Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien # 1, krets söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien # 1, krets söder 3
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: torsdag 4 maj 2017

D16

4 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara MöllerOK Södertörn42:049:55
2Lotten SandénOK Södertörn44:36+2:3210:31
3Ylva SandénOK Södertörn45:30+3:2610:43
4Petrina CostermansJärla Orientering45:37+3:3310:45
5Sanna HedbergOK Södertörn46:27+4:2310:57
6Katarina NorrbyOK Södertörn48:06+6:0211:20
7Tyra AlmJärla Orientering1:13:40+31:3617:22
Linda RennerOK Södertörnej start

H16

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor SadaranganiJärla Orientering38:147:48
2Ludvig SigrandOK Södertörn45:18+7:049:14
3Melvin JakobssonOK Södertörn56:41+18:2711:34
4Alexander SchandlOK Södertörn59:20+21:0612:06
5Vincent WippJärla Orientering1:35:27+57:1319:28

D16 Kort

3 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malva LindbärgOK Södertörnej start
Marie CronaOK Södertörnej start

D14

3 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn32:508:55
2Alicia SchandlOK Södertörn51:42+18:5214:02
3Åsa SundströmJärla Orientering52:21+19:3114:13
4Ester AnderssonOK Södertörn52:23+19:3314:14
5Linn OlssonOK Södertörn59:29+26:3916:09
Wilma AlmJärla Orienteringej godkänd
Tove KarlssonJärla Orienteringej start
Nora LundinSkogsluffarnas OKej start
Sigrid ÖstlingJärla Orienteringej start

H14

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterlingOK Södertörn43:4611:53
2Björn RennerOK Södertörn44:30+0:4412:05
3Axel FribergerJärla Orientering44:56+1:1012:12
Eskil CostermansJärla Orienteringej godkänd
Ivar GentzJärla Orienteringej start
Mattis SandénOK Södertörnej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Ludwig BerglindOK Södertörnej start

D14 Kort

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK28:1310:20
2Lilo KardJärla Orientering34:49+6:3612:45

H14 Kort

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar AbrahamssonOK Södertörn50:1518:24
2Alexander MagnvallOK Södertörn1:03:44+13:2923:20
Carl ClaessonSkogsluffarnas OKej godkänd
Teodor EricsonJärla Orienteringej start

D12

2 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove OlssonOK Södertörn22:308:14
2Lovisa BergstenOK Södertörn30:02+7:3211:00
3Emma HenriquesOK Södertörn36:35+14:0513:24
4Märta WigleOK Södertörn36:53+14:2313:30
5Britta BörjessonJärla Orientering39:46+17:1614:33
6Ingrid SturestigOK Södertörn1:00:15+37:4522:04
7Frida LundinJärla Orientering1:08:47+46:1725:11
Sonja AhlquistJärla Orienteringej godkänd

H12

2 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn19:587:18
2Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK20:57+0:597:40
3Simon StridhSkogsluffarnas OK22:34+2:368:15
4Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK23:01+3:038:25
5Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK23:58+4:008:46
6Linus SkattOK Södertörn25:55+5:579:29
7Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK26:14+6:169:36
8Ruben HårdSkogsluffarnas OK27:47+7:4910:10
9Lotus SöderlundJärla Orientering28:14+8:1610:20
10Johannes NorrbyOK Södertörn33:11+13:1312:09
11Olof NordlundJärla Orientering34:15+14:1712:32
12Ivar HägerSkogsluffarnas OK43:00+23:0215:45
13Sandro PruthSkogsluffarnas OK52:09+32:1119:06
14Ludvig HagwallJärla Orientering54:54+34:5620:06
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Otto PerssonSkogsluffarnas OKej start

D12 Kort

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis de VilliersOK Södertörn33:5013:19
2Amanda SheerinOK Södertörn36:56+3:0614:32
3Filippa KarlqvistOK Södertörn37:55+4:0514:55
Johanna CronaOK Södertörnej start

H12 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof AnderssonOK Södertörn26:5410:35
2Sixten BillerOK Södertörn39:17+12:2315:27
Jakob KolkerSkogsluffarnas OKej start

D10

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta AhlquistJärla Orientering23:039:04
2Mirjam CostermansJärla Orientering36:48+13:4514:29

H10

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:239:59
2Carl WännmanOK Södertörn25:29+0:0610:01
3Caio PruthSkogsluffarnas OK29:51+4:2811:45
4Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK36:33+11:1014:23
5Erik LinderJärla Orientering37:06+11:4314:36
6Sigvard SturestigOK Södertörn37:17+11:5414:40

Inskolning

1 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe AlmJärla Orienteringfullföljt
Julian BomanOK Södertörnfullföljt
Vide de VilliersOK Södertörnfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Linus HegnerOK Södertörnfullföljt
Viggo HenriquesOK Södertörnfullföljt
Tage LindqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Per NicanderJärla Orienteringfullföljt
Kerstin NylindOK Södertörnfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Mella WibergOK Södertörnfullföljt

U1

2 020 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel NilssonOK Södertörn25:0012:22
2Robin NilssonOK Södertörn26:38+1:3813:11
3Vilmer Ädel DruveforsOK Södertörn27:58+2:5813:50
4Olle Undén SanderJärla Orientering28:19+3:1914:01
5Thelma PruthSkogsluffarnas OK29:34+4:3414:38
6Saga-Stina SandströmJärla Orientering29:41+4:4114:41
7Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK29:45+4:4514:43
8Filippa BäcklundJärla Orientering29:58+4:5814:50
9Arwen RimlingOK Södertörn30:34+5:3415:07
10Linus HållstedtOK Södertörn31:10+6:1015:25
11Joar StangeOK Södertörn31:11+6:1115:26
12Elias HagströmJärla Orientering31:28+6:2815:34
13Selma Ädel DruveforsOK Södertörn31:33+6:3315:37
14Malte NilssonOK Södertörn31:36+6:3615:38
15Tage RöökJärla Orientering32:09+7:0915:54
16Sam CiambrielloJärla Orientering32:25+7:2516:02
17Ella Jonsson-ljungbergOK Södertörn33:07+8:0716:23
18Yngve GustafssonJärla Orientering33:10+8:1016:25
19Nadja WesselJärla Orientering33:18+8:1816:29
20Isak Jonsson LjungbergOK Södertörn33:19+8:1916:29
21Freja WinbyOK Södertörn33:27+8:2716:33
22Melker LybeckSkogsluffarnas OK33:30+8:3016:35
23Alfred DahlinSkogsluffarnas OK34:11+9:1116:55
24Jack JorgensenOK Södertörn34:57+9:5717:18
25Edith KlarinJärla Orientering35:28+10:2817:33
26Ester HägerOK Södertörn35:29+10:2917:33
27Ida SamuelssonOK Södertörn35:37+10:3717:37
28Emelie GyllingJärla Orientering35:45+10:4517:41
29Ivar DahlinSkogsluffarnas OK35:46+10:4617:42
30Alexander PalmOK Södertörn37:41+12:4118:39
31Agnes WillertOK Södertörn39:05+14:0519:20
32Isak RingelsOK Södertörn39:12+14:1219:24
33Linnea Wall EngvallOK Södertörn39:27+14:2719:31
34Linnea WibergOK Södertörn39:32+14:3219:34
35Disa UtbultJärla Orientering39:43+14:4319:39
36Vega RöökJärla Orientering39:48+14:4819:42
37Rut HägerSkogsluffarnas OK40:44+15:4420:09
38Elli LiljeforsOK Södertörn40:53+15:5320:14
39Elsa McGinnOK Södertörn40:57+15:5720:16
40Siri LiljeforsOK Södertörn41:17+16:1720:26
41Tage Von PostOK Södertörn41:34+16:3420:34
41Signe NylanderJärla Orientering41:34+16:3420:34
43Ellen Öhman BozziOK Södertörn42:50+17:5021:12
44Jack GranbergOK Södertörn43:26+18:2621:30
45Ruth FromOK Södertörn43:32+18:3221:33
46Julia BexellOK Södertörn44:04+19:0421:48
47Leah TegnebrattOK Södertörn45:45+20:4522:38
48Ludwig Westman PrevellOK Södertörn45:51+20:5122:41
49Antony Kloskowski GniadyOK Södertörn46:44+21:4423:08
50Dante FalkOK Södertörn46:49+21:4923:10
51Helena KloskowskaOK Södertörn46:53+21:5323:12
52Karl SanderJärla Orientering47:48+22:4823:39
53Olof SanderJärla Orientering47:51+22:5123:41
54Nora AbramsOK Södertörn49:49+24:4924:39
55Inez HellbergOK Södertörn49:50+24:5024:40
56Ellika AbramsOK Södertörn50:17+25:1724:53
57Gustav HenrikssonOK Södertörn50:51+25:5125:10
Abdulla MalekOK Södertörnej godkänd
Moshuir RahmanOK Södertörnej godkänd
Gustav SheerinOK Södertörnutgått
Kenzo BackelinJärla Orienteringej start
Lilo HillgrenOK Södertörnej start
Svante HjelmOK Södertörnej start
Agnes IvarsdotterOK Södertörnej start
Valdemar LyrfalkOK Södertörnej start
Andréa MalmbergOK Södertörnej start
Hugo Persson HjelmOK Södertörnej start
Alma RothschildJärla Orienteringej start

U2

2 560 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WenzinOK Södertörn23:259:08
2Albin FranzénOK Södertörn23:34+0:099:12
3Sven BörjessonJärla Orientering23:41+0:169:15
4Olof HagwallJärla Orientering23:46+0:219:17
5Rut LundinOK Södertörn24:12+0:479:27
6My LindqvistOK Södertörn24:46+1:219:40
7Jenny AxelssonOK Södertörn24:48+1:239:41
8Tilda MattssonOK Södertörn25:46+2:2110:03
9Majken LindqvistSkogsluffarnas OK27:13+3:4810:37
10Fredrik OlssonOK Södertörn29:07+5:4211:22
11Teodor GerholmJärla Orientering29:19+5:5411:27
12Harry EdlundOK Södertörn30:13+6:4811:48
13Juliet HedströmJärla Orientering32:21+8:5612:38
14Leon FalkOK Södertörn32:38+9:1312:44
15Miranda AbramsOK Södertörn33:40+10:1513:09
16Erik JönssonOK Södertörn34:28+11:0313:27
17Vilmer FolckeJärla Orientering34:30+11:0513:28
18Elis Von PostOK Södertörn36:37+13:1214:18
19Martin WännmanOK Södertörn36:56+13:3114:25
20Robin BjörkmanOK Södertörn37:31+14:0614:39
21Greta HägerOK Södertörn37:45+14:2014:44
22Sam HegnerOK Södertörn37:49+14:2414:46
23Blenda SandénOK Södertörn38:01+14:3614:51
24Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK45:47+22:2217:53
25Tove ErlandssonOK Södertörn51:15+27:5020:01
26Gustaf StangeOK Södertörn54:46+31:2121:23
27Elise HedströmJärla Orientering1:10:20+46:5527:28
Felizia TegnebrattOK Södertörnej godkänd
Alexandra EricssonJärla Orienteringej start
Simon SchmidtOK Södertörnej start

U4

3 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AlpstenOK Södertörn1:23:0922:35
2Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:40:28+17:1927:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser