Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 6
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 18 maj 2017

Lätt (Vit)

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK30:4914:24
2Anki GustafssonSvaide Roma SOK56:01+25:1226:10

Lätt (Gul)

4 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GardellGotlands Bro OK46:349:19
2Åsa GunnarssonVisborgs OK1:12:40+26:0614:33
3Eva LindvallSvaide Roma SOK1:30:05+43:3118:03
4Anneli Annas-MartellSvaide Roma SOK1:30:10+43:3618:04
Emil GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Medelsvår (Orange)

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna WallinSvaide Roma SOK50:1114:20
2Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK56:12+6:0116:03
3Klara BäckstädeVisborgs OK1:01:00+10:4917:25
4Christina MellbergSvaide Roma SOK1:02:44+12:3317:55
5Anna BäckstädeVisborgs OK1:03:11+13:0018:03

Svår Kort (Blå)

3 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom WickströmGarda OK37:389:48
2Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg38:11+0:339:56
3Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg38:32+0:5410:02
4Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK43:33+5:5511:20
5Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg46:19+8:4112:03
6Pär GustafssonSvaide Roma SOK50:57+13:1913:16
7Stefan ErlandssonGarda OK51:48+14:1013:29
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg52:37+14:5913:42
9Bo SandahlGotlands Bro OK52:48+15:1013:45
10Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg55:39+18:0114:29
11Lena NyströmVisborgs OK1:04:21+26:4316:45
12Ingrid EnekvistVisborgs OK1:09:29+31:5118:05
13Ingrid DanielssonVisborgs OK1:12:17+34:3918:49
14Brita AugustssonVisborgs OK1:20:11+42:3320:52
15Folke LindgrenVisborgs OK1:28:31+50:5323:03
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

Svår Medel (Blå)

4 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WallinSvaide Roma SOK41:598:29
2Niklas GustafssonGarda OK48:32+6:339:49
3Ann-Britt LevinGarda OK50:46+8:4710:16
4Per LindskogGotlands Bro OK57:51+15:5211:42
5Tommy UllbergSvaide Roma SOK59:43+17:4412:05
6Monika JonssonSvaide Roma SOK1:07:51+25:5213:44
7Mattias WhiteGarda OK1:11:44+29:4514:31
Rolf AnderssonSvaide Roma SOKej godkänd

Svår Lång (Blå)

7 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK51:127:07
2Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:09:07+17:559:36
3Anders EklundSvaide Roma SOK1:09:39+18:279:41
4Kurt LillroGarda OK1:09:46+18:349:42
5Anders HellminVisborgs OK1:30:45+39:3312:37
Mattias LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Greger WesterlundSvaide Roma SOKej godkänd
Johan BergiusVisborgs OKej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser