Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 21 oktober 2017

Öppen motion 2

1 930 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebbe RosenvingeOK Snab15:167:54
2Erik NilssenAllerød OK15:17+0:017:55
3Lukas WestergaardOK Snab15:46+0:308:10
4Vilma KoivistoinenKlubblös16:12+0:568:23
5Evelina BjörkmanKungälvs OK16:13+0:578:24
6Gunner MadsenOK Snab17:17+2:018:57
7Markus WestergaardOK Snab19:35+4:1910:08
8Tilde WestergaardOK Snab19:43+4:2710:12
9Tyra MadsenOK Snab19:58+4:4210:20
10Kristine SkouboeHorsens OK20:47+5:3110:46
11Gunilla GlimténOK Löftan21:09+5:5310:57
12Sven CarlssonFrölunda OL22:00+6:4411:23
13Ebba BogeOK Alehof23:01+7:4511:55
14Nelly MelkstamLerums SOK23:42+8:2612:16
15Laura BuschOK Snab23:47+8:3112:19
16Benjamin Birk NielsenRold Skov OK25:39+10:2313:17
17Ebbe Olsson-LjungbladIFK Göteborg29:29+14:1315:16
18Noel KjellbergerIFK Göteborg29:43+14:2715:23
19Moa KjellbergerIFK Göteborg30:00+14:4415:32
20Gustaf AgnvallIK Uven30:41+15:2515:53
21Alexander RosendahlMarkbygdens OK31:16+16:0016:12
22Samuel JodalKlubblös31:38+16:2216:23
23Cornelia RosendahlMarkbygdens OK32:45+17:2916:58
24Emma WeissKlubblös35:03+19:4718:09
25Hanna JodalKlubblös35:08+19:5218:12
26Astrid LindgrenLidköpings VSK35:20+20:0418:18
27Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK35:50+20:3418:33
28Solveig WallentinLerums SOK37:06+21:5019:13
29Bojan WallentinLerums SOK37:10+21:5419:15
30Evelina LindgrenLidköpings VSK37:42+22:2619:32
31Vidar SunessonOK Alehof38:05+22:4919:43
32Sejer RosenvingeOK Snab38:33+23:1719:58
33Dagmar MaragerAllerød OK40:13+24:5720:50
34Signe SvedbergTibro OK42:39+27:2322:05
35Ebbe SjöbergTibro OK43:05+27:4922:19
36Tilda DjerfLerums SOK47:13+31:5724:27
37Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro1:00:47+45:3131:29
38Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro1:00:52+45:3631:32
Matilde BobachRold Skov OKej godkänd

Öppen motion 5

3 180 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GabrielssonSävedalens AIK25:007:51
2Nils-Pieter NilssenAllerød OK29:15+4:159:11
3Jan SveideIF Hagen30:19+5:199:32
4Thomas BergstrandBrattås CK30:34+5:349:36
5Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK32:02+7:0210:04
6Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK32:39+7:3910:16
7Hans ErikssonKlubblös32:41+7:4110:16
8Bo KlamfeltTibro OK33:04+8:0410:23
9Irene GammeljordOK Snab33:47+8:4710:37
10Philip StensbyTibro OK34:05+9:0510:43
11Johanne ThomsenOK Snab34:18+9:1810:47
12Kristian GustafssonOK Skogshjortarna34:32+9:3210:51
13Fredrik OlinderssonOK Löftan34:45+9:4510:55
14Lennart AlmströmIK Stern35:22+10:2211:07
15Ted LiivrandOK Skogshjortarna35:25+10:2511:08
16Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK36:27+11:2711:27
17Ditte BuschOK Snab36:38+11:3811:31
18Jenny AnderssonÄtrans IF36:44+11:4411:33
19Mats EricssonOK Skogshjortarna37:00+12:0011:38
20Mia JodalGöteborg-Majorna OK37:30+12:3011:47
21Axel JörgensenOK Snab37:47+12:4711:52
22Naimi JohanssonKlubblös39:13+14:1312:19
23Camilla VargmanKlubblös39:46+14:4612:30
24Johanna RönnqvistOK Löftan39:51+14:5112:31
25Linda Fenger-grönOK Snab40:08+15:0812:37
26Ulrika JörgersenOK Snab40:22+15:2212:41
27Jakob LjungqvistIFK Göteborg41:12+16:1212:57
28Karolina ÖrnebladKlubblös41:22+16:2213:00
29Emma SjöbergTibro OK41:32+16:3213:03
30Katarina AnderssonÄtrans IF41:44+16:4413:07
31Hugo LindbladKlubblös42:19+17:1913:18
32Jesper HöijerOK Snab42:35+17:3513:23
33Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK42:48+17:4813:27
34Frida LyxellGöteborg-Majorna OK42:55+17:5513:29
35Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK43:19+18:1913:37
36Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb43:36+18:3613:42
37Rasmus Fenger-grönOK Snab43:48+18:4813:46
38Karin ÅkesdotterIFK Göteborg43:59+18:5913:49
39Jenny RönnqvistOK Löftan44:23+19:2313:57
40Elise KellerHorsens OK45:34+20:3414:19
41Lone KnussenOK Snab47:28+22:2814:55
42Sara LydmarkSjövalla FK48:04+23:0415:06
43Flemming RosenvingeOK Snab48:24+23:2415:13
44Lars-Olof RönnqvistOK Löftan48:46+23:4615:20
45Frida RönnqvistOK Löftan49:08+24:0815:27
46Björn ThomsenOK Snab50:24+25:2415:50
47Stanley TaivulaKlubblös50:36+25:3615:54
48Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK50:47+25:4715:58
49Karolina LundinIFK Göteborg51:00+26:0016:02
50Sofie Fenger-grönOK Snab51:02+26:0216:02
51Dorte RosenvingaOK Snab51:14+26:1416:06
52Louise GjorupOK Snab51:21+26:2116:08
53Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb52:58+27:5816:39
54Mikael NömmIFK Göteborg54:36+29:3617:10
55Mads Kappel JensenRold Skov OK55:05+30:0517:19
56Linda GerhardtBrattås CK55:43+30:4317:31
57Outi JokelaKlubblös55:51+30:5117:33
58Petteri JokelaKlubblös55:52+30:5217:34
59Henrik SahlbergIFK Göteborg56:34+31:3417:47
60Lars-Åke LarssonOK Tranan57:01+32:0117:55
61Brian MadsenOK Snab57:02+32:0217:56
62Anna AriasKlubblös58:43+33:4318:27
63Christina VestergrenIK Uven59:06+34:0618:35
64Olof AnderssonIF Rigor59:37+34:3718:44
65Malene ThomsenOK Snab59:46+34:4618:47
66Kim AhlersOK Snab1:00:31+35:3119:01
67Karina KückOK Snab1:01:32+36:3219:21
68Pernille WestergaardOK Snab1:01:34+36:3419:21
69Frida WallentinLerums SOK1:03:03+38:0319:49
70Vibeke MadsenOK Snab1:09:35+44:3521:52
71Karin WahlgrenSjövalla FK1:12:17+47:1722:43
72Anna WirénLinköping skidklubb1:27:19+1:02:1927:27
73Jacob BörstellSävedalens AIK1:33:47+1:08:4729:29
Henrik ThomsenOK Snabej godkänd
Alexandra SvantesonKlubblösej godkänd
Anna LjungkvistIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 8

4 910 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Søren Thrane ØdumIFK Göteborg34:547:06
2Tommy AnderssonVänersborgs SK35:25+0:317:12
3Magnus ArvidssonBrattås CK38:32+3:387:50
4Martin BuschOK Snab39:20+4:268:00
5Kevin StåhlOK Hammaren39:39+4:458:04
6Rasmus ØdumIFK Göteborg40:24+5:308:13
7Felix IsaksenOK Snab40:54+6:008:19
8David RunemalmNybro OK41:15+6:218:24
9Morten SchooOK Snab41:37+6:438:28
10Fredrik SundströmHestra IF41:58+7:048:32
11Jens christian GammeljordOK Snab42:25+7:318:38
12Rasmus RasmussenOK Snab43:08+8:148:47
13Gustav RingströmHåby IF43:13+8:198:48
14Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg44:45+9:519:06
15Viktor GammeljordOK Snab44:55+10:019:08
16Anton KarlssonOK Kullingshof45:49+10:559:19
17Gustav VinterOK Snab45:53+10:599:20
18Thomas BörstellSävedalens AIK46:27+11:339:27
19Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK47:00+12:069:34
20Jonas GabsOK Snab47:15+12:219:37
21Emilia HenryssonTibro OK49:04+14:109:59
22Martin PehrssonSkillingaryds FK49:33+14:3910:05
23Flemmming JörgensenOK Snab50:58+16:0410:22
24Hans JörgensenKlubblös52:08+17:1410:37
25Jonas IsaksenOK Snab53:29+18:3510:53
26Johan TykessonRävetofta OK54:18+19:2411:03
27Henrik MelkstamLerums SOK54:37+19:4311:07
28Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK56:02+21:0811:24
29Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK56:42+21:4811:32
30Andreas HermanssonOK Stigen56:46+21:5211:33
31Peter WallentinLerums SOK56:50+21:5611:34
32Henning SchooOK Snab59:04+24:1012:01
33Richard LärkängKlubblös1:00:40+25:4612:21
34Eva ÖrnhagenOK Snab1:00:46+25:5212:22
35Jens LiengårdOK Snab1:00:59+26:0512:25
36Maria PollMölndal Outdoor IF1:01:11+26:1712:27
37Hans PetterssonLinköpings skidklubb1:01:34+26:4012:32
38Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:01:59+27:0512:37
39Kaj IsakssonOK Snab1:02:57+28:0312:49
40Elisabeth JohanssenOK Moss1:03:25+28:3112:54
41Lasse BjörfjällBredareds IF1:03:37+28:4312:57
42Jonas SvedbergTibro OK1:04:44+29:5013:11
43Sofia KarlssonOK Landehof1:05:13+30:1913:16
44Paul PaulsonOK Snab1:05:18+30:2413:17
45Måns DahlströmLustens OK1:05:32+30:3813:20
46Johan NilssonKlubblös1:06:35+31:4113:33
47Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:07:12+32:1813:41
48Brian KnusenOK Snab1:07:54+33:0013:49
49Rikke  RassmussenOK Snab1:08:30+33:3613:57
50Peder GammeljordOK Snab1:08:33+33:3913:57
51Charlotte ThraneIFK Göteborg1:09:01+34:0714:03
52Jonas RutbergIK Stern1:10:08+35:1414:17
53Peter RamleSjövalla FK1:10:12+35:1814:17
54Annika BechtelFK Friskus-Varberg1:10:50+35:5614:25
55Tobias ÖsterlundIK Ymer1:10:54+36:0014:26
56Nils NygaardOK Snab1:12:03+37:0914:40
57Carl AlvelidKalmar OK1:12:05+37:1114:40
58Jacob RosdalKlubblös1:12:42+37:4814:48
59Morten JohanssenOK Moss1:12:46+37:5214:49
60Lars MunchOK Snab1:17:36+42:4215:48
61Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK1:18:12+43:1815:55
62Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro1:18:42+43:4816:01
63Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:22:13+47:1916:44
64Martin EnströmTrollhättans SOK1:23:46+48:5217:03
65Amanda IsaksenOK Snab1:26:21+51:2717:35
66Lone RasmussenOK Snab1:33:21+58:2719:00
67Peter ElvingssonKlubblös1:33:32+58:3819:02
68Anna ArvidssonSjövalla FK1:39:01+1:04:0720:09
69Maria ElvingssonKlubblös1:45:52+1:10:5821:33
Annika PalmKlubblösej godkänd
Rebecka PihlströmOK Landehofej godkänd
Knud JesperssenOK Snabej godkänd
Jesper Fenger-grönOK Snabej godkänd
Morten JörgensenOK Snabej godkänd
Rakel MartinssonMarkbygdens OKej godkänd
Jeppe LiengårdOK Snabej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser