Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: lördag 13 maj 2017

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Freja GustafssonÖppen motion 4 (5)1:01:55+36:4324:51

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kerstin FränkelÖppen motion 2 (6)1:26:44+46:4419:08
12Björn FränkelÖppen motion 5 (13)47:56+21:0810:02

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hanna MobergÖppen motion 1 (6)32:45+0:4214:25

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alice AhlgrenÖppen motion 1 (6)33:56+1:5314:56

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mats AhlgrenÖppen motion 1 (6)33:57+1:5414:57

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karl WetoftÖppen motion 1 (6)40:35+8:3217:52

Helsingborgs SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annika WinbergÖppen motion 1 (6)32:0314:07
1Bengt JohnsonÖppen motion 3 (6)39:058:41
1Patrik JohanssonÖppen motion 5 (13)26:485:37
1Andreas GrönvallÖppen motion 4 (5)25:1210:07
2Jacob MobergÖppen motion 5 (13)29:21+2:336:09
3Erik OlssonÖppen motion 3 (6)1:03:17+24:1214:03
3Dag Lewis-JonssonÖppen motion 4 (5)35:22+10:1014:12
3Michael LjunggrenÖppen motion 2 (6)41:56+1:569:15
4Elis OlssonÖppen motion 3 (6)1:03:19+24:1414:04
4Sara JohnssonÖppen motion 2 (6)48:17+8:1710:39
4Jonas NorénÖppen motion 5 (13)32:19+5:316:46
5Thea BökmanÖppen motion 5 (13)34:34+7:467:14
6Andreas BlomqvistÖppen motion 5 (13)35:25+8:377:25
6Josefin ThorellÖppen motion 3 (6)1:05:51+26:4614:38
7Johan BökmanÖppen motion 5 (13)37:22+10:347:50
9Oscar GrönvallÖppen motion 5 (13)43:20+16:329:05
11Tor-Eve BengtssonÖppen motion 5 (13)47:03+20:159:51
Kurt SjöbergÖppen motion 5 (13)ej godkänd

IS Göta

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Toru ShingaiÖppen motion 2 (6)52:04+12:0411:29

Kalevan Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Autianhen AkseliÖppen motion 5 (13)32:12+5:246:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Maria HofflanderÖppen motion 1 (6)45:46+13:4320:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn Skårman 1Öppen motion 2 (6)40:008:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Björn Skårman 2Öppen motion 4 (5)25:28+0:1610:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10P-O NilssonÖppen motion 5 (13)43:55+17:079:12

Landskrona

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mikael PahurpÖppen motion 3 (6)1:00:45+21:4013:30

Lunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Gordon GustafssonÖppen motion 4 (5)1:01:57+36:4524:52
5Fanni GustafssonÖppen motion 3 (6)1:05:40+26:3514:35
8Niklas GustafssonÖppen motion 5 (13)39:59+13:118:22

Mörarp

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Josefhine LjunggrenÖppen motion 2 (6)41:54+1:549:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser