxjö OK18:19+2:587:34
4Hannes HolmbergOK Gränsen18:30+3:097:38
5Felix SvenssonJönköpings OK18:52+3:317:47
6Joar AnderssonVäxjö OK19:33+4:128:04
7Gustaf KarlssonOK Njudung22:29+7:089:17
8Filip HultbergSOK Viljan24:05+8:449:57
9Pelle JakobssonEksjö SOK25:46+10:2510:38
10Arvid RosanderSOK Aneby34:09+18:4814:06
11Viktor WretbäckSOK Aneby35:06+19:4514:30
12Anton KroksmyrVäxjö OK36:01+20:4014:52
13Theo ZaninottiGamleby OK37:07+21:4615:20
14Daniel KarlssonOK Njudung44:30+29:0918:23
Alexander JohanssonSOK Anebyej start
Vilgot TyrbergSOK Viljanej start

H12S

3 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK18:185:54
2Viggo WulffOK Gränsen20:21+2:036:33
3Matti JohanssonOK Njudung22:32+4:147:16
4Ville LindskogOK Älme22:57+4:397:24
5Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna23:57+5:397:43
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK25:29+7:118:13
7Linus HanssonSOK Viljan26:52+8:348:40
8Carl ÖbergGamleby OK28:22+10:049:09
9Vidar PihlGamleby OK28:53+10:359:19
10Arvid JosefssonOK Vivill29:26+11:089:29
11Wilhelm KarmetunOK Njudung29:33+11:159:31
12Max OlssonIFK Sävsjö31:19+13:0110:06
13Walter BlomqvistJönköpings OK34:23+16:0511:05
14Måns SandahlIK Hakarpspojkarna36:41+18:2311:50
15Elias HedHultsfreds OK37:55+19:3712:13
16Jakob EllinKalmar OK39:02+20:4412:35
17Walter LöfqvistSOK Viljan39:04+20:4612:36
18Viktor ArgusKalmar OK40:25+22:0713:02
19Ruben QwickEksjö SOK47:40+29:2215:22
20Adam NeroNässjö OK53:59+35:4117:24
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Elias SamuelssonOK Vivillutgått
Viggo PerssonIK Hakarpspojkarnautgått

H14S

4 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna25:266:19
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna30:25+4:597:33
3Victor HörnquistAnderstorps OK31:18+5:527:47
4Theo LövdahlSOK Viljan32:38+7:128:07
5Gustav EvebornSOK Viljan33:08+7:428:14
6Filip BrolingBredaryds SOK36:19+10:539:02
7Elias ThunbergOK Vivill39:05+13:399:43
8Albin SamuelssonOK Vivill39:11+13:459:44
9Lukas HagbergKalmar OK40:55+15:2910:10
10Ville LundgrenKalmar OK45:21+19:5511:16
11Olle PetersénOK Njudung45:34+20:0811:20
12Niklas HillströmVimmerby OK47:15+21:4911:45
13Emil KreutnerSOK Viljan48:43+23:1712:07
14Alexander GustafssonOK Njudung49:27+24:0112:18
15Anton KarlssonFK Finn1:06:13+40:4716:28
16Erik ElfÖlmstads IS1:07:15+41:4916:43
Alfred TyrbergSOK Viljanej start
Isak JohanssonOK Gisleej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Hugo HedströmOK Bävernej start

H16S

5 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK33:295:57
2Erik ÅkessonVäxjö OK39:10+5:416:58
3Isak HagbergKalmar OK39:18+5:496:59
4Anton GunnarssonBredaryds SOK39:43+6:147:04
5Aron ÖstangårdGamleby OK41:02+7:337:18
6Fabian ValleriusGamleby OK41:15+7:467:20
7Simon FogelströmTorsås OK41:50+8:217:26
8Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna42:57+9:287:38
9Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna44:01+10:327:49
10Olle KallerbäckVäxjö OK45:25+11:568:04
11Isak LiljeholmGamleby OK46:40+13:118:18
12Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna47:09+13:408:23
13Sixten EkbladhSol Tranås47:14+13:458:24
14Oscar HultgrenOK Njudung49:51+16:228:52
15Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna52:42+19:139:22
16William BjörkmanVäxjö OK53:44+20:159:33
17Hugo UnossonKalmar OK53:56+20:279:35
18Olle ErlandssonSOK Viljan1:01:45+28:1610:59
Axel EvebornSOK Viljanej start
Hugo EricssonVäxjö OKej start

H18S

6 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RuneforsVäxjö OK40:326:14
2Victor HanssonJönköpings OK44:50+4:186:54
3Hugo DjurstedtEksjö SOK46:28+5:567:09
4Mattis PerssonEksjö SOK47:05+6:337:15
5Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna48:03+7:317:24
6Adrian SkobeKalmar OK48:17+7:457:26
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna48:21+7:497:26
8Simon FreylandEksjö SOK50:14+9:427:44
9Emil AuseliusBredaryds SOK51:09+10:377:52
10Hugo JakobssonEksjö SOK55:00+14:288:28
11Linus LundbergOK Bävern57:31+16:598:51
12Edvin StrandbergKalmar OK1:03:44+23:129:49
13Simon SvahnEksjö SOK1:08:29+27:5710:33
14Simon BjörnehällOK Gränsen1:17:21+36:4911:55
15Oskar SvahnEksjö SOK1:40:15+59:4315:26
Isac EricssonVäxjö OKej start
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaej start
David NeroNässjö OKej start
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H20S

7 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK47:206:05
2Lukas LundgrenVäxjö OK49:32+2:126:22
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna57:06+9:467:20
4Rasmus LundbergOK Bävern1:01:07+13:477:51
5Francesco MagenesVäxjö OK1:05:48+18:288:28

H21S

10 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren1:01:065:53
2Patrik KarlssonVäxjö OK1:04:55+3:496:15
3Lucas SundbladEksjö SOK1:06:50+5:446:26
4Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:08:34+7:286:36
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:09:39+8:336:42
6Jacob LindstamOK Ravinen1:10:15+9:096:46
7Boris NavratilJönköpings OK1:11:13+10:076:51
8Fredrik RosénJönköpings OK1:14:34+13:287:11
9Simon NilssonEksjö SOK1:19:15+18:097:38
10Niklas KarlssonVäxjö OK1:20:07+19:017:43
11Martin HederskogIFK Umeå1:20:36+19:307:45
12Daniel HåkanssonOK Gränsen1:46:45+45:3910:17
Johan EklundVäxjö OKej godkänd
Viktor AntonssonEksjö SOKutgått
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnautgått
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarnaej start
Simon LennermoNässjö OKej start
Anders YngveIK Hakarpspojkarnaej start

H35S

8 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns LennermoNässjö OK1:01:047:24
2Jari HuttunenSOK Aneby1:09:17+8:138:24
3Albin AnderssonVäxjö OK1:10:52+9:488:36
4Stefan LöfqvistSOK Viljan1:12:33+11:298:48
5Petter ValleriusGamleby OK1:15:28+14:249:09
6Roger LarssonSkillingaryds FK1:26:48+25:4410:32
7Mikael HallOK Bävern1:30:24+29:2010:58
8Martin BeijerJönköpings OK1:35:04+34:0011:32 Ladda ner rutt i gpx-format
Christophe ZaninottiGamleby OKutgått
Martin FagerlundKFUM Örebro OKej start

H40S

7 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JakobssonNybro OK56:047:19
2Tord HultbergSOK Viljan58:51+2:477:40
3Richard OlovssonGamleby OK1:04:42+8:388:26
4Mikael GummessonNybro OK1:04:46+8:428:27
5Per ThunbergOK Vivill1:07:34+11:308:49
6Mikael TrofastJönköpings OK1:08:34+12:308:57
7Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:12:07+16:039:24
8Jonas HåkanssonEksjö SOK1:12:24+16:209:27
9Magnus FranssonSOK Aneby1:14:51+18:479:46
10Daniel AxelssonMålilla OK1:17:36+21:3210:07
11Magnus ArgusKalmar OK1:18:00+21:5610:10
12Jon LindskogOK Älme1:19:13+23:0910:20
13Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:20:28+24:2410:30
14Anders BlomqvistJönköpings OK1:23:38+27:3410:55
15Arne ErlandssonSOK Viljan1:28:03+31:5911:29
16Tobias MöllerströmJönköpings OK1:46:52+50:4813:57
17Magnus NilssonEksjö SOK1:47:11+51:0713:59

H45S

6 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK47:557:14
2Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna49:54+1:597:32
3Per ErlandssonVimmerby OK52:33+4:387:56
4Peter TudénIK Hakarpspojkarna53:23+5:288:03
5Tony LövdahlSOK Viljan54:09+6:148:10
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna56:37+8:428:33
7Peter BraunVäxjö OK58:17+10:228:48
7Våge RindstigSOK Viljan58:17+10:228:48
9Niklas AlvaeusJönköpings OK58:44+10:498:52
10Viktor SkobeKalmar OK1:00:29+12:349:08
11Joakim KarmetunOK Njudung1:01:41+13:469:19
12Anders PeterssonOK Njudung1:03:27+15:329:35
13Fredrik EllinKalmar OK1:08:10+20:1510:17
14Christer ÖbergGamleby OK1:11:09+23:1410:44
15Andreas KaverénAnderstorps OK1:11:33+23:3810:48
16Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:13:39+25:4411:07
17Thomas JohanssonGamleby OK1:15:17+27:2211:22
18Magnus EricssonVäxjö OK1:15:49+27:5411:27
19Tobias HaagOK Gränsen1:20:10+32:1512:06
20Olle BjörneldKalmar OK1:20:44+32:4912:11
21Magnus OlssonTorsås OK1:21:02+33:0712:14
22Tobias Den BraverOK Gränsen1:26:53+38:5813:07
23Magnus TrofastBredaryds SOK1:41:32+53:3715:20
24Patrik AnderssonAnderstorps OK1:42:14+54:1915:26
Mikael M KarlssonOK Bävernutgått
Johan EvebornSOK Viljanutgått

H50S

6 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna45:237:20
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna48:06+2:437:46
3Per FranssonOK Njudung48:38+3:157:52
4Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna48:50+3:277:54
5Andreas RangertIK Hakarpspojkarna50:05+4:428:06
6Patrik RosénVäxjö OK51:33+6:108:20
7Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna52:49+7:268:32
8Matti EnvallIK Hakarpspojkarna54:02+8:398:44
9Mats SöderbergKalmar OK58:07+12:449:24
10Magnus PorleVäxjö OK59:49+14:269:40
11Jonas AnderssonOK Norrvirdarna59:53+14:309:41
12Håkan KarlssonFK Finn1:02:39+17:1610:08
13Mats HolmbergOK Gränsen1:04:31+19:0810:26
14Ola AllvinIK Hakarpspojkarna1:05:38+20:1510:37
15Jimmy NicklassonKexholms SK1:07:23+22:0010:54
16Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:26+22:0310:54
17Krister RosjöJönköpings OK1:14:48+29:2512:06
18Niklas ErikssonBodafors OK1:23:49+38:2613:33
19Lars KarlssonOK Gränsen1:48:52+1:03:2917:36
Lars HagelbergEksjö SOKej godkänd
Jens LindströmTibro OKej godkänd
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Jonas PerssonTorsås OKej start
Peter LindSOK Viljanej start
Michael HertinIK Hakarpspojkarnaej start

H55S

5 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt AnderssonTenhults SOK48:008:20
2Glen HåkanssonVäxjö OK48:09+0:098:22 Ladda ner rutt i gpx-format
3Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna50:19+2:198:45
4Stefan SvenssonBredaryds SOK56:18+8:189:47
5Bengt HesslekransOK Njudung56:40+8:409:51
6Jonas BornetunSkillingaryds FK56:44+8:449:52
7Elis BengtssonOK Norrvirdarna57:29+9:299:59
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna59:13+11:1310:17
9Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:02:37+14:3710:53
10Evert JohanssonOK Bävern1:02:45+14:4510:54
11Jan KarlssonVäxjö OK1:04:44+16:4411:15
12Stefan UnossonKalmar OK1:06:52+18:5211:37
John KarlssonOK Norrvirdarnaej start
Gunnar KarlssonMålilla OKej start

H60S

5 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna48:109:11
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF49:17+1:079:24
3Torbjörn FalkVimmerby OK49:31+1:219:26
4Arne KlintbergEksjö SOK50:07+1:579:33
5Lennart LarssonJönköpings OK51:42+3:329:51
6Per LindgrenIK Hakarpspojkarna52:40+4:3010:03
7Mikael JohanssonOK Gisle53:07+4:5710:08
8Kjell NeroNässjö OK54:23+6:1310:22
9Lennart KalénSOK Viljan55:56+7:4610:40
10Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna59:53+11:4311:25
11Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna1:07:32+19:2212:53
12Kenneth AntonssonVimmerby OK1:12:20+24:1013:48
13Lars RunessonOK Vivill1:12:27+24:1713:49
14Lars EklundVäxjö OK1:12:55+24:4513:54
15Peter JoelssonÅlems OK1:13:37+25:2714:02
16Jan JohanssonGamleby OK1:18:26+30:1614:58
Lars JörbrinkVästerviks OKutgått
Stefan CarlssonSOK Viljanej start
Stefan ArbinAnnebergs GIFej start

H65S

4 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK39:418:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif CarlssonSOK Viljan41:40+1:598:51
3Göran SvensonSOK Viljan42:16+2:358:59
4Lennart GustafssonJönköpings OK43:43+4:029:18
5Kent GranqvistVästerviks OK45:58+6:179:46
6Peter EnglundIFK Sävsjö48:57+9:1610:24
7Ingemar PerssonGamleby OK50:16+10:3510:41
8Göran DehlinAnnebergs GIF51:46+12:0511:00
9Leif JohanssonKexholms SK53:23+13:4211:21
10Hans TrofastTenhults SOK55:25+15:4411:47
Christer FolkessonEksjö SOKej godkänd
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej start
Ulf SvenssonOK Njudungej start
Kalle LindqvistVäxjö OKej start

H70S

4 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:029:29
2Bengt SörensenJönköpings OK49:30+8:2811:27
3Nils KarlssonVäxjö AIS49:47+8:4511:31
4Stefan G LarssonOK Njudung53:41+12:3912:25
5Stellan AhnströmForserums SOK54:22+13:2012:35
6Roland NilssonSOK Viljan58:04+17:0213:26
7Gunnar EnbergMålilla OK58:57+17:5513:38
8Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan59:20+18:1813:44
9Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna59:24+18:2213:44
10Åke EckerbomIFK Sävsjö1:03:14+22:1214:38
11Bo TuressonIFK Sävsjö1:03:40+22:3814:44
12Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:03:58+22:5614:48
13Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:07:28+26:2615:37
14Kenneth LindblomVäxjö OK1:12:48+31:4616:51
15Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:22:47+41:4519:09
16Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:30:03+49:0120:50
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKutgått
Per GranevikJönköpings OKej start
Johnny GustafssonGamleby OKej start

H75S

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:1711:38
2Lennart SturessonVästerviks OK40:11+1:5412:12
3Arne SvenssonOK Njudung40:52+2:3512:25
4Erland LingJönköpings OK41:15+2:5812:32
5Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna41:36+3:1912:38
6Allan OlovssonOK Njudung45:07+6:5013:42
7Anders BuhréNybro OK48:55+10:3814:52
8Göran LillieströmSOK Aneby1:19:20+41:0324:06
9Göran ThourVärend GN OL1:27:10+48:5326:29

H80S

3 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK41:5013:19
2Torild BornetunSkillingaryds FK43:20+1:3013:48
3Werner TörnblomVäxjö OK44:14+2:2414:05
4Rune AhlanderJönköpings OK46:19+4:2914:45
5Per LarssonJönköpings OK47:27+5:3715:06
6Gillis AlmVäxjö OK56:37+14:4718:01
7Johan JanssonVäxjö OK59:02+17:1218:48
8Mats BirgerssonForserums SOK59:41+17:5119:00
9Lennart KammenhedJönköpings OK1:00:22+18:3219:13
10Tore JohanssonSOK Aneby1:09:14+27:2422:02
Sven-Erik LundAnderstorps OKej start

H85S

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-erik MalmqvistVäxjö OK1:00:0121:21
2Allan HåkanssonSOK Viljan1:00:23+0:2221:29
3Olof WalfridssonSOK Aneby1:50:49+50:4839:26

D10S

2 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera FolkestadAnderstorps OK17:417:18
2Hilma TrofastJönköpings OK18:05+0:247:28
3Klara JohanssonSOK Aneby25:32+7:5110:33
4Sigrid HolmgrenGamleby OK30:10+12:2912:27
5Siri RehnGränna-Bygdens OK30:43+13:0212:41
6Molly BrickarpSol Tranås34:35+16:5414:17
7Alma TräffMålilla OK35:03+17:2214:29
8Alma TrofastJönköpings OK35:39+17:5814:43
9Isabella StenbergSOK Aneby36:39+18:5815:08
10Ida HanssonSOK Viljan38:52+21:1116:03
11Signe PihlGamleby OK42:08+24:2717:24

D12S

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa BraunVäxjö OK21:036:56
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:05+1:027:17
3Felicia GustafssonOK Njudung24:51+3:488:12
4Lovisa KroksmyrVäxjö OK27:13+6:108:58
5Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna28:27+7:249:23
6Tilda SundkvistOK Gränsen28:37+7:349:26
7Wilma KroksmyrVäxjö OK29:03+8:009:35
8Elvira SkobeKalmar OK29:16+8:139:39
9Evanna JohanssonOK Njudung31:17+10:1410:19
10Frida LindénVäxjö OK32:05+11:0210:35
11Linnéa EdvardssonEksjö SOK32:16+11:1310:38
12Hilda LindénVäxjö OK33:32+12:2911:04
13Ebba StenhagNässjö OK34:03+13:0011:14
14Alva HagelbergEksjö SOK35:33+14:3011:43
15Emma LindénVäxjö OK35:53+14:5011:50
16Emilia JakobssonNybro OK38:43+17:4012:46
17Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna42:33+21:3014:02
18Tyra StalebrantGamleby OK44:18+23:1514:37
19Agnes ErlandssonVimmerby OK49:04+28:0116:11

D14S

4 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK34:128:27
2Stina AnderssonAnderstorps OK34:37+0:258:34
3Tove ValleriusGamleby OK36:15+2:038:58
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna36:58+2:469:09
5Stella RangertIK Hakarpspojkarna37:24+3:129:15
6Sandra LingIK Hakarpspojkarna38:33+4:219:32
7Felicia FyhrSOK Aneby39:12+5:009:42
8Enni LindskogOK Älme39:21+5:099:44
9Maja LindénVäxjö OK39:31+5:199:46
10Emma OlinIK Hakarpspojkarna41:21+7:0910:14
11Emma RindstigSOK Viljan43:32+9:2010:46
12Linda SahlinNässjö OK44:24+10:1210:59
13Alice HallOK Bävern45:06+10:5411:09
14Tova RangertIK Hakarpspojkarna45:10+10:5811:10
15Ida RosjöJönköpings OK45:46+11:3411:19
16Linnea SkobeKalmar OK47:26+13:1411:44
17Tuva ÖstangårdGamleby OK48:10+13:5811:55
18Meja BergerAnkarsrums OK49:03+14:5112:08
19Asta TörnkvistAnderstorps OK49:32+15:2012:15
20Martina NiklassonVäxjö OK52:27+18:1512:58
21Clara AdolfssonAnderstorps OK52:36+18:2413:01
22Tilda HagelbergEksjö SOK53:10+18:5813:09
23Linn BjörneldKalmar OK53:15+19:0313:10
24Vendela SturekSOK Viljan53:42+19:3013:17
25Vega EnellJönköpings OK55:01+20:4913:37
26Ida KarlssonOK Gränsen1:28:50+54:3821:59
Hanna StalebrantGamleby OKutgått
Klara HultbergSOK Viljanutgått
Anja SvenssonGamleby OKej start
Ellen TollOK Njudungej start
Hanna ÖbergGamleby OKej start
Hilda PeterssonVäxjö OKej start
Vilda PerssonIK Hakarpspojkarnaej start

D16S

4 660 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna35:367:38
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna35:58+0:227:43
3Clara SamuelssonOK Vivill37:45+2:098:06
4Agnes DjurstedtEksjö SOK39:36+4:008:29
5Lisa OlssonTorsås OK40:29+4:538:41
6Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna40:58+5:228:47
7Elin RindstigSOK Viljan41:24+5:488:53
8Emma ErikssonEksjö SOK41:35+5:598:55
9Tilda PalmIK Hakarpspojkarna44:48+9:129:36
10Eira HertinIK Hakarpspojkarna45:21+9:459:43
11Olivia GrönkvistJönköpings OK50:59+15:2310:56
12Tuva LövdahlSOK Viljan52:22+16:4611:14
13Elin RahmOK Norrvirdarna52:49+17:1311:20
14Filippa SöderbergKalmar OK56:34+20:5812:08
15Thea Nordin AbajiEksjö SOK57:37+22:0112:21
16Hanna OlssonIFK Sävsjö1:04:05+28:2913:45
17Ellen OlovssonGamleby OK1:08:24+32:4814:40
18Emma IsidorssonOK Vivill1:11:03+35:2715:14
19Mira EnellJönköpings OK1:14:12+38:3615:55
Martina RizziEksjö SOKej godkänd
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ella PerssonEksjö SOKutgått
Stina LindSOK Viljanej start
Amanda KarmetunOK Njudungej start

D18S

5 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna45:498:40
2Alicia LundgrenVäxjö OK49:52+4:039:26
3Julia RangertIK Hakarpspojkarna50:30+4:419:33
4Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna51:50+6:019:49
5Linnea SkalbergBredaryds SOK52:31+6:429:56
6Maja PorleVäxjö OK52:41+6:529:58
7Stina JohanssonOK Bävern53:42+7:5310:10
8Lovisa BlomgrenSOK Aneby56:04+10:1510:37
9Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna56:09+10:2010:38
10Wilma BerganderEksjö SOK59:28+13:3911:15
11Ella PalmIK Hakarpspojkarna59:45+13:5611:18
12Nora AeglerEksjö SOK1:07:54+22:0512:51
12Klara HöglundEksjö SOK1:07:54+22:0512:51
14Alma HaagOK Gränsen1:26:22+40:3316:21

D20S

5 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:549:12
2Fanny SundbladEksjö SOK57:55+5:0110:05
3Stina ErikssonJönköpings OK1:15:41+22:4713:11
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start
Moa ErlandssonVimmerby OKej start

D21S

7 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna54:147:16
2Louise LundgrenVäxjö OK1:00:16+6:028:04
3Filippa JohanssonJönköpings OK1:07:46+13:329:05
4Anna JohanssonAnkarsrums OK1:08:08+13:549:07
5Moa SvenssonNässjö OK1:10:43+16:299:28
6Karin HåkanssonOK Gränsen1:14:21+20:079:57
7Anna ArvidssonKalmar OK1:17:54+23:4010:26
8Cecilia BerganderEksjö SOK1:18:40+24:2610:32
9Kajsa JohanssonJönköpings OK1:19:23+25:0910:38
10Stina NeroMullsjö SOK1:21:59+27:4510:59
11Emma RosénOK Njudung1:27:11+32:5711:41
Elin SvenssonNässjö OKej godkänd
Maria ArvidssonKalmar OKutgått
Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarnaej start

D35S

6 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika BornetunSkillingaryds FK1:09:3211:15
2Eva GustafssonVäxjö OK1:10:49+1:1711:27
3Charlotte JosefssonOK Vivill1:21:06+11:3413:07
4Lina LudvigssonEksjö SOK1:34:18+24:4615:15
Elisabet LarssonVästerviks OKej start

D40S

5 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna48:489:18
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK51:26+2:389:48
3Jenny MartinssonJönköpings OK52:58+4:1010:06
4Lena JakobssonNybro OK53:05+4:1710:07
5Jenny JohanssonOK Gisle55:20+6:3210:33
6Maria BraunVäxjö OK56:42+7:5410:49
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:00:00+11:1211:27
8Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:03:53+15:0512:11
9Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:08:40+19:5213:06
10Elin TudénIK Hakarpspojkarna1:10:28+21:4013:26
11Sara WulffOK Gränsen1:27:12+38:2416:38
12Anna OlinIK Hakarpspojkarna1:27:47+38:5916:45
13Petra LundgrenKalmar OK1:41:34+52:4619:22
Cecilia KarmetunOK Njudungej godkänd
Linda NordinEksjö SOKutgått

D45S

4 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna39:368:25
2Susanna DjurstedtEksjö SOK47:35+7:5910:07
2Anna SvenssonSOK Viljan47:35+7:5910:07
4Carin RosjöJönköpings OK49:23+9:4710:30
5Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna50:16+10:4010:41
6Maria FolkestadAnderstorps OK51:48+12:1211:01
7Judith HoferOLG Thun53:27+13:5111:22
8Lotta SundbladEksjö SOK53:33+13:5711:23
9Angelica BrandqvistTibro OK54:25+14:4911:34
10Veronica AdolfssonAnderstorps OK56:50+17:1412:05
11Anna MattssonOK Norrvirdarna57:07+17:3112:09
12Ulrika RibbholmOK Njudung1:03:58+24:2213:36
13Maria SundbergOK Njudung1:06:25+26:4914:07
14Maria LangVästerviks OK1:10:21+30:4514:58
Annika EricssonVäxjö OKej start
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Susanne GranGamleby OKej start

D50S

4 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna39:509:38
2Lena RegnellVäxjö OK43:16+3:2610:28
3Anna JohanssonJönköpings OK43:26+3:3610:30
4Karin ÖhlinSOK Aneby44:03+4:1310:39
5Ina SkalbergBredaryds SOK44:04+4:1410:40
6Anna RosénOK Njudung45:05+5:1510:54
7Helena LindmanOK Gränsen47:21+7:3111:27
8Anna Nero NordmarkNässjö OK49:53+10:0312:04
9Åsa BergforsSOK Viljan50:01+10:1112:06
10Anne LindellKalmar OK54:13+14:2313:07
11Anneli KarlssonFK Finn54:22+14:3213:09
12Marie AhlménJönköpings OK1:01:42+21:5214:56
13Helena AnderssonSOK Aneby1:02:55+23:0515:14
14Ulrika GustafssonIK Vista1:15:08+35:1818:11
15Pia ÖstangårdGamleby OK1:17:58+38:0818:52
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej godkänd

D55S

4 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK47:4111:32
2Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF48:51+1:1011:49
3Lena RunessonOK Vivill50:10+2:2912:08
4Pia LundbergOK Bävern51:03+3:2212:21
5Maritha HenrikssonJönköpings OK51:14+3:3312:24
6Mariann JohanssonKexholms SK53:02+5:2112:50
7Eva EklundVäxjö OK53:35+5:5412:58
8Ann-Sofie FalkVimmerby OK55:55+8:1413:32
9Camilla RosénAnnebergs GIF1:05:29+17:4815:51
10Yvonne JohanssonGamleby OK1:05:50+18:0915:56
11Marianne RosgrenOK Njudung1:07:25+19:4416:19
12Ann BrenanderSOK Viljan1:18:50+31:0919:05

D60S

3 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger EnglundIFK Sävsjö45:4113:14
2Bente KällVäxjö OK52:38+6:5715:15
3Lena PerssonGamleby OK53:15+7:3415:26
4Maria AnderssonBredaryds SOK56:57+11:1616:30
5Berit RuneforsVäxjö OK1:11:24+25:4320:41
6Liselott SigbyIK Vista1:15:47+30:0621:57
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

D65S

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK48:0013:54
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK54:46+6:4615:52 Ladda ner rutt i gpx-format
3Agneta GranströmSOK Aneby1:05:15+17:1518:54
4Marie-Louise KarlssonNybro OK1:09:01+21:0120:00
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej start

D70S

3 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK42:2413:30
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK45:13+2:4914:24
3Margareta LarssonOK Njudung48:00+5:3615:17
4Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK50:36+8:1216:06
5Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK51:00+8:3616:14
6Ros-Mari KarlssonNybro OK58:33+16:0918:38
7Vega SlottnerJönköpings OK1:05:59+23:3521:00

D75S

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK50:4118:02
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:03:46+13:0522:41 Ladda ner rutt i gpx-format
3Laila MalmqvistVäxjö OK1:05:29+14:4823:18
4Ulla NilssonSOK Viljan1:06:34+15:5323:41
5Kerstin ElfÖlmstads IS1:23:47+33:0629:48

H10Ö

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel JarlNAIS Orienteringsklubb19:508:11
2Karl KullbergBjörkfors GOIF21:05+1:158:42
3Love OtterströmLinköpings OK21:47+1:579:00
4Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK23:35+3:459:44
5Anton KronhedÖdeshögs SK34:37+14:4714:18
6Hugo AldénOK Roxen48:03+28:1319:51
Hannes PetersonOK Denselnutgått

H12Ö

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln19:386:20
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK21:07+1:296:48
3Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK21:58+2:207:05
4Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK22:43+3:057:19
5Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK24:57+5:198:02
6Wilmer KempeOK Denseln26:46+7:088:38
7Joel FrodinOK Roxen28:53+9:159:19
8Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL31:18+11:4010:05
9Vincent DahmTjalve IF Norrköping33:17+13:3910:44
10Linus SöderbergLinköpings OK46:01+26:2314:50
11Vilgot LidvikLinköpings OK46:32+26:5415:00
12Noah KorallMotala AIF OL53:47+34:0917:20
13Adrian SandellOK Roxen1:04:06+44:2820:40
Edvin ÅttingLinköpings OKej godkänd
Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start

H14Ö

4 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln28:377:07
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK29:29+0:527:20
3Elis PetersonOK Denseln31:45+3:087:53
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:17+5:408:31
5Carl-Henrik WassOK Kolmården34:27+5:508:34
6Rasmus PåledalOK Roxen36:14+7:379:00
7Jacob PåledalOK Roxen36:38+8:019:06
8Ludvig EronnLinköpings OK38:45+10:089:38
9Mattias JosefssonOK Roxen45:47+17:1011:23
10Arvid SvenssonBjörkfors GOIF46:44+18:0711:37
11Elis BönnerBjörkfors GOIF48:38+20:0112:05
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF51:38+23:0112:50
13Francesco SavaniSkogspojkarnas OK55:06+26:2913:42
Otto NilssonLinköpings OKej start

H16Ö

5 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb35:316:19
2Sverre RöjgårdOK Kolmården37:51+2:206:44
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping45:40+10:098:07
4Malte EvebornOK Roxen48:57+13:268:42
5Oliver HöögOK Motala52:06+16:359:16
6Erik JohnssonOK Kolmården57:01+21:3010:08
7Alfons PetersonOK Denseln1:00:19+24:4810:43
8Erik SahlmanLinköpings OK1:25:07+49:3615:08

H18Ö

6 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK42:486:35
2Leo JohanssonOK Kolmården47:21+4:337:17
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb48:46+5:587:30
4Olof LjunggrenLinköpings OK49:34+6:467:38
5Gunnar EngströmLinköpings OK54:41+11:538:25
6Josef HelanderOK Roxen1:01:28+18:409:28
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

H20Ö

7 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LjungemyrOK Kolmården45:135:49
2Jonas AnderssonOK Roxen47:05+1:526:03
3August MollénOK Denseln48:41+3:286:15
4Hugo LillieströmOK Roxen49:30+4:176:22
Hugo DalhammerOK Roxenutgått

H21Ö

10 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK1:02:326:01
2Pavlo UshkvarokOK Denseln1:05:33+3:016:18
3Victor BergstrandLinköpings OK1:06:56+4:246:26
4Kristian AlgersSkogspojkarnas OK1:07:10+4:386:28
5Erik AnderssonOK Denseln1:07:58+5:266:32
6Erik MalmbergLinköpings OK1:08:06+5:346:33
7Niklas OlssonLinköpings OK1:10:13+7:416:45
8Martin ŠmelíkHellas Orientering1:12:23+9:516:58
9Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:12:54+10:227:01
10Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:14:46+12:147:12
11Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:20:48+18:167:47
12Johan AllardLinköpings OK1:24:38+22:068:09
13Joakim GustafssonFinspångs SOK1:26:52+24:208:22
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Per CarlborgLinköpings OKej start
Sven EngströmLinköpings OKej start
Mathias HallménOK Denselnej start

H35Ö

8 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils NedforsOK Roxen1:03:077:39
2Jonas BraamOK Denseln1:09:08+6:018:23
3Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:12:12+9:058:45
4Björn CarlsonOK Roxen1:15:46+12:399:11
Erik SandhOK Roxenej start
Martin HammarlundMotala AIF OLej start

H40Ö

7 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK54:187:05
2Christian EnbergLinköpings OK1:00:02+5:447:50
3Henrik PetersonOK Denseln1:01:37+7:198:02
4Jonas JohnssonOK Kolmården1:03:45+9:278:19
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:08:45+14:278:58
6Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL1:10:49+16:319:14
7James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:17:53+23:3510:10
8Robert SöderbergLinköpings OK1:19:31+25:1310:22
9Markus HenrikssonLinköpings OK1:22:57+28:3910:49
10Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:35:21+41:0312:26
11Joakim WalterssonOK Roxen1:47:38+53:2014:03
Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OKej start

H45Ö

6 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala47:447:12
2Per MagnussonLinköpings OK51:09+3:257:43
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK51:26+3:427:46
4Björn KarlssonOK Denseln52:26+4:427:55
5Henrik MarmelidOK Roxen53:28+5:448:04
6Martin JarelandLinköpings OK55:40+7:568:24
7Christian ErikssonLinköpings OK56:14+8:308:29
8Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK59:40+11:569:00
9Per KempeOK Denseln1:01:25+13:419:16
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:03:06+15:229:31
11Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:08:33+20:4910:21
12Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:09:57+22:1310:33
13Tomas BomanLinköpings OK1:11:49+24:0510:50
14Åke LjunggrenLinköpings OK1:16:17+28:3311:31
15Jörgen HjortOK Roxen1:21:11+33:2712:15
16Johan FrodinOK Roxen1:27:32+39:4813:13 Ladda ner rutt i gpx-format
17Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:40:16+52:3215:08
18Johan DahmTjalve IF Norrköping1:42:37+54:5315:30
Örjan SandellOK Roxenutgått
Peter LundOK Kolmårdenutgått
Henrik LjungemyrOK Kolmårdenej start
Johan WänströmFinspångs SOKej start
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

H50Ö

6 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HelanderOK Roxen46:017:26
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK46:22+0:217:30
3Johan OtterströmLinköpings OK46:58+0:577:35
4Fredrik EngmanOK Denseln50:10+4:098:07
5Thomas PerssonOK Denseln50:55+4:548:14
6Mikael WesterbergOK Kolmården51:33+5:328:20
7Anders LillieströmOK Roxen52:08+6:078:26
8Johan MalmOK Kolmården58:05+12:049:23
9Anders MolinBoxholm-Mjölby OL58:06+12:059:24
10Peter BerggrenOK Kolmården59:52+13:519:41
11Henrik PetterssonOK Roxen1:01:03+15:029:52
12Per JohanssonMotala AIF OL1:02:10+16:0910:03
13Torbjörn AnderssonOK Motala1:03:14+17:1310:13
14Magnus JohanssonOK Kolmården1:07:23+21:2210:54
15Per GuståsLinköpings OK1:12:32+26:3111:44
16Fredrik UrbergHammarkinds OK1:24:18+38:1713:38
17Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:36:07+50:0615:33
Fredrik JönssonMotala AIF OLej godkänd
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Jesper JohanssonLinköpings OKutgått
Magnus HedegårdOK Kolmårdenej start
Magnus SahlmanLinköpings OKej start
Ola SvärmOK Roxenej start

H55Ö

5 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF39:036:47
2Anders BergLinköpings OK41:14+2:117:10
3Rikard BorgLinköpings OK59:51+20:4810:24
4Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:06:11+27:0811:30
5Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:32:27+53:2416:04
Torbjörn WrighedMotala AIF OLutgått
Börje AnderssonLinköpings OKej start

H60Ö

5 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL45:398:42
2Bengt SchwartzOK Kolmården48:14+2:359:12
3Mats AnderssonFinspångs SOK52:44+7:0510:03
4Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping53:08+7:2910:08
5Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:00:34+14:5511:33
6Christer FranssonMotala AIF OL1:02:30+16:5111:55
7Karl MollénOK Denseln1:03:39+18:0012:08
8Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:11:06+25:2713:34
9Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:11:45+26:0613:41
Pär ForsströmStjärnorps SKutgått
Leif EfraimssonMotala AIF OLej start
Mats RosanderFinspångs SOKej start

H65Ö

4 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK42:038:56
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL44:14+2:119:24
3Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK49:07+7:0410:27
4Per ErikssonLinköpings OK53:19+11:1611:20
5Bengt ÖstlundOK Roxen54:28+12:2511:35
6Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL56:01+13:5811:55
7Anders KjellLinköpings OK57:51+15:4812:18
8Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:09:33+27:3014:47
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Pelle SkullmanLinköpings OKej start

H70Ö

4 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen38:559:00
2Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK45:22+6:2710:30
3Roger DanielssonLinköpings OK46:16+7:2110:42
4Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL49:37+10:4211:29
5Rune RingsgårdOK Roxen53:09+14:1412:18
6Roland AlsénOK Roxen58:56+20:0113:38 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jerry MartinssonOK Motala59:38+20:4313:48
8Peter JakobssonLinköpings OK1:07:35+28:4015:38
Harris BrandeTjalve IF Norrköpingutgått
Bo JernbergOK Roxenej start

H75Ö

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Göran KempeOK Denseln45:5913:58
2Uno BergOK Motala49:45+3:4615:07
3Nils SjödinTjalve IF Norrköping50:12+4:1315:15
4Arne AnderssonOK Motala52:05+6:0615:49
5Stig JonssonBjörkfors GOIF53:35+7:3616:17
6Gösta LindmanFinspångs SOK56:00+10:0117:01
7Bengt KarlssonLinköpings AIK1:01:38+15:3918:44
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:07:10+21:1120:24
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:14:03+28:0422:30
Kjell HagströmLinköpings OKej start

H80Ö

3 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL51:3216:24
2Anders AdlerLinköpings AIK52:25+0:5316:41
3Sven JonssonOK Roxen56:13+4:4117:54
4Göran HektorLinköpings OK57:54+6:2218:26
5Holger PerssonOK Eken59:48+8:1619:02
Roland SkyttBjörkfors GOIFej godkänd
Otto HolmdahlLinköpings OKej start

H85Ö

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK58:2720:48

D10Ö

2 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin GöhlFinspångs SOK17:547:23
2Frida SöderqvistLinköpings OK19:01+1:077:51
3Lova BraamOK Denseln19:25+1:318:01
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL21:32+3:388:53
5Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb25:53+7:5910:41
6Tilde SöderbergLinköpings OK28:28+10:3411:45
7Elsa KorallMotala AIF OL29:27+11:3312:10
8Anna EnbergLinköpings OK31:07+13:1312:51
9Linn BorgOK Denseln40:16+22:2216:38
10Lovisa AnderssonÖdeshögs SK46:42+28:4819:17
11Julia HenryssonÖdeshögs SK52:53+34:5921:51

D12Ö

3 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK23:167:40
2Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb25:53+2:378:32
3Emma EngströmFinspångs SOK26:18+3:028:40
4Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL27:23+4:079:02
5Moa PihlströmOK Roxen28:04+4:489:15
6Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL29:12+5:569:38
7Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb30:13+6:579:58
8Moa GöhlFinspångs SOK30:44+7:2810:08
9Emmy BorgOK Denseln32:05+8:4910:35
10Stina SöderqvistLinköpings OK33:33+10:1711:04
11Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping33:34+10:1811:04
12Alice EttlingSkogspojkarnas OK35:27+12:1111:41
13Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:45+16:2913:07
14Tilde EvebornOK Roxen45:01+21:4514:51
15Agnes AdolfssonÖdeshögs SK1:36:02+1:12:4631:41

D14Ö

4 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården32:228:00
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK33:02+0:408:10
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK34:22+2:008:30
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping37:15+4:539:13
5Alice JohanssonFinspångs SOK38:52+6:309:37
6Annie LundOK Kolmården39:59+7:379:53
7Alva ForsmanLinköpings OK43:35+11:1310:47
8Ida HjortOK Roxen45:18+12:5611:12
9Sigrid ForsmanLinköpings OK51:49+19:2712:49
10Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK53:39+21:1713:16
11Lova FrodinOK Roxen57:32+25:1014:14
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd

D16Ö

4 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården37:107:58
2Linnea LundOK Kolmården39:37+2:278:30
3Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK42:14+5:049:03
4Elin KjellmanLinköpings OK44:09+6:599:28
5Hanna KromnérSkogspojkarnas OK46:07+8:579:53
6Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:25+10:1510:10
Alice MarmelidOK Roxenutgått
Jonna AlfredssonOK Roxenej start

D18Ö

5 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK48:569:16
2Malva EvebornOK Roxen1:01:48+12:5211:42
3Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:04:22+15:2612:11
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:04:58+16:0212:18

D20Ö

5 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården48:458:29
2Lova EvebornOK Roxen52:55+4:109:13
3Klara LjunggrenLinköpings OK54:07+5:229:25
4Johanna GuståsLinköpings OK1:01:06+12:2110:38
5Sarah PerssonOK Denseln1:03:36+14:5111:04
6Victoria AsketunOK Roxen1:07:20+18:3511:43

D21Ö

7 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:00:058:03
2Malin Leijon LindOK Kolmården1:02:38+2:338:23
3Therese KlintbergLinköpings OK1:19:32+19:2710:39
4Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:26:41+26:3611:37
5Frida KarlssonLinköpings OK1:26:45+26:4011:37
6Charlotte NedforsOK Roxen1:27:42+27:3711:45
7Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:29:55+29:5012:03
8Kristyna HlubuckovaLinköpings OK1:36:22+36:1712:55
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start

D35Ö

6 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny SandhOK Roxen1:20:5913:06
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Monika EdstamLinköpings OKej start

D40Ö

5 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen40:227:42
2Veronica LundOK Kolmården46:54+6:328:57
3Eva GöhlFinspångs SOK51:19+10:579:47
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK52:16+11:549:58
5Anna KorallMotala AIF OL54:23+14:0110:22
6Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL54:59+14:3710:29
7Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL1:00:11+19:4911:29
8Susanne KarlssonOK Denseln1:02:38+22:1611:57
9Liselott EricsonLinköpings OK1:19:56+39:3415:15
10Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:31:28+51:0617:27
Johanna PetersonOK Denselnutgått
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OLej start

D45Ö

4 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården37:247:57
2Annika IvarssonLinköpings OK38:04+0:408:05
3Susanne AldénOK Roxen40:02+2:388:31
4Nina AhlanderOK Denseln41:50+4:268:54
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL43:45+6:219:18
6Annika AsketunOK Roxen47:18+9:5410:03
7Agneta ErikssonOK Kolmården48:05+10:4110:13
8Annica BerggrenOK Kolmården48:54+11:3010:24
9Sofia WesterbergOK Kolmården52:40+15:1611:12
10Malin PerssonOK Denseln53:31+16:0711:23
11Maria LillieströmOK Roxen56:12+18:4811:57
12Eva EngmanOK Denseln57:40+20:1612:16
13Lena LindmanFinspångs SOK57:45+20:2112:17
14Susanne PetterssonOK Roxen1:00:52+23:2812:57
15Anna KullbergBjörkfors GOIF1:03:56+26:3213:36

D50Ö

4 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Sofie BarkLinköpings OK40:559:54
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL44:24+3:2910:45
3Maria OlofssonLinköpings OK46:08+5:1311:10
4Inger GuståsLinköpings OK49:35+8:4012:00
5Petra KorallMotala AIF OL49:51+8:5612:04
6Lena MalmströmTjalve IF Norrköping52:31+11:3612:42
7Ebba HedegårdOK Kolmården52:33+11:3812:43
8Gitte EngströmLinköpings OK53:03+12:0812:50
9Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL53:20+12:2512:54
10Lotta BorgLinköpings OK54:30+13:3513:11
11Helena HolmOK Roxen1:06:51+25:5616:11
12Lena StrömbäckLinköpings OK1:12:05+31:1017:27
13Karin OlofssonLinköpings OK1:13:43+32:4817:50
14Carina KaleredOK Denseln1:18:32+37:3719:00
Kerstin SegerssonOK 64 Torpaej start

D55Ö

4 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK36:448:53
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK38:45+2:019:22
3Karin BacktemanLinköpings OK42:01+5:1710:10
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK51:34+14:5012:29
5Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL54:55+18:1113:17
6Carina FaxénLinköpings OK56:45+20:0113:44
7Ingrid RoosMotala AIF OL1:01:46+25:0214:57
8Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:04:09+27:2515:31
9Gunnel SundbergFinspångs SOK1:04:48+28:0415:41
Lena RosanderFinspångs SOKej start

D60Ö

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping51:4515:00
2Carin AnderssonOK Denseln58:54+7:0917:04
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:01:57+10:1217:57
4Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:05:09+13:2418:53
5Catharina ForsénOK Denseln1:22:59+31:1424:03

D65Ö

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården46:5913:37
2Barbro ÖstlundOK Roxen1:04:51+17:5218:47
3Maud Göthe LundgrenLinköpings OK1:07:33+20:3419:34
Ulla KjellLinköpings OKej godkänd
Ingrid MårtenssonOK Kolmårdenej start

D70Ö

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK52:4916:49
2Annie GunnarstorpOK Motala55:07+2:1817:33
3Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:05:55+13:0620:59
4Stina KorallMotala AIF OL1:17:15+24:2624:36
Carina LindmanFinspångs SOKutgått

D75Ö

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK43:3815:31
2Lotta GranholmLinköpings OK44:13+0:3515:44
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:58+8:2018:29
4Britt PetterssonOK Roxen52:21+8:4318:37
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:51+11:1319:31
6Inger GustafssonOK Roxen1:23:04+39:2629:33
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H12 Kort

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik EvebornSOK Viljan33:2913:50

H14 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung29:529:51

H16 Kort

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HanssonSOK Viljan37:559:23
2Gustaf JohanssonOK Njudung44:18+6:2310:57
Hugo AuseliusBredaryds SOKej start

D12 Kort

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta HolmgrenGamleby OK30:4112:40
2Amalia ErlandssonSOK Viljan31:05+0:2412:50

D14 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KleistBoxholm-Mjölby OL56:2018:10

Inskolning

1 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stella BeijerJönköpings OKfullföljt
Sigge BerganderEksjö SOKfullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Siri DufvaSol Tranåsfullföljt
Ebba FranssonSol Tranåsfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Folke NedforsBoxholm-Mjölby OLfullföljt

U1

1 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL15:268:34
2Alfred MartinssonJönköpings OK18:03+2:3710:01
3Emil OlinIK Hakarpspojkarna19:36+4:1010:53
4Linus HolmbergOK Gränsen20:18+4:5211:16
5Hjalmar MobergSol Tranås21:53+6:2712:09
6Felix SandahlIK Hakarpspojkarna22:28+7:0212:28
7Ida KjellmanLinköpings OK23:32+8:0613:04
8Olivia FranssonSol Tranås23:44+8:1813:11
9Ellen HedHultsfreds OK25:30+10:0414:10
10Norah BlomqvistJönköpings OK26:01+10:3514:27
11Love GöthEksjö SOK26:41+11:1514:49
12Amelie FrannsonJönköpings OK29:15+13:4916:15
13Matilda BjörneldKalmar OK29:38+14:1216:27
14Felicia SvenssonJönköpings OK31:34+16:0817:32
15Ingrid WretbäckSOK Aneby33:11+17:4518:26
16Viktor HennryssonÖdeshögs SK38:09+22:4321:11

U2

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BjörnskiöldOK Roxen21:138:46
2Tilde BrickarpSol Tranås22:23+1:109:14
3Linnéa PåledalOK Roxen25:51+4:3810:40
4Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK25:55+4:4210:42
5Julius GummessonNybro OK27:10+5:5711:13
6Piali HedinEksjö SOK34:16+13:0314:09
7Assar Rosén ThelinJönköpings OK35:14+14:0114:33
8Alvin JakobssonNybro OK39:45+18:3216:25
9Sara AnderssonÖdeshögs SK43:37+22:2418:01
10Lea MobergSol Tranås49:13+28:0020:20

Öppen motion 1

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina HedHultsfreds OK22:319:18
2Gregg HarfleetJönköpings OK29:14+6:4312:04
3Alvin LindorssonOK 64 Torpa35:08+12:3714:31
4Tove JakobssonEksjö SOK35:15+12:4414:33
5Nicklas LindorssonOK 64 Torpa37:17+14:4615:24
6Brigitte AlsénOK Roxen40:10+17:3916:35
7Emma HenryssonÖdeshögs SK53:27+30:5622:05
8Siv BerganderEksjö SOK1:17:27+54:5632:00
9Göran BerganderEksjö SOK1:17:32+55:0132:02

Öppen motion 2

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer RydestrandEksjö SOK27:298:58
2Alfred LundbomEksjö SOK31:45+4:1610:22
3Axel KarlssonÖdeshögs SK40:11+12:4213:07
4Maria JarelandLinköpings OK43:09+15:4014:06
5Bo AnderssonSol Tranås43:21+15:5214:10
6Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF45:50+18:2114:58
7Mattias RundgrenSol Tranås47:08+19:3915:24
KARL KarlssonÖdeshögs SKej godkänd

Öppen motion 3

3 030 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar KjellmanLinköpings OK27:469:09
2Fredrik WulffOK Gränsen32:21+4:3510:40
3LOvisa KarlssonSol Tranås37:03+9:1712:13
4Karin KarlssonÖdeshögs SK40:01+12:1513:12
5Helen ÅkessonVäxjö AIS40:34+12:4813:23
6Sven-Olof FranssonSOK Aneby41:10+13:2413:35
7Lena JohanssonIFK Sävsjö41:27+13:4113:40
8Monica KarlssonSol Tranås43:25+15:3914:19
9Ulf PalmqvistIFK Sävsjö44:49+17:0314:47
10Jannika JosefssonOK Roxen45:03+17:1714:52
11Eva LedinBoxholm-Mjölby OL45:07+17:2114:53
12Anna TrofastJönköpings OK45:25+17:3914:59
13Axel ÅslundSol Tranås47:16+19:3015:35
14Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK51:57+24:1117:08
15Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK53:54+26:0817:47
16Lise-Lotte JanssonEksjö SOK1:02:54+35:0820:45
17Anita IvarssonSol Tranås1:19:43+51:5726:18
18Anna WirenLinköpings OK1:32:06+1:04:2030:23
19Åsa ForsmanLinköpings OK1:32:39+1:04:5330:34
Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Ulrika BarkÖdeshögs SKej godkänd

Öppen motion 4

4 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundgrenLinköpings OK43:588:55
2Olle HedemoSol Tranås44:59+1:019:07
3Jan KaleredOK Denseln55:56+11:5811:20
4Carole CarlssonSol Tranås57:39+13:4111:41
5Katarina LennatssonSol Tranås1:21:44+37:4616:34
6Anton PhilipssonOK Skogsfalken1:21:45+37:4716:34
7Irene KäckSol Tranås1:23:00+39:0216:50
8Elsa KarlssonÖdeshögs SK1:42:16+58:1820:44
Per EnellJönköpings OKej godkänd
Angelica KarlssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 720 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonHammarby IF OF41:2611:08
2Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping41:44+0:1811:13
3John KinnanderMatteus SI41:56+0:3011:16
4Alice StenqvistOK 64 Torpa41:57+0:3111:16
5Andreas BerggrenSOK Aneby45:24+3:5812:12
6Kent RobertssonVaggeryds SOK45:43+4:1712:17
7Filip JanekeIK Hakarpspojkarna46:19+4:5312:27
8Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK47:34+6:0812:47
9Rune TuressonOK Bävern48:49+7:2313:07
10Håkan AuseliusBredaryds SOK49:43+8:1713:21
11Linda Kraft UnossonKalmar OK50:32+9:0613:35
12Petra OlssonIFK Sävsjö50:48+9:2213:39
13Ola SamuelssonOK Vivill51:20+9:5413:47
14Jesper RundbäckVaggeryds SOK51:29+10:0313:50
15Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna51:30+10:0413:50
16Veronica SahlinNässjö OK51:48+10:2213:55
17Helen AhlstrandOK Vivill52:02+10:3613:59
18Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK52:29+11:0314:06
19Petra SvenssonSol Tranås53:09+11:4314:17
20Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL53:32+12:0614:23
21Ylva HolmqvistSol Tranås54:13+12:4714:34
22Hans PansellEksjö SOK55:15+13:4914:51
23Louise DalhammerOK Roxen57:54+16:2815:33
24Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping58:19+16:5315:40
25Anna-Moa LindskogOK Älme1:00:05+18:3916:09
26Carolina ÖnstenIK Vista1:00:47+19:2116:20
27Gunitha RobertssonVaggeryds SOK1:01:11+19:4516:26
28Anneli BorgOK Denseln1:03:12+21:4616:59
29Oskar Andrén SkoglundOK Vivill1:03:18+21:5217:00
30Lisette KaverenAnderstorps OK1:04:08+22:4217:14
31Helena JohanssonOK Gisle1:04:58+23:3217:27
32Jan SkoglundOK Vivill1:05:17+23:5117:32
33Anette OlssonEksjö SOK1:10:16+28:5018:53
34Kerry KempeLinköpings OK1:11:51+30:2519:18
35Christer FyhrEksjö SOK1:11:58+30:3219:20
36Patrik ReiverBodafors OK1:14:25+32:5920:00
37Jenny JakobssonEksjö SOK1:15:43+34:1720:21
38Victoria LindénGränna-Bygdens OK1:19:23+37:5721:20
39Sofia BeijerJönköpings OK1:20:29+39:0321:38
40Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:26:27+45:0123:14
Pernilla TunessonSkogspojkarnas OKutgått
Susanne BerganderEksjö SOKutgått

Öppen motion 6

5 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan TidemanJönköpings OK56:4010:11
2Andreas BergLinköpings OK59:10+2:3010:38
3Martin PehrssonSkillingaryds FK1:01:11+4:3111:00
4Markus KleinBjörkfors GOIF1:22:58+26:1814:55
5Linus AnderssonSol Tranås1:28:17+31:3715:52
6Simon KarlssonSol Tranås1:29:56+33:1616:10
7Per SundkvistOK Gränsen1:36:52+40:1217:25
8Tomas PetersénOK Njudung1:45:33+48:5318:59
9Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:48:11+51:3119:27
10William BlomströmSol Tranås2:00:08+1:03:2821:36
Dennis GustafssonOK Njudungutgått

Öppen motion 7

3 080 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan DjurstedtEksjö SOK27:509:02
2Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL28:51+1:019:22
3Alma GustafssonSOK Aneby31:21+3:3110:10
4Hampus FyhrSOK Aneby31:59+4:0910:23
5Josefin DalstenEksjö SOK32:21+4:3110:30
6Karolina FalkOK Roxen33:23+5:3310:50
7Peter SahlinNässjö OK36:19+8:2911:47
8Per-Inge JohanssonSol Tranås36:41+8:5111:54
9Sven KäckSol Tranås36:47+8:5711:56
10Magnus JohannsopnOK Njudung37:08+9:1812:03
11Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb37:30+9:4012:10
12Bo HultgrenOK Njudung38:37+10:4712:32
13Maria HåkanssonVäxjö OK40:19+12:2913:05
14Kerstin KarlssonMålilla OK40:20+12:3013:05
15Helena KarlssonNässjö OK40:42+12:5213:12
16Lotta WengelinNAIS Orienteringsklubb41:10+13:2013:21
17Christer JohanssonEksjö SOK42:52+15:0213:55
18Mats ForsmanLinköpings OK43:42+15:5214:11
19Niclas AhlanderOK Denseln44:03+16:1314:18
20Karin FreylandSOK Aneby44:07+16:1714:19
21Martina SturekSOK Viljan44:43+16:5314:31
22Daniel SahlinNässjö OK45:06+17:1614:38
23Tord FranssonMotala AIF OL46:21+18:3115:02
24Torgny FaxénLinköpings OK46:50+19:0015:12
25Mikael JohanssonJönköpings OK46:56+19:0615:14
26Åsa Flink-SvenssonNässjö OK47:19+19:2915:21
27Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL49:25+21:3516:02
28Ulf CarlssonVäxjö AIS49:43+21:5316:08
29Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK50:09+22:1916:16 Ladda ner rutt i gpx-format
30Jan LundgrenLinköpings OK50:18+22:2816:19
31Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL51:15+23:2516:38
32Sofia SkördeBredaryds SOK51:50+24:0016:49
33Rohnny AnderssonForserums SOK54:41+26:5117:45
34Ingela KlintbergEksjö SOK55:33+27:4318:02
35Per FröbergTjalve IF Norrköping56:42+28:5218:24
36Dan JosefssonOK Roxen57:20+29:3018:36
37Martin HedHultsfreds OK57:39+29:4918:43
38Anneli BlomgrenSOK Aneby58:37+30:4719:01
39Malin MarmelidOK Roxen58:42+30:5219:03
40Ingrid JohanssonLinköpings OK59:02+31:1219:10
41Carin GustafssonJönköpings OK59:53+32:0319:26
42Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna1:02:36+34:4620:19
43Linnéa BorgLinköpings OK1:02:42+34:5220:21
44Åke PerssonOK Bävern1:02:48+34:5820:23
45Jessica ElmerssonOK Bävern1:02:52+35:0220:24
46Christer JohanssonLinköpings OK1:03:37+35:4720:39
47Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:03:57+36:0720:45
48Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:04:44+36:5421:01
49Charlotte StenhagNässjö OK1:07:03+39:1321:46
50Rolf HallbergFK Finn1:08:22+40:3222:11
51Julia ErikssonOK Kolmården1:08:26+40:3622:13
52Emma ErikssonOK Kolmården1:08:27+40:3722:13
53Lina LiljeholmAnkarsrums OK1:08:55+41:0522:22
54Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan1:12:18+44:2823:28
55Christina EvebornSOK Viljan1:12:20+44:3023:29
56Anna Elf AnderssonÖlmstads IS1:12:36+44:4623:34
57Anders LarssonGränna-Bygdens OK1:17:28+49:3825:09
58Anna HertinIK Hakarpspojkarna1:18:48+50:5825:35
59Nils BremerBoxholm-Mjölby OL1:24:42+56:5227:30
60Wilma SuwannaBoxholm-Mjölby OL1:24:43+56:5327:30
61Kicki SanderBjörkfors GOIF1:30:12+1:02:2229:17
62John-Erik ErikssonJönköpings OK1:55:09+1:27:1937:23
Ebba RosanderSOK Anebyej godkänd
Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Charlotte DufvaSol Tranåsej godkänd
Annika IsidorssonOK Vivillutgått
Mats BacktemanLinköpings OKutgått

Öppen motion 8

4 590 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LindblomOK Roxen36:588:03
2Anders DalhammerOK Roxen38:37+1:398:24
3Johan AlfredssonOK Milan40:01+3:038:43
4Sara HelanderDomnarvets GOIF42:07+5:099:10
5Magnus SvenssonNässjö OK42:14+5:169:12
6Fredrik SturekSOK Viljan46:50+9:5210:12
7Conny SimonssonGränna-Bygdens OK47:31+10:3310:21
8Dennis TollOK Njudung48:31+11:3310:34
9Jessica NilssonOK Milan50:35+13:3711:01
10Anders EdvardssonEksjö SOK51:55+14:5711:18
11Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping53:04+16:0611:33
12Johanna LindgrenIF Hallby SOK56:24+19:2612:17
13Per SandlundOK Njudung57:40+20:4212:33
14Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna57:52+20:5412:36
15Lars KreutnerSOK Viljan58:01+21:0312:38
16Peter JohanssonVäxjö OK58:06+21:0812:39
17Marina JohanssonOK Njudung58:31+21:3312:44
18Johan BlomgrenSOK Aneby59:02+22:0412:51
19Per-Olof ClaéssonTenhults SOK59:48+22:5013:01
20Atakilte BeyeneOK Gränsen1:01:35+24:3713:25
21Christer LindellLinköpings OK1:01:57+24:5913:29
22Sara RosengrenOK Gränsen1:03:39+26:4113:52
23Lars HolmgrenGamleby OK1:03:55+26:5713:55
24Johan NiklassonVäxjö OK1:05:48+28:5014:20
24Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:05:48+28:5014:20
26Göran SvenssonOK Roxen1:06:46+29:4814:32
27Sarina ZülligEksjö SOK1:09:55+32:5715:13
28jan FranssonJönköpings OK1:13:06+36:0815:55
29Joel Bergander LundbladEksjö SOK1:14:20+37:2216:11
30Malin AxFinspångs SOK1:14:27+37:2916:13
31Sara BerganderEksjö SOK1:14:52+37:5416:18
32Anders JohanssonFinspångs SOK1:18:36+41:3817:07
33Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:21:27+44:2917:44
34Micael ElmbladBredaryds SOK1:22:09+45:1117:53
Per SvenssonGamleby OKej start

Öppen motion 9

7 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:01:327:57
2Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:07:45+6:138:45
3Måns BjörnskiöldOK Roxen1:10:10+8:389:03
4Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:13:30+11:589:29
5Niclas KinnanderMatteus SI1:16:02+14:309:49
6Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:18:00+16:2810:04
7Per ÖstlundOK Roxen1:18:40+17:0810:09
8Johan SandlundOK Njudung1:18:52+17:2010:11
9Erik BacktemanLinköpings OK1:19:29+17:5710:16
10Stefan EngströmLinköpings OK1:19:38+18:0610:17
11Fredric GustafssonJönköpings OK1:21:10+19:3810:29
12Hans PEtterssonLinköpings OK1:41:32+40:0013:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser