Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falukretsen deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falukretsen deltävling 1
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: tisdag 9 maj 2017

D16

1 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida JohnssonOK Kåre23:1520:34
2Tilda GolsäterKorsnäs IF OK24:06+0:5121:19
3Cecilia LindgrenOK Kåre24:49+1:3421:57
4Isabella JoonsLeksands OK25:44+2:2922:46
5Julia BergKarlsbyhedens OK26:35+3:2023:31
6Tove RingiOK Kåre27:17+4:0224:08
7Selma MossbergKarlsbyhedens OK27:25+4:1024:15
Vakant 1Vakantej start
Vakant 2Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Mirjam JoonsLeksands OKej start
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKej start

H16

1 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker NordgrenOK Kåre20:2718:05
Vakant 1Vakantej start
Vakant 2Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start

D14

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK19:175:45
2Vendela SöderqvistOK Kåre19:40+0:235:52
3Thea NordinKorsnäs IF OK22:48+3:316:48
4Elin BryggarGrycksbo IF OK24:07+4:507:11
5Agnes WallinKorsnäs IF OK24:10+4:537:12
Alma BirklinOK Kåreej godkänd
Vakant 1Vakantej start
Vakant 2Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Emilia JohnssonOK Kåreej start
Sara WallinKorsnäs IF OKej start

H14

3 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer LindgrenOK Kåre17:445:17
2Joel GolsäterKorsnäs IF OK18:24+0:405:29
3Jakob WidelundOK Kåre20:35+2:516:08
4Jon HanssonOK Kåre21:50+4:066:31
5Leo AlvolinOK Kåre21:54+4:106:32
6Albin SjöblomOK Kåre23:18+5:346:57
7Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK23:49+6:057:06
8Johannes WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb25:05+7:217:29
9Adam JonesOK Kåre30:25+12:419:04
10Vidar AlexandreOK Kåre34:47+17:0310:22
Markus MelénOK Kåreej godkänd
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåreej godkänd
Vakant 1Vakantej start
Vakant 2Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKej start

D12

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre20:296:20
2Moa BergqvistKorsnäs IF OK20:32+0:036:21
3Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK23:03+2:347:08
4Mira NordinKorsnäs IF OK26:32+6:038:12
5Ylva HanssonOK Kåre26:48+6:198:17
6Josefine NorströmOK Kåre32:57+12:2810:12
7Julia Hagelberg NordahlOK Kåre33:04+12:3510:14
8Lina WidelundOK Kåre33:07+12:3810:15
9Elsa WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb33:52+13:2310:29
10Ida JonssonOK Kåre34:36+14:0710:42
11Klara WedholmOK Kåre52:10+31:4116:09
12Agnes MeurkKorsnäs IF OK52:13+31:4416:09
13Alice LundbergKorsnäs IF OK52:23+31:5416:13
14Juliette BergströmKorsnäs IF OK52:25+31:5616:13
15Greta BladlundKarlsbyhedens OK56:38+36:0917:32
Amanda WinbergOK Kåreej godkänd
Vakant 2Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Nora NordlundOK Kåreej start

H12

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle DalinOK Kåre19:105:56 Ladda ner rutt i gpx-format
2Wille SöderqvistOK Kåre19:20+0:105:59
3Nils PetterssonOK Kåre22:48+3:387:03
4Hugo AtterbrandOK Kåre27:04+7:548:22
5Rasmus WidelundOK Kåre27:07+7:578:23
6Axel GräfningsGrycksbo IF OK28:17+9:078:45
7Olle GahnshagOK Kåre31:33+12:239:46
8Melvin LöfgrenOK Kåre32:38+13:2810:06
9Knut MossbergKarlsbyhedens OK32:41+13:3110:07
10Simon BerglundKarlsbyhedens OK34:39+15:2910:43
11William OksvoldOK Kåre36:54+17:4411:25
12Pelle NilssonKarlsbyhedens OK38:43+19:3311:59
13Pontus HedbergKarlsbyhedens OK40:16+21:0612:27
14Love ErlandssonKorsnäs IF OK40:19+21:0912:28
15Filip NormanOK Kåre48:34+29:2415:02
16Anton ModigsKorsnäs IF OK57:59+38:4917:57
Vakant 1Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Olle RingiOK Kåreej start
Malte SöderlundKarlsbyhedens OKej start

D10

980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK7:157:23
2Hilma DalinOK Kåre7:22+0:077:31
3Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre8:36+1:218:46
4Freja BylanderKarlsbyhedens OK9:37+2:229:48
5Moa SölscherKorsnäs IF OK11:33+4:1811:47
6Matilda BackmanOK Kåre12:15+5:0012:30
7Lisa LundbergOK Kåre13:03+5:4813:18
8Frida SjöblomOK Kåre14:46+7:3115:04
9Ida AtterbrandOK Kåre15:32+8:1715:51
10Halle GahnshagOK Kåre17:18+10:0317:39
11Sanna ErlandssonKorsnäs IF OK17:36+10:2117:57
12Ingrid OlssonOK Kåre18:50+11:3519:13
13Klara BerglundKarlsbyhedens OK21:02+13:4721:27
Ruth GötessonOK Kåreej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Vakant 1Vakantej start

H10

1 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter SöderqvistOK Kåre6:266:26
2Oskar KaipeOK Kåre8:30+2:048:30
3Noa ArkebäckOK Kåre8:56+2:308:56
4Walter OksvoldOK Kåre10:26+4:0010:26
5Simon FellbrinkOK Kåre10:46+4:2010:46
6Elvin LundbergOK Kåre11:24+4:5811:24
7Viggo LindgrenOK Kåre11:55+5:2911:55
8Adam EnochssonKorsnäs IF OK12:19+5:5312:19
9Noah TyskOK Kåre13:47+7:2113:47
10Algot RymanGrycksbo IF OK14:17+7:5114:17
11William BergqvistKorsnäs IF OK14:53+8:2714:53
12Sixten MossbergKarlsbyhedens OK17:06+10:4017:06
13Adam AlbinssonOK Kåre23:50+17:2423:50
14Alexis AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb25:49+19:2325:49
15Kalle JoonsLeksands OK28:19+21:5328:19
Frode Montelius RisbergOK Kåreej start
Olle BrandinOK Kåreej start
Vakant 5Vakantej start
Vakant 4Vakantej start
Vakant 3Vakantej start
Vakant 2Vakantej start
Vakant 1Vakantej start

Inskolning

800 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Greta AnderssonOK Kårefullföljt
Ida AnderssonOK Kårefullföljt
Eimy AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Erik AretegOK Kårefullföljt
Klara BackmanOK Kårefullföljt
Oskar BerggrenOK Kårefullföljt
Elias BergqvistKorsnäs IF OKfullföljt
Olle BladlundKarlsbyhedens OKfullföljt
Elin ClarströmOK Kårefullföljt
Isak FlygarOK Kårefullföljt
Hugo FolkessonOK Kårefullföljt
Alma GoudeOK Kårefullföljt
Greta GrandinOK Kårefullföljt
Joel GrenholmOK Kårefullföljt
Ida GudmundsOK Kårefullföljt
Filip GustafssonSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Hanna GustafssonSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Vilma GustavssonOK Kårefullföljt
Oskar Hagelberg NordahlOK Kårefullföljt
Tim HanssonOK Kårefullföljt
Oskar HedmanOK Kårefullföljt
Elin HeldahlOK Kårefullföljt
Klara HällsingOK Kårefullföljt
Edith JonesOK Kårefullföljt
Leo JonssonKorsnäs IF OKfullföljt
Benjamin KlasilaKorsnäs IF OKfullföljt
Oskar LimellOK Kårefullföljt
Alma LindgrenSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Ida LindgrenOK Kårefullföljt
Viktor LindgrenOK Kårefullföljt
Olle LindmanGrycksbo IF OKfullföljt
Filippa LisskarOK Kårefullföljt
Emil LundbergKorsnäs IF OKfullföljt
Helmer LystedtKorsnäs IF OKfullföljt
Caesar MattssonOK Kårefullföljt
Leo MattssonOK Kårefullföljt
Elsa MelinKorsnäs IF OKfullföljt
Annie ModigsKorsnäs IF OKfullföljt
Signe Montelius RisbergOK Kårefullföljt
Noel NordOK Kårefullföljt
Petter NordlundOK Kårefullföljt
Hanna NormanOK Kårefullföljt
Lukas NääsOK Kårefullföljt
Julia PeclardOK Kårefullföljt
Joel PerssonOK Kårefullföljt
Adrian Quarles van uffordOK Kårefullföljt
Teodor RenströmSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Vilma RenströmSvärdsjö IFfullföljt
Anton SadeghiOK Kårefullföljt
Aina SlegherSvärdsjö IFfullföljt
Salma SlegherSvärdsjö IFfullföljt
Leia StalnertKorsnäs IF OKfullföljt
Stella StenmanKorsnäs IF OKfullföljt
Nils StåbiOK Kårefullföljt
Kajsa SärholmOK Kårefullföljt
Eliot TyskOK Kårefullföljt
Wilhelm TörnquistOK Kårefullföljt
Joel WiklundKorsnäs IF OKfullföljt
Amanda WinbergOK Kårefullföljt
Doris ÖstlundOK Kårefullföljt
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Klara BackmanOK Kåreqej start
Ingrid BerggrenOK Kåreej start
Karin BerggrenOK Kåreej start
Malte FridellKorsnäs IF OKej start
Hanna GötessonOK Kåreej start
Klara JohnssonOK Kåreej start
Hanna LarssonOK Kåreej start
Sigge LöfgrenOK Kåreej start
Albin PernefalkOK Kåreej start
Olle RingmanGrycksbo IF OKej start
Eliot SaxeOK Kåreej start
Vera SidenvallOK Kåreej start
Disa SäfströmOK Kåreej start
Rasmus WedholmOK Kåreej start

Öppen medel

1 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LindMalungs OK Skogsmårdarna16:1514:22
2Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna16:41+0:2614:45
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna17:16+1:0115:16
4Oskar LundqvistOK Orion17:24+1:0915:23
5Linus LarssonOK Kåre17:43+1:2815:40
6Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna18:01+1:4615:56
7Kajsa RisbyOK Kåre19:13+2:5817:00
8Anders HåkanssonOK Linné19:14+2:5917:01
9Victor FlingmarkUddevalla OK19:53+3:3817:35
10Matilda AnderssonOK Kåre20:32+4:1718:10
11Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna23:28+7:1320:46
12Lucas GranbergOK Kåre25:26+9:1122:30
13Per NylanderGrängärde OK25:30+9:1522:33
14Hana HancikovaAlfta-Ösa OK29:42+13:2726:16
Sara KindlundOK Trananej godkänd
Lisa RisbyOK Kåreej godkänd
Vakant 4Vakantej start
Vakant 5Vakantej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start
Emma NilssonOK Trananej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser