Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 21 oktober 2017

Klasser: Visa alla | ÖM2 | ÖM5 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 5

3 180 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John GabrielssonSävedalens AIK25:00
2Nils-Pieter NilssenAllerød OK29:15+4:15
3Jan SveideIF Hagen30:19+5:19
4Thomas BergstrandBrattås CK30:34+5:34
5Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK32:02+7:02
6Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK32:39+7:39
7Hans ErikssonKlubblös32:41+7:41
8Bo KlamfeltTibro OK33:04+8:04
9Irene GammeljordOK Snab33:47+8:47
10Philip StensbyTibro OK34:05+9:05
11Johanne ThomsenOK Snab34:18+9:18
12Kristian GustafssonOK Skogshjortarna34:32+9:32
13Fredrik OlinderssonOK Löftan34:45+9:45
14Lennart AlmströmIK Stern35:22+10:22
15Ted LiivrandOK Skogshjortarna35:25+10:25
16Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK36:27+11:27
17Ditte BuschOK Snab36:38+11:38
18Jenny AnderssonÄtrans IF36:44+11:44
19Mats EricssonOK Skogshjortarna37:00+12:00
20Mia JodalGöteborg-Majorna OK37:30+12:30
21Axel JörgensenOK Snab37:47+12:47
22Naimi JohanssonKlubblös39:13+14:13
23Camilla VargmanKlubblös39:46+14:46
24Johanna RönnqvistOK Löftan39:51+14:51
25Linda Fenger-grönOK Snab40:08+15:08
26Ulrika JörgersenOK Snab40:22+15:22
27Jakob LjungqvistIFK Göteborg41:12+16:12
28Karolina ÖrnebladKlubblös41:22+16:22
29Emma SjöbergTibro OK41:32+16:32
30Katarina AnderssonÄtrans IF41:44+16:44
31Hugo LindbladKlubblös42:19+17:19
32Jesper HöijerOK Snab42:35+17:35
33Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK42:48+17:48
34Frida LyxellGöteborg-Majorna OK42:55+17:55
35Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK43:19+18:19
36Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb43:36+18:36
37Rasmus Fenger-grönOK Snab43:48+18:48
38Karin ÅkesdotterIFK Göteborg43:59+18:59
39Jenny RönnqvistOK Löftan44:23+19:23
40Elise KellerHorsens OK45:34+20:34
41Lone KnussenOK Snab47:28+22:28
42Sara LydmarkSjövalla FK48:04+23:04
43Flemming RosenvingeOK Snab48:24+23:24
44Lars-Olof RönnqvistOK Löftan48:46+23:46
45Frida RönnqvistOK Löftan49:08+24:08
46Björn ThomsenOK Snab50:24+25:24
47Stanley TaivulaKlubblös50:36+25:36
48Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK50:47+25:47
49Karolina LundinIFK Göteborg51:00+26:00
50Sofie Fenger-grönOK Snab51:02+26:02
51Dorte RosenvingaOK Snab51:14+26:14
52Louise GjorupOK Snab51:21+26:21
53Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb52:58+27:58
54Mikael NömmIFK Göteborg54:36+29:36
55Mads Kappel JensenRold Skov OK55:05+30:05
56Linda GerhardtBrattås CK55:43+30:43
57Outi JokelaKlubblös55:51+30:51
58Petteri JokelaKlubblös55:52+30:52
59Henrik SahlbergIFK Göteborg56:34+31:34
60Lars-Åke LarssonOK Tranan57:01+32:01
61Brian MadsenOK Snab57:02+32:02
62Anna AriasKlubblös58:43+33:43
63Christina VestergrenIK Uven59:06+34:06
64Olof AnderssonIF Rigor59:37+34:37
65Malene ThomsenOK Snab59:46+34:46
66Kim AhlersOK Snab1:00:31+35:31
67Karina KückOK Snab1:01:32+36:32
68Pernille WestergaardOK Snab1:01:34+36:34
69Frida WallentinLerums SOK1:03:03+38:03
70Vibeke MadsenOK Snab1:09:35+44:35
71Karin WahlgrenSjövalla FK1:12:17+47:17
72Anna WirénLinköping skidklubb1:27:19+1:02:19
73Jacob BörstellSävedalens AIK1:33:47+1:08:47
Henrik ThomsenOK Snabej godkänd
Alexandra SvantesonKlubblösej godkänd
Anna LjungkvistIFK Göteborgej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila