*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Vintercup 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup 6
Arrangörsorganisation: OK Nolaskogsarna
Datum: onsdag 12 april 2017

Vit/Grön

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ForsbergSkogslöparna14:588:10
2Hanna WoxlinSkogslöparna14:59+0:018:11
3Tindra RytterstedtSkogslöparna16:03+1:058:46
Ture ForsbergSkogslöparnaej godkänd
Ella NordströmSkogslöparnaej start
Ida PaulerSkogslöparnaej start

Gul

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna23:599:22
2Ingrid JohanssonOK Nolaskogsarna32:11+8:1212:34
3Liv PaulerSkogslöparna34:09+10:1013:20
Maud WestbergSkogslöparnaej start
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarnaej start

Orange/Violett

5 150 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna QuayleOK Nolaskogsarna35:556:58
2Åsa PaulerSkogslöparna37:39+1:447:18
3Jonas ByströmSkogslöparna38:00+2:057:22
4Per-Johan JosefssonSkogslöparna43:32+7:378:27
5Helena ForsbergSkogslöparna44:03+8:088:33
6Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna44:10+8:158:34
7Monika WesterlundOK Nolaskogsarna44:16+8:218:35
8Laban NordinOK Nolaskogsarna44:17+8:228:35
9Nora EngströmOK Nolaskogsarna46:21+10:269:00
10Nora WesterlundOK Nolaskogsarna47:50+11:559:17
11Amelie JosefssonSkogslöparna48:02+12:079:19
12Erik ByströmOK Nolaskogsarna48:48+12:539:28
13Marcus NilssonSkogslöparna53:50+17:5510:27
14Hans NordströmSkogslöparna56:25+20:3010:57
15Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna59:36+23:4111:34
16Martin NilssonSkogslöparna1:00:09+24:1411:40
17Jonatan HälldalSkogslöparna1:00:10+24:1511:40
18Mikael NilssonSkogslöparna1:00:28+24:3311:44
19Filip NordströmSkogslöparna1:00:43+24:4811:47
20Marlene HälldalSkogslöparna1:02:32+26:3712:08
21Alice RytterstedtSkogslöparna1:20:43+44:4815:40
22Clara NordströmSkogslöparna1:20:45+44:5015:40
23Sverker RytterstedtSkogslöparna1:20:47+44:5215:41
Samuel N JohanssonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Per MagnussonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Eero O NiemiSkogslöparnaej godkänd
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd
Ida WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd

Svart

7 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna47:086:15
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna54:09+7:017:11
3Peter WoxlinSkogslöparna54:17+7:097:12
4Rune LindströmOK Nolaskogsarna54:27+7:197:13
5Sören PeterssonOK Nolaskogsarna1:05:43+18:358:43
Anders MannelqvistOK Nolaskogsarnaej godkänd
Clas EngströmOK Nolaskogsarnaej godkänd
Jan NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Börje PaulerSkogslöparnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser