Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 21 oktober 2017

Klasser: Visa alla | ÖM2 | ÖM5 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 2

1 930 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebbe RosenvingeOK Snab15:16
2Erik NilssenAllerød OK15:17+0:01
3Lukas WestergaardOK Snab15:46+0:30
4Vilma KoivistoinenKlubblös16:12+0:56
5Evelina BjörkmanKungälvs OK16:13+0:57
6Gunner MadsenOK Snab17:17+2:01
7Markus WestergaardOK Snab19:35+4:19
8Tilde WestergaardOK Snab19:43+4:27
9Tyra MadsenOK Snab19:58+4:42
10Kristine SkouboeHorsens OK20:47+5:31
11Gunilla GlimténOK Löftan21:09+5:53
12Sven CarlssonFrölunda OL22:00+6:44
13Ebba BogeOK Alehof23:01+7:45
14Nelly MelkstamLerums SOK23:42+8:26
15Laura BuschOK Snab23:47+8:31
16Benjamin Birk NielsenRold Skov OK25:39+10:23
17Ebbe Olsson-LjungbladIFK Göteborg29:29+14:13
18Noel KjellbergerIFK Göteborg29:43+14:27
19Moa KjellbergerIFK Göteborg30:00+14:44
20Gustaf AgnvallIK Uven30:41+15:25
21Alexander RosendahlMarkbygdens OK31:16+16:00
22Samuel JodalKlubblös31:38+16:22
23Cornelia RosendahlMarkbygdens OK32:45+17:29
24Emma WeissKlubblös35:03+19:47
25Hanna JodalKlubblös35:08+19:52
26Astrid LindgrenLidköpings VSK35:20+20:04
27Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK35:50+20:34
28Solveig WallentinLerums SOK37:06+21:50
29Bojan WallentinLerums SOK37:10+21:54
30Evelina LindgrenLidköpings VSK37:42+22:26
31Vidar SunessonOK Alehof38:05+22:49
32Sejer RosenvingeOK Snab38:33+23:17
33Dagmar MaragerAllerød OK40:13+24:57
34Signe SvedbergTibro OK42:39+27:23
35Ebbe SjöbergTibro OK43:05+27:49
36Tilda DjerfLerums SOK47:13+31:57
37Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro1:00:47+45:31
38Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro1:00:52+45:36
Matilde BobachRold Skov OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila