Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ulricehamns OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ulricehamns OK
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: söndag 6 maj 2018

OK Skogshjortarna

82 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa AnderssonU2 (22)18:018:11
1Stina ThernD12 (32)18:507:30
1Elina FredmanD16 Kort (2)1:13:5323:18
1Mathias WärnÖppen motion 8 (47)33:567:35
1Ebba ThernD14 (25)30:559:56
1Therése IvarssonD35 (3)35:569:15
1Lukas LarssonH16 (24)27:027:16
2Ida IvarssonD10 (11)18:09+0:528:36
2Lena SchröderÖppen motion 3 (55)40:25+2:5813:53
2Henrik ÖhrvallÖppen Trail (10)35:20+0:266:40
2Per JunforsÖppen motion 7 (71)35:30+2:1110:12
2Andréas ThernH40 (18)35:25+0:0310:23
2Lars JohanssonH75 (19)34:41+2:3712:28
3Lisbeth JohanssonD80 (6)57:37+13:5824:37
3Klara EberlénD12 (32)21:26+2:368:32
3Kalle JohanssonH70 (26)38:23+3:0411:25
4Johanna BerglöfÖppen motion 1 (9)36:47+12:2216:43
4Ludvig HedströmH14 (21)26:08+3:518:14
4Viktor HedströmH12 (15)20:16+2:218:08
4Olof TholénH10 (12)14:32+1:386:53
4Lars-Olof LannfeltH75 (19)35:32+3:2812:46
4Rune LarssonH65 (29)35:53+1:2310:04
5Ebba EberlénD10 (11)20:42+3:259:48
5Samuel JakobssonH12 (15)22:17+4:228:56
6Alvin BerglöfU1 (30)23:22+4:4411:34
6Ellen KarlssonD10 (11)21:07+3:5010:00
6Ronny AnderssonH75 (19)35:53+3:4912:54
6Annica TholénD50 (14)41:52+4:4112:27
7Albin SchröderH10 (12)18:38+5:448:49
7Pennie SvedjenäsU1 (30)23:36+4:5811:40
8Gunilla FredmanD45 (15)49:17+17:0413:30
8Max TholénH45 (34)42:35+8:199:32
8Oscar WärnH10 (12)19:25+6:319:12
8Åke GatelidH75 (19)38:41+6:3713:54
8Sophie SvedjenäsÖppen Trail (10)51:22+16:289:41
9Lennart HålsjöH60 (19)45:28+4:3912:09
9Calle WärnH12 (15)24:24+6:299:47
9Monica IvarssonD65 (13)56:30+21:0420:19
10Arvid BjörnstamU2 (22)26:27+8:2612:01
10Tomas KarlssonH60 (19)45:46+4:5712:14
10Hedvig Engström JakobssonÖppen motion 5 (60)44:15+10:0815:12
12Stefan GustafssonH55 (23)44:03+8:4211:30
13Gary LarssonH45 (34)47:07+12:5110:33
13Barbro AnderssonD70 (19)55:58+14:1320:07
13Per FredrikssonH65 (29)46:34+12:0413:04
14Emilia WängrothU2 (22)28:32+10:3112:58
14Josefine ÖhrvallD14 (25)41:15+10:2013:15
15Linnea FranssonU1 (30)26:43+8:0513:13
15Frida ÖhrvallD12 (32)30:04+11:1411:58
15Mats EricssonH65 (29)46:52+12:2213:09
16Ted LiivrandÖppen motion 7 (71)44:39+11:2012:49
17Gustav JonssonÖppen motion 8 (47)48:03+14:0710:44
17Barbro BörjessonD70 (19)1:08:37+26:5224:40
17Arvid ÖhrvallH16 (24)43:21+16:1911:39
18Anders LarssonÖppen motion 7 (71)45:38+12:1913:06
18Johan SchröderÖppen motion 5 (60)50:10+16:0317:14
18Sven TholénU2 (22)31:48+13:4714:27
18Kristian GustafssonH40 (18)1:19:46+44:2423:23
19Harriet AnderssonÖppen motion 3 (55)56:40+19:1319:28
19Noel BengtssonH14 (21)50:06+27:4915:48
20Patrik SvedjenäsH45 (34)51:40+17:2411:35
20Liv JakobssonU2 (22)41:15+23:1418:45
23Hans LindgrenH55 (23)1:05:26+30:0517:05
23Kent IvarssonH65 (29)57:44+23:1416:13
23Tobias WängrothH21 (31)53:57+20:2410:34
23Anton LundH16 (24)1:18:19+51:1721:03
24Lars BjörkingH50 (29)54:22+24:3514:00
25Esther AronstamU1 (30)30:43+12:0515:12
25Gunnel AxelssonÖppen motion 3 (55)1:01:12+23:4521:01
25Pia RagnmarkÖppen motion 3 (55)1:01:12+23:4521:01
26Annie SchröderU1 (30)31:38+13:0015:39
26Signe NygårdD12 (32)56:51+38:0122:38
30Martin AxelssonÖppen motion 8 (47)59:02+25:0613:12
31Maria WhalinÖppen motion 3 (55)1:05:53+28:2622:38
37Erik JohanssonÖppen motion 8 (47)1:03:19+29:2314:09
38Karin JanssonÖppen motion 3 (55)1:12:18+34:5124:50
43David NygårdÖppen motion 5 (60)1:06:19+32:1222:47
56Jenny EberlénÖppen motion 7 (71)1:06:14+32:5519:01
Linn JunforsInskolning (21)fullföljt
Erik TholénH45 (34)ej godkänd
Nils TholénH10 (12)ej godkänd
Madeleine JohanssonD45 (15)ej godkänd
Andres LaasH55 (23)ej start
Ann Warma LaasD60 (17)ej start
Agnes IvarssonD14 (25)ej start
Anneli TholénÖppen Trail (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser