Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 17

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 17
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 24 augusti 2017

Vit

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK21:439:54
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg28:48+7:0513:09
3Vincent SchollerVisborgs OK41:11+19:2818:48
4Gustav WahlgrenVisborgs OK44:09+22:2620:09
5Elsa WahlgrenVisborgs OK44:11+22:2820:10
6Tyra ÖforsSvaide Roma SOK46:33+24:5021:15
7Emil BergGarda OK50:08+28:2522:53
8Elsa BergGarda OK54:43+33:0024:59
9Birgitta BergGarda OK55:20+33:3725:15
10Marit SchollerVisborgs OK56:57+35:1426:00
Ebbe BergGarda OKej start

Gul

3 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa GunnarssonVisborgs OK36:099:54
2Lisa LindVisborgs OK46:33+10:2412:45
3Johan LundbergVisborgs OK49:18+13:0913:30
4Oskar KoertgeVisborgs OK51:58+15:4914:14
5Jenny KoertgeVisborgs OK52:16+16:0714:19
6Anna SonnentheilVisborgs OK1:03:50+27:4117:29
7Ann-Marie LarssonVisborgs OK1:12:47+36:3819:56

Orange

3 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga ÖforsSvaide Roma SOK38:0312:09
2Henning NiklassonIF Hansa-Hoburg45:34+7:3114:33
3Karin SeigerlundSvaide Roma SOK48:42+10:3915:33
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg51:02+12:5916:18
Ulf MelinGarda OKej godkänd
Emil GunnarssonVisborgs OKej godkänd

Svår Kort

2 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BäckstädeVisborgs OK32:3110:52
2Mats EnglundSvaide Roma SOK40:43+8:1213:37
3Rolf MalmrosVisborgs OK40:46+8:1513:38
4Ing-Marie BergmanVisborgs OK41:19+8:4813:49
5Ingrid DanielssonVisborgs OK41:20+8:4913:49
6Aina ÖsterdahlVisborgs OK41:24+8:5313:50
7Ylva SvangrenGotlands Bro OK41:37+9:0613:55
8Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg42:29+9:5814:12
9Anna BäckstädeVisborgs OK43:30+10:5914:32
10Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg46:19+13:4815:29
10Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburg46:19+13:4815:29
12Helge GardelinGotlands Bro OK46:23+13:5215:30
13Ingemar PetterssonGarda OK46:46+14:1515:38
14Måns PerssonVisborgs OK47:49+15:1815:59
15Berndt BergGarda OK49:55+17:2416:41
16Brita AugustssonVisborgs OK50:27+17:5616:52
17Leif AnderssonVisborgs OK52:34+20:0317:34
18Roland JohanssonVisborgs OK54:51+22:2018:20
19Måns ÖhmanVisborgs OK56:17+23:4618:49
20Annelie AnderssonVisborgs OK1:10:03+37:3223:25
21Folke LindgrenVisborgs OK1:15:03+42:3225:06
22Siv JohanssonVisborgs OK1:18:06+45:3526:07
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Svår Mellan

4 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge GötessonKarlskrona SOK41:089:40
2Leif SvangrenGotlands Bro OK42:24+1:169:58
3Gunnar HallströmVisborgs OK46:08+5:0010:51
4Tommy UllbergSvaide Roma SOK48:17+7:0911:21
5Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg49:22+8:1411:36
6Mattias ÖsterdahlVisborgs OK50:31+9:2311:53
7Rolf AnderssonSvaide Roma SOK55:10+14:0212:58
8Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:00:00+18:5214:07
9Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:03:11+22:0314:52
10Anki HallströmSvaide Roma SOK1:08:32+27:2416:07
11Karin BengtssonVisborgs OK1:19:05+37:5718:36
Gunnar WallquistSvaide Roma SOKej godkänd

Svår Lång

5 210 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent GodmanGotlands Bro OK33:536:30
2Olof GardellGotlands Bro OK45:16+11:238:41
3Felix BäckstädeVisborgs OK47:27+13:349:06
4Leon HanssonVisborgs OK52:16+18:2310:01
5Albin LindgrenVisborgs OK53:42+19:4910:18
6Anders HellminVisborgs OK1:00:47+26:5411:40
7Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:01:40+27:4711:50
8Anders EklundSvaide Roma SOK1:01:48+27:5511:51
9Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:01:56+28:0311:53
10Bo MagnussonVisborgs OK1:07:15+33:2212:54
11Torbjörn LarssonGarda OK1:11:31+37:3813:43
12Stefan ErlandssonGarda OK1:15:34+41:4114:30
13Mattias LevinSvaide Roma SOK1:17:08+43:1514:48
13Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:17:08+43:1514:48
15Monika JonssonSvaide Roma SOK1:29:07+55:1417:06
Elin DahlVisborgs OKej godkänd
Erik BergGarda OKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser