Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien # 1, krets söder 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien # 1, krets söder 2
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: torsdag 4 maj 2017

D16

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen40:229:50
2Johanna PetterssonGustavsbergs OK52:26+12:0412:47
3Elin BergOK Ravinen53:11+12:4912:58
4Emma BellanderGustavsbergs OK56:32+16:1013:47
5Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:00:05+19:4314:39
6Agnes EdgrenSkarpnäcks OL1:18:48+38:2619:13

H16

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FriskGustavsbergs OK34:017:23
2Martin RinnbäckOK Ravinen50:13+16:1210:55
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL53:19+19:1811:35
4Albin LindskogOK Ravinen57:40+23:3912:32
5Tiger LandénGustavsbergs OK1:10:23+36:2215:18
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd

D16 Kort

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuvali EkenmanOK Ravinen1:09:1319:46
2Ellen EkströmOK Ravinen1:11:42+2:2920:29

H16 Kort

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix LöwenhielmOK Ravinen48:2213:49
2Dante ArdströmOK Ravinen50:52+2:3014:32
3Mikael JanssonOK Ravinen1:07:47+19:2519:22
4Arvid KotzSkarpnäcks OL1:17:30+29:0822:08
Elliot LöwenhielmOK Ravinenej godkänd

D14

3 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GranqvistOK Ravinen29:498:31
2Tilda MårtenssonOK Ravinen34:00+4:119:42
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK35:25+5:3610:07
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL36:33+6:4410:26
5Johanna AlmgrenOK Ravinen37:13+7:2410:38
6Emma AlmgrenOK Ravinen37:21+7:3210:40
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL44:34+14:4512:44
8Liv HerneOK Ravinen46:05+16:1613:10
9Embla KamsvågGustavsbergs OK49:27+19:3814:07
10Sofia AlbemarkOK Ravinen51:26+21:3714:41
Måra StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Tove SvedellSkarpnäcks OLej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Hedda RöstinOK Ravinenej start

H14

3 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SvenssonOK Ravinen29:258:10
2Olle KallurOK Ravinen32:07+2:428:55
3Oscar AnelandOK Ravinen33:21+3:569:15
4Justus ArenanderSkarpnäcks OL34:35+5:109:36
5Hugo LindskogOK Ravinen42:05+12:4011:41
6Terje StormoGustavsbergs OK42:49+13:2411:53
7Olle SandströmOK Ravinen45:09+15:4412:32
8Rasmus LindblomGustavsbergs OK48:42+19:1713:31
9Filip WidénHellas Orientering53:31+24:0614:51
10Lucas AlzénGustavsbergs OK56:37+27:1215:43
11Filip DryseliusSkarpnäcks OL56:51+27:2615:47
12Mathias DryseliusSkarpnäcks OL57:40+28:1516:01
13William MöllerSkarpnäcks OL1:02:50+33:2517:27
14Måns EdgrenSkarpnäcks OL1:03:59+34:3417:46
15Edvin LagerbringHellas Orientering1:06:54+37:2918:35
16Tim RobertsHellas Orientering1:08:36+39:1119:03
Teo StruckOK Ravinenej godkänd
Anton SjödinGustavsbergs OKej godkänd
Milo MondiniHellas Orienteringej start

D14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela RundströmOK Ravinen30:4111:21
2Sanna RinnbäckOK Ravinen30:46+0:0511:23

H14 Kort

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ForsbergOK Ravinen25:519:34
2Olle BrohagenOK Ravinen32:57+7:0612:12
3Fritiof RusckOK Ravinen35:47+9:5613:15
Calle JohanssonOK Ravinenej start
Elias WikOK Ravinenej start
Elias WikOK Ravinenej start

D12

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva HolmströmOK Ravinen27:349:50
2Sofie LindellGustavsbergs OK30:24+2:5010:51
3Olivia EngelOK Ravinen30:55+3:2111:02
4Wilma MårtenssonOK Ravinen31:32+3:5811:15
5Hilda BohmanHellas Orientering32:28+4:5411:35
6Maja ArvidsonOK Ravinen39:48+12:1414:12
7Tilde MansénSkarpnäcks OL41:53+14:1914:57
Ellen AnelandOK Ravinenej start

H12

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:336:58
2Hannes MogensenOK Ravinen19:52+0:197:05
3Erik LundquistOK Ravinen20:09+0:367:11
4Malte BellanderGustavsbergs OK27:10+7:379:42
5Jonathan NilssonGustavsbergs OK28:41+9:0810:14
6Malte HinasSkarpnäcks OL29:11+9:3810:25
7Edvin WollbrandOK Ravinen29:59+10:2610:42
8Gustav LübckeOK Ravinen30:48+11:1511:00
9Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL31:46+12:1311:20
10Folke KåbergOK Ravinen36:30+16:5713:02
11Linus ForsbergOK Ravinen56:14+36:4120:05
12Arvid SjödinGustavsbergs OK1:02:22+42:4922:16
13Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:08:27+48:5424:26

D12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula StruckOK Ravinen45:2618:10
Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start

H12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip FolkessonGustavsbergs OK40:1116:04
Jack BertellOK Ravinenej start

D10

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga BeinhoffGustavsbergs OK21:118:28
2Julia EkOK Ravinen31:24+10:1312:33
3Viola HolmströmOK Ravinen41:09+19:5816:27
4Milla KlassonOK Ravinen43:19+22:0817:19
5Selma RusckOK Ravinen1:06:43+45:3226:41

H10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen21:508:44
2Vidar PihloOK Ravinen22:17+0:278:54
3Ruben ArenanderSkarpnäcks OL22:28+0:388:59
4Arvid RundströmOK Ravinen42:50+21:0017:08
5Gustav NyströmOK Ravinen51:38+29:4820:39
Svante BrohagenOK Ravinenej godkänd
Arthur MildGustavsbergs OKej start

Inskolning

1 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vanessa BexanderGustavsbergs OKfullföljt
Filipa CarlssonOK Ravinenfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Neo ElmellHellas Orienteringfullföljt
Aviva HermeleSkarpnäcks OLfullföljt
Ingrid Hågstrand HellnerOK Ravinenfullföljt
Sixten HörnfeldtOK Ravinenfullföljt
Kevin KarlssonSkarpnäcks OLfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Moa MartinssonHellas Orienteringej start
Sam NylundOK Ravinenej start
Iris SundellHellas Orienteringej start

U1

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BergOK Ravinen16:378:18
2Edvin SzurgotOK Ravinen17:49+1:128:54
3Lilly ArklingGustavsbergs OK18:31+1:549:15
4Edwin HedlundOK Ravinen19:52+3:159:56
5Sixten BohmanHellas Orientering22:21+5:4411:10
6Esther-Lou Titelman UngeSkarpnäcks OL23:41+7:0411:50
7Hilda HågstrandOK Ravinen23:58+7:2111:59
8Julian ArklingGustavsbergs OK24:36+7:5912:18
8William HedlundOK Ravinen24:36+7:5912:18
10Wilma LarssonOK Ravinen24:44+8:0712:22
11Alice LarssonOK Ravinen24:47+8:1012:23
12Theo MattsonOK Ravinen25:07+8:3012:33
13Elsa EklundHellas Orientering25:15+8:3812:37
14Hedvig AnderssonSkarpnäcks OL26:05+9:2813:02
15Sarah OhayonSkarpnäcks OL26:37+10:0013:18
16ellen stadigOK Ravinen27:03+10:2613:31
17Henry DecknerSkarpnäcks OL27:45+11:0813:52
18Vincent ArklingGustavsbergs OK27:57+11:2013:58
19Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL28:29+11:5214:14
20Perla HermeleSkarpnäcks OL29:13+12:3614:36
21Sara BergOK Ravinen29:44+13:0714:52
22Elsa ForslundSkarpnäcks OL29:59+13:2214:59
23Agnes LübckeOK Ravinen30:32+13:5515:16
24Nils NyströmGustavsbergs OK32:37+16:0016:18
25Sigge GranbomOK Ravinen40:09+23:3220:04
26Elias OhayonSkarpnäcks OL42:03+25:2621:01
27Nora ArvidsonOK Ravinen43:34+26:5721:47
Anton BaksaSkarpnäcks OLej start
Joa BertellOK Ravinenej start
Millie HowardSkarpnäcks OLej start
Agnes MildGustavsbergs OKej start
Emelie SundbyOK Ravinenej start
Lovisa SundbyOK Ravinenej start
Leo SvenreHellas Orienteringej start
Elias TillmanGustavsbergs OKej start
Sofia UlfvinOK Ravinenej start

U2

2 500 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak JohanssonOK Ravinen21:558:46
2Theo NylundOK Ravinen25:07+3:1210:02
3Leo LjungbergSkarpnäcks OL25:38+3:4310:15
4Karl KvarnforsSkarpnäcks OL26:59+5:0410:47
5Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL28:21+6:2611:20
6Östen HembSkarpnäcks OL28:46+6:5111:30
7Hugo NyströmOK Ravinen29:43+7:4811:53
8Filippa NyströmOK Ravinen30:36+8:4112:14
9Alva VildirSkarpnäcks OL30:42+8:4712:16
10Sydney TunérOK Ravinen30:48+8:5312:19
11Ellinor EkOK Ravinen30:55+9:0012:22
12Axel GranlundOK Ravinen30:59+9:0412:23
13Leo JunlénOK Ravinen31:07+9:1212:26
14Alma ForssGustavsbergs OK31:26+9:3112:34
14Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL31:26+9:3112:34
16Hannes PihloOK Ravinen31:27+9:3212:34
17Frida EkOK Ravinen31:45+9:5012:42
18Lina ArvidsonOK Ravinen35:34+13:3914:13
19Ture LindskogOK Ravinen36:26+14:3114:34
20Alice EdvallSkarpnäcks OL36:34+14:3914:37
21Truls MansénSkarpnäcks OL36:59+15:0414:47
22Ebba HartzellOK Ravinen39:34+17:3915:49
23Hampus AlzénGustavsbergs OK39:36+17:4115:50
24Meya AnnergårdOK Ravinen41:25+19:3016:34
25Tore AhlinHellas Orientering43:32+21:3717:24
26Sigrid HammarskiöldSkarpnäcks OL43:41+21:4617:28
27Ivar HörnfeldtOK Ravinen45:54+23:5918:21
28Elis KiibusOK Ravinen48:57+27:0219:34
29Ella CarlssonOK Ravinen51:14+29:1920:29
30Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL52:09+30:1420:51
31Thea SjölinOK Ravinen1:00:38+38:4324:15
32Hulda GrahnOK Ravinen1:00:39+38:4424:15
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Erling KapljaSkarpnäcks OLej start
Oscar UlfvinOK Ravinenej start
Tore WenellOK Ravinenej start

U3

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ForsbergOK Ravinen32:5612:11
2Conrad SarbanSkarpnäcks OL33:16+0:2012:19
3Melker HalvorsenSkarpnäcks OL38:23+5:2714:12
4Majken JanssonSkarpnäcks OL43:08+10:1215:58
5Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL48:50+15:5418:05
6Mio Kvarnsell DisenmarkHellas Orientering50:50+17:5418:49
7Elsa SvedellSkarpnäcks OL54:14+21:1820:05
Leonardo CampanaSkarpnäcks OLej start
Johannes FastmarkSkarpnäcks OLej start

U4

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Turid WärngårdSkarpnäcks OL1:08:3519:03
2Maja ThorellOK Ravinen1:14:48+6:1320:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser