*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: lördag 27 maj 2017

Öppen motion 1

2 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika WinbergHelsingborg33:4213:22
2Mats AhlgrenHelsingborg39:09+5:2715:32
3Alice AhlgrenHelsingborg39:10+5:2815:32
4Aili RasmussonKlubblös48:05+14:2319:04
5Haus RasmussonHelsingborg49:28+15:4619:37
6Sofi RasmussonKlubblös50:30+16:4820:02
7Signe Davidsson- -51:46+18:0420:32
8Johanna Davidsson- -51:49+18:0720:33
9Anna WesterlundKlubblös54:44+21:0221:43
10Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:09:45+36:0327:40
11Sara ThingströmÅrsta1:09:52+36:1027:43
12Linnea SvenssonLunds OK1:26:56+53:1434:29
13Alfred SvenssonKlubblös1:27:00+53:1834:31
14Otto IvarssonVadensjö1:29:43+56:0135:36
Stina SvenssonLunds OKej godkänd

Öppen motion 2

4 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia SvenssonHjärnarp1:22:3418:30
Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OLutgått

Öppen motion 3

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK57:1012:42
2Eskil NilssonHelsingborg1:29:41+32:3119:55
3Malin NilssonHelsingborg1:29:44+32:3419:56
4Arvid NilssonHelsingborg1:29:48+32:3819:57

Öppen motion 4

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AronssonKlubblös31:3810:32
2Erik AhlströmHelsingborgs SOK31:44+0:0610:34
3Tommy PetersonHelsingborgs SOK32:34+0:5610:51
4Mattias WallinKlubblös34:35+2:5711:31
5Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK36:10+4:3212:03
6Christer NälemarkOK Djerf37:07+5:2912:22
7Rolf GustafssonHelsingborgs SOK42:37+10:5914:12
8Astrid JohannessonHelsingborgs SOK43:42+12:0414:34
9Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK46:05+14:2715:21
10Lena NielsenHelsingborgs SOK47:20+15:4215:46
11Josefin ThorellHelsingborgs SOK49:43+18:0516:34
12Cecilia AronssonKlubblös58:19+26:4119:26
13Cecilia ÖdénKlubblös1:08:47+37:0922:55
Fredrik GöranssonAlmby IKutgått

Öppen motion 5

4 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver MalmkvistJönköpings OK44:519:05
2Fredrik PölönenOK Torfinn49:08+4:179:57
3Lovisa LarssonOK Linné49:23+4:3210:01
4Peter TegelbergKlubblös53:31+8:4010:51
5Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro55:02+10:1111:09
6Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK55:50+10:5911:19
7Markus DahlbomÅrsta56:26+11:3511:26
8Stig JohanssonHelsingborgs SOK56:36+11:4511:28
9Lotta LinseforsLunds OK1:00:55+16:0412:21
10Martin NilssonHelsingborgs SOK1:02:11+17:2012:36
11Toru ShingaiIS Göta1:09:30+24:3914:05
12Claes LinseforsLunds OK1:22:40+37:4916:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser