Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 7 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

11 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie ForsbergOK Ravinen1:43:199:23
2Louise LundgrenVäxjö OK1:50:49+7:3010:04
3Frida ForsbergOK Ravinen1:59:56+16:3710:54
4Mariya KhimochkinaSnättringe SK2:04:11+20:5211:17
5Kate MorrisonOK Linné2:09:56+26:3711:48
Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Kristina AnelandOK Ravinenej godkänd
Sofia LönnkvistTullinge SKej start
Sanna BatzSkarpnäcks OLej start

H21 Elit

12 840 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné1:30:387:03
2Markus MartinelleSöders-Tyresö1:32:35+1:577:12
3Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:33:34+2:567:17
4Pontus PeterssonOK Orion1:35:40+5:027:27
5Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:37:06+6:287:33
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:38:21+7:437:39
7Viktor AntonssonEksjö SOK1:41:13+10:357:52
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:43:20+12:428:02
9Brent KeyGotlands Bro OK1:45:56+15:188:15
10Mattias KallhaugeSnättringe SK1:45:58+15:208:15
11Andreas NikolaussonVisborgs OK1:50:04+19:268:34
12Lars Håkan SandvikAttunda OK1:53:59+23:218:52
13Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:56:12+25:349:02
14Martin LindskogOK Ravinen1:57:37+26:599:09
15Alexander NilssonGotlands Bro OK2:00:59+30:219:25
16Niklas WraneSöders-Tyresö2:05:50+35:129:48
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:32:44+1:02:0611:53
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Erik PetterssonOK Linnéej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Leon HanssonVisborgs OKej start
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

D20 Elit

8 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WestbladOK Ravinen1:30:4110:51
Sarah PerssonOK Denselnej godkänd
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd

H20 Elit

10 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EdenhamnLänna IF2:02:1811:23
Egil MorastHaninge SOKej start

D18 Elit

7 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:10:419:00
2Ella SjöbergTullinge SK1:19:29+8:4810:07
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:22:04+11:2310:27
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:27:01+16:2011:05
5Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:27:33+16:5211:09
6Hanna LagerbergOK Södertörn1:29:43+19:0211:25
7Emilia EngelOK Ravinen1:37:40+26:5912:26
8Ella AnderssonOK Södertörn1:46:19+35:3813:32
9Lotten SandénOK Södertörn1:57:04+46:2314:54
10Anna LithellOK Linné2:04:38+53:5715:52
11Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb2:12:16+1:01:3516:50
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Elin DahlVisborgs OKej godkänd
Vendela LönkvistOK Vivillej godkänd
Ylva SandénOK Södertörnej godkänd
Elin BergOK Ravinenej godkänd

H18 Elit

9 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Örnhagen JørgensenOK Snab1:09:417:38
2Johan CallebergSnättringe SK1:12:44+3:037:59
3Jesper LidmarSnättringe SK1:16:33+6:528:24
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:20:47+11:068:52
5Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:25:23+15:429:22
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:26:45+17:049:31
7Filip MöllerOK Södertörn1:31:39+21:5810:03
8Alexander SchandlOK Södertörn1:33:26+23:4510:15
9Arvid WesterbergOK Kolmården1:36:16+26:3510:34
10Björn JohanssonSundsvalls OK1:37:19+27:3810:40
11Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:56:38+46:5712:48
Leo JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Edvin NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd

D21

7 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:17:2710:41
2Lina BerglundJärfälla OK1:22:12+4:4511:21
3Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:29:26+11:5912:21
Sabina BäckOK Hammarenej start

H21

10 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders TarandiIFK Lidingö SOK1:44:169:54
2Erik SkärbergVänersborgs SK1:47:26+3:1010:12
3Simon EngelHässleholms OK1:56:49+12:3311:06
4Olof GardellGotlands Bro OK2:05:21+21:0511:54
5Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL2:06:30+22:1412:01
Arvid JohnsonDegerfors OKej start

D21 Kort

5 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RönnolsOK Linné1:00:1711:23
2Stina AndreassonGustavsbergs OK1:02:43+2:2611:51
3Emma RosénOK Njudung1:05:48+5:3112:26
4Karin AnderssonSvaide Roma SOK1:24:56+24:3916:03
Caroline JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Catharina AlmFK Göingarnaej godkänd

D20

5 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tine DalgaardKolding OK1:01:1610:32
2Olivia LönkvistOK Vivill1:30:40+29:2415:36

H20

7 990 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Georg EklöwOK Södertörnej start

D16

4 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna39:388:10
2Clara SamuelssonOK Vivill45:47+6:099:26
3Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb46:44+7:069:38
4Klara JohanssonVästvärmlands OK47:24+7:469:46
5Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK52:13+12:3510:45
6Cornelia KrafftLänna IF57:24+17:4611:50
7Alicia SchandlOK Södertörn58:58+19:2012:09
8Tuva-Cajsa SpikLeksands OK1:04:45+25:0713:21
9Maja SandvikAttunda OK1:09:53+30:1514:24
10Isabella JoonsLeksands OK1:18:22+38:4416:09
11Tove FrænellSundsvalls OK1:21:16+41:3816:45
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H16

5 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK41:527:09
2Christoffer LindgrenOK Kåre51:16+9:248:45
3Jens DalgaardKolding OK56:02+14:109:34
4Martin RinnbäckOK Ravinen57:13+15:219:46
5Svante SirviöUmeå OK58:24+16:329:58
6Folke SvangrenGotlands Bro OK59:32+17:4010:10
7Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:02:41+20:4910:42
8Teodor ÄlvegranVästerås SOK1:05:11+23:1911:08
9Erik LingIK Hakarpspojkarna1:10:36+28:4412:04
10Johan BergiusVisborgs OK1:11:03+29:1112:08
11Edvin HenryssonTibro OK1:12:17+30:2512:21
12Erik ThoressonAndrarums IF1:18:08+36:1613:21
13Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:34:17+52:2516:07
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd

D16 Kort

4 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede1:11:5516:57

H16 Kort

4 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav LidmanTibro OKej godkänd

D14

4 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna39:359:20
2Ellen PelanderOK Djerf41:24+1:499:45
3Klara BäckstädeVisborgs OK43:43+4:0810:18
4Eline EricssonFalkenbergs OK48:43+9:0811:29
5Natalie GardelinGotlands Bro OK52:19+12:4412:20
6Sanna RinnbäckOK Ravinen1:04:52+25:1715:17
7Angelina ÄlvegranVästerås SOK1:05:47+26:1215:30
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd

H14

4 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK30:467:15
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg38:00+7:148:57
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK39:19+8:339:16
4Simon StridhSkogsluffarnas OK41:14+10:289:43
5Albin SamuelssonOK Vivill42:12+11:269:57
6Peder PerssonGotlands Bro OK43:00+12:1410:08
7Albin Lindh SporreVisborgs OK45:27+14:4110:43
8Hugo LindskogOK Ravinen45:58+15:1210:50
9Niklas ErlandssonOK Södertörn47:23+16:3711:10
10Axel BalckTäby OK51:49+21:0312:13
11David WestfältGotlands Bro OK52:47+22:0112:26
12Malte AlbinssonOK Österåker58:48+28:0213:52
13Ludwig AnderssonAndrarums IF1:02:36+31:5014:45
John KinnanderMatteus SIej godkänd
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej godkänd

D14 Kort

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK37:3312:09

D12

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SirviöUmeå OK19:596:38
2Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL21:53+1:547:16
2Ellen AnelandOK Ravinen21:53+1:547:16
4Ida WestfältGotlands Bro OK23:51+3:527:55
5Felice GardelinGotlands Bro OK26:21+6:228:45
6Linnéa WestlinValbo AIF26:55+6:568:56
7Nilla EnquistOK Hammaren27:52+7:539:15
8Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK29:27+9:289:47
9Svea ForsslundGävle OK30:24+10:2510:05
10Emelie HolmströmTäby OK31:56+11:5710:36
11Stella ÄlvegranVästerås SOK32:20+12:2110:44
12Ulrika PerssonGotlands Bro OK34:14+14:1511:22
13Moa GöhlFinspångs SOK38:34+18:3512:48
14Alice ReintzGotlands Bro OK43:59+24:0014:36
Isabelle AndreiOK Linnéej godkänd
Felicia KrafftLänna IFej start

H12

3 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna17:295:48
2Arvid MyrbergerTullinge SK19:12+1:436:22
3Gustav LübckeOK Ravinen19:42+2:136:32
4Edvard PelanderOK Djerf19:56+2:276:37
5Svante SandvikAttunda OK19:59+2:306:38
6Tor NylundOK Linné23:16+5:477:43
7Samuel JakobssonOK Skogshjortarna23:51+6:227:55
8Neo CederqvistVisborgs OK24:38+7:098:11
9Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:50+7:218:15
10Olof LevinSvaide Roma SOK26:50+9:218:54
11Alvin LönkvistOK Vivill28:20+10:519:24
12Joakim GustafssonGotlands Bro OK31:01+13:3210:18
13Nils JohanssonVästvärmlands OK33:28+15:5911:07
14Gustav MyrbergerTullinge SK36:04+18:3511:58
15Hugo ThoressonAndrarums IF38:28+20:5912:46
Oscar KoertgeVisborgs OKej godkänd
Elias SamuelssonOK Vivillej start

D12 Kort

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb19:079:19

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK14:537:15
2Julia HolmströmTäby OK18:37+3:449:04
3Alma WestlinValbo AIF18:55+4:029:13
4Betty PerssonSundbybergs IK25:09+10:1612:16
5Signe AlbinssonOK Österåker26:20+11:2712:50
Malin GöhlFinspångs SOKej start
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

H10

2 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil DalgaardKolding OK10:515:17
2Ture LindskogOK Ravinen12:13+1:225:57
3Johan DalgaardKolding OK12:19+1:286:00
4Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL13:27+2:366:33
5Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL13:30+2:396:35
6Max BoströmJärfälla OK15:07+4:167:22
7Enar LöfstedtGotlands Bro OK15:59+5:087:47
8Adam UllbergSvaide Roma SOK17:20+6:298:27
9Eskil MyrbergerTullinge SK17:53+7:028:43
10Viggo LindgrenOK Kåre18:34+7:439:03
11Erik BalckTäby OK19:12+8:219:21
12Algot RymanGrycksbo IF OK20:25+9:349:57

D35

6 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma MartinelleSöders-Tyresö1:10:5310:29
2Caroline WestbomOK Österåker1:25:50+14:5712:41
3Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:36:41+25:4814:18
Maria JalmelidFrölunda OLej godkänd

H35

8 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens LeibigerPost SV Dresden1:20:399:39
2Jonas HallmanAttunda OK1:25:31+4:5210:14
3Stefan WahlgrenVisborgs OK1:30:04+9:2510:47
4Andreas ClaessonOK Kullingshof1:34:31+13:5211:19
5Johan MickelåkerAndrarums IF1:53:10+32:3113:33
Pär RymanGrycksbo IF OKej start

D40

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LönnebergTäby OK44:128:30
2Eva GöhlFinspångs SOK46:22+2:108:55
3Malin LindskogOK Ravinen53:58+9:4610:22
4Lena WesterlundOK Djerf1:05:03+20:5112:30
5Katja KinnunenTäby OK1:05:17+21:0512:33
6Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:10:46+26:3413:36
7Anna BäckstädeVisborgs OK1:29:00+44:4817:06
Sandra AndreiOK Linnéej start

H40

7 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK48:526:47
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:07:33+18:419:22
3Anders DalgaardKolding OK1:10:02+21:109:43
4Mattias WhiteGarda OK1:11:40+22:489:57
5Henrik GöhlFinspångs SOK1:13:35+24:4310:13
6Henrik PerssonSundbybergs IK1:13:45+24:5310:14
7Martin TerryIFK Lidingö SOK1:18:21+29:2910:52
8Niclas KinnanderMatteus SI1:29:14+40:2212:23

D45

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen39:037:58
2Anna SameliusVisborgs OK39:51+0:488:07
3Annika IvarssonLinköpings OK40:14+1:118:12
4Jessica SjöbergTullinge SK43:33+4:308:53
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF45:30+6:279:17
6Jenny BergOK Ravinen45:57+6:549:22
7Josefine NordströmOK Triangeln46:54+7:519:34
8Ylva SvangrenGotlands Bro OK55:12+16:0911:15 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ylva LorentssonOK Kåre55:23+16:2011:18
10Anna SchandlOK Södertörn1:05:02+25:5913:16
11Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:09:20+30:1714:08
12Malin PerssonOK Denseln1:10:04+31:0114:17
13Kerstin FrænellSundsvalls OK1:11:46+32:4314:38
14Maria EnquistOK Hammaren1:21:30+42:2716:37
Jenny KoertgeVisborgs OKej godkänd
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Paula JakobssonGarda OKej godkänd
Camilla DalgaardKolding OKej godkänd
Annika LeufvénÅmåls OKej godkänd
Marina DickforsDalaportens OLej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej start

H45

6 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias WestfältGotlands Bro OK56:378:24
2Göran GustafssonGotlands Bro OK57:22+0:458:30
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL58:36+1:598:41
4Tomas AlbinssonOK Österåker59:41+3:048:51
5Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:03:39+7:029:26
6Lars SjöbergTullinge SK1:05:31+8:549:43
7Henrik MorastHaninge SOK1:06:31+9:549:52
8Göran KimellGotlands Bro OK1:07:13+10:369:58
9Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg1:07:17+10:409:58
10Patrik RönnbäckVisborgs OK1:07:49+11:1210:03
11Anders LingIK Hakarpspojkarna1:12:15+15:3810:43
12Fredrik MorastHaninge SOK1:26:35+29:5812:50
13Andreas KrafftLänna IF1:29:09+32:3213:13
14Fredric HöglindIFK Enskede1:31:20+34:4313:33
15Armin SchollerVisborgs OK1:34:53+38:1614:04
16Atakilte BeyeneOK Gränsen1:35:50+39:1314:13
17Stefan PerssonVisborgs OK1:47:01+50:2415:52
18Torbjörn LönkvistOK Vivill1:53:00+56:2316:45
19Håkan JanssonVänersborgs SK1:57:35+1:00:5817:26
20Robert HjelmVimmerby OK1:57:40+1:01:0317:27
21Ulf IsakssonHässleby SOK2:36:33+1:39:5623:13
Henrik ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej godkänd
Max TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

D50

4 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindmanOK Gränsen51:0910:35
2Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb51:52+0:4310:44
3Annika EngelHässleholms OK52:37+1:2810:53
4Annica TholénOK Skogshjortarna52:48+1:3910:55
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF56:53+5:4411:46
6Eva MartinssonOK Tyr57:02+5:5311:48
7Carin KihlströmTäby OK1:02:09+11:0012:52
8Åsa BergströmTäby OK1:02:33+11:2412:57
9Katarina LindbärgOK Södertörn1:04:24+13:1513:20
10Hillevi ErikssonOK Linné1:05:22+14:1313:32
11Catrin JohanssonSundsvalls OK1:06:13+15:0413:42
12Anna AlbinssonIFK Mora OK1:08:20+17:1114:08
13Lena ErlandssonOK Södertörn1:09:10+18:0114:19
14Ingela ThoressonAndrarums IF1:11:06+19:5714:43
15Helena SvenssonFK Boken1:19:09+28:0016:23
16Lena StrömbäckLinköpings OK1:20:12+29:0316:36
17Anette ThoressonAndrarums IF1:24:04+32:5517:24
18Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:41:41+50:3221:03
19Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:47:36+56:2722:16
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H50

6 760 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan MattssonGotlands Bro OK46:066:49
2Ulf JanssonOK Triangeln51:37+5:317:38
3Tore JuvikIL Gular57:42+11:368:32
4Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:01:11+15:059:03
5Per KällvikÅmåls OK1:03:24+17:189:22
6Mikael WesterbergOK Kolmården1:03:34+17:289:24
7Johan JacobssonOK Orion1:04:45+18:399:34
8Ove RinnbäckOK Ravinen1:05:35+19:299:42
9Erik BerggrenTullinge SK1:07:12+21:069:56
10Rolf JohanssonSundsvalls OK1:08:02+21:5610:03
11Ulf NilssonGotlands Bro OK1:08:35+22:2910:08
12Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:49+22:4310:10
13Gustaf SameliusVisborgs OK1:13:37+27:3110:53
14Mattias VejlensVisborgs OK1:13:44+27:3810:54
15Jonas RothLinköpings OK1:14:15+28:0910:59
16Hans ÄlvegranAvesta OK1:16:06+30:0011:15
17Kent SkärbergVänersborgs SK1:16:07+30:0111:15
18Jan StridhSkogsluffarnas OK1:19:28+33:2211:45
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:20:01+33:5511:50
20Henning WernøeHamar OK1:21:52+35:4612:06
21Jan HansenGöteborg-Majorna OK1:22:48+36:4212:14
22Pelle HedlundNynäshamns OK1:23:32+37:2612:21
23Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:23:58+37:5212:25
24Johan BalckTäby OK1:28:36+42:3013:06
25Tomas NilssonHässleholms OK1:37:19+51:1314:23
26Tomas BäckTrosabygdens OK1:44:31+58:2515:27
27Martin EricssonFalkenbergs OK2:10:36+1:24:3019:19
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Niklas GustafssonGarda OKej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Joakim MarmelidSundsvalls OKej start
Mattias LundbladOK Linnéej start

D55

4 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö41:119:52
2Anne UddEslövs FK45:00+3:4910:47
3Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:17+4:0610:51
4Gunilla KallhaugeSnättringe SK46:30+5:1911:09
5Ann NilssonMarkaryds FK47:54+6:4311:29
6Annika SvenssonSolna OK49:21+8:1011:50
7Agneta KarlssonRånäs OK54:36+13:2513:05
8Karin BengtssonVisborgs OK1:00:38+19:2714:32
9Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna1:15:26+34:1518:05
Sussie BjörkmanDalaportens OLej godkänd

H55

5 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JuthbergSöders-Tyresö48:078:17
2Per KallhaugeSnättringe SK49:53+1:468:36
3Stefan LundOK Linné53:13+5:069:10
4Björn AlbinssonIFK Mora OK54:18+6:119:21
5Bengt PetterssonNyköpings OK55:38+7:319:35
6Olof FrænellSundsvalls OK56:55+8:489:48
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK59:25+11:1810:14
8Klas ThybeckLindebygdens OK1:01:04+12:5710:31
9Pär DahlströmTullinge SK1:04:06+15:5911:03
10Jan NylundOK Linné1:05:36+17:2911:18
11Per WinteråsVästerbergslagens OL1:10:13+22:0612:06
12David OxenstiernaHudson Valley Orienteering1:14:02+25:5512:45
13Reino ÖrnMarkaryds FK1:14:34+26:2712:51
14Johan PalmgrenTäby OK1:16:59+28:5213:16
15Anders WinaldHellas Orientering1:34:14+46:0716:14
16Erik BengtssonSala OK1:41:00+52:5317:24
17Lars-Åke DickforsDalaportens OL1:41:59+53:5217:35
18Per-Olof SvenssonLänna IF2:03:24+1:15:1721:16
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej start

D60

3 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad38:339:48
2Riggan FrändénJärla Orientering44:41+6:0811:22
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna44:53+6:2011:25
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK48:02+9:2912:13
5Stina RymanGrycksbo IF OK50:48+12:1512:55
6Elisabeth BybergerSolna OK54:28+15:5513:51
7Lena NyströmVisborgs OK56:42+18:0914:25
8Marie SvernestamLinköpings OK1:01:04+22:3115:32
9Lena JanssonJärla Orientering1:04:37+26:0416:26
10Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:06:48+28:1516:59
11Gittel KarlssonAttunda OK1:10:32+31:5917:56
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start

H60

5 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL36:577:09
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna39:15+2:187:36
3Jan GottfridssonNorbergs OK40:15+3:187:48
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK40:59+4:027:56
5Kjell BomanSöderhamns OK44:09+7:128:33
6Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF45:53+8:568:53
7Lars OhlinRånäs OK46:10+9:138:56
8Hans SöderbergGamleby OK47:49+10:529:16
9Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK48:12+11:159:20
10Pierre KarlssonOK Alehof48:23+11:269:22
11Leif SvangrenGotlands Bro OK50:11+13:149:43 Ladda ner rutt i gpx-format
12Carl-Erik BerglövFagersta OK50:50+13:539:51
13Gunnar HallströmVisborgs OK53:01+16:0410:16
14Per LindgrenIK Hakarpspojkarna53:42+16:4510:24
15Anders ÖbergIFK Mora OK53:54+16:5710:26
16Peter AxelssonOK Ravinen58:52+21:5511:24
17Tommy RoosFalköpings AIK OK1:00:00+23:0311:37
18Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:04:24+27:2712:28
19Reinhold LenneboIF Thor1:05:55+28:5812:46
20Tor UddEslövs FK1:11:18+34:2113:49
21Kari TallqvistTimrå SOK1:16:45+39:4814:52
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej godkänd
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Tom WickströmGarda OKej start

D65

3 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla ClevnertSpårvägens OK52:2313:15
2Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro57:43+5:2014:36
3Gunlis LarssonOK Enen58:18+5:5514:45
4Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:01:39+9:1615:36
5Lena AlshedenIFK Enskede1:02:20+9:5715:46
6Christina NilssonAndrarums IF1:07:19+14:5617:02
7Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg1:10:41+18:1817:53
8Brita AugustssonVisborgs OK1:21:35+29:1220:39
9Margaretha NylundOK Södertörn1:39:39+47:1625:13
10Lena LindgrenOK Järnbärarna1:40:26+48:0325:25
Maud AnderssonGotlands Bro OKej godkänd
Miriam NorénIK Uvenej godkänd
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

H65

4 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart GustafssonJönköpings OK43:159:22
2Kjell SkalbergGotlands Bro OK43:46+0:319:29
3Mats SandewallUmeå OK44:49+1:349:43
4Mikael TarandiIFK Lidingö SOK46:41+3:2610:07
5Anders KarlssonTullinge SK47:30+4:1510:18
6Robert LarssonHagaby GoIF Örebro47:35+4:2010:19
7Olle BlomgrenOK Södertörn50:48+7:3311:01
8Hans OhlinRånäs OK50:53+7:3811:02
9Yngve PetterssonLinköpings OK53:38+10:2311:38
10Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg53:56+10:4111:41
11Bo MagnussonVisborgs OK54:40+11:2511:51
12Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL55:01+11:4611:56
13Stanley MattssonIK Uven55:41+12:2612:04
14Anders BlomérGotlands Bro OK57:22+14:0712:26
15Lennart SvernestamLinköpings OK1:00:50+17:3513:11
16Kenneth LarssonOK Enen1:02:06+18:5113:28
17Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL1:03:04+19:4913:40
18Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:03:44+20:2913:49
19Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:03:56+20:4113:52
20Måns ÖhmanVisborgs OK1:07:32+24:1714:38
21Leif Erik KarlssonRånäs OK1:08:04+24:4914:45
22Staffan WestbomOckelbo OK1:14:48+31:3316:13
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej start

D70

3 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid EnekvistVisborgs OK56:3516:53
2Kerstin RosengrenAttunda OK1:00:03+3:2817:55
3Inga JohanssonNyköpings OK1:01:47+5:1218:26
4Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:03:19+6:4418:54
5Maud MossbergOK Järnbärarna1:07:57+11:2220:17
6Carin RunqvistJärfälla OK1:11:29+14:5421:20
7Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:12:28+15:5321:37
8Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:16:28+19:5322:49
9Ingrid DanielssonVisborgs OK1:18:23+21:4823:23
10Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK1:23:31+26:5624:55
11Solbritt GustafssonOK Virdarna1:38:05+41:3029:16
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Siv JohanssonVisborgs OKej godkänd

H70

4 350 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommie OlssonVisborgs OK47:3810:57
2Kurt Håkan AnderssonOK Tor49:19+1:4111:20
3Johnny GustafssonGamleby OK54:40+7:0212:34
4Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg55:36+7:5812:46
5Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF57:44+10:0613:16 Ladda ner rutt i gpx-format
6Håkan MossbergOK Järnbärarna57:56+10:1813:19
7Bertil HolmgrenGävle OK1:00:25+12:4713:53
8Erland GardellGotlands Bro OK1:00:54+13:1614:00
9Anders NilssonGotlands Bro OK1:01:46+14:0814:11
10Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:02:17+14:3914:19
11Roger DanielssonLinköpings OK1:03:31+15:5314:36
12Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:07:43+20:0515:34
13Ulf SvedestamEskilstuna OL1:14:33+26:5517:08
14Sven PihlEnköpings AIF1:18:40+31:0218:05
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:18:50+31:1218:07
16Jan FlansbjerKinnaströms SK1:24:35+36:5719:26
17Ingemar JohnssonOK Södertörn1:25:41+38:0319:41
18Björn AnderssonGotlands Bro OK1:26:42+39:0419:55
19Ingemar PetterssonGarda OK1:27:08+39:3020:01
20Leif AnderssonVisborgs OK1:28:27+40:4920:20
Roland AlsénOK Roxenej godkänd
Staffan StålbergOckelbo OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

D75

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LundSala OK1:02:1918:49
2Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:11:00+8:4121:27
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej godkänd
Monica LindgrenLinköpings OKej godkänd
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd
Edith BergvallVisby IF Gute SOKej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej start

H75

3 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören JohanssonSala OK46:4412:33
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna48:24+1:4013:00
3Thord RådbergOK Roslagen50:01+3:1713:26
4Torbjörn TirénHellas Orientering50:24+3:4013:32
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF54:21+7:3714:36
6Bo HedlundIFK Enskede55:10+8:2614:49
7Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK57:06+10:2215:20
8Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK57:08+10:2415:21
9Rolf MalmrosVisborgs OK1:00:25+13:4116:14
10Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:09:36+22:5218:42
11Gunnar BrystHjobygdens OK1:10:20+23:3618:54
12Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:14:17+27:3319:58
13Bengt KarlssonLinköpings AIK1:15:49+29:0520:22
14Stig ÖstKorsnäs IF OK1:16:12+29:2820:29
15Roland JohanssonVisborgs OK1:34:15+47:3125:20
16Anders JohanssonNyköpings OK1:37:28+50:4426:12
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd

D80

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna49:4118:40
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF58:15+8:3421:53
3Gudrun ThigerLinköpings AIK1:09:10+19:2926:00
4Britt LarssonVästerås SOK1:12:08+22:2727:07
5Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:17:46+28:0529:14
6Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo1:26:02+36:2132:20
7Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK1:44:06+54:2539:08
Birgitta BergGarda OKej godkänd

H80

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils HallgrenVisborgs OK1:05:3319:51
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:42:08+36:3530:56
3Folke LindgrenVisborgs OK1:44:11+38:3831:34
4Bo LöwegrenVästerås SOK1:46:16+40:4332:12
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Mats ErikssonSala OKej start

H85

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:13:3327:32

Inskolning

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Clara JakobssonOK Skogshjortarnafullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Malte TallqvistTimrå SOKfullföljt
Stig WilsonLunds OKfullföljt

U1

2 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin AnderssonOK Virdarna17:228:16
2Aksel ForsKungälvs OK18:13+0:518:40
3Lin PelanderOK Djerf18:43+1:218:54
4Agnes BoströmOK Linné19:40+2:189:21
5Julia BoströmOK Linné19:43+2:219:23
6Emma AnderssonOK Virdarna20:06+2:449:34
7Märta LindellKlubblös20:52+3:309:56
8Dante PimmeshoferVisborgs OK21:07+3:4510:03
9Bianca PimmeshoferVisborgs OK21:18+3:5610:08
10Inez LindellKlubblös21:23+4:0110:10
11Nellie LeveauGotlands Bro OK23:12+5:5011:02
12Agnes LübckeOK Ravinen24:34+7:1211:41
13David RondahlVisborgs OK25:25+8:0312:06
14Nils Andersson RollJärfälla OK26:15+8:5312:30
15Signe LindelavOK Roslagen27:20+9:5813:00
16Ester HöglindIFK Enskede28:25+11:0313:31
17Alma HöglindIFK Enskede28:47+11:2513:42
18Joar PerssonSundbybergs IK29:35+12:1314:05
19Ellen StadigOK Ravinen29:40+12:1814:07
20Martin Svensson EknäsSvaide Roma SOK40:48+23:2619:25
21Hanna EklundGotlands Bro OK41:05+23:4319:33
Ida Svensson EkenäsSvaide Roma SOKej godkänd
Sara BergOK Ravinenej start

U2

2 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus DalgaardKolding OK12:576:19
2Emil BjörksvedGotlands Bro OK13:56+0:596:47
3Teo PalmérUlricehamns OK14:08+1:116:53
4Malin GöhlFinspångs SOK14:29+1:327:03
5Moa RollJärfälla OK15:20+2:237:28
6Samuel EklundGotlands Bro OK15:34+2:377:35
7Malte HallmanAttunda OK15:37+2:407:37
8Liv LöfstedtGotlands Bro OK17:34+4:378:34
9Emma BergOK Ravinen18:29+5:329:00
10Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK18:57+6:009:14
11Astrid RollJärfälla OK20:16+7:199:53
12Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK22:08+9:1110:47
13Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF22:51+9:5411:08
14Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg23:26+10:2911:25
15Svante GustafssonGotlands Bro OK23:41+10:4411:33
16Rasmus GunnarssonVisborgs OK25:54+12:5712:38
17Liv JakobssonOK Skogshjortarna26:04+13:0712:42
18Alva NilssonGotlands Bro OK29:22+16:2514:19
19Eva HällgrenKlubblös33:23+20:2616:17

Öppen motion 1

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina VernerssonOK Orinto24:4712:05
2Gunnar WahlströmTenhults SOK27:17+2:3013:18
3Åsa BäckstrandUmeå OK27:31+2:4413:25
4Margareta NilssonSöders-Tyresö29:27+4:4014:21
5Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg29:54+5:0714:35
6Elisabeth ArvidssonKlubblös31:05+6:1815:09
7Brigitte AlsénOK Roxen33:47+9:0016:28
8Jan DahlgrenGustavsbergs OK35:51+11:0417:29

Öppen motion 2

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa AsplundKlubblös27:448:32
2Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF34:02+6:1810:28
3Linn JuthbergSöders-Tyresö37:02+9:1811:23
4Leo JuthbergSöders-Tyresö37:07+9:2311:25
5Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL38:10+10:2611:44
6Stig HultgrenOK Bävern42:37+14:5313:06
Josefin MossingerNyköpings OKej godkänd

Öppen motion 3

3 010 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF20:096:41
2Henrik LarssonKlubblös20:29+0:206:48
3Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb24:49+4:408:14
4Amanda ÄlvegranKlubblös25:38+5:298:30
5Linus NybergJärla Orientering30:49+10:4010:14
6Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg33:14+13:0511:02
7Christina WahlgrenGotlands Bro OK33:53+13:4411:15
8Gerhard HåkanssonVisborgs OK34:41+14:3211:31
9Kristina LindholmSkogsluffarnas OK34:55+14:4611:36
10Anna PerssonOckelbo OK35:06+14:5711:39
11Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK35:36+15:2711:49
12Elvira AsplundKlubblös36:01+15:5211:57
13Johnny LindholmOK Ravinen36:12+16:0312:01
13Anna PramborgIFK Lidingö SOK36:12+16:0312:01
15Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK36:21+16:1212:04
16Fabian AnderssonAndrarums IF37:18+17:0912:23
17Ingegerd OlssonOK Alehof37:46+17:3712:32
18Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK40:33+20:2413:28
19Enar PerssonOckelbo OK41:19+21:1013:43
20Anders PerssonSvaide Roma SOK41:41+21:3213:50
21Görel SvedestamEskilstuna OL46:28+26:1915:26
22Lars-Åke HolmLinköpings OK47:38+27:2915:49
23Lena WestbomOckelbo OK47:57+27:4815:55
24Lisen BäckTrosabygdens OK51:23+31:1417:04
25Mira BäckTrosabygdens OK51:31+31:2217:06
26Ann-Sofie LönkvistOK Vivill52:08+31:5917:19
27UllaKarin HolmbergOK Måsen53:10+33:0117:39
28Kerstin KempeLinköpings OK56:28+36:1918:45
29Dag RambergKlubblös1:14:15+54:0624:40
Eva StenströmGotlands Bro OKej godkänd
Helene AsplundKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

4 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SvenssonBjörkfors GOIF56:2313:17
2Therese BoströmJärfälla OK57:29+1:0613:33
3Kristina HedinSöders-Tyresö59:00+2:3713:54
4Johan TallhageKlubblös59:29+3:0614:01
5Weronica BäckTrosabygdens OK1:00:53+4:3014:21
6Per Oskar LithellKlubblös1:02:00+5:3714:37
7Viktor BlomroosAndrarums IF1:03:11+6:4814:54
8Åsa WallersKlubblös1:33:13+36:5021:59
9Moyra LawsScottish Junior Squad1:54:23+58:0026:58
Karin SeigerlundSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 770 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars TingsborgKlubblös42:2211:14
2Rasmus HedarOK Tor50:04+7:4213:16
3Marie HedarOK Tor50:11+7:4913:18
4Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg55:08+12:4614:37
5Katarina WåhlinTullinge SK59:05+16:4315:40
6Annica HenryssonTibro OK59:34+17:1215:48
7Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna1:00:12+17:5015:58
8Peter LübckeOK Ravinen1:00:17+17:5515:59
9Ola SamuelssonOK Vivill1:00:26+18:0416:01
10Annica LübckeOK Ravinen1:00:34+18:1216:03
11Helena RollJärfälla OK1:03:23+21:0116:48
12Thomas HellströmKlubblös1:04:21+21:5917:04
13Anna Karin SkärbergVänersborgs SK1:10:53+28:3118:48
14Helen AhlstrandOK Vivill1:11:04+28:4218:51
15Kerry KempeLinköpings OK1:12:30+30:0819:13
16Agneta JonzonSöderhamns OK1:13:13+30:5119:25
17Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:21:10+38:4821:31
18Johan EinarssonKlubblös1:22:06+39:4421:46
19Therese GustafssonOK Virdarna1:22:10+39:4821:47
20Erik KlavebäckSvaide Roma SOK1:22:59+40:3722:00
21Elin BölskeRotebro IS OK1:25:44+43:2222:44
21Gabriel BölskeKlubblös1:25:44+43:2222:44
23Anita ArneforsOK Södertörn1:27:22+45:0023:10
24Karin TallqvistTimrå SOK1:27:36+45:1423:14
25Lotta FischerströmSol Tranås1:43:43+1:01:2127:30
Karin HemmingsVimmerby OKej godkänd
Oskar HandmarkKlubblösej godkänd
Anna SonnentheilVisborgs OKej godkänd
Anne WimanTäby OKej start

Öppen motion 6

5 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:10:1412:00
2Filip StrömbäckLinköpings OK1:29:41+19:2715:19
3Maria ZetterströmGrycksbo IF OK1:30:48+20:3415:31
4Ludvig ForslundLinköpings OK1:37:24+27:1016:38
Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOKej godkänd
Åsa GunnarssonVisborgs OKej start
Filip HanssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 7

3 300 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF37:0911:15
2Ezzy CoxScottish Junior Squad40:56+3:4712:24
3Rona LindsayScottish Junior Squad41:21+4:1212:31
4Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:43+7:3413:33
5Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK48:25+11:1614:40
6Lena PetterssonNyköpings OK51:42+14:3315:40
7Conny AnderssonJärfälla OK51:48+14:3915:41
8Kenneth JanssonSala OK52:04+14:5515:46
9Henrik NybergJärla Orientering53:35+16:2616:14
10Elin GustafssonGotlands Bro OK53:42+16:3316:16
11Ulf CarnbyTäby OK55:33+18:2416:50
12Lina PalmérUlricehamns OK56:11+19:0217:01
13Rona ShearerScottish Junior Squad56:58+19:4917:15
14Ella WallinderGöteborg-Majorna OK57:01+19:5217:16
15Nils HildorGöteborg-Majorna OK57:03+19:5417:17
16Gun JanssonSala OK57:04+19:5517:17
17Annelie AllmungsIF Hansa-Hoburg59:01+21:5217:53
18Linda ÖsterdahlVisborgs OK59:06+21:5717:54
19Erik MyrbergerTullinge SK59:48+22:3918:07
20Helena LundinAvesta OK59:54+22:4518:09
21Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:00:57+23:4818:28
21Bo AdolfssonIK Ymer1:00:57+23:4818:28
23Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK1:01:08+23:5918:31
24Peppa CarcasScottish Junior Squad1:01:12+24:0318:32
25Philip ForngrenTäby OK1:01:36+24:2718:40
26Christina OhlinRånäs OK1:01:50+24:4118:44
27Kristin OlssonOK Alehof1:03:14+26:0519:09
28Anna CoxScottish Junior Squad1:03:15+26:0619:10
29Peter EkbergGarda OK1:03:48+26:3919:20
30Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:04:52+27:4319:39
31Elin WåhlinTullinge SK1:05:03+27:5419:42
32Stefan HellströmVisborgs OK1:05:16+28:0719:46
33Mikael HolmströmTäby OK1:05:27+28:1819:50
34Alf LundkvistOK Tor1:05:42+28:3319:54
35Ulf ErikssonOK Linné1:05:53+28:4419:57
36Bo EkströmKlubblös1:06:21+29:1220:06
37Catarina BoströmEnebybergs IF1:06:34+29:2520:10
38Hannah KinghamScottish Junior Squad1:06:52+29:4320:15
39Anton AlverbäckCentrum OK1:07:59+30:5020:36
39Barbro FyrmanVäxjö OK1:07:59+30:5020:36
41Conny VernerssonOK Orinto1:08:08+30:5920:38
42Karin ClaessonOK Tyr1:08:28+31:1920:44
43Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:09:00+31:5120:54
44Gunnel FranssonVisborgs OK1:09:48+32:3921:09
45Måns PerssonVisborgs OK1:11:21+34:1221:37
46Torbjörn ErikssonOK Linné1:11:27+34:1821:39
47Bertil LööfOK Pan-Kristianstad1:11:30+34:2121:40
48Carola KarlssonOK Tyr1:12:45+35:3622:02
49Helge GardelinGotlands Bro OK1:14:11+37:0222:28
50Monica OhlinRånäs OK1:16:39+39:3023:13
51Rachel BrownScottish Junior Squad1:17:18+40:0923:25
52Conny ThoressonAndrarums IF1:17:35+40:2623:30
53Stefan FjelstreniusVästerviks OK1:18:08+40:5923:40
54Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:18:37+41:2823:49
55Maria WestlinValbo AIF1:20:04+42:5524:15
56Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:22:51+45:4225:06
57Maria PollMölndal Outdoor IF1:24:29+47:2025:36
58Jonas PetterssonGotlands Bro OK1:26:13+49:0426:07
59Alison MathesonScottish Junior Squad1:30:59+53:5027:34
60Sofia ZillingOK Södertörn1:31:14+54:0527:38
61Linda RennerOK Södertörn1:31:15+54:0627:39
62Eva AdolfssonIK Ymer1:31:41+54:3227:46
63Dag KarlssonGustavsbergs OK1:31:51+54:4227:50
64Johan LundbergVisborgs OK1:32:11+55:0227:56
65Jan BurellOK Enen1:33:59+56:5028:28
66Inger FjelstreniusVästerviks OK1:34:40+57:3128:41
67Sofia KrafftLänna IF1:37:26+1:00:1729:31
68Anders LavforsCentrum OK1:37:37+1:00:2829:34
69Anna MyrbergerTullinge SK1:38:45+1:01:3629:55
70Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro1:45:20+1:08:1131:55
71Thomas HenryssonTibro OK1:46:05+1:08:5632:08
72Britt ÅkessonHässleholms OK1:56:53+1:19:4435:25
Sara RosengrenKlubblösej godkänd
Thomas HenryssonTibro OKej godkänd
Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Bo KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Rolf NilssonAndrarums IFej godkänd
Gunnar ErikssonGotlands Bro OKej godkänd
Erik PetterssonNyköpings OKej godkänd
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Sten OlssonOK Alehofej godkänd
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Elisabeth FurnessScottish Junior Squadej godkänd
Robert AlmLänna IFej godkänd
Katarina BerggrenTullinge SKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Stefan OlssonKlubblösej godkänd
Helene LindelavOK Roslagenej start
Åke OlssonHässleholms OKej start

Öppen motion 8

4 590 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewan MusgraveScottish Junior Squad33:067:12
2Oskar LundbergDalaportens OL34:14+1:087:27
3Joel GoochScottish Junior Squad37:31+4:258:10
4Erik LöfgrenGotlands Bro OK39:26+6:208:35
5Robert SvenssonBjörkfors GOIF39:34+6:288:37
6Lars JacobssonDegerfors OK40:45+7:398:52
7Jamie GoochScottish Junior Squad40:47+7:418:53
8kirsty CampbellScottish Junior Squad41:00+7:548:55
9Lizzie StansfieldScottish Junior Squad42:27+9:219:14
10Magnus LundinAvesta OK42:28+9:229:15
11Jonathan BerglindOK Södertörn42:31+9:259:15
12Anders JohanssonSol Tranås44:40+11:349:43
13Jonas EklundVallentuna-Össeby OL45:10+12:049:50
14Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg47:04+13:5810:15
15Mats LandquistKöping-Kolsva OK47:52+14:4610:25
16Jura MacMillanScottish Junior Squad48:20+15:1410:31
17Julius IsingTrosabygdens OK51:05+17:5911:07
18Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg51:25+18:1911:12
19Konrad NilssonVisborgs OK51:32+18:2611:13
20Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OL52:20+19:1411:24
21Arvid JohnsonDegerfors OK53:08+20:0211:34
22Finlay RaynorScottish Junior Squad53:21+20:1511:37
23Lovisa MartinssonOK Tyr53:23+20:1711:37
24Johan WallinSträngnäs-Malmby OL53:46+20:4011:42
25Patricia EdgarssonAndrarums IF56:04+22:5812:12
26Lars ForngrenTäby OK58:34+25:2812:45
27Seth WimanTäby OK59:19+26:1312:55
28Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:00:48+27:4213:14
29Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:01:02+27:5613:17
30Bernt-Olof GustafssonTäby OK1:09:29+36:2315:08
31Olle SvangrenGotlands Bro OK1:09:58+36:5215:14
32Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:14:43+41:3716:16
33Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:16:14+43:0816:36
34Erik WåhlinOK Södertörn1:21:07+48:0117:40
Jan GradinAndrarums IFej godkänd
Anders NauHaninge SOKej godkänd
Riiku BölskeKlubblösej godkänd
Alice WilsonScottish Junior Squadej godkänd
Kat McGouganScottish Junior Squadej godkänd
Felix WilsonScottish Junior Squadej godkänd

Öppen motion 9

7 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calum McLeodScottish Junior Squad1:01:348:39
2Alexander HansenSöders-Tyresö1:01:41+0:078:40
3Stefan WittmannGotlands Bro OK1:03:02+1:288:51
4Alistair ChapmanScottish Junior Squad1:04:28+2:549:04
5Philip VokesScottish Junior Squad1:05:27+3:539:12
6Anders PelanderOK Djerf1:07:14+5:409:27
7Casper HedarOK Tor1:10:18+8:449:53
8Daniel CampbellScottish Junior Squad1:11:06+9:3210:00
9Eilidh CampbellScottish Junior Squad1:13:12+11:3810:17
10Joakim LönnkvistTullinge SK1:18:17+16:4311:00
11Louis MacMillanScottish Junior Squad1:19:12+17:3811:08
11Louis MacMillanScottish Junior Squad1:19:12+17:3811:08
13Erik EinarssonLerums SOK1:22:23+20:4911:35
14Einar EngströmSvaide Roma SOK1:28:16+26:4212:24
15Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:39:47+38:1314:02
16Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:41:03+39:2914:12
17David EinarssonKlubblös1:53:54+52:2016:01
18Max CarcasScottish Junior Squad2:04:14+1:02:4017:28
Matthew GoochScottish Junior Squadej godkänd
John GetliffScottish Junior Squadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser