Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bauertrampet, Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bauertrampet, Medel
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: söndag 11 september 2011

D21

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna32:369:15
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna36:17+3:4110:18
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna38:36+6:0010:57
4Jenny MartinssonOK Tranan43:19+10:4312:18
5Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna47:27+14:5113:28
6Sara BerganderEksjö SOK56:40+24:0416:05
Sarah LindströmRonneby OKej start
Evi JüniEksjö SOKej start

H21

4 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna32:577:17
2Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna35:17+2:207:48
3Erik MartinssonLinköpings OK35:29+2:327:51
4Linus WahlIK Vista38:59+6:028:37
5Edvin KarlssonOK Denseln39:45+6:488:47
6Niklas KarlssonVäxjö OK40:49+7:529:01
7Lucian SemeniucFK Finn42:15+9:189:20
8Johan SchagerlindOK Bävern44:04+11:079:44
9Kjell NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb44:10+11:139:46
10Torbjörn JohanssonBredaryds SOK44:11+11:149:46
11Torgny LindströmRonneby OK44:51+11:549:55
12Erik NeroFalköpings AIK OK46:45+13:4810:20
13Oskar PetterssonOK Njudung54:58+22:0112:09
14Oskar NilssonOK Stigen57:16+24:1912:40
15Michael SiemmeisterEksjö SOK1:01:43+28:4613:39
16Alan SemeniucFK Finn1:18:58+46:0117:28
17Mårten SvenssonFalköpings AIK OK1:32:45+59:4820:31
Albin SigbyIK Vistaej godkänd
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej start
Jan-Olof SvenssonHalmstad OKej start
Henrik LundqvistOK Gyngeej start

D20

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angelica JörnlingEksjö SOK1:01:0417:20
Moa OlofssonVärend GN OLej start

H20

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig DanforsMullsjö SOK52:1414:50

H16

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GunnarssonIK Hakarpspojkarna48:4413:36
2Rasmus LöfgrenStora Tuna OK1:14:44+26:0020:52
Daniel SahlinNässjö OKej start

D16 Kort

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina SkogOK Gränsen1:07:1921:59

H16 Kort

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Albin SkogOK Gränsenej godkänd
Pontus SkogastiernaAnderstorps OKej start

D14

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindströmOK Tranan34:2111:13
2Sophia BjörnlingerIK Vista40:25+6:0413:12
3Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna42:24+8:0313:51
4Sara FreylandSOK Aneby42:36+8:1513:55
5Alice AxelssonMullsjö SOK44:24+10:0314:30
6Hanna OlofssonVärend GN OL50:42+16:2116:34
7Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna55:47+21:2618:13
Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastBredaryds SOK25:208:16
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna31:41+6:2110:21
3Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL37:18+11:5812:11
4Jonas HammarskiöldLunds OK38:05+12:4512:26
5Noa PruthIK Hakarpspojkarna42:14+16:5413:48
6Carl PerssonBurseryds IF45:47+20:2714:57
7Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna47:00+21:4015:21
8Simon JonssonIF Hallby SOK53:54+28:3417:36
Tim LundbergMullsjö SOKej start

D14 Kort

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundinGotlands Bro Orienteringsklubb41:4717:33
2Matilda RominGotlands Bro Orienteringsklubb42:28+0:4117:50

H14 Kort

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonAnderstorps OK44:0218:30
Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Mattias SahlinNässjö OKej start

D12

2 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna23:139:45
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK23:26+0:139:50
3Moa SågbyJönköpings OK26:47+3:3411:15
4Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK27:05+3:5211:22
5Julia ThuressonBurseryds IF33:51+10:3814:13
6Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna39:14+16:0116:29
7Moa EdnerIK Hakarpspojkarna42:15+19:0217:45
8Isabelle JohanssonAnderstorps OK42:49+19:3617:59
9Anna HagstrandBurseryds IF1:06:36+43:2327:58
Sofie JosefssonAnderstorps OKej start
Elise JosefssonAnderstorps OKej start

H12

2 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin MånssonVäxjö OK18:237:43
2Adam LöfströmJönköpings OK19:24+1:018:09
3Filip RosjöJönköpings OK20:30+2:078:36
4Erik LindströmOK Tranan23:59+5:3610:04
5Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb25:08+6:4510:33
6Joakim BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb26:52+8:2911:17
7Josef WennblomHagaby GOIF26:59+8:3611:20
8Alexander RoosOK Landehof27:11+8:4811:25
9Simon FreylandSOK Aneby28:46+10:2312:05
10Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK29:12+10:4912:16
11Carl JohanssonBredaryds SOK29:24+11:0112:21
12Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb31:03+12:4013:02
13Tim EdnerIK Hakarpspojkarna1:27:09+1:08:4636:37
Jonas Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej start
Hampus LindmanNässjö OKej start

D10

2 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna18:459:19
2Ebba LindmanNässjö OK18:53+0:089:23
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna20:41+1:5610:17
4Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb20:50+2:0510:21
5Emma LingJönköpings OK21:02+2:1710:27
6Nike PruthIK Hakarpspojkarna23:56+5:1111:54
7Ebba RosanderSOK Aneby24:42+5:5712:17
8Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna25:27+6:4212:39
9Diana SkogastiernaAnderstorps OK25:50+7:0512:51
10Johanna FranssonIF Hallby SOK27:57+9:1213:54
11Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubb28:49+10:0414:20
12Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna29:49+11:0414:50
13Alma GustafssonSOK Aneby30:52+12:0715:21
14Ella AnderssonIK Hakarpspojkarna31:11+12:2615:30
15Klara HagstrandBurseryds IF32:29+13:4416:09
16Evelina JonasonSOK Aneby36:58+18:1318:23
Maja PorleVäxjö OKej godkänd

H10

2 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK18:289:11
2Anton GunnarssonBredaryds SOK19:34+1:069:44
3Edvin NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb22:31+4:0311:12
4Erik LingJönköpings OK22:51+4:2311:22
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:48+6:2012:20
6Erik NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb26:41+8:1313:16
7Hampus StockhedenIF Hallby SOK1:00:59+42:3130:20
Edvin MånssonVäxjö OKej start

D35

3 520 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristina Areskoug JosefssonAnderstorps OKej start
Eva-Lotta VirginGotlands Bro Orienteringsklubbej start

H35

4 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BjörkmanOK Reftele1:11:0115:42
2Samuel SkogOK Gränsen1:47:21+36:2023:45
Mattias StockhedenIF Hallby SOKej start

D40

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla KarlssonVäxjö OK42:5112:10
2Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna44:47+1:5612:43
3Veronica AdolfssonAnderstorps OK45:32+2:4112:56
4Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK49:42+6:5114:07
5Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna51:05+8:1414:30
6Maria FolkestadAnderstorps OK53:39+10:4815:14
7Lena ThuressonBurseryds IF55:35+12:4415:47
8Gabriella WennblomHagaby GOIF1:11:07+28:1620:12
Katarina StockhedenIF Hallby SOKej godkänd

H40

4 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus MånssonVäxjö OK43:2610:34
2Anders PetterssonOK Njudung49:05+5:3911:56
3Håkan KarlssonFK Finn52:08+8:4212:41
4Tomas PetterssonOK Reftele54:19+10:5313:12
5Geir Inge FolkestadAnderstorps OK58:17+14:5114:10
6Tobias den BraverOK Gränsen1:25:34+42:0820:49
Jesper RundbäckEksjö SOKej godkänd
Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarnaej start
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej start

D45

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL40:1013:31
2Helena LindmanNässjö OK42:16+2:0614:13
3Karin ÖhlinSOK Aneby42:52+2:4214:25
4Kristina JohanssonBredaryds SOK43:43+3:3314:43
5Camilla EklöfAnnebergs GIF46:00+5:5015:29
6Karin FreylandSOK Aneby46:44+6:3415:44
7Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF57:08+16:5819:14
8Heléne SvenssonIK Vista58:33+18:2319:42
9Annika PeterssonBurseryds IF1:01:35+21:2520:44
10Anne TuressonBredaryds SOK1:05:16+25:0621:58
11Helena JohanssonOK Gisle1:05:35+25:2522:04
Maritha HenrikssonEksjö SOKej godkänd
Gunnel SvenssonOK Trananej start
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKej start
Anna IsakssonMullsjö SOKej start
Anneli CarlssonFK Finnej start

H45

4 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas L LöfgrenStora Tuna OK37:439:10
2Magnus SvenssonNässjö OK40:25+2:429:50
3Stefan OlofssonOK Gisle43:30+5:4710:35
4Håkan SvenssonIK Vista44:07+6:2410:44
5Per KällvikÅmåls OK44:58+7:1510:56
6Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna46:36+8:5311:20
7Stefan SvenssonBredaryds SOK47:17+9:3411:30
8Jan ThuressonBurseryds IF47:54+10:1111:39
9Peter SahlinNässjö OK48:55+11:1211:54
10Jan-Henrik JanssonVäxjö OK49:40+11:5712:05
11Klaes AxelssonMullsjö SOK51:32+13:4912:32
12Ola OlssonIK Hakarpspojkarna53:00+15:1712:53
13Per JohanssonOK Reftele53:31+15:4813:01
14Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb57:46+20:0314:03
15Anders SjöbergOK Reftele1:01:16+23:3314:54
16Magnus PorleVäxjö OK1:04:04+26:2115:35
17Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:23:42+45:5920:21
Mats SigalitGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Joel RydströmFK Finnej start
Conny SimonssonGränna-Bygdens OKej start
Ola AllvinIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HenrikssonEksjö SOK41:2813:57
2Anita BodinGällstadbygdens SOK45:16+3:4815:14
3Ann-Marie AnderssonTenhults SOK48:33+7:0516:20
4Lena RunessonOK Vivill52:54+11:2617:48
5Ingrid RoosMotala AIF OL53:35+12:0718:02
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared57:01+15:3319:11

H50

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergEksjö SOK37:2710:38
2Håkan SandstedtEksjö SOK38:13+0:4610:51
3Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna40:19+2:5211:27
4Peter ValterssonAnderstorps OK42:38+5:1112:06
5Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK43:04+5:3712:14
6Mikael JohanssonOK Gisle44:12+6:4512:33
7Rune ThuressonOK Bävern49:28+12:0114:03
8Claes-Göran PeterssonBurseryds IF52:05+14:3814:47
9Christer FranssonMotala AIF OL52:09+14:4214:48
10Bengt SchmelingOK Roxen1:04:23+26:5618:17
Johan SandströmMullsjö SOKej godkänd
Per-Olaf KeitschIK Hakarpspojkarnaej start

D55

2 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna41:2413:56
2Britt GunnarssonKristinehamns OK47:57+6:3316:08
3Vivianne LindstamSol Tranås54:25+13:0118:19
4Eva PetterssonVäxjö OK57:09+15:4519:14
5Kristin JohanssonOK Dacke1:02:37+21:1321:04
6Gunvor ArbinAnnebergs GIF1:04:41+23:1721:46
7Liselott SigbyIK Vista1:21:11+39:4727:20
8Pia AdolfssonOK Gisle1:23:27+42:0328:05
Monica MartinssonOK Trananej start
Siv LarssonVäxjö Allmänna ISej start

H55

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna36:3310:23
2Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF37:30+0:5710:39
3Kjell NeroNässjö OK44:58+8:2512:46
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK48:19+11:4613:43
5Stefan ArbinAnnebergs GIF50:58+14:2514:28
6Hans TrofastTenhults SOK52:01+15:2814:46
7Thor-Björn LundIK Vista52:42+16:0914:58
8Rainer ScholzIK Vista54:22+17:4915:26
9Lars GrehnMullsjö SOK56:30+19:5716:03
10Lars Erik Lennart LundqvistNässjö OK57:28+20:5516:19
11Jan-Olof SvenssonBurseryds IF59:33+23:0016:55
Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOKej godkänd
Hasse AdolfssonOK Gisleej start
Sören KarlssonMullsjö SOKej start
Thomas PeterssonVaggeryds SOKej start
Urban LarssonIF Hagenej start

D60

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK43:2816:39
2Agneta GranströmSOK Aneby48:33+5:0518:36
3Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna49:31+6:0318:58
4Gerd LindholmSol Tranås58:41+15:1322:29
5Kristina ErikssonLänna IF1:16:08+32:4029:10

H60

3 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonBredaryds SOK43:5812:29
2Kjell MartinssonOK Tranan44:58+1:0012:46
3Bo TuressonOK Bävern47:34+3:3613:30
4Rune RingsgårdOK Roxen51:02+7:0414:29
5Tommy OlaussonSOK Aneby52:34+8:3614:56
6Göran DehlinAnnebergs GIF53:33+9:3515:12
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared54:06+10:0815:22
8Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:02:02+18:0417:37
9Bo JohanssonOK Stigen1:02:20+18:2217:42
10Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK1:05:51+21:5318:42
11Kenneth LindblomVäxjö OK1:24:41+40:4324:03
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna ISej godkänd
Lars-Erik SpaakEksjö SOKej start
Sven KäckSol Tranåsej start
Ulf JogbrattOK Trananej start

D65

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta LarssonOK Njudung49:3819:00
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK50:05+0:2719:11
3Berit ByströmOK Virdarna59:31+9:5322:48
4Kerstin GunnarssonNässjö OK1:01:06+11:2823:24
5Eva BergstrandVärend GN OL1:19:53+30:1530:36
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd

H65

2 970 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL35:2911:56
2Åke EckerbomIFK Sävsjö36:54+1:2512:25
3Stefan LarssonOK Njudung37:10+1:4112:30
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK39:45+4:1613:23
5Roland BohmanUlricehamns OK42:00+6:3114:08
6Tommy OlssonOK Dacke42:19+6:5014:14
7Morgan LjungVaggeryds SOK43:33+8:0414:39
8Stellan AhnströmForserums SOK44:01+8:3214:49
9Sören ErikssonLänna IF45:11+9:4215:12
10Arne KarlssonVärend GN OL45:25+9:5615:17
11Nils KarlssonVäxjö Allmänna IS46:03+10:3415:30
12Kurt BodinGällstadbygdens SOK47:06+11:3715:51
13Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL47:57+12:2816:08
14Bo GustafssonOK Gränsen48:11+12:4216:13
15Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna49:01+13:3216:30
16Waste ByströmOK Virdarna50:43+15:1417:04
17Gunnar AnderssonIK Vista51:33+16:0417:21
18Mårten SvenssonStångenäs AIS52:23+16:5417:38
19Sven Erik SjöholmMullsjö SOK53:50+18:2118:07
20Göte Johansson D-POK Tranan54:59+19:3018:30
21Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK57:40+22:1119:24
22Jan-Ove HedstigVäxjö OK59:56+24:2720:10
23Kjell LindholmSol Tranås1:06:14+30:4522:18
24Reine FriskVaggeryds SOK1:07:22+31:5322:40
25John-Erik BergstrandVärend GN OL1:17:55+42:2626:14
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej godkänd
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd

D70

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK53:1120:13
2Ann-Britt BjörnlingerIK Vista1:04:14+11:0324:25
Eva EliassonVaggeryds SOKej godkänd
Gunni EkbergÄtrans IFej start

H70

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olof LundinSol Tranås51:0816:42
2Mats BirgerssonForserums SOK52:07+0:5917:01
3Bernt JohanssonOK Gisle57:17+6:0918:43
4Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu58:57+7:4919:15
5Lars-Göran BjörnlingerIK Vista59:16+8:0819:22
6Rune GunnarssonNässjö OK1:00:10+9:0219:39
7Ivan ErnvidUlricehamns OK1:01:42+10:3420:09
8Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:03:19+12:1120:41
9Sigvard RudolfssonOK Gisle1:25:14+34:0627:51
Göran ThourVärend GN OLej godkänd

D75

2 030 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Barbro RydénSol Tranåsej start

H75

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik LundAnderstorps OK50:2816:29
2Torild BornetunSkillingaryds FK1:00:06+9:3819:38
3Tore JohanssonSOK Aneby1:01:47+11:1920:11
4Tord LindValbo AIF1:06:33+16:0521:44
5Per-Olof PerssonSkillingaryds FK1:29:38+39:1029:17

H80

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LifSol Tranås55:3021:06
2Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna1:13:36+18:0627:59
3Mattias RundgrenSol Tranås1:18:50+23:2029:58
4Bo TyvikI 15 IF1:27:34+32:0433:17
Gösta LindblomÖlmstads ISej godkänd
Helmer EkbergÄtrans IFej start

Inskolning

1 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Clara AdolfssonAnderstorps OKfullföljt
Ester AnderssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Martin ErikssonAnnebergs GIFfullföljt
Mercio ErikssonLänna IFfullföljt
Gabriel FranssonMotala AIF OLfullföljt
Ella HagstrandBurseryds IFfullföljt
Alma MennborgIK Hakarpspojkarnafullföljt
Emma SvenssonOK Gränsenfullföljt
Estrid SjögrenIK Hakarpspojkarnaej start

U1

1 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SkaarJönköpings OK16:138:13
2Vilgot WennblomHagaby GOIF16:17+0:048:15
3Karl HjellströmGränna-Bygdens OK18:05+1:529:10
4Majken FolkestadAnderstorps OK19:06+2:539:41
5Matthias FolkestadAnderstorps OK21:28+5:1510:53
6Ida RosjöJönköpings OK22:06+5:5311:13
7Felicia FyhrSOK Aneby22:42+6:2911:31
8Albin HjellströmGränna-Bygdens OK23:22+7:0911:51
9Maria BjörnlingerIK Vista24:45+8:3212:33
10Hampus FyhrSOK Aneby25:05+8:5212:43
11Felicia ErlandssonSOK Aneby25:06+8:5312:44
12Tilda RosanderSOK Aneby25:07+8:5412:44
13Elin ThunströmSOK Aneby25:08+8:5512:45
14Elsa BladhSOK Aneby25:12+8:5912:47
15Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna25:37+9:2413:00
16Wilhelm KarmetunOK Njudung27:16+11:0313:50
17Signe HjellströmGotlands Bro Orienteringsklubb30:17+14:0415:22
18Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb32:37+16:2416:33
19Lisa StåhlVaggeryds SOK34:34+18:2117:32
20Lina AnderssonJönköpings OK36:03+19:5018:17
21Tove den BraverOK Gränsen36:58+20:4518:45
22Minna PalmIK Hakarpspojkarna37:16+21:0318:55
23Kajsa den BraverOK Gränsen38:06+21:5319:20
24Amanda EmilssonJönköpings OK45:40+29:2723:10
25David EmilssonJönköpings OK48:40+32:2724:42
Engla PruthIK Hakarpspojkarnaej start

U2

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa LaureliiIK Hakarpspojkarna24:5112:21
2Folke SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb25:15+0:2412:33
3Amanda KarmetunOK Njudung25:23+0:3212:37
4Emma ErikssonAnnebergs GIF27:05+2:1413:28
5Tilde SvenssonOK Gränsen29:04+4:1314:27
6Klara HöglundEksjö SOK30:04+5:1314:57
7Elin SigalitGotlands Bro Orienteringsklubb32:57+8:0616:23
8Wilhelmina JohanssonAnderstorps OK38:55+14:0419:21

Öppen motion 1

2 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica ErlandssonSOK Aneby20:1110:02
2Helene BladhSOK Aneby22:00+1:4910:56
3Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:27+2:1611:10
4Josef SamuelssonOK 64 Torpa24:38+4:2712:15
5Tina SkogastiernaAnderstorps OK25:45+5:3412:48
6Anne Dungner HjellströmGotlands Bro Orienteringsklubb27:27+7:1613:39
7Angelica FyhrSOK Aneby28:34+8:2314:12
8Simon KringstadVärend GN OL29:55+9:4414:53
9Johan RosanderSOK Aneby31:33+11:2215:41
10Linda SkogOK Gränsen36:14+16:0318:01
11Helen OlaussonSOK Aneby42:39+22:2821:13
12Anna NordénKalmar OK59:54+39:4329:48

Öppen motion 3

2 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ClaessonJönköpings OK25:5210:52
2Mikael FyhrSOK Aneby26:22+0:3011:04
3Rikard CarlssonKalmar OK27:26+1:3411:31
4Tobias LundhSkåneslättens OL27:45+1:5311:39
5Viktor BenderiusJönköpings OK27:51+1:5911:42
6Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna28:34+2:4212:00
7Claes ThunströmSOK Aneby29:37+3:4512:26
8Anna-Carin ErikssonSOK Aneby30:55+5:0312:59
9Isa EnvallIK Hakarpspojkarna33:03+7:1113:53
10Birgitta JohanssonOK Tranan34:27+8:3514:28
11Birgit LjungOK Gipen42:20+16:2817:47
12Maria JonasonSOK Aneby48:01+22:0920:10
13Åke JohanssonTenhults SOK55:15+29:2323:12
Fredrik ErlandssonSOK Anebyej godkänd

Öppen motion 5

3 060 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam HanssonOK 64 Torpa28:369:20
2Micael ElmbladBredaryds SOK33:50+5:1411:03
3Kent NeroMullsjö SOK33:58+5:2211:06
4Sebastian SanellBurseryds IF34:19+5:4311:12
5Edvin ClaessonJönköpings OK36:08+7:3211:48
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK36:14+7:3811:50
7Peter RoosOK Landehof36:58+8:2212:04
8Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK39:41+11:0512:58
9Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa41:54+13:1813:41
10Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:25+15:4914:30
11Karl-Oskar BrunnsgårdOK Reftele45:23+16:4714:49
12Martin SvenssonOK Amne45:36+17:0014:54
13Weine GustavssonIK Wallgårda46:14+17:3815:06
14Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna46:18+17:4215:07
15Karin ErnfridssonOK 64 Torpa47:35+18:5915:33
16Börje LindqvistKlubblös47:52+19:1615:38
17Christer RoslundSol Tranås49:45+21:0916:15
18Magnus WahlströmSOK Aneby50:10+21:3416:23
19Cecilia KarmetunOK Njudung52:42+24:0617:13
20Anna BenderiusJönköpings OK52:53+24:1717:16
21Karin CederlöfKlubblös57:51+29:1518:54
22Eva ArvidssonAlvesta SOK1:00:12+31:3619:40
23Joel LundbladEksjö SOK1:02:02+33:2620:16
24Jonas PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:14+33:3820:20
25Mats FridénOK Gränsen1:08:00+39:2422:13
26Susanne BerganderEksjö SOK1:12:52+44:1623:48
27Cecilia RoosOK Landehof1:12:53+44:1723:49
28Anette FranssonIF Hallby SOK1:14:34+45:5824:22
29Matilda AnderssonOK Gisle1:17:09+48:3325:12
30Joel BäckströmKlubblös1:19:18+50:4225:54
31Bo CederlöfKlubblös1:22:12+53:3626:51
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin ÖhrnOK Bävern39:2812:53
2Ylva SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb49:19+9:5116:06
3Christer AnderssonSOK Aneby50:07+10:3916:22
4Mikael ÖhrnOK Bävern52:03+12:3517:00
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna53:24+13:5617:27
6Hans SamuelssonOK 64 Torpa53:26+13:5817:27
7Maria LundhSkåneslättens OL54:09+14:4117:41
8Stefan ElmquistTenhults SOK55:06+15:3818:00
9Annika GutafssonJönköpings OK58:23+18:5519:04
10Magnus JuvénOK Tranan59:39+20:1119:29
11Mikael JohanssonOK Tranan59:48+20:2019:32
12Maria SundbergOK Njudung1:00:28+21:0019:45
13Pelle HöglundEksjö SOK1:01:35+22:0720:07
14Bengt NordhLekeryd-Svarttorps SK1:05:49+26:2121:30
15Stefan JulsgårdLekeryd-Svarttorps SK1:18:36+39:0825:41
Göran PerssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Helena AnderssonSOK Anebyej godkänd
Bo YbeOK Stigenej godkänd

Öppen motion 8

4 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LingJönköpings OK41:059:05
2Erik StillemarkIF Hallby SOK55:46+14:4112:20
3Mats LindgrenIF Hallby SOK1:00:55+19:5013:28
4Anna Wretling ClarinJönköpings OK1:07:32+26:2714:56
5Joakim KarmetunOK Njudung1:09:54+28:4915:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser