Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 170829

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 170829
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 29 augusti 2017

Ö1 DAM

1 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ilse-lo PalmForsa OK29:3826:56

Ö1 HERR

1 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martti JokiForsa OK10:089:12

Ö3 DAM

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove WesthForsa OK15:479:17
2Ann-Marie LarssonForsa OK19:33+3:4611:30
3Ellen MikaelssonForsa OK19:50+4:0311:40
4Anna GranåsForsa OK29:52+14:0517:34
5Ella GranåsForsa OK30:24+14:3717:52

Ö3 HERR

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter KazmierczakHudiksvalls OK18:0110:35
2Albin PerssonHudiksvall25:54+7:5315:14
2Henrik WikstenHudiksvall25:54+7:5315:14

Ö5 DAM

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia Frenell StaafForsa OK16:537:20
2Catherine WennbergHudiksvalls OK23:27+6:3410:11
3Christina BlomHudiksvalls OK25:12+8:1910:57
4Ulrika KarlssonForsa OK30:29+13:3613:15
5Annika SjöblomForsa OK36:48+19:5516:00
6Inger CarlssonForsa OK1:41:29+1:24:3644:07

Ö5 HERR

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten KarlowOK Dellen19:558:39
2Wilmer WennbergHudiksvalls OK23:29+3:3410:12
3Uno ErikssonForsa OK25:10+5:1510:56
4Jörgen JohanssonForsa OK30:05+10:1013:04
5Filip ZetterbergHudiksvalls OK31:41+11:4613:46 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars-Åke SvenssonForsa OK35:39+15:4415:30

Ö7 DAM

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisett BomanHudiksvalls OK35:2916:53

Ö7 HERR

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Gunnar SwärdForsa OK21:5810:27
2Börje StrömLjusdals OK28:23+6:2513:30
3Evert BergströmHudiksvalls OK29:05+7:0713:50
4Leif PerssonLjusdals OK32:05+10:0715:16
5Bengt VikstenHudiksvalls OK35:36+13:3816:57
6Arne OlssonHudiksvalls OK37:16+15:1817:44
7Christer EngmanForsa OK1:21:22+59:2438:44

Ö8 DAM

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JohanssonForsa OK25:488:36
2Karin GustavssonForsa OK32:07+6:1910:42
3Anki Teike AnderssonForsa OK32:15+6:2710:45

Ö8 HERR

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn JonssonForsa OK23:107:43
2Leif BylarsForsa OK23:55+0:457:58
3Jonas BjörsLjusdals OK24:49+1:398:16
4Per-Åke BladForsa OK25:09+1:598:23
5Jimmy JohanssonForsa OK26:57+3:478:59
6Tord JonssonOK Dellen27:08+3:589:02
7Lars EklundForsa OK28:07+4:579:22
8Tommy ÖstLjusdals OK28:13+5:039:24
9Sven Bergström TrolinForsa OK28:28+5:189:29
10Bertil AnderssonLjusdals OK31:04+7:5410:21
11Hjalmar WennbergHudiksvalls OK32:02+8:5210:40
12Rune JonssonLjusdals OK34:06+10:5611:22

Ö9 DAM

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LindbergForsa OK25:178:25
2Karin TrolinKarin Trolin26:31+1:148:50
3Amy RankkaForsa OK33:51+8:3411:17

Ö9 HERR

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LindbergForsa OK19:386:32
2Anders TrolinForsa OK20:59+1:216:59
3Henrik TrolinForsa OK21:04+1:267:01
4Wille LångbergHudiksvalls OK22:30+2:527:30
5Fredrik JuhlinForsa OK22:52+3:147:37
6Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK24:30+4:528:10
7Jens WickbergForsa OK25:04+5:268:21
8Stefan GunnarssonHudiksvalls OK25:21+5:438:27
9Gunnar ForsgrenForsa OK27:23+7:459:07
10Sveke JonssonOK Dellen28:11+8:339:23
11Lars PetterssonHudiksvalls OK29:14+9:369:44
12Magnus JohanssonLjusdals OK30:41+11:0310:13
13Kenneth JanssonHudiksvalls OK44:25+24:4714:48
Olle LångbergHudiksvalls OKej godkänd
Erik BrunoOK Dellenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser