Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets, norr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets, norr 2
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 23 maj 2017

D16

4 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK32:267:27
2Sofia EdvardssonJärfälla OK41:42+9:169:35
3Matilda LindhSundbybergs IK43:39+11:1310:02
4Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK43:43+11:1710:02
5Sara HertegrenJärfälla OK45:41+13:1510:30
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK49:44+17:1811:25
7Ellinor HambergJärfälla OK50:50+18:2411:41
8Ella BroquistIFK Lidingö SOK54:05+21:3912:25
Alice HallménJärfälla OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Ellinor BjörklundJärfälla OKej start

H16

5 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SilierJärfälla OK33:306:38
2Manne HammarbergJärfälla OK35:49+2:197:05
3Niklas SvenssonJärfälla OK39:05+5:357:44
4Lukas WernerIFK Lidingö SOK39:48+6:187:52
5Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK48:09+14:399:32
6Jonatan StåhlSundbybergs IK50:03+16:339:54
7Albin SöderlindJärfälla OK56:30+23:0011:11
8Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:06:44+33:1413:12
9Alexander LindströmSundbybergs IK1:12:28+38:5814:20
10Jonathan KörvitsJärfälla OK1:14:59+41:2914:50
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Anton StrömIFK Lidingö SOKej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Erik ForsbergBromma-Vällingby SOKej start
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start

H16 Kort

3 775 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob NordgrenIFK Lidingö SOK53:1814:07
2Vidar BylinIFK Lidingö SOK53:19+0:0114:07

D14

3 975 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK34:248:39
2Agnes DambergIFK Lidingö SOK40:16+5:5210:07
3Clea WallnäsSundbybergs IK42:08+7:4410:35
4Ronja StåhlSundbybergs IK42:10+7:4610:36
5Bella PedersenJärfälla OK43:40+9:1610:59
6Lisa WadenbrantSundbybergs IK58:55+24:3114:49
7Liv AlmrothSundbybergs IK1:02:52+28:2815:48
8Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:11:46+37:2218:03
Miia RollerJärfälla OKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Thea LennartssonJärfälla OKej start
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKej start

H14

3 975 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper ÅkessonJärfälla OK27:366:56
2Erik BovalliusJärfälla OK32:46+5:108:14
3William GrunderJärfälla OK37:29+9:539:25
4Melker PalmJärfälla OK43:30+15:5410:56
5Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK45:14+17:3811:22
6Eskil WidehagSundbybergs IK47:23+19:4711:55
7Emil FranzénSundbybergs IK51:17+23:4112:54
8Emil LiljaBromma-Vällingby SOK52:06+24:3013:06
9Anton MörkforsJärfälla OK54:01+26:2513:35
10Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK56:15+28:3914:09
11Olof MelchersonIFK Lidingö SOK59:11+31:3514:53
12Joel ThalénSundbybergs IK1:01:11+33:3515:23
13Birger NormanSundbybergs IK1:21:58+54:2220:37
Mikael KökeritzSundbybergs IKej godkänd
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKej godkänd
Frode GårdlundIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

2 775 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK30:2610:58
2Ebba HörlingSundbybergs IK37:51+7:2513:38
3Anna AhlbinJärfälla OK52:33+22:0718:56
4Edith KuoskuJärfälla OK53:04+22:3819:07
5Maja FinneSundbybergs IK59:30+29:0421:26
5Leopoldine HeldSundbybergs IK59:30+29:0421:26
Fanny HallénSundbybergs IKej start

H14 Kort

2 725 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian KronhefferSolna OK26:009:32
2Melker LundqvistJärfälla OK28:19+2:1910:23
3Marcus SneitzJärfälla OK29:28+3:2810:48
4Sebastian MyhreJärfälla OK30:31+4:3111:11
5Pontus AbrahamssonSundbybergs IK42:13+16:1315:29
6Leo TidénIFK Lidingö SOK44:01+18:0116:09
7Simon RatzIFK Lidingö SOK44:48+18:4816:26
Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOKej start
Liam JosefssonJärfälla OKej start

D12

2 775 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonSundbybergs IK22:348:07
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK28:02+5:2810:06
3Maja FalkSundbybergs IK28:18+5:4410:11
4Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK30:07+7:3310:51
5Alice HedinIFK Lidingö SOK30:23+7:4910:56
6Stina PedersenJärfälla OK30:31+7:5710:59
7Elsa ForsbergJärfälla OK31:18+8:4411:16
8Eleonora DellOrtoSolna OK34:49+12:1512:32
9Ebba WestringJärfälla OK35:55+13:2112:56
10Stella ÖstblomJärfälla OK36:55+14:2113:18
11Wilda LundqvistMälarö SOK40:36+18:0214:37
12Stina YlipääMälarö SOK41:40+19:0615:00
13Ingrid TillegårdSundbybergs IK45:21+22:4716:20
Emma HöökIFK Lidingö SOKej start

H12

3 025 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan AndersonJärfälla OK18:596:16
2Marcus GrunderJärfälla OK23:12+4:137:40
3Oliver LiwångIFK Lidingö SOK24:31+5:328:06
4Hampus SundbergJärfälla OK27:17+8:189:01
5Adrian WernerIFK Lidingö SOK30:08+11:099:57
6Wilhelm LarssonJärfälla OK36:09+17:1011:57
7Åke EngmanIFK Lidingö SOK36:16+17:1711:59
8Fred ErikssonSolna OK42:34+23:3514:04
9Noah MehreteabJärfälla OK47:29+28:3015:41
10Leo UndsénJärfälla OK49:09+30:1016:14
11David WildeJärfälla OK51:59+33:0017:11
12Melvin EkbergSundbybergs IK58:13+39:1419:14
Elliot BryntseMälarö SOKutgått
Nils SamrudIFK Lidingö SOKej start
Anton BartschJärfälla OKej start

D12 Kort

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa RollJärfälla OK30:4812:19
2Majken HedinJärfälla OK37:09+6:2114:51
3Tova BjörkJärfälla OK37:10+6:2214:52
4Sophia ÖqvistMälarö SOK42:09+11:2116:51
Tilda StenbackJärfälla OKej start

H12 Kort

2 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias PetterssonJärfälla OK19:427:57
2Carl NormanSundbybergs IK22:09+2:278:56
3Axel LiljaBromma-Vällingby SOK24:16+4:349:48
4Love DanielssonSolna OK28:47+9:0511:37
5Henrik SchöönIFK Lidingö SOK32:43+13:0113:13
Axel MyhreJärfälla OKej start

D10

2 425 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva WidegrenMälarö SOK15:496:31
2Ida ZefferMälarö SOK20:07+4:188:17
3Alice HellbergSundbybergs IK21:46+5:578:58
4Moa HöökJärfälla OK23:12+7:239:34
5Sara LiwångIFK Lidingö SOK23:47+7:589:48
6Elsa TunbladMälarö SOK25:21+9:3210:27
7Irma WidehagSundbybergs IK26:31+10:4210:56
8Julia PetterssonJärfälla OK33:02+17:1313:37
Anna FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Amanda MörkforsJärfälla OKej godkänd
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

H10

2 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver BinnbergJärfälla OK17:106:43
2Noel HellbergSundbybergs IK18:47+1:377:21
3Egon WistedtSundbybergs IK19:00+1:507:27
4Simon AndersonJärfälla OK19:02+1:527:27
5Carl ÖrnebrandJärfälla OK24:17+7:079:31
6Oskar BartschJärfälla OK25:57+8:4710:10
7Ludvig SundströmSundbybergs IK29:15+12:0511:28
8Junior YlipääMälarö SOK29:52+12:4211:42
9Francis EyemJärfälla OK30:00+12:5011:45
10Botvid SimonssonSundbybergs IK54:01+36:5121:10
11David EideforsSundbybergs IK1:21:17+1:04:0731:52

Inskolning

1 275 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isak AndersonJärfälla OKfullföljt
Ludvig BomanMälarö SOKfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Leo HultqvistJärfälla OKfullföljt
William JonssonJärfälla OKfullföljt
Amanda JutebrinkSundbybergs IKfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Knut NormanSundbybergs IKfullföljt
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKfullföljt
Emil SöderströmSundbybergs IKfullföljt
Nora TunbladMälarö SOKfullföljt
Vilmer WesleyMälarö SOKfullföljt
Emil TofteJärfälla OKej start

U1

1 875 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper BroquistIFK Lidingö SOK13:066:59
2Molly BomanMälarö SOK13:15+0:097:04
3Arvid LundqvistJärfälla OK15:55+2:498:29
4Noomi ZefferMälarö SOK15:58+2:528:30
5Jamie RollerJärfälla OK16:26+3:208:45
6Elina HåstadBromma-Vällingby SOK16:27+3:218:46
7Pontus KlintBromma-Vällingby SOK17:27+4:219:18
8Selma SundbergSundbybergs IK17:39+4:339:24
9Matilda BergIFK Lidingö SOK17:40+4:349:25
9William OdhnerBromma-Vällingby SOK17:40+4:349:25
11Hedda TunbladMälarö SOK17:46+4:409:28
12Maja Markusson KurulaSundbybergs IK18:08+5:029:40
13Cornelia Anthoney OscarsonSundbybergs IK18:10+5:049:41
14Justus HedinJärfälla OK18:29+5:239:51
15Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK18:32+5:269:53
16Astrid LandstedtBromma-Vällingby SOK19:02+5:5610:09
17Norton SundsténJärfälla OK19:15+6:0910:16
18Emma LiljaBromma-Vällingby SOK19:59+6:5310:39
19Gaston StenbergIFK Lidingö SOK20:04+6:5810:42
20Gustav BursjöSundbybergs IK20:14+7:0810:47
21Olle LindelöfBromma-Vällingby SOK20:17+7:1110:49
22Olivia HedinIFK Lidingö SOK20:18+7:1210:49
23Bertil RodinBromma-Vällingby SOK20:22+7:1610:51
23Hampus SiljekvistJärfälla OK20:22+7:1610:51
25Siri Idrén QuittnerJärfälla OK20:29+7:2310:55
26Lilly ThorellJärfälla OK20:32+7:2610:57
27Adil MassaoudiJärfälla OK20:33+7:2710:57
28Moa SundbergJärfälla OK20:59+7:5311:11
29Stella Näsman LandhSundbybergs IK21:02+7:5611:13
30Ida PetterssonJärfälla OK21:03+7:5711:13
31Nils Andersson RollJärfälla OK21:12+8:0611:18
32Olivia GoldJärfälla OK21:25+8:1911:25
33Hanna SundströmSundbybergs IK21:50+8:4411:38
34Theodor LundinSundbybergs IK21:54+8:4811:40
35Alice Slars PaulssonSundbybergs IK22:27+9:2111:58
36Lilly PaulssonSundbybergs IK22:31+9:2512:00
37Emma SonneviBromma-Vällingby SOK22:45+9:3912:08
38Alve WistedtSundbybergs IK22:56+9:5012:13
39Vilgot SöderströmSundbybergs IK23:19+10:1312:26
40Edith Svensson ÅkessonBromma-Vällingby SOK24:39+11:3313:08
41Tuva BromsJärfälla OK26:34+13:2814:10
42Sophia ÖrnebrandJärfälla OK26:41+13:3514:13
43Lex StrömSundbybergs IK26:53+13:4714:20
44Max Wahlström HedrénSundbybergs IK27:01+13:5514:24
45Maria KaikkonenJärfälla OK27:13+14:0714:30
46Sixten SaldeniusJärfälla OK28:54+15:4815:24
47Alva PlassIFK Lidingö SOK28:56+15:5015:25
48Arvid EnbomJärfälla OK29:33+16:2715:45
49Robin GoldJärfälla OK29:51+16:4515:55
50Valle SundsténJärfälla OK30:00+16:5416:00
51Matilda HögbergSundbybergs IK31:09+18:0316:36
52Henning SjölundJärfälla OK31:26+18:2016:45
53Freja SabelströmMälarö SOK32:34+19:2817:22
54Freja ÖqvistMälarö SOK33:49+20:4318:02
55Lydia Mc ConnachieBromma-Vällingby SOK34:17+21:1118:17
56Tuva ErikssonBromma-Vällingby SOK34:20+21:1418:18
57Mira MichelsenJärfälla OK2:24:29+2:11:231:17:03
Oskar HöökJärfälla OKej godkänd
Neo BergmanBromma-Vällingby SOKej start
Anna BodinBromma-Vällingby SOKej start
Björn EdemyrJärfälla OKej start
Tyko FogebyJärfälla OKej start
Maja FuruvikBromma-Vällingby SOKej start
Viggo GavelinSundbybergs IKej start
Björn Herland ArvidssonBromma-Vällingby SOKej start
Sam HolgerssonBromma-Vällingby SOKej start
Elina JonssonJärfälla OKej start
Frida LejonBromma-Vällingby SOKej start
Edith LindénJärfälla OKej start
Eric PerssonBromma-Vällingby SOKej start
Viggo PlassIFK Lidingö SOKej start
Samuel StrömbäckJärfälla OKej start
Siri StrömbäckJärfälla OKej start
Leonard WallinBromma-Vällingby SOKej start

U2

2 500 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WällstedtJärfälla OK19:417:52
2Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK21:11+1:308:28
3John NymanJärfälla OK21:45+2:048:42
4Erik WestmanSundbybergs IK21:47+2:068:42
5Lorentz KaikkonenJärfälla OK22:10+2:298:52
6Nora HedinJärfälla OK22:28+2:478:59
7Max BoströmJärfälla OK22:36+2:559:02
8Rebecka ArnlundSolna OK22:49+3:089:07
9August KeyIFK Lidingö SOK23:07+3:269:14
10Linus DanielssonSolna OK23:25+3:449:22
11Fiffi MalmströmJärfälla OK24:01+4:209:36
12Simon SiljekvistJärfälla OK24:41+5:009:52
13Sara LaséenIFK Lidingö SOK26:31+6:5010:36
14Anton GranholmJärfälla OK27:43+8:0211:05
15Sofia El HajjiJärfälla OK28:19+8:3811:19
16Bodil JohanssonSundbybergs IK28:44+9:0311:29
17Siri Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK28:46+9:0511:30
18Meja MichelsenJärfälla OK29:00+9:1911:36
19Alva GawellIFK Lidingö SOK29:10+9:2911:40
20David NymanJärfälla OK30:02+10:2112:00
21Vera EnbomJärfälla OK30:49+11:0812:19
22Astrid RollJärfälla OK31:38+11:5712:39
23Loke HultqvistJärfälla OK31:54+12:1312:45
24Gabriel BollingJärfälla OK32:44+13:0313:05
25Edvin BjörklundJärfälla OK33:25+13:4413:22
26Alma BelouinMälarö SOK33:39+13:5813:27
27Viktor TofteJärfälla OK33:43+14:0213:29
28Betty PerssonSundbybergs IK34:07+14:2613:38
29Sofia DellOrtoSolna OK35:42+16:0114:16
30Simon SjölundJärfälla OK35:50+16:0914:20
31Ellen WestmanSundbybergs IK36:50+17:0914:44
32Livia HedendahlJärfälla OK37:15+17:3414:54
33Tom RubenIFK Lidingö SOK41:56+22:1516:46
34Hannes BromsJärfälla OK43:29+23:4817:23
35Vigdis KuoskuJärfälla OK53:14+33:3321:17
36Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK55:00+35:1922:00
Alfred BjörkJärfälla OKej godkänd
Wilma GavelinSundbybergs IKej start
Jana JaberJärfälla OKej start
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Sofia SollenbergJärfälla OKej start
Tilda StrömbergJärfälla OKej start

U3

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WällstedtJärfälla OK28:059:41
2Sara GranholmJärfälla OK40:56+12:5114:06
3Emma AlmJärfälla OK43:36+15:3115:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser