Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 10 maj 2017

D16

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarmetunOK Njudung31:398:34
2Hanna OlssonIFK Sävsjö39:13+7:3410:37 Ladda ner rutt i gpx-format
3Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:14:47+43:0820:15

H16

4 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung28:557:06
2Albin TollOK Njudung31:07+2:127:38
3Linus LundbergOK Bävern32:02+3:077:52
4Melker ElofssonOK Njudung37:18+8:239:09
5Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna39:52+10:579:47
6Oscar HultgrenOK Njudung44:12+15:1710:51
7Lucas RostedtBodafors OK53:37+24:4213:10
Filip JennerstrandOK Njudungej start

D14

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen TollOK Njudung23:498:06
2Lizen BergströmOK Bävern30:56+7:0710:31

H14

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GustafssonOK Njudung22:457:44
2Olle PetersénOK Njudung24:44+1:598:24
3Aron RudbergOK Bävern31:46+9:0110:48
4Linus NorénOK Njudung34:09+11:2411:36
5Gustaf JohanssonOK Njudung34:19+11:3411:40
Wiliam StormOK Njudungej start

D12

2 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HallOK Bävern15:536:40
2Evanna JohanssonOK Njudung17:48+1:557:28
3Felicia GustafssonOK Njudung18:35+2:427:48
4Tilde ElmerssonIFK Sävsjö24:15+8:2210:11
5Ida HenrikssonIFK Stockaryd28:25+12:3211:56
6Elsa ClaessonIFK Stockaryd30:50+14:5712:57
7Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd32:55+17:0213:49
8Linnéa SigfridssonOK Bävern34:36+18:4314:32
9Ebba Svanberg MörbergBodafors OK41:57+26:0417:37

H12

2 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm KarmetunOK Njudung15:596:42
2Hugo HedströmOK Bävern16:41+0:427:00
3Max OlssonIFK Sävsjö16:43+0:447:01
4Matti JohanssonOK Njudung16:48+0:497:03
5Noel RostedtBodafors OK19:20+3:218:07
6Emil KarlssonOK Bävern21:34+5:359:03
7Nils LinderIFK Sävsjö23:36+7:379:54
8Edvin SundlingOK Njudung24:45+8:4610:23
9Eric AnderssonOK Njudung25:28+9:2910:42
10Albin StormOK Njudung28:59+13:0012:10
11Theo ElmerssonIFK Sävsjö32:55+16:5613:49
12Emil Svanberg MörbergBodafors OK34:35+18:3614:31

D10

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HallOK Bävern18:489:07
2Tindra DavidssonOK Bävern23:54+5:0611:36
3Loviza KarlssonOK Bävern26:44+7:5612:58
4Emma SigfridssonOK Bävern28:09+9:2113:39

H10

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl HenrikssonIFK Stockaryd20:4410:03
2Gustaf KarlssonOK Njudung20:55+0:1110:09
3Melvin HannoBodafors OK22:49+2:0511:04
4Hampus KarlssonOK Bävern30:07+9:2314:37

Inskolning

1 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Selvin  AnderssonOK Bävernfullföljt
Liam RostedtBodafors OKfullföljt
Anton RosanderOK Njudungfullföljt
Meja EhrnborgOK Bävernfullföljt
Stina AnderssonOK Bävernfullföljt
Joel KarlssonOK Njudungfullföljt
Elin KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Rasmus WigstrandOK Bävernfullföljt
Märta ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Estelle KennmarkOK Bävernfullföljt

U1

1 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MelinIFK Sävsjö18:559:30
2Carin CedermarkIFK Sävsjö19:01+0:069:33
3Tilda AdolfssonIFK Sävsjö20:07+1:1210:06
4Daniel KarlssonOK Njudung20:17+1:2210:11
5Elias KarlssonOK Bävern20:21+1:2610:13
6Ester ÖhstlinIFK Sävsjö21:19+2:2410:42
7Lexie LundgrenIFK Sävsjö21:29+2:3410:47
8Rufus HedströmOK Bävern21:39+2:4410:52
9Agnes LindstrandBodafors OK22:59+4:0411:32
10Ebba SundlingOK Njudung24:06+5:1112:06
11Benjamin BlixtOK Bävern24:49+5:5412:28
12Birgit BlixtOK Bävern26:13+7:1813:10
13Neo HannoBodafors OK27:20+8:2513:44
14Kasper ArvedalIFK Sävsjö29:29+10:3414:48
15Anton LindstrandBodafors OK30:09+11:1415:09
16Adina FranssonIFK Stockaryd31:00+12:0515:34
17Gustav SalomonssonIFK Stockaryd32:35+13:4016:22
18Hilma SigfridssonOK Bävern32:37+13:4216:23
19Elias NimmersjöIFK Sävsjö33:50+14:5517:00
20Ronja SkebergOK Njudung37:36+18:4118:53
Albin EhrnborgOK Bävernej godkänd
Sara CedermarkIFK Sävsjöej start
Liam PeterssonIFK Sävsjöej start

U2

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas ÖhstlinIFK Sävsjö26:3411:04
2Ludvig GunnarIFK Sävsjö31:23+4:4913:04
3Agnes MelinIFK Sävsjö32:38+6:0413:35
4Ebba KvarnstrandOK Bävern37:47+11:1315:44
5Gustav FlinkOK Bävern37:57+11:2315:48
6Nova MagnussonOK Bävern38:28+11:5416:01
Agnes SjöstrandIFK Sävsjöej start
Alma VibergIFK Sävsjöej start

Öppen motion 2

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa ElmerssonIFK Sävsjö35:4912:06

Öppen motion 4

4 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip HjellströmGränna-Bygdens OK39:179:39
2Björn DavidssonOK Bävern45:48+6:3111:15
3Stefan AnderssonOK Njudung51:45+12:2812:42
4Niklas ErikssonBodafors OK55:18+16:0113:35
5Martin FlinkOK Bävern1:10:07+30:5017:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser