Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 7 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

11 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annie ForsbergOK Ravinen2:24:38
2Louise LundgrenVäxjö OK2:33:08+8:30
3Frida ForsbergOK Ravinen2:43:19+18:41
4Mariya KhimochkinaSnättringe SK2:45:54+21:16
5Kate MorrisonOK Linné2:53:20+28:42
Kristina AnelandOK Ravinenej godkänd
Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Sanna BatzSkarpnäcks OLej start
Sofia LönnkvistTullinge SKej start

H21 Elit

12 840 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rassmus AnderssonOK Linné1:58:09
2Markus MartinelleSöders-Tyresö2:04:26+6:17
3Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna2:06:50+8:41
4Pontus PeterssonOK Orion2:09:52+11:43
5Jonas MerzGöteborg-Majorna OK2:12:49+14:40
6Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK2:14:50+16:41
7Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK2:17:00+18:51
8Viktor AntonssonEksjö SOK2:18:13+20:04
9Andreas NikolaussonVisborgs OK2:25:06+26:57
10Mattias KallhaugeSnättringe SK2:25:23+27:14
10Brent KeyGotlands Bro OK2:25:23+27:14
12Lars Håkan SandvikAttunda OK2:28:34+30:25
13Andreas LiljegrenGotlands Bro OK2:33:54+35:45
14Martin LindskogOK Ravinen2:36:21+38:12
15Alexander NilssonGotlands Bro OK2:40:25+42:16
16Niklas WraneSöders-Tyresö2:50:12+52:03
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK4:06:20+2:08:11
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Erik PetterssonOK Linnéej godkänd
Leon HanssonVisborgs OKej start
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

D20 Elit

8 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa WestbladOK Ravinen2:13:12
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd
Sarah PerssonOK Denselnej godkänd
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd

H20 Elit

10 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan EdenhamnLänna IF2:41:20
Egil MorastHaninge SOKej start

D18 Elit

7 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:43:08
2Ella SjöbergTullinge SK1:48:00+4:52
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:51:33+8:25
4Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:54:49+11:41
5Emilia EngelOK Ravinen2:14:35+31:27
6Ella AnderssonOK Södertörn2:21:45+38:37
7Anna LithellOK Linné2:45:43+1:02:35
8Lotten SandénOK Södertörn2:47:33+1:04:25
9Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb2:51:47+1:08:39
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Elin BergOK Ravinenej godkänd
Elin DahlVisborgs OKej godkänd
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Hanna LagerbergOK Södertörnej godkänd
Vendela LönkvistOK Vivillej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Ylva SandénOK Södertörnej godkänd

H18 Elit

9 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Morten Örnhagen JørgensenOK Snab1:42:43
2Johan CallebergSnättringe SK1:43:50+1:07
3Jesper LidmarSnättringe SK1:47:34+4:51
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:55:36+12:53
5Duncan RobertsonSvaide Roma SOK2:00:51+18:08
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb2:03:50+21:07
7Arvid WesterbergOK Kolmården2:11:39+28:56
8Filip MöllerOK Södertörn2:17:16+34:33
9Alexander SchandlOK Södertörn2:22:18+39:35
10Björn JohanssonSundsvalls OK2:25:02+42:19
11Mattias ÖsterdahlVisborgs OK2:41:12+58:29
Leo JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Edvin NilssonGotlands Bro OKej godkänd

D21

7 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:54:54
2Lina BerglundJärfälla OK2:06:47+11:53
3Anna LööfOK Pan-Kristianstad2:20:37+25:43
Sabina BäckOK Hammarenej start

H21

10 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders TarandiIFK Lidingö SOK2:15:34
2Erik SkärbergVänersborgs SK2:22:31+6:57
3Simon EngelHässleholms OK2:32:55+17:21
4Olof GardellGotlands Bro OK2:46:09+30:35
5Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL2:46:36+31:02
Arvid JohnsonDegerfors OKej start

D21 Kort

5 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina AndreassonGustavsbergs OK1:31:26
2Emma RosénOK Njudung1:37:39+6:13
3Lisa RönnolsOK Linné1:38:50+7:24
4Karin AnderssonSvaide Roma SOK2:21:17+49:51
Catharina AlmFK Göingarnaej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej godkänd

D20

5 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tine DalgaardKolding OK1:34:30
2Olivia LönkvistOK Vivill2:06:26+31:56

H20

7 990 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Georg EklöwOK Södertörnej start

D16

4 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LingIK Hakarpspojkarna1:04:11
2Clara SamuelssonOK Vivill1:13:12+9:01
3Klara JohanssonVästvärmlands OK1:18:11+14:00
4Cornelia KrafftLänna IF1:25:44+21:33
5Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:26:19+22:08
6Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK1:26:38+22:27
7Alicia SchandlOK Södertörn1:36:59+32:48
8Tuva-Cajsa SpikLeksands OK1:38:48+34:37
9Isabella JoonsLeksands OK1:54:23+50:12
10Maja SandvikAttunda OK1:57:25+53:14
11Tove FrænellSundsvalls OK2:05:30+1:01:19
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H16

5 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Felix BäckstädeVisborgs OK1:05:38
2Christoffer LindgrenOK Kåre1:21:28+15:50
3Martin RinnbäckOK Ravinen1:23:32+17:54
4Jens DalgaardKolding OK1:27:00+21:22
5Folke SvangrenGotlands Bro OK1:28:18+22:40
6Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:28:25+22:47
7Svante SirviöUmeå OK1:30:58+25:20
8Johan BergiusVisborgs OK1:38:18+32:40
9Edvin HenryssonTibro OK1:39:16+33:38
10Teodor ÄlvegranVästerås SOK1:41:54+36:16
11Erik LingIK Hakarpspojkarna1:50:53+45:15
12Adam ÖsterdahlVisborgs OK2:18:17+1:12:39
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Erik ThoressonAndrarums IFej godkänd

D16 Kort

4 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Clara HöglindIFK Enskede1:51:13

H16 Kort

4 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gustav LidmanTibro OKej godkänd

D14

4 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna1:05:20
2Klara BäckstädeVisborgs OK1:09:48+4:28
3Ellen PelanderOK Djerf1:12:12+6:52
4Natalie GardelinGotlands Bro OK1:31:45+26:25
5Eline EricssonFalkenbergs OK1:42:47+37:27
6Sanna RinnbäckOK Ravinen1:43:21+38:01
7Angelina ÄlvegranVästerås SOK1:59:48+54:28
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd

H14

4 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niels DalgaardKolding OK53:58
2Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:08:36+14:38
3Simon StridhSkogsluffarnas OK1:09:28+15:30
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:11:08+17:10
5Hugo LindskogOK Ravinen1:13:40+19:42
6Peder PerssonGotlands Bro OK1:14:43+20:45
7Albin Lindh SporreVisborgs OK1:17:22+23:24
8Albin SamuelssonOK Vivill1:19:04+25:06
9Axel BalckTäby OK1:23:02+29:04
10David WestfältGotlands Bro OK1:23:30+29:32
11Niklas ErlandssonOK Södertörn1:30:57+36:59
12Malte AlbinssonOK Österåker1:33:47+39:49
13Ludwig AnderssonAndrarums IF1:57:08+1:03:10
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej godkänd
John KinnanderMatteus SIej godkänd

D14 Kort

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK1:10:37

D12

3 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen AnelandOK Ravinen49:42
2Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL51:47+2:05
3Ida WestfältGotlands Bro OK53:12+3:30
4Linnéa WestlinValbo AIF58:32+8:50
5Nilla EnquistOK Hammaren59:04+9:22
6Felice GardelinGotlands Bro OK1:04:35+14:53
7Stella ÄlvegranVästerås SOK1:06:30+16:48
8Emelie HolmströmTäby OK1:09:33+19:51
9Svea ForsslundGävle OK1:09:34+19:52
10Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK1:14:14+24:32
11Moa GöhlFinspångs SOK1:31:46+42:04
12Ulrika PerssonGotlands Bro OK1:33:22+43:40
Isabelle AndreiOK Linnéej godkänd
Alice ReintzGotlands Bro OKej godkänd
Felicia KrafftLänna IFej start
Tuva SirviöUmeå OKej start

H12

3 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Svante SandvikAttunda OK41:14
2Emil LingIK Hakarpspojkarna41:20+0:06
3Edvard PelanderOK Djerf45:24+4:10
4Arvid MyrbergerTullinge SK46:48+5:34
5Gustav LübckeOK Ravinen47:10+5:56
6Tor NylundOK Linné52:19+11:05
7Samuel JakobssonOK Skogshjortarna55:09+13:55
8Neo CederqvistVisborgs OK55:42+14:28
9Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK58:04+16:50
10Gustav MyrbergerTullinge SK1:01:52+20:38
11Olof LevinSvaide Roma SOK1:01:54+20:40
12Joakim GustafssonGotlands Bro OK1:18:37+37:23
13Nils JohanssonVästvärmlands OK1:19:56+38:42
14Hugo ThoressonAndrarums IF1:20:37+39:23
15Alvin LönkvistOK Vivill1:20:53+39:39
Oscar KoertgeVisborgs OKej godkänd
Elias SamuelssonOK Vivillej start

D12 Kort

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb51:52

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Greta SandvikAttunda OK39:20
2Julia HolmströmTäby OK54:49+15:29
3Betty PerssonSundbybergs IK1:08:31+29:11
4Signe AlbinssonOK Österåker1:28:18+48:58
Alma WestlinValbo AIFej godkänd
Malin GöhlFinspångs SOKej start
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

H10

2 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ture LindskogOK Ravinen30:09
2Emil DalgaardKolding OK36:28+6:19
3Max BoströmJärfälla OK36:59+6:50
4Eskil MyrbergerTullinge SK43:42+13:33
5Enar LöfstedtGotlands Bro OK43:56+13:47
6Johan DalgaardKolding OK47:16+17:07
7Adam UllbergSvaide Roma SOK48:26+18:17
8Algot RymanGrycksbo IF OK1:15:04+44:55
9Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL1:45:23+1:15:14
Erik BalckTäby OKej godkänd
Viggo LindgrenOK Kåreej godkänd
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OLej godkänd

D35

6 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma MartinelleSöders-Tyresö1:56:12
2Caroline WestbomOK Österåker2:15:57+19:45
3Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg2:30:53+34:41
Maria JalmelidFrölunda OLej godkänd

H35

8 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jens LeibigerPost SV Dresden1:58:43
2Jonas HallmanAttunda OK1:59:22+0:39
3Stefan WahlgrenVisborgs OK2:06:26+7:43
4Andreas ClaessonOK Kullingshof2:20:18+21:35
5Johan MickelåkerAndrarums IF2:35:30+36:47
Pär RymanGrycksbo IF OKej start

D40

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda LönnebergTäby OK1:20:14
2Eva GöhlFinspångs SOK1:23:24+3:10
3Malin LindskogOK Ravinen1:27:18+7:04
4Lena WesterlundOK Djerf1:41:31+21:17
5Katja KinnunenTäby OK1:51:49+31:35
6Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb2:16:03+55:49
7Anna BäckstädeVisborgs OK2:20:32+1:00:18
Sandra AndreiOK Linnéej start

H40

7 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK1:22:52
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:45:27+22:35
3Henrik GöhlFinspångs SOK1:46:14+23:22
4Mattias WhiteGarda OK1:52:59+30:07
5Anders DalgaardKolding OK1:55:38+32:46
6Henrik PerssonSundbybergs IK1:56:12+33:20
7Niclas KinnanderMatteus SI2:10:59+48:07
8Martin TerryIFK Lidingö SOK2:16:11+53:19

D45

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne AldénOK Roxen1:02:49
2Jessica SjöbergTullinge SK1:09:35+6:46
3Annika IvarssonLinköpings OK1:11:21+8:32
4Josefine NordströmOK Triangeln1:11:53+9:04
5Jenny BergOK Ravinen1:12:03+9:14
6Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:12:23+9:34
7Anna SameliusVisborgs OK1:12:46+9:57
8Ylva LorentssonOK Kåre1:22:09+19:20
9Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:31:32+28:43
10Anna SchandlOK Södertörn1:40:03+37:14
11Malin PerssonOK Denseln1:47:08+44:19
12Kerstin FrænellSundsvalls OK1:53:10+50:21
13Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:53:28+50:39
14Maria EnquistOK Hammaren2:13:08+1:10:19
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Camilla DalgaardKolding OKej godkänd
Marina DickforsDalaportens OLej godkänd
Paula JakobssonGarda OKej godkänd
Jenny KoertgeVisborgs OKej godkänd
Annika LeufvénÅmåls OKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej start

H45

6 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias WestfältGotlands Bro OK1:21:27
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:25:46+4:19
3Tomas AlbinssonOK Österåker1:26:56+5:29
4Göran GustafssonGotlands Bro OK1:27:24+5:57
5Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:32:12+10:45
6Lars SjöbergTullinge SK1:32:32+11:05
7Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg1:41:01+19:34
8Anders LingIK Hakarpspojkarna1:42:44+21:17
9Henrik MorastHaninge SOK1:44:23+22:56
10Göran KimellGotlands Bro OK1:44:59+23:32
11Fredrik MorastHaninge SOK2:02:48+41:21
12Andreas KrafftLänna IF2:04:53+43:26
13Fredric HöglindIFK Enskede2:13:40+52:13
14Armin SchollerVisborgs OK2:16:30+55:03
15Stefan PerssonVisborgs OK2:26:29+1:05:02
16Torbjörn LönkvistOK Vivill2:29:44+1:08:17
17Ulf IsakssonHässleby SOK3:37:31+2:16:04
Atakilte BeyeneOK Gränsenej godkänd
Henrik ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Robert HjelmVimmerby OKej godkänd
Håkan JanssonVänersborgs SKej godkänd
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej godkänd
Max TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

D50

4 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena LindmanOK Gränsen1:21:42
2Annica TholénOK Skogshjortarna1:24:28+2:46
3Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:25:40+3:58
4Annika EngelHässleholms OK1:28:28+6:46
5Hillevi ErikssonOK Linné1:33:06+11:24
6Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:33:39+11:57
7Åsa BergströmTäby OK1:35:16+13:34
8Carin KihlströmTäby OK1:36:49+15:07
9Catrin JohanssonSundsvalls OK1:42:38+20:56
10Katarina LindbärgOK Södertörn1:44:36+22:54
11Eva MartinssonOK Tyr1:45:01+23:19
12Lena ErlandssonOK Södertörn1:48:30+26:48
13Ingela ThoressonAndrarums IF1:50:00+28:18
14Anna AlbinssonIFK Mora OK1:54:52+33:10
15Lena StrömbäckLinköpings OK1:59:42+38:00
16Helena SvenssonFK Boken2:07:57+46:15
17Anette ThoressonAndrarums IF2:16:19+54:37
18Camilla ÄlvegranVästerås SOK2:30:50+1:09:08
19Annika ÖsterdahlVisborgs OK2:43:26+1:21:44
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H50

6 760 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan MattssonGotlands Bro OK1:11:41
2Ulf JanssonOK Triangeln1:17:20+5:39
3Tore JuvikIL Gular1:33:44+22:03
4Mikael WesterbergOK Kolmården1:34:28+22:47
5Erik BerggrenTullinge SK1:36:57+25:16
6Ulf NilssonGotlands Bro OK1:37:11+25:30
7Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:38:34+26:53
8Rolf JohanssonSundsvalls OK1:38:59+27:18
9Per KällvikÅmåls OK1:40:36+28:55
10Johan JacobssonOK Orion1:40:50+29:09
11Ove RinnbäckOK Ravinen1:43:25+31:44
12Gustaf SameliusVisborgs OK1:45:08+33:27
13Jonas RothLinköpings OK1:45:47+34:06
14Mattias VejlensVisborgs OK1:51:00+39:19
15Kent SkärbergVänersborgs SK1:53:50+42:09
16Jan StridhSkogsluffarnas OK1:54:01+42:20
17Hans ÄlvegranAvesta OK1:54:32+42:51
18Henning WernøeHamar OK2:04:52+53:11
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK2:07:05+55:24
20Pelle HedlundNynäshamns OK2:14:47+1:03:06
21Johan BalckTäby OK2:28:24+1:16:43
22Tomas BäckTrosabygdens OK2:35:57+1:24:16
23Martin EricssonFalkenbergs OK2:53:13+1:41:32
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Niklas GustafssonGarda OKej godkänd
Jan HansenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Mattias LundbladOK Linnéej start
Joakim MarmelidSundsvalls OKej start
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej start
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej start

D55

4 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann NilssonMarkaryds FK1:15:07
2Anne UddEslövs FK1:15:57+0:50
3Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:20:26+5:19
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK1:20:27+5:20
5Annika SvenssonSolna OK1:20:53+5:46
6Marie MalmborgSöders-Tyresö1:26:20+11:13
7Agneta KarlssonRånäs OK1:32:59+17:52
8Karin BengtssonVisborgs OK1:49:01+33:54
9Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna2:00:28+45:21
Sussie BjörkmanDalaportens OLej godkänd

H55

5 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter JuthbergSöders-Tyresö1:22:15
2Stefan LundOK Linné1:28:04+5:49
3Per KallhaugeSnättringe SK1:28:38+6:23
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:30:36+8:21
5Björn AlbinssonIFK Mora OK1:33:39+11:24
6Klas ThybeckLindebygdens OK1:38:17+16:02
7Olof FrænellSundsvalls OK1:42:40+20:25
8Jan NylundOK Linné1:44:29+22:14
10Per WinteråsVästerbergslagens OL1:55:06+32:51
11Pär DahlströmTullinge SK1:56:20+34:05
12Reino ÖrnMarkaryds FK1:56:33+34:18
13David OxenstiernaHudson Valley Orienteering1:58:35+36:20
14Erik BengtssonSala OK3:05:02+1:42:47
15Per-Olof SvenssonLänna IF3:46:28+2:24:13
Lars-Åke DickforsDalaportens OLej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKutom tävlan
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej start
Bengt PetterssonNyköpings OKej start
Anders WinaldHellas Orienteringej start

D60

3 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna1:11:19
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad1:15:52+4:33
3Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:16:24+5:05
4Riggan FrändénJärla Orientering1:17:02+5:43
5Stina RymanGrycksbo IF OK1:24:01+12:42
6Elisabeth BybergerSolna OK1:27:35+16:16
7Lena NyströmVisborgs OK1:32:23+21:04
8Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:39:06+27:47
9Marie SvernestamLinköpings OK1:42:49+31:30
10Lena JanssonJärla Orientering1:45:20+34:01
11Gittel KarlssonAttunda OK2:00:19+49:00
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start

H60

5 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LundbergDalaportens OL1:03:25
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna1:07:32+4:07
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:08:58+5:33
4Jan GottfridssonNorbergs OK1:08:59+5:34
5Kjell BomanSöderhamns OK1:11:03+7:38
6Lars OhlinRånäs OK1:12:23+8:58
7Pierre KarlssonOK Alehof1:18:43+15:18
8Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF1:18:46+15:21
9Hans SöderbergGamleby OK1:18:49+15:24
10Leif SvangrenGotlands Bro OK1:19:18+15:53
11Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:21:45+18:20
12Anders ÖbergIFK Mora OK1:24:32+21:07
13Carl-Erik BerglövFagersta OK1:24:53+21:28
14Per LindgrenIK Hakarpspojkarna1:27:31+24:06
15Peter AxelssonOK Ravinen1:30:04+26:39
16Gunnar HallströmVisborgs OK1:34:12+30:47
17Tommy RoosFalköpings AIK OK1:39:19+35:54
18Reinhold LenneboIF Thor1:48:21+44:56
19Tor UddEslövs FK1:54:55+51:30
20Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:59:11+55:46
21Kari TallqvistTimrå SOK2:10:55+1:07:30
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej godkänd
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Tom WickströmGarda OKej start

D65

3 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla ClevnertSpårvägens OK1:22:15
2Gunlis LarssonOK Enen1:25:36+3:21
3Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:27:42+5:27
4Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:33:38+11:23
5Lena AlshedenIFK Enskede1:39:34+17:19
6Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg1:43:27+21:12
7Christina NilssonAndrarums IF1:55:30+33:15
8Brita AugustssonVisborgs OK2:02:58+40:43
9Margaretha NylundOK Södertörn2:26:30+1:04:15
10Lena LindgrenOK Järnbärarna2:50:28+1:28:13
Maud AnderssonGotlands Bro OKej godkänd
Miriam NorénIK Uvenej godkänd
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

H65

4 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell SkalbergGotlands Bro OK1:15:40
2Lennart GustafssonJönköpings OK1:19:41+4:01
3Robert LarssonHagaby GoIF Örebro1:21:12+5:32
4Mats SandewallUmeå OK1:22:46+7:06
5Hans OhlinRånäs OK1:25:26+9:46
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK1:26:24+10:44
7Olle BlomgrenOK Södertörn1:27:37+11:57
8Bo MagnussonVisborgs OK1:31:07+15:27
9Anders BlomérGotlands Bro OK1:32:25+16:45
10Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL1:32:35+16:55
11Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:38:23+22:43
12Stanley MattssonIK Uven1:39:12+23:32
13Yngve PetterssonLinköpings OK1:42:33+26:53
14Kenneth LarssonOK Enen1:43:50+28:10
15Lennart SvernestamLinköpings OK1:44:28+28:48
16Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:45:47+30:07
17Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:46:10+30:30
18Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL1:47:57+32:17
19Staffan WestbomOckelbo OK1:52:13+36:33
20Leif Erik KarlssonRånäs OK1:55:48+40:08
21Måns ÖhmanVisborgs OK1:57:02+41:22
Anders KarlssonTullinge SKej godkänd
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej start

D70

3 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inga JohanssonNyköpings OK1:31:27
2Kerstin RosengrenAttunda OK1:34:25+2:58
3Ingrid EnekvistVisborgs OK1:35:28+4:01
4Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:40:11+8:44
5Maud MossbergOK Järnbärarna1:42:23+10:56
6Carin RunqvistJärfälla OK1:47:57+16:30
7Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:51:27+20:00
8Ingrid DanielssonVisborgs OK1:58:44+27:17
9Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK2:02:44+31:17
10Inga-Lill PetterssonLinköpings OK2:14:14+42:47
11Solbritt GustafssonOK Virdarna2:28:35+57:08
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Siv JohanssonVisborgs OKej godkänd

H70

4 350 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:22:12
2Tommie OlssonVisborgs OK1:30:22+8:10
3Håkan MossbergOK Järnbärarna1:30:27+8:15
4Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF1:31:08+8:56
5Johnny GustafssonGamleby OK1:31:56+9:44
6Roger DanielssonLinköpings OK1:32:51+10:39
7Anders NilssonGotlands Bro OK1:33:56+11:44
8Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg1:41:11+18:59
9Bertil HolmgrenGävle OK1:41:58+19:46
10Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:45:55+23:43
11Erland GardellGotlands Bro OK1:48:50+26:38
12Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:52:26+30:14
13Ulf SvedestamEskilstuna OL1:52:31+30:19
14Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna2:00:32+38:20
15Björn AnderssonGotlands Bro OK2:14:11+51:59
16Jan FlansbjerKinnaströms SK2:15:05+52:53
17Sven PihlEnköpings AIF2:18:27+56:15
18Ingemar JohnssonOK Södertörn2:22:54+1:00:42
19Leif AnderssonVisborgs OK2:23:24+1:01:12
20Ingemar PetterssonGarda OK2:24:32+1:02:20
Roland AlsénOK Roxenej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Staffan StålbergOckelbo OKej godkänd
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

D75

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger LundSala OK1:46:31
2Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:55:31+9:00
Edith BergvallVisby IF Gute SOKej godkänd
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej godkänd
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd
Monica LindgrenLinköpings OKej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej start

H75

3 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:18:03
2Sören JohanssonSala OK1:22:26+4:23
3Thord RådbergOK Roslagen1:22:44+4:41
4Torbjörn TirénHellas Orientering1:26:48+8:45
5Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK1:30:05+12:02
6Rolf MalmrosVisborgs OK1:33:31+15:28
7Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:44:56+26:53
8Bo HedlundIFK Enskede1:45:28+27:25
9Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:46:01+27:58
10Gunnar BrystHjobygdens OK1:50:42+32:39
11Stig ÖstKorsnäs IF OK1:53:51+35:48
12Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:54:23+36:20
13Bengt KarlssonLinköpings AIK1:58:56+40:53
14Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:59:20+41:17
15Roland JohanssonVisborgs OK2:31:23+1:13:20
16Anders JohanssonNyköpings OK2:31:57+1:13:54
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd

D80

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:32:19
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:44:34+12:15
3Gudrun ThigerLinköpings AIK1:59:19+27:00
4Britt LarssonVästerås SOK2:09:27+37:08
5Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK2:18:24+46:05
6Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK2:35:20+1:03:01
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Gudrun SmedsSK Trim/Virsboej godkänd

H80

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils HallgrenVisborgs OK1:48:55
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF2:20:05+31:10
3Bo LöwegrenVästerås SOK2:28:02+39:07
4Folke LindgrenVisborgs OK2:43:35+54:40
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Mats ErikssonSala OKej start

H85

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen AxelssonIF Thor2:18:14

Inskolning

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Malte TallqvistTimrå SOKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKutom tävlan
Clara JakobssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Stig WilsonLunds OKutom tävlan

U1

2 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aksel ForsKungälvs OK45:09
2Nellie LeveauGotlands Bro OK45:45+0:36
3Lin PelanderOK Djerf51:22+6:13
4Nils Andersson RollJärfälla OK53:19+8:10
5Agnes LübckeOK Ravinen53:30+8:21
6Ester HöglindIFK Enskede1:04:54+19:45
7Ellen StadigOK Ravinen1:09:00+23:51
8Joar PerssonSundbybergs IK1:11:02+25:53
9Signe LindelavOK Roslagen1:23:12+38:03
10Hanna EklundGotlands Bro OK1:41:10+56:01
Edvin AnderssonOK Virdarnautom tävlan
Emma AnderssonOK Virdarnautom tävlan
Agnes BoströmOK Linnéutom tävlan
Julia BoströmOK Linnéutom tävlan
Alma HöglindIFK Enskedeutom tävlan
Inez LindellKlubblösutom tävlan
Märta LindellKlubblösutom tävlan
Bianca PimmeshoferVisborgs OKutom tävlan
Dante PimmeshoferVisborgs OKutom tävlan
David RondahlVisborgs OKutom tävlan
Ida Svensson EkenäsSvaide Roma SOKutom tävlan
Martin Svensson EknäsSvaide Roma SOKutom tävlan
Sara BergOK Ravinenej start

U2

2 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus DalgaardKolding OK36:18
2Malte HallmanAttunda OK40:48+4:30
3Emil BjörksvedGotlands Bro OK45:57+9:39
4Samuel EklundGotlands Bro OK49:27+13:09
5Emma BergOK Ravinen50:10+13:52
6Moa RollJärfälla OK50:38+14:20
7Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK52:24+16:06
8Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF52:55+16:37
9Liv LöfstedtGotlands Bro OK56:10+19:52
10Astrid RollJärfälla OK1:02:58+26:40
11Liv JakobssonOK Skogshjortarna1:11:41+35:23
12Rasmus GunnarssonVisborgs OK1:21:21+45:03
13Svante GustafssonGotlands Bro OK1:25:45+49:27
Malin GöhlFinspångs SOKutom tävlan
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Eva HällgrenKlubblösutom tävlan
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKutom tävlan
Alva NilssonGotlands Bro OKutom tävlan
Teo PalmérUlricehamns OKutom tävlan

Öppen motion 1

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Brigitte AlsénOK Roxenutom tävlan
Elisabeth ArvidssonKlubblösutom tävlan
Åsa BäckstrandUmeå OKutom tävlan
Jan DahlgrenGustavsbergs OKutom tävlan
Margareta NilssonSöders-Tyresöutom tävlan
Gunnar WahlströmTenhults SOKutom tävlan
Christina VernerssonOK Orintoutom tävlan

Öppen motion 2

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lovisa AsplundKlubblösutom tävlan
Stig HultgrenOK Bävernutom tävlan
Leo JuthbergSöders-Tyresöutom tävlan
Linn JuthbergSöders-Tyresöutom tävlan
Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Josefin MossingerNyköpings OKutom tävlan
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OLutom tävlan

Öppen motion 3

3 010 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK1:24:20
2Lena WestbomOckelbo OK1:45:01+20:41
3Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:58:58+34:38
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Fabian AnderssonAndrarums IFutom tävlan
Elvira AsplundKlubblösutom tävlan
Helene AsplundKlubblösutom tävlan
Lisen BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Mira BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Lars-Åke HolmLinköpings OKutom tävlan
UllaKarin HolmbergOK Måsenutom tävlan
Gerhard HåkanssonVisborgs OKutom tävlan
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKutom tävlan
Kerstin KempeLinköpings OKutom tävlan
Henrik LarssonKlubblösutom tävlan
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Johnny LindholmOK Ravinenutom tävlan
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKutom tävlan
Linus NybergJärla Orienteringutom tävlan
Ingegerd OlssonOK Alehofutom tävlan
Anders PerssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Anna PerssonOckelbo OKutom tävlan
Enar PerssonOckelbo OKutom tävlan
Anna PramborgIFK Lidingö SOKutom tävlan
Dag RambergKlubblösutom tävlan
Eva StenströmGotlands Bro OKutom tävlan
Görel SvedestamEskilstuna OLutom tävlan
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubbutom tävlan
Christina WahlgrenGotlands Bro OKutom tävlan
Amanda ÄlvegranKlubblösutom tävlan

Öppen motion 4

4 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Viktor BlomroosAndrarums IFutom tävlan
Therese BoströmJärfälla OKutom tävlan
Weronica BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Kristina HedinSöders-Tyresöutom tävlan
Moyra LawsScottish Junior Squadutom tävlan
Per Oskar LithellKlubblösutom tävlan
Karin SeigerlundSvaide Roma SOKutom tävlan
Arvid SvenssonBjörkfors GOIFutom tävlan
Johan TallhageKlubblösutom tävlan
Åsa WallersKlubblösutom tävlan

Öppen motion 5

3 770 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna1:34:42
2Ola SamuelssonOK Vivill1:38:46+4:04
3Katarina WåhlinTullinge SK1:47:21+12:39
4Annica LübckeOK Ravinen1:47:30+12:48
5Helena RollJärfälla OK1:51:10+16:28
6Helen AhlstrandOK Vivill2:02:25+27:43
7Johan BjörksvedGotlands Bro OK2:06:38+31:56
Karin HemmingsVimmerby OKej godkänd
Anna SonnentheilVisborgs OKej godkänd
Urban AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Anita ArneforsOK Södertörnutom tävlan
Elin BölskeRotebro IS OKutom tävlan
Gabriel BölskeKlubblösutom tävlan
Johan EinarssonKlubblösutom tävlan
Lotta FischerströmSol Tranåsutom tävlan
Matthew GoochScottish Junior Squadutom tävlan
Therese GustafssonOK Virdarnautom tävlan
Oskar HandmarkKlubblösutom tävlan
Marie HedarOK Torutom tävlan
Rasmus HedarOK Torutom tävlan
Thomas HellströmKlubblösutom tävlan
Annica HenryssonTibro OKutom tävlan
Agneta JonzonSöderhamns OKutom tävlan
Kerry KempeLinköpings OKutom tävlan
Erik KlavebäckSvaide Roma SOKutom tävlan
Peter LübckeOK Ravinenutom tävlan
Anna Karin SkärbergVänersborgs SKutom tävlan
Karin TallqvistTimrå SOKutom tävlan
Lars TingsborgKlubblösutom tävlan
Anne WimanTäby OKej start

Öppen motion 6

5 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria ZetterströmGrycksbo IF OK2:33:51
Ludvig ForslundLinköpings OKutom tävlan
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOKutom tävlan
Filip StrömbäckLinköpings OKutom tävlan
Åsa GunnarssonVisborgs OKej start
Filip HanssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 7

3 300 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK1:19:34
2Conny AnderssonJärfälla OK1:24:37+5:03
3Elin GustafssonGotlands Bro OK1:36:47+17:13
4Ella WallinderGöteborg-Majorna OK1:37:23+17:49
5Christina OhlinRånäs OK1:47:53+28:19
6Anton AlverbäckCentrum OK1:52:50+33:16
7Stefan FjelstreniusVästerviks OK1:57:03+37:29
8Monica OhlinRånäs OK2:07:30+47:56
9Jan BurellOK Enen2:28:46+1:09:12
10Inger FjelstreniusVästerviks OK2:34:48+1:15:14
11Britt ÅkessonHässleholms OK2:58:11+1:38:37
12Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro2:59:35+1:40:01
Per LjungStockholms OKej godkänd
Bo AdolfssonIK Ymerutom tävlan
Eva AdolfssonIK Ymerutom tävlan
Annelie AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Robert AlmLänna IFutom tävlan
Katarina BerggrenTullinge SKutom tävlan
Catarina BoströmEnebybergs IFutom tävlan
Rachel BrownScottish Junior Squadutom tävlan
Peppa CarcasScottish Junior Squadutom tävlan
Ulf CarnbyTäby OKutom tävlan
Karin ClaessonOK Tyrutom tävlan
Anna CoxScottish Junior Squadutom tävlan
Ezzy CoxScottish Junior Squadutom tävlan
Ann-Sofie EdenhamnLänna IFutom tävlan
Peter EkbergGarda OKutom tävlan
Bo EkströmKlubblösutom tävlan
Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Gunnar ErikssonGotlands Bro OKutom tävlan
Torbjörn ErikssonOK Linnéutom tävlan
Ulf ErikssonOK Linnéutom tävlan
Gunnel FranssonVisborgs OKutom tävlan
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Elisabeth FurnessScottish Junior Squadutom tävlan
Barbro FyrmanVäxjö OKutom tävlan
Helge GardelinGotlands Bro OKutom tävlan
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKutom tävlan
Stefan HellströmVisborgs OKutom tävlan
Thomas HenryssonTibro OKutom tävlan
Thomas HenryssonTibro OKutom tävlan
Nils HildorGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Mikael HolmströmTäby OKutom tävlan
Anna-Lena JacobssonDegerfors OKutom tävlan
Gun JanssonSala OKutom tävlan
Kenneth JanssonSala OKutom tävlan
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKutom tävlan
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKutom tävlan
Bo KarlssonTrollhättans SOKutom tävlan
Carola KarlssonOK Tyrutom tävlan
Dag KarlssonGustavsbergs OKutom tävlan
Hannah KinghamScottish Junior Squadutom tävlan
Sofia KrafftLänna IFutom tävlan
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Anders LavforsCentrum OKutom tävlan
Rona LindsayScottish Junior Squadutom tävlan
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OKutom tävlan
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKutom tävlan
Helena LundinAvesta OKutom tävlan
Alf LundkvistOK Torutom tävlan
Bertil LööfOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Alison MathesonScottish Junior Squadutom tävlan
Anna MyrbergerTullinge SKutom tävlan
Erik MyrbergerTullinge SKutom tävlan
Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Rolf NilssonAndrarums IFutom tävlan
Henrik NybergJärla Orienteringutom tävlan
Kristin OlssonOK Alehofutom tävlan
Stefan OlssonKlubblösutom tävlan
Sten OlssonOK Alehofutom tävlan
Lina PalmérUlricehamns OKutom tävlan
Erik PetterssonNyköpings OKutom tävlan
Jonas PetterssonGotlands Bro OKutom tävlan
Lena PetterssonNyköpings OKutom tävlan
Maria PollMölndal Outdoor IFutom tävlan
Linda RennerOK Södertörnutom tävlan
Sara RosengrenKlubblösutom tävlan
Rona ShearerScottish Junior Squadutom tävlan
Conny ThoressonAndrarums IFutom tävlan
Conny VernerssonOK Orintoutom tävlan
Maria WestlinValbo AIFutom tävlan
Elin WåhlinTullinge SKutom tävlan
Sofia ZillingOK Södertörnutom tävlan
Linda ÖsterdahlVisborgs OKutom tävlan
Philip ForngrenTäby OKej start
Helene LindelavOK Roslagenej start
Johan LundbergVisborgs OKej start
Åke OlssonHässleholms OKej start
Måns PerssonVisborgs OKej start

Öppen motion 8

4 590 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonathan BerglindOK Södertörn1:23:03
2Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:28:29+5:26
3Lovisa MartinssonOK Tyr1:47:41+24:38
4Seth WimanTäby OK1:51:52+28:49
5Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK2:06:04+43:01
6Erik WåhlinOK Södertörn2:10:55+47:52
Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OLutom tävlan
Torbjörn BergstrandSurahammars SOKutom tävlan
Riiku BölskeKlubblösutom tävlan
kirsty CampbellScottish Junior Squadutom tävlan
Ann-Charlotte DahlVisborgs OKutom tävlan
Patricia EdgarssonAndrarums IFutom tävlan
Lars ForngrenTäby OKutom tävlan
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Jamie GoochScottish Junior Squadutom tävlan
Joel GoochScottish Junior Squadutom tävlan
Jan GradinAndrarums IFutom tävlan
Bernt-Olof GustafssonTäby OKutom tävlan
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKutom tävlan
Julius IsingTrosabygdens OKutom tävlan
Lars JacobssonDegerfors OKutom tävlan
Anders JohanssonSol Tranåsutom tävlan
Arvid JohnsonDegerfors OKutom tävlan
Mats LandquistKöping-Kolsva OKutom tävlan
Oskar LundbergDalaportens OLutom tävlan
Magnus LundinAvesta OKutom tävlan
Erik LöfgrenGotlands Bro OKutom tävlan
Jura MacMillanScottish Junior Squadutom tävlan
Kat McGouganScottish Junior Squadutom tävlan
Ewan MusgraveScottish Junior Squadutom tävlan
Anders NauHaninge SOKutom tävlan
Konrad NilssonVisborgs OKutom tävlan
Finlay RaynorScottish Junior Squadutom tävlan
Lizzie StansfieldScottish Junior Squadutom tävlan
Olle SvangrenGotlands Bro OKutom tävlan
Robert SvenssonBjörkfors GOIFutom tävlan
Alice WilsonScottish Junior Squadutom tävlan
Felix WilsonScottish Junior Squadutom tävlan

Öppen motion 9

4 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim LönnkvistTullinge SK2:07:46
Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubbutom tävlan
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Daniel CampbellScottish Junior Squadutom tävlan
Eilidh CampbellScottish Junior Squadutom tävlan
Max CarcasScottish Junior Squadutom tävlan
Alistair ChapmanScottish Junior Squadutom tävlan
David EinarssonKlubblösutom tävlan
Erik EinarssonLerums SOKutom tävlan
Einar EngströmSvaide Roma SOKutom tävlan
John GetliffScottish Junior Squadutom tävlan
Alexander HansenSöders-Tyresöutom tävlan
Casper HedarOK Torutom tävlan
Louis MacMillanScottish Junior Squadutom tävlan
Louis MacMillanScottish Junior Squadutom tävlan
Calum McLeodScottish Junior Squadutom tävlan
Anders PelanderOK Djerfutom tävlan
Johan WallinSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Stefan WittmannGotlands Bro OKutom tävlan
Philip VokesScottish Junior Squadutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser