Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Torsdagsträning 6/4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torsdagsträning 6/4
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: torsdag 6 april 2017

2Km A1

1 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK29:1816:11
2Lotta RosénGöteborg-Majorna OK29:20+0:0216:12

2Km A3

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK39:1721:07
2Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK39:33+0:1621:15

2Km A4

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sam AnderssonGöteborgs Skidklubb 26:0714:40

2,5Km B1

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl Henning LöfGöteborg-Majorna OK30:5113:14
2Stella AlbrektsonGöteborg-Majorna OK50:54+20:0321:50
Sebastian Sandstig Göteborgs Skidklubb ej godkänd
Viktor SkottGöteborg-Majorna OKej godkänd

2,5Km B2

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:3110:27
2Carin LöfGöteborg-Majorna OK 38:50+15:1917:15
3Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK 50:36+27:0522:29

2,5Km B3

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olle AnderssonGöteborgs Skidklubb ej godkänd
Ola LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Amos MattssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

2,5Km B4

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid MårildGöteborgs Skidklubb i mål
Linus AugustssonGöteborgs Skidklubb ej godkänd

2,5Km B5

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK29:3812:53
2Joel MattssonGöteborg-Majorna OK43:47+14:0919:02
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd

3Km C1

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AugustssonGöteborgs Skidklubb 22:527:35
2Johan NilssonSävedalens AIK26:08+3:168:40
3Wiola MagnussonGöteborgs Skidklubb 54:59+32:0718:16

3Km C2

2 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK30:0810:17
2Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK34:46+4:3811:51
3Klara BourneGöteborg-Majorna OK36:15+6:0712:22

3Km C3

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb 38:1712:28
2Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK 44:20+6:0314:26
Cecilia KarlssonGöteborgs Skidklubb ej godkänd

3Km C4

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK20:496:53
2Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK35:24+14:3511:43

3Km C5

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KlingbergGöteborg-Majorna OK31:1410:39
2Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb 31:53+0:3910:52

3Km C6

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb 26:128:58
2Arvid WikströmGöteborgs Skidklubb 29:52+3:4010:13

3Km C7

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK23:398:09
2Simon NordbergGöteborg-Majorna OK26:54+3:159:16
Filip LemanGöteborgs Skidklubb ej godkänd

3Km C8

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb 27:058:56
2Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb 39:04+11:5912:53
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

3Km C9

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:579:19
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK28:09+0:129:23
Henrik LöfGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser