Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 17 maj 2017

D16

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung30:528:53
2Hanna OlssonIFK Sävsjö39:32+8:4011:23
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd

H16

4 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung31:127:28
2Karl PetersénOK Njudung33:47+2:358:06
3Oscar HultgrenOK Njudung37:10+5:588:54
4Melker ElofssonOK Njudung37:13+6:018:55
Linus LundbergOK Bävernej start
Lucas RostedtBodafors OKej start

D14

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung27:469:30
2Lizen BergströmOK Bävern31:50+4:0410:54

H14

2 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander GustafssonOK Njudung26:098:57
2Filip JennerstrandOK Njudung30:02+3:5310:17
3Olle PetersénOK Njudung30:22+4:1310:23
4Gustaf JohanssonOK Njudung32:29+6:2011:07
5Linus NorénOK Njudung36:23+10:1412:27
6Wiliam StormOK Njudung45:28+19:1915:34
Aron RudbergOK Bävernej start

D12

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern22:119:01
2Felicia GustafssonOK Njudung23:10+0:599:25
3Vera GerhardssonOK Bävern24:20+2:099:53
4Tilde ElmerssonIFK Sävsjö28:08+5:5711:26
5Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd33:04+10:5313:26
6Elsa ClaessonIFK Stockaryd37:06+14:5515:04
7Ida HenrikssonIFK Stockaryd45:03+22:5218:18
8Evanna JohanssonOK Njudung46:53+24:4219:03
9Ebba Svanberg MörbergBodafors OK49:04+26:5319:56
Linnéa SigfridssonOK Bävernej start

H12

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung18:177:25
2Hugo HedströmOK Bävern19:13+0:567:48
3Matti JohanssonOK Njudung23:12+4:559:25
4Noel RostedtBodafors OK26:16+7:5910:40
5Max OlssonIFK Sävsjö31:57+13:4012:59
6Albin StormOK Njudung33:30+15:1313:37
7Emil Svanberg MörbergBodafors OK36:46+18:2914:56
8Eric AnderssonOK Njudung37:51+19:3415:23
9Theo ElmerssonIFK Sävsjö38:48+20:3115:46
10Edwin SundlingOK Njudung39:28+21:1116:02
11Emil KarlssonOK Bävern48:19+30:0219:38
Nils LinderIFK Sävsjöej godkänd

D10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HallOK Bävern15:197:39
2Tindra DavidssonOK Bävern18:16+2:579:08
3Loviza KarlssonOK Bävern22:55+7:3611:27
Emma SigfridssonOK Bävernej start

H10

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin HannoBodafors OK18:349:17
2Karl HenrikssonIFK Stockaryd20:28+1:5410:14
Hampus KarlssonOK Bävernej start

Inskolning

1 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta ClaessonIFK Stockaryd26:2014:00
2Joel KarlssonOK Njudung29:43+3:2315:48
3Elin KvarnstrandOK Bävern33:29+7:0917:48
Meja EhrnborgOK Bävernej start
Rasmus WigstrandOK Bävernej start

U1

2 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias KarlssonOK Bävern16:157:51
2Carin CedermarkIFK Sävsjö17:31+1:168:27
3Tilda AdolfssonIFK Sävsjö19:01+2:469:11
4Lexie LundgrenIFK Sävsjö20:06+3:519:42
5Ester ÖhstlinIFK Sävsjö20:11+3:569:45
6Sara CedermarkIFK Sävsjö20:15+4:009:46
7Agnes LindstrandBodafors OK20:47+4:3210:02
8Daniel KarlssonOK Njudung21:07+4:5210:12
9Oscar AdolfssonIFK Sävsjö23:41+7:2611:26
10Anton LindstrandBodafors OK23:48+7:3311:29
11Ebba SundlingOK Njudung24:16+8:0111:43
12Elsa GerhardssonOK Bävern24:22+8:0711:46
13Adina FranssonIFK Stockaryd24:53+8:3812:01
14Neo HannoBodafors OK25:19+9:0412:13
15Liam PeterssonIFK Sävsjö25:33+9:1812:20
16Nova HultinIFK Sävsjö34:38+18:2316:43
17Gustav SalomonssonIFK Stockaryd36:01+19:4617:23
18Elisa Ljungqvist-StarkmanIFK Sävsjö38:32+22:1718:36
19Ronja SkebergOK Njudung43:53+27:3821:11
Benjamin BlixtOK Bävernej start
Birgit BlixtOK Bävernej start
Albin EhrnborgOK Bävernej start
Elias NimmersjöIFK Sävsjöej start
Hilma SigfridssonOK Bävernej start

U2

2 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma VibergIFK Sävsjö23:159:24
2Agnes MelinIFK Sävsjö23:20+0:059:26
3Alvin JohanssonOK Njudung24:16+1:019:49
4Ebba KvarnstrandOK Bävern30:10+6:5512:12
5Lucas ÖhstlinIFK Sävsjö32:14+8:5913:02
6Nova MagnussonOK Bävern35:43+12:2814:27
7Ludvig GunnarIFK Sävsjö45:01+21:4618:13
8Kasper ArvedalIFK Sävsjö45:22+22:0718:22
9Lukas SvenssonIFK Sävsjö1:06:14+42:5926:48
Agnes SjöstrandIFK Sävsjöej start

Öppen motion 2

2 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa ElmerssonIFK Sävsjö38:3514:01
2Caroline AnderssonOK Njudung42:46+4:1115:33
3Frida KvarnstrandOK Bävern45:21+6:4616:29
4Elin HenrikssonIFK Stockaryd47:46+9:1117:22
5Christian StormOK Njudung55:27+16:5220:09
6Maria StormOK Njudung55:28+16:5320:10

Öppen motion 4

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael HallOK Bävern29:437:29
2Joakim KarmetunOK Njudung30:38+0:557:42
3Robin ÖrnOK Bävern37:30+7:479:26
4Björn DavidssonOK Bävern42:48+13:0510:46
5Magnus JohanssonOK Njudung54:47+25:0413:47
6Dennis GustafssonOK Njudung59:04+29:2114:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser