Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Småland
Arrangörsorganisation: Torsås OK
Datum: lördag 1 september 2012

D21

4 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadiya VolynskaOK Orion29:296:56
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna29:44+0:156:59
3Therese KlintbergEksjö SOK30:07+0:387:05
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna30:57+1:287:16
5Beatrice GustavssonEksjö SOK31:58+2:297:31
6Hanna PalmIK Hakarpspojkarna32:29+3:007:38
7Elin WallquistVäxjö OK35:21+5:528:19
8Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna35:25+5:568:20
9Kristin KarlssonSOK Aneby36:13+6:448:31
10Malin SandIK Hakarpspojkarna37:13+7:448:45
11Katarina LindénVäxjö OK37:38+8:098:51
12Helena S SandahlIK Hakarpspojkarna37:42+8:138:52
13Linda NordinEksjö SOK38:11+8:428:59
14Helena LindénVäxjö OK40:02+10:339:25
15Sarah LindströmRonneby OK40:52+11:239:36
16Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:13+11:449:41
17Anna JohanssonAnkarsrums OK44:04+14:3510:22
18Sara BerganderEksjö SOK46:22+16:5310:54
19Evi JüniEksjö SOK53:44+24:1512:38
20Ida AnderssonSOK Viljan59:40+30:1114:02
Maria ThelinJönköpings OKej start
Elna ForsbergIK Hakarpspojkarnaej start
Louise FurubomVäxjö OKej start
Emma FaxénVäxjö OKej start

H21

5 560 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oleksandr KratovOK Orion30:545:33
2Håkan SvenssonBredaryds SOK34:53+3:596:16
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna35:09+4:156:19
4Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:28+4:346:22
5Andreas RangertIK Hakarpspojkarna35:35+4:416:23
6Mattias KarlssonVäxjö OK35:42+4:486:25
7Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna35:55+5:016:27
8Per LenanderVäxjö OK36:11+5:176:30
9Patrik KarlssonVäxjö OK36:28+5:346:33
10Torgny LindströmRonneby OK36:38+5:446:35
11Jakob AndersonBredaryds SOK36:57+6:036:38
12Oscar Stensson-BohmanNybro OK37:09+6:156:40
13Johan NorbergOK Orion37:28+6:346:44
14Björn AnderssonOK Dacke41:14+10:207:24
15Niklas KarlssonVäxjö OK41:42+10:487:30
16Markus HederskogIK Hakarpspojkarna43:05+12:117:44
17Viktor AntonssonEksjö SOK43:43+12:497:51
18Fredrik JohanssonBredaryds SOK44:09+13:157:56
19Adam SandstedtEksjö SOK44:23+13:297:58
20Lars LundströmIF Hallby SOK44:24+13:307:59
21Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarna45:05+14:118:06
22Patrik SjökvistOK Orion46:03+15:098:16
23Thomas E ErikssonKexholms SK46:06+15:128:17
24Johan SchagerlindOK Bävern46:40+15:468:23
25Rickard RosgrenOK Njudung46:44+15:508:24
26Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna47:42+16:488:34
27Niklas JakobssonSol Tranås50:42+19:489:07
28Rickard IngessonGamleby OK50:54+20:009:09
29Emil BergerOK Orion51:02+20:089:10
30Måns FaxénVäxjö OK53:36+22:429:38
31Patrik JohanssonKexholms SK57:26+26:3210:19
32Henric JohnssonBredaryds SOK58:28+27:3410:30
33Robert LarssonGamleby OK1:06:07+35:1311:53
34Anders ReimertzEksjö SOK1:06:56+36:0212:02
35Mikael PalmKalmar OK1:37:34+1:06:4017:32
Anders PerssonVäxjö OKej start
Aleksander BernaciakOK Orionej start
Stefan SandahlIK Hakarpspojkarnaej start
John SjösäterEksjö SOKej start
Peter JacobssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LundquistNybro OK32:568:52
2Jennie JohanssonBredaryds SOK35:45+2:499:38
2Maja AnderssonOK Orion35:45+2:499:38
4Agnes AdolfssonVimmerby OK42:57+10:0111:34

H20

4 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna28:076:36
2Anton PhilipssonOK Skogsfalken28:43+0:366:44
3Pontus PeterssonOK Orion29:04+0:576:49
4Oscar BjörckOK Älme29:30+1:236:55
5Andreas BerganderEksjö SOK31:01+2:547:16
6Emil LindströmSol Tranås32:13+4:067:33
7Jonathan AndersonKexholms SK37:12+9:058:43
8Felix PalmgrenEksjö SOK37:35+9:288:49
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej start

D18

3 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine KlintbergEksjö SOK27:187:44
2Moa SvenssonNässjö OK30:44+3:268:42
3Amanda HanssonBredaryds SOK30:51+3:338:44
4Agnes LeoBredaryds SOK31:14+3:568:50
5Olivia KollbergEksjö SOK32:12+4:549:07
6Hanna ÖstenbergEksjö SOK34:11+6:539:41
7Lovisa JohanssonVästerviks OK52:43+25:2514:56
Moa OlofssonVärend GN OLej start
Lisa ElmbladBredaryds SOKej start
Filippa JohanssonJönköpings OKej start

H18

3 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna21:595:40
2Erik AnderssonOK Orion23:27+1:286:03
3Erik KarlssonMålilla OK25:01+3:026:27
4Henrik AnderssonBredaryds SOK25:29+3:306:35
5Jonas Falck WeberEksjö SOK26:20+4:216:48
6Erik NykvistJönköpings OK26:32+4:336:51
7Johan SandlundOK Njudung28:10+6:117:16
8Johannes EklöfIF Hallby SOK30:22+8:237:50
9Oskar LundqvistOK Orion30:40+8:417:55
10Oskar PetterssonOK Njudung31:49+9:508:13
11Joakim SvenssonOK Älme34:07+12:088:48
12Gustav SandstedtEksjö SOK34:43+12:448:58
13Johan LiljebjörnNybro OK37:11+15:129:36
14Daniel PoschSol Tranås37:36+15:379:42
15Oskar IreståhlSol Tranås38:39+16:409:59
16Erik HolmbergJönköpings OK42:08+20:0910:53
17Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK47:20+25:2112:13
18Johan LöfströmJönköpings OK51:35+29:3613:19
Henrik PetterssonVästerviks OKej start
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D16

3 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK27:127:55
2Amanda Falck WeberEksjö SOK28:37+1:258:20
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna30:46+3:348:58
4Linnéa AnderssonBredaryds SOK31:06+3:549:04
5Eirin AnderssonVimmerby OK31:40+4:289:13
6Petra GunnarsdotterTenhults SOK32:28+5:169:27
7Louise LundgrenVäxjö OK32:53+5:419:35
8Moa PetterssonOK Dacke33:41+6:299:49
9Karin BjörnlingerIK Vista35:14+8:0210:16
10Vanda HosekovaIK Hakarpspojkarna35:39+8:2710:23
11Elin LundqvistNybro OK39:03+11:5111:23
12Lovisa HäroldSol Tranås44:38+17:2613:00
13Kajsa AdolfssonVimmerby OK44:57+17:4513:06
14Sara FreylandSOK Aneby46:43+19:3113:37
15Elisabeth AronssonBredaryds SOK52:31+25:1915:18
16Ida RydbergGamleby OK1:03:26+36:1418:29
Petra OlejnikSOK Viljanej godkänd
Moa GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hanna OlofssonVärend GN OLej start
Annie ÖnstenIK Vistaej start
Kajsa JohanssonJönköpings OKej start

H16

3 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HanssonIK Hakarpspojkarna22:236:31
2Oskar LindSOK Viljan24:52+2:297:14
3August KollbergEksjö SOK25:16+2:537:21
4Henrik EklundVäxjö OK25:30+3:077:26
5Andreas PeterssonBurseryds IF26:11+3:487:38
6Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna27:11+4:487:55
7Arvid NordSol Tranås27:18+4:557:57
8Theodor WahlbomOK Orion27:37+5:148:03
9Lucas SundbladEksjö SOK29:02+6:398:27
10Philip EdvardssonEksjö SOK29:21+6:588:33
11Daniel EngströmEksjö SOK30:08+7:458:47
12Edvin AnderssonVärend GN OL30:43+8:208:57
13Simon RuneforsVäxjö OK32:04+9:419:20
14Nils WärnsbergEksjö SOK32:39+10:169:31
15David GunnarssonIK Hakarpspojkarna34:59+12:3610:11
16Albin EvertssonVäxjö OK37:45+15:2211:00
17Anton EricksonBodafors OK41:30+19:0712:05
18Oliver KarmetunOK Bävern41:39+19:1612:08
19Johan EklundVäxjö OK41:55+19:3212:13
20Edvin ClaessonJönköpings OK46:07+23:4413:26
21Oscar PhilipssonMarkaryds FK46:30+24:0713:33
22Henrik IngholtNybro OK49:04+26:4114:18
23Axel RydgårdEksjö SOK54:36+32:1315:55
24Jonatan PorleVäxjö OK59:01+36:3817:12
Daniel JohanssonBredaryds SOKej start
Adam EricksonBodafors OKej start

H16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HedbergSol Tranås49:5116:30

D14

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriella BerganderEksjö SOK23:257:48
2Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK26:26+3:018:48
3Sophia BjörnlingerIK Vista26:40+3:158:53
4Amelia SkalbergBredaryds SOK26:49+3:248:56
5Fanny SundbladEksjö SOK26:52+3:278:57
6Amanda RangertIK Hakarpspojkarna27:25+4:009:08
7Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna27:27+4:029:09
8Moa HanssonBredaryds SOK28:28+5:039:29
9Elsa AnderssonBredaryds SOK29:39+6:149:53
10Elin PoschSol Tranås32:50+9:2510:56
11Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna35:27+12:0211:49
12Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna35:53+12:2811:57
13Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna39:03+15:3813:01
14Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:02+20:3714:40
15Jennie GustafssonEmmaboda Verda OK45:08+21:4315:02
16Ulrika SandebäckÅlems OK56:10+32:4518:43
17Sofie JosefssonAnderstorps OK1:06:05+42:4022:01
18Isabelle JohanssonAnderstorps OK1:13:24+49:5924:28
19Elise JosefssonAnderstorps OK1:17:21+53:5625:47
Agnes MaxsonOK Bävernej godkänd
Moa ErlandssonVimmerby OKej start
Tea GustafssonEmmaboda Verda OKej start
Jenny JakobssonGamleby OKej start

H14

3 020 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern18:466:12
2Lukas LundgrenVäxjö OK20:23+1:376:44
3Filip TrofastBredaryds SOK21:12+2:267:01
4Eric RosjöJönköpings OK23:44+4:587:51
5Victor ThörnqvistSol Tranås23:47+5:017:52
6Albin LagerNässjö OK24:02+5:167:57
7Adam PerssonEksjö SOK24:37+5:518:09
8Isac JohanssonSol Tranås26:35+7:498:48
9Arvid ClaessonJönköpings OK26:42+7:568:50
10Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna26:53+8:078:54
11Viktor ÖstergrenVäxjö OK28:09+9:239:19
11Erik LiljebjörnNybro OK28:09+9:239:19
13Ludwig GustavssonOK Bävern28:35+9:499:27
14Benjamin SturekSOK Viljan28:37+9:519:28
15Nils Hammaräng GripKalmar OK28:58+10:129:35
16Eric LöfkvistOK Njudung29:47+11:019:51
17Noa PruthIK Hakarpspojkarna29:53+11:079:53
18Carl EkbringKexholms SK30:06+11:209:58
19Hampus LindmanNässjö OK30:56+12:1010:14
20Adam LöfströmJönköpings OK31:03+12:1710:16
21Elias AnderssonVärend GN OL31:12+12:2610:19
22Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna32:09+13:2310:38
23Albin MånssonVäxjö OK33:20+14:3411:02
24Carl WärnsbergEksjö SOK34:32+15:4611:26
25Isak HertinVästerviks OK34:39+15:5311:28
26Oscar LangVästerviks OK35:17+16:3111:40
27Carl JohanssonBredaryds SOK36:36+17:5012:07
28Emil JohanssonOK Bävern37:40+18:5412:28
29Alfred ÅhmanKalmar OK39:33+20:4713:05
30David JohanssonBredaryds SOK41:46+23:0013:49
31Axel LindebergVästerviks OK42:06+23:2013:56
32Anton OlivestamVimmerby OK1:08:48+50:0222:46
Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OKej godkänd

D14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda SvenssonNässjö OK35:1214:04

H14 Kort

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan JohanssonNybro OK22:409:29
2Gustaf HäroldSol Tranås35:25+12:4514:49
3Axel JemssonVärend GN OL39:05+16:2516:21
Alexander JosefssonVimmerby OKej start

D12

2 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna17:226:56
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna18:08+0:467:15
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK18:20+0:587:20
4Ellen WahlbomOK Orion19:41+2:197:52
5Ella PalmIK Hakarpspojkarna20:31+3:098:12
6Elin SvenssonOK Älme20:41+3:198:16
7Julia ArvidssonVimmerby OK21:53+4:318:45
8Maja PorleVäxjö OK22:19+4:578:55
9Linnea SkalbergBredaryds SOK22:23+5:018:57
10Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna22:33+5:119:01
11Alicia LundgrenVäxjö OK22:42+5:209:04
12Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna22:51+5:299:08
13Stina JohanssonOK Bävern23:49+6:279:31
14Ebba LindmanNässjö OK24:06+6:449:38
15Julia RangertIK Hakarpspojkarna24:58+7:369:59
16Klara HöglundEksjö SOK26:01+8:3910:24
17Wilma BerganderEksjö SOK26:54+9:3210:45
18Ebba DavidssonBredaryds SOK28:19+10:5711:19
19Hedvig SeverinssonBredaryds SOK30:18+12:5612:07
20Elin RydgårdEksjö SOK31:07+13:4512:26
21Ofelia Almqvist-HaasNybro OK33:04+15:4213:13
22Elin RambergOK Orion34:33+17:1113:49
23Elisabet MikkelsenSOK Viljan36:05+18:4314:26
Jenna MagnussonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lovisa NordSol Tranåsej start
Moa SågbyJönköpings OKej start
Hanna AbrahamssonEksjö SOKej start

H12

2 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HanssonJönköpings OK16:216:50
2Linus LundbergOK Bävern17:14+0:537:12
3Gustav RuneforsVäxjö OK17:49+1:287:27
4Joar HertinVästerviks OK18:57+2:367:55
5Hugo DjurstedtEksjö SOK19:03+2:427:58
6Albin TollOK Njudung21:46+5:259:06
7Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK22:29+6:089:24
8Melker ElofssonOK Njudung24:23+8:0210:12
9Lukas KvistHässleby SOK25:08+8:4710:30
10Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:24+9:0310:37
11Oskar SvahnEksjö SOK27:02+10:4111:18
12Leo PruthIK Hakarpspojkarna27:27+11:0611:29
13Hugo JacobssonEksjö SOK28:25+12:0411:53
14Oliver ValleriusGamleby OK29:11+12:5012:12
15Simon ErikssonEmmaboda Verda OK30:17+13:5612:40
16Hampus KarmetunOK Bävern33:21+17:0013:57
17Marcus SvahnGamleby OK34:19+17:5814:21
18Simon SvahnEksjö SOK38:46+22:2516:13
19Rasmus NybergGamleby OK46:28+30:0719:26
Sandor VargaEksjö SOKej godkänd
Erik AxelssonGamleby OKej godkänd
Isak HultbergSOK Viljanej godkänd
Simon FreylandSOK Anebyej godkänd
Filip RosjöJönköpings OKej godkänd
Erik ErlandssonVimmerby OKej start
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Axel JohanssonSol Tranåsej start

D12 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Majken GunnarssonVäxjö OK17:438:07

H12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer GunnarssonVäxjö OK17:097:52
2Mattis PerssonEksjö SOK17:14+0:057:54
Sebastian FjällströmHögåkers OKej start

D10

2 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:285:15
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:53+0:255:27
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna13:16+1:486:05
4Agnes DjurstedtEksjö SOK13:36+2:086:14
5Nike PruthIK Hakarpspojkarna14:13+2:456:31
6Elin RindstigSOK Viljan14:36+3:086:41
7Emma LingJönköpings OK14:40+3:126:43
8Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna14:58+3:306:51
9Andrea AulinEksjö SOK15:24+3:567:03
10Eira HertinVästerviks OK15:38+4:107:10
11Selma NiemiEmmaboda Verda OK17:29+6:018:01
12Zsuzsanna VargaEksjö SOK20:22+8:549:20
13Olivia GrönqvistJönköpings OK20:40+9:129:28
14Amanda KarmetunOK Njudung20:49+9:219:32
15Mikaela JohanssonVästerviks OK23:25+11:5710:44
16Ida EdvardssonEksjö SOK24:32+13:0411:15
17Nellie NilssonOK Orion24:49+13:2111:23
18Filippa SöderbergKalmar OK28:11+16:4312:55
19Tuva LövdahlSOK Viljan31:26+19:5814:25
Meja HanssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Klara AnderssonOK Orionej start

H10

2 180 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK11:405:21
2Anton GunnarssonBredaryds SOK12:53+1:135:54
3Oskar KarlssonMålilla OK13:56+2:166:23
4Edvin MånssonVäxjö OK14:03+2:236:26
5Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:14+2:346:31
6Hugo EricssonVäxjö OK14:42+3:026:44
7Gustav WärnsbergEksjö SOK15:51+4:117:16
8Erik LingJönköpings OK16:31+4:517:34
9Oscar HultgrenOK Njudung16:37+4:577:37
10Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK16:44+5:047:40
11Olle EkbringKexholms SK17:02+5:227:48
12Hugo UnossonKalmar OK17:34+5:548:03
13Rasmus JohanssonNybro OK17:36+5:568:04
14Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:10+6:308:20
15Noah PansellEksjö SOK19:02+7:228:43
16Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:51+9:119:33
17Theo LövdahlSOK Viljan49:45+38:0522:49
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D35

3 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK33:168:58
2Magdalena JonssonNybro OK34:34+1:189:19
3Anneli Juthe ArvidssonVimmerby OK47:23+14:0712:46
4Eva PerssonVäxjö OK48:42+15:2613:07
5Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK49:12+15:5613:15
6Marie MikkelsenSOK Viljan55:15+21:5914:53
Maria LingJönköpings OKej start

H35

4 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord HultbergSOK Viljan27:396:29
2Marcus AlexanderssonKalmar OK36:05+8:268:28
3Andreas NiemiEmmaboda Verda OK39:27+11:489:15
4Peter HanssonEmmaboda Verda OK48:14+20:3511:19
5Björn DavidssonOK Bävern1:02:00+34:2114:33
Joakim KarmetunOK Njudungej godkänd
Lasse JanssonEksjö SOKej start
Mattias GunnarssonBredaryds SOKej start
Mikael GummessonNybro OKej start

D40

3 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna28:418:07
2Anna SvenssonSOK Viljan29:35+0:548:22
3Lotta J-SundbladEksjö SOK30:45+2:048:42
4Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna33:02+4:219:21
5Annika EricssonVäxjö OK33:55+5:149:36
6Gunilla KarlssonVäxjö OK33:56+5:159:36
7Maria RindstigSOK Viljan34:58+6:179:54
8Carin RosjöJönköpings OK35:10+6:299:57
9Susanna DjurstedtEksjö SOK35:52+7:1110:09
10Marie NordSol Tranås36:47+8:0610:25
11Jessica ElmerssonOK Bävern38:01+9:2010:46
12Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna38:32+9:5110:54
13Anna MattssonVärend GN OL39:00+10:1911:02
14Kristina BerlinOK Orion39:57+11:1611:19
15Helene LöfströmJönköpings OK41:50+13:0911:51
16Karolina KarlssonNybro OK44:06+15:2512:29
17Maria HolmbergJönköpings OK44:51+16:1012:42
18Jessica BjörckOK Älme46:43+18:0213:14
19Maria SundbergOK Njudung48:12+19:3113:39
20Elisabeth DanielssonVimmerby OK57:48+29:0716:22
21Malin ThörnkvistSol Tranås1:00:10+31:2917:02
22Anna BorensvedEmmaboda Verda OK1:06:00+37:1918:41
23Stina AlrikssonNybro OK1:13:13+44:3220:44
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kerstin KarlssonMålilla OKej start

H40

4 050 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BerlinOK Orion25:366:19
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna27:20+1:446:44
3Fredrik SvenssonJönköpings OK27:34+1:586:48
4Matti EnvallIK Hakarpspojkarna29:35+3:597:18
5Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:39+4:037:19
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna29:54+4:187:22
7Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna30:15+4:397:28
8Klas GrönqvistJönköpings OK31:41+6:057:49
9Thomas JohanssonGamleby OK32:37+7:018:03
10Michael AdamssonNybro OK34:05+8:298:24
11Rickard DanielssonVimmerby OK34:13+8:378:26
12Magnus TrofastBredaryds SOK34:16+8:408:27
13Björn KarlssonKexholms SK34:23+8:478:29
14Anders PetterssonOK Njudung36:20+10:448:58
15Fredrik KarlssonNybro OK36:52+11:169:06
16Anders EdvardssonEksjö SOK37:05+11:299:09
17Stefan PeterssonKalmar OK38:41+13:059:33
18Patrik LundqvistNybro OK38:54+13:189:36
19Karl-Johan RydbergGamleby OK40:21+14:459:57
20ROBERT HJELMVimmerby OK42:31+16:5510:29
21Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna47:02+21:2611:36
22Dennis TollOK Njudung47:58+22:2211:50
23Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK50:13+24:3712:23
24Pelle HöglundEksjö SOK52:05+26:2912:51
25Anders ErikssonKexholms SK1:00:05+34:2914:50
26Joakim EkdahlEmmaboda Verda OK1:01:18+35:4215:08
27Staffan JohanssonSol Tranås1:12:46+47:1017:58
28Måns AxelssonGamleby OK1:30:51+1:05:1522:25
Ulf IsakssonHässleby SOKej godkänd
Tony LövdahlSOK Viljanej godkänd
Torbjörn JohanssonBredaryds SOKej start
Per ErlandssonVimmerby OKej start

D45

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EkbringKexholms SK28:098:42
2Eva PetterssonOK Dacke29:03+0:548:59
3Maritha HenrikssonEksjö SOK30:11+2:029:20
4Helena KarlssonNässjö OK30:28+2:199:25
5Anne LindellKalmar OK31:05+2:569:37
6Carina BerganderEksjö SOK31:33+3:249:46
7Anna DolkJönköpings OK32:53+4:4410:10
8Kristina JohanssonBredaryds SOK34:02+5:5310:32
9Christina SternerOK Njudung34:07+5:5810:33
10Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK34:48+6:3910:46
11Pia LundbergOK Bävern34:55+6:4610:48
12Anna JohanssonJönköpings OK35:14+7:0510:54
13Anneli CarlssonFK Finn36:01+7:5211:09
14Sonja HaasNybro OK36:27+8:1811:17
15Liselott JohanssonTenhults SOK36:37+8:2811:20
16Åsa Flink-SvenssonNässjö OK36:58+8:4911:26
17Marita PhilipssonMarkaryds FK38:18+10:0911:51
18Marie SvalbringMålilla OK41:14+13:0512:45
19Sofia NylanderKalmar OK53:16+25:0716:29
20Marica HäroldSol Tranås59:07+30:5818:18
21Caroline LiljebjörnNybro OK1:02:35+34:2619:22
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej godkänd
Helena LindmanNässjö OKej start
AnnChristin JohanssonAnderstorps OKej start

H45

3 900 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna22:375:47
2Kristian PalmIK Hakarpspojkarna24:05+1:286:10
3Stefan BerglinOK Dacke26:34+3:576:48
4Peter ThelinBredaryds SOK27:04+4:276:56
5Patrik RosénVäxjö OK27:22+4:457:01
6Mats NylundBredaryds SOK27:50+5:137:08
7Sven LundgrenVäxjö OK28:19+5:427:15
8Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna28:33+5:567:19
9Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna28:48+6:117:23
10Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna28:54+6:177:24
11Michael HertinVästerviks OK29:08+6:317:28
12Jonas BergforsSOK Viljan29:35+6:587:35
13Tomas KarlssonKexholms SK29:37+7:007:35
14Clas LöfkvistOK Njudung29:49+7:127:38
15Jonas BornetunSkillingaryds FK30:32+7:557:49
16Mats LjungqvistKexholms SK30:51+8:147:54
17Magnus SvenssonNässjö OK31:09+8:327:59
18Krister RosjöJönköpings OK31:18+8:418:01
19Rolf E JohanssonVästerviks OK32:45+10:088:23
20Johan HanssonJönköpings OK33:06+10:298:29
21Stefan JohanssonBredaryds SOK33:19+10:428:32
22Lars-Olof LundquistNybro OK33:41+11:048:38
23Fredrik SturekSOK Viljan35:43+13:069:09
24Jonas AnderssonVärend GN OL35:58+13:219:13
25Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna36:04+13:279:14
26Anders NilssonOK Orion36:21+13:449:19
27Urban AndersonKexholms SK36:46+14:099:25
28Mikael WahlbomOK Orion37:39+15:029:39
29Magnus MånssonVäxjö OK39:36+16:5910:09
30Håkan KarlssonFK Finn39:42+17:0510:10
31Anders SjöbergOK Reftele43:42+21:0511:12
32Magnus PorleVäxjö OK44:09+21:3211:19
33Anders SvalbringMålilla OK46:52+24:1512:01
34Sven MikkelsenSOK Viljan51:13+28:3613:07
35Micael ElmbladBredaryds SOK53:30+30:5313:43
36Kjell SvenssonOK Älme55:06+32:2914:07
37Patrik FranssonEmmaboda Verda OK1:51:58+1:29:2128:42
Stefan NormanKalmar OKej godkänd
Ola AllvinIK Hakarpspojkarnaej start
Mats AnderssonOK Orionej start
Claus JohanssonJönköpings OKej start
Göran NordSol Tranåsej start

D50

3 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8730:209:43
2Lisel ArvidssonVäxjö OK31:16+0:5610:01
3Agneta OlivestamVimmerby OK34:13+3:5310:58
4Kristina JohanssonKalmar OK35:25+5:0511:21
5Monica KollbergEksjö SOK36:12+5:5211:36
6Charlotte LundquistNybro OK36:35+6:1511:43
7Eva EklundVäxjö OK38:12+7:5212:14
8Carin GustafssonJönköpings OK38:27+8:0712:19
9Marianne RosgrenOK Njudung39:25+9:0512:38
10Eva CarlssonJönköpings OK39:37+9:1712:41
11Maria AnderssonBredaryds SOK40:21+10:0112:55
12Kati NémethStigmännen Karlshamns OK42:04+11:4413:28
13Britt ThörnOK Vilse 8742:27+12:0713:36
14Annika PeterssonBurseryds IF47:29+17:0915:13
15Ann-Christine LööfEksjö SOK52:10+21:5016:43
16Berit RuneforsVäxjö OK56:24+26:0418:04
17Yvonne JohanssonGamleby OK57:22+27:0218:23
18Karina SvenssonVimmerby OK1:00:09+29:4919:16
19Eva TollsternVäxjö AIS1:01:50+31:3019:49
Mariann JohanssonKexholms SKej godkänd

H50

3 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore TjernlundOK Vilse 8728:237:46
2Gunnar KarlssonMålilla OK29:03+0:407:57
3John CarlssonVärend GN OL31:18+2:558:34
4Arne KlintbergEksjö SOK31:20+2:578:35
5Peter ValterssonAnderstorps OK31:33+3:108:38
6Mikael HanssonBredaryds SOK32:00+3:378:46
7Håkan AlmqvistNybro OK32:01+3:388:46
7Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna32:01+3:388:46
9Egon GustavssonOK Bävern33:54+5:319:17
10Åke NyströmÅlems OK34:22+5:599:24
11Magnus JohanssonVäxjö OK34:29+6:069:26
12Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK35:54+7:319:50
13Göran PerssonVärend GN OL40:17+11:5411:02
14Bo PeterssonLessebo OK43:36+15:1311:56
15Claes-Göran PeterssonBurseryds IF44:39+16:1612:13
16Gunnar A JohanssonTenhults SOK45:39+17:1612:30
17Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK53:40+25:1714:42
Stefan KollbergEksjö SOKej start
Håkan SandstedtEksjö SOKej start
Stefan OlofssonOK Gisleej start
Ove LernåKalmar OKej start

D55

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona PalmLessebo OK40:0712:58
2Erén AlbinssonBredaryds SOK44:21+4:1414:21
3Eva PetterssonVäxjö OK1:20:17+40:1025:58
Christel NilssonOK Älmeej godkänd

H55

3 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna26:317:30
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna28:55+2:248:11
3Stefan CarlssonSOK Viljan29:08+2:378:15
4Lennart KalenSOK Viljan29:09+2:388:15
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna31:08+4:378:49
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:45+5:148:59
7Ulf SvenssonOK Njudung32:57+6:269:20
8Arne AnderssonBredaryds SOK33:29+6:589:29
9Jan DanielssonKalmar OK34:25+7:549:44
10Roger ThörnOK Vilse 8735:08+8:379:57
11Bo SalomonssonKalmar OK35:52+9:2110:09
12Björn AxemoHultsfreds OK38:13+11:4210:49
13Leif JohanssonKexholms SK39:30+12:5911:11
14Torbjörn SandebäckÅlems OK39:58+13:2711:19
15Manfred OlejnikSOK Viljan42:11+15:4011:56
16Arne AnderssonOK Torfinn42:14+15:4311:57
17Mats AdolfssonVimmerby OK44:19+17:4812:33
18Lars ErikssonKalmar OK49:05+22:3413:54
19Jan JohanssonGamleby OK50:36+24:0514:20
20Lars EklundVäxjö OK55:48+29:1715:48

D60

2 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK27:3810:40
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK27:42+0:0410:41
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK28:46+1:0811:06
4Kristin JohanssonOK Dacke34:07+6:2913:10
5Marie-Louise KarlssonNybro OK37:20+9:4214:24
6Eva ArvidssonAlvesta SOK40:57+13:1915:48

H60

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK29:558:40
2Björn PalmLessebo OK31:57+2:029:15
3Stig JohanssonBredaryds SOK34:03+4:089:52
4Sven-Olof LarssonVäxjö AIS34:41+4:4610:03
5Göran SvensonSOK Viljan36:49+6:5410:40
6Hans SvensonSOK Viljan38:48+8:5311:14
7Krister NilssonVäxjö OK42:54+12:5912:26
8Bengt ElmerssonVärend GN OL44:03+14:0812:46
9Gunnar HolmOK Bävern1:04:57+35:0218:49
10Kenneth LindblomVäxjö OK1:09:05+39:1020:01

D65

2 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK27:3010:57
2Vega SlottnerJönköpings OK32:08+4:3812:48
3Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK32:58+5:2813:08
4Ros-Mari KarlssonNybro OK33:23+5:5313:18
5Ulla LingJönköpings OK35:58+8:2814:19
6Monica BråhnJönköpings OK37:12+9:4214:49
7Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK38:57+11:2715:31
8Solbritt GustafssonOK Virdarna40:21+12:5116:04
9Siv EkelöfVärend GN OL41:45+14:1516:38
10Britt NybergNybro OK42:17+14:4716:50
11Eva BergstrandVärend GN OL43:22+15:5217:16
12Barbro NilssonAlvesta SOK48:55+21:2519:29
13Berit ByströmOK Virdarna50:20+22:5020:03
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd

H65

3 090 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK24:478:01
2Åke EckerbomIFK Sävsjö27:35+2:488:55
3Bengt SörensenJönköpings OK30:11+5:249:46
4Lars-Åke ÅbergKalmar OK30:35+5:489:53
5Ingemar JohanssonVäxjö OK30:46+5:599:57
6Gunnar EnbergMålilla OK31:09+6:2210:04
7Aymonn AnderssonOK Dacke32:22+7:3510:28
8Roland NilssonSOK Viljan33:08+8:2110:43
9Kent EkdahlEmmaboda Verda OK33:26+8:3910:49
10Tommy OlssonOK Dacke35:02+10:1511:20
11Lennart BohmanFK Vittus35:29+10:4211:28
12Jan-Ulf KarlssonMålilla OK37:03+12:1611:59
13Leif LindströmNybro OK37:07+12:2012:00
14Lars-Åke SjökvistVärend GN OL38:15+13:2812:22
15Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan42:13+17:2613:39
16Karl-Erik PetterssonSOK Viljan43:11+18:2413:58
17Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK44:47+20:0014:29
18Kenneth ArvidssonAlvesta SOK46:31+21:4415:03
19Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK47:06+22:1915:14
20Göte GustafssonEmmaboda Verda OK49:46+24:5916:06
21Kenneth KarlssonNybro OK54:17+29:3017:34
22Karl-Johan KnutssonNybro OK57:40+32:5318:39
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej godkänd
Waste ByströmOK Virdarnaej godkänd
Lars JohanssonÅlems OKej start
Bo TuressonOK Bävernej start

D70

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds FK34:0214:51
2Laila MalmqvistVäxjö OK47:04+13:0220:33
3Ulla NilssonSOK Viljan49:22+15:2021:33
4Siv BerganderEksjö SOK51:27+17:2522:28

H70

3 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BuhréNybro OK29:139:21
2Stig KarlssonLessebo OK36:18+7:0511:38
3Kurt BergstrandLessebo OK38:10+8:5712:13
4Bo WadensjöFK Finn38:37+9:2412:22
5Erland LingJönköpings OK39:47+10:3412:45
6Rolf HallbergFK Finn40:09+10:5612:52
7Hagbert PerssonVäxjö OK40:15+11:0212:54
8Bengt NilssonAlvesta SOK40:18+11:0512:55
9Krister SandbladVäxjö OK41:16+12:0313:13
10Rolf JonssonNybro OK45:23+16:1014:32
11John-Erik BergstrandVärend GN OL46:09+16:5614:47
12Erling EkelöfVärend GN OL46:20+17:0714:51
13Sören BråhnJönköpings OK49:01+19:4815:42
14Ingemar ErlandssonVäxjö OK54:43+25:3017:32
15Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:00:23+31:1019:21
16Hans FalkVärend GN OL1:08:03+38:5021:48
Göran ThourVärend GN OLej start

H75

2 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK28:109:38
2Allan HåkanssonSOK Viljan30:52+2:4210:34
3Torild BornetunSkillingaryds FK32:41+4:3111:11
4Bengt LifSol Tranås35:00+6:5011:59
5Sven-Olof LundinSol Tranås35:03+6:5312:00
6Johan JanssonVäxjö OK35:33+7:2312:10
7Werner TörnblomVäxjö OK42:22+14:1214:30
8Lennart KammenhedJönköpings OK43:18+15:0814:49
9Gillis AlmVäxjö OK43:39+15:2914:56
10Lars PerssonVäsby OK52:15+24:0517:53
11Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan52:55+24:4518:07
12Evald JohanssonLessebo OK1:05:40+37:3022:29
Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjöej godkänd

H80

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Stigen35:5814:19
2Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK38:29+2:3115:19
3Mattias RundgrenSol Tranås42:25+6:2716:53
4Alf KarlssonLessebo OK57:33+21:3522:55
Henry GustafssonÅlems OKej start

Inskolning

1 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia AbajiEksjö SOKfullföljt
Jacob AnderssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Agnes BerlinOK Orionfullföljt
Tindra DavidssonOK Bävernfullföljt
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Ludvig FranssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Algot LindströmTorsås OKfullföljt
Anton LindströmTorsås OKfullföljt
Arthur LindströmTorsås OKfullföljt

U1

2 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida RosjöJönköpings OK16:157:29
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna16:20+0:057:31
3Alexander GustavssonOK Njudung18:04+1:498:19
3Wilhelm KarmetunOK Njudung18:04+1:498:19
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna18:22+2:078:27
6Sandra LingJönköpings OK18:27+2:128:30
7Markus JungquistKexholms SK20:03+3:489:14
8Minna RambergOK Orion21:55+5:4010:05
9Felicia GustafssonOK Njudung22:34+6:1910:23
10Alva GrönkvistJönköpings OK22:50+6:3510:31
11Aron RudbergOK Bävern24:09+7:5411:07
12Axelina GunnarssonVäxjö OK25:10+8:5511:35
13Melker MaxsonOK Bävern25:30+9:1511:45
14Ellen TollOK Njudung25:56+9:4111:57
15Ninus ÅhmanKalmar OK26:56+10:4112:24
16Linea EdvardssonEksjö SOK27:47+11:3212:48
17Emil LingJönköpings OK41:18+25:0319:01
Nora AnderssonVärend GN OLej start
Tobias FjällströmHögåkers OKej start
Ella PerssonEksjö SOKej start
Tova RangertIK Hakarpspojkarnaej start

U2

2 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvin GunnarssonVäxjö OK16:417:41
2Thea AbajiEksjö SOK18:16+1:358:25
3Engla PruthIK Hakarpspojkarna18:55+2:148:43
4Elin JennerstrandOK Njudung22:59+6:1810:35
5Filip JennerstrandOK Njudung23:02+6:2110:36
6Stella RangertIK Hakarpspojkarna23:06+6:2510:38
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna23:07+6:2610:39
8Axel LindströmTorsås OK23:09+6:2810:40
9Tuva NylundBredaryds SOK23:19+6:3810:44
10Smilla VictorNybro OK27:55+11:1412:51
10Vega VictorNybro OK27:55+11:1412:51
12Maria BjörnlingerIK Vista29:15+12:3413:28

Öppen motion 1

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ayan LingJönköpings OK18:148:12
2Frida BerglinOK Dacke34:10+15:5615:23
3Eva DjupforsNybro OK34:12+15:5815:24
4Stig SvenssonOK Virdarna35:49+17:3516:08

Öppen motion 3

3 110 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina JohanssonOK Njudung37:4712:08
2Folke RingbergLessebo OK42:39+4:5213:42
3Maria PettersonOK Njudung48:41+10:5415:39
4Mimmi DahlbergBredaryds SOK49:01+11:1415:45
5Samantha OlssonBredaryds SOK49:02+11:1515:45
6Lina PansellEksjö SOK55:22+17:3517:48
7Kristina JennerstrandOK Njudung55:29+17:4217:50
8Angneta  HolmOK Bävern1:05:31+27:4421:03
9Kjell RosgrenOK Njudung1:09:30+31:4322:20
Jokakim Sturesson??????ej godkänd
Margit ValiEksjö SOKej godkänd
Lars HjalmarssonOK Njudungej godkänd
Charlotte LundbergNybro OKej godkänd
Linda FjällströmHögåkers OKej start
Thomas PoschSol Tranåsej start

Öppen motion 5

3 580 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredric HöglindHandelsbanken IF29:388:16
2Torbjörn KvistHässleby SOK35:49+6:1110:00
3Ulf ArvidssonVäxjö OK38:07+8:2910:38
4Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarna40:25+10:4711:17
5Patrik ArvidssonVimmerby OK41:31+11:5311:35
6Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarna43:23+13:4512:07
7Anna LindkvistIK Hakarpspojkarna44:38+15:0012:28
8Jesper RundbäckVaggeryds SOK46:51+17:1313:05
9Leif AxelssonMålilla OK47:05+17:2713:09
10Ebba BerglinOK Dacke47:40+18:0213:18
11Gert BerggrenVäxjö AIS51:58+22:2014:30
12Ove SöderströmOK Dacke52:00+22:2214:31
13Liselott SvenssonJönköpings OK55:02+25:2415:22
14Mats RuneforsVäxjö OK1:00:33+30:5516:54
15Kjell MaxsonOK Bävern1:03:13+33:3517:39
16Karina GunnarssonVäxjö OK1:03:35+33:5717:45
17Christian GunnarssonVäxjö OK1:03:37+33:5917:46
18Daniel AxelssonMålilla OK1:05:16+35:3818:13
19Marie GolsäterEksjö SOK1:06:17+36:3918:30
20Dennis GustavssonOK Njudung1:06:30+36:5218:34
21Johanna MaxsonOK Bävern1:08:06+38:2819:01
22Annika MyrénOK Orion1:14:01+44:2320:40
23Mikael SeverinssonBredaryds SOK1:14:27+44:4920:47
24Siw BerggrenVäxjö AIS1:15:16+45:3821:01
25Kerstin LundquistNybro OK1:17:01+47:2321:30
26Ulf PetterssonOK Orion1:25:44+56:0623:56
27Sven IreståhlSol Tranås1:30:17+1:00:3925:13
28Sandra DavidssonOK Bävern1:53:36+1:23:5831:43
Fredrik FahlstetKalmar OKej godkänd
Kalle FahlstetKalmar OKej godkänd
Bernt JohanssonSOK Viljanej godkänd
Anette OlssonEksjö SOKej godkänd
Hanna P-EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Cecilia KarmetunOK Njudungej godkänd
Lars FjällströmHögåkers OKej start

Öppen motion 7

3 220 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordgrenEksjö SOK24:517:43
2Mikael GustafssonIK Hakarpspojkarna27:49+2:588:38
3Bo HultgrenOK Njudung28:57+4:068:59
4Tomas KarlssonOK Njudung29:27+4:369:08
5Olle SjösäterRonneby OK31:56+7:059:55
6Erik StillemarkIF Hallby SOK34:49+9:5810:48
7Freja Almqvist-HaasNybro OK38:38+13:4711:59
8Conny BerggrenVäxjö AIS39:49+14:5812:21
9Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung40:22+15:3112:32
10Stefan G LarssonOK Njudung41:15+16:2412:48
11Jeanette AnderssonOK Dacke41:21+16:3012:50
12Ulrika GustafssonIK Vista43:10+18:1913:24
13Robin SchagerlindOK Bävern44:13+19:2213:43
14Carin AndersonKexholms SK46:36+21:4514:28
15Pär EricksonBodafors OK52:24+27:3316:16
16Jörn AntonischkiOK Orion52:35+27:4416:19
17Ingela KlintbergEksjö SOK55:53+31:0217:21
18Gunilla AnderssonOK Dacke57:13+32:2217:46
19Eva-Britt JohanssonSOK Viljan59:25+34:3418:27
20Göran BerganderEksjö SOK1:03:41+38:5019:46
21Karl-Erik JonassonKalmar OK1:10:19+45:2821:50
Britt AxelssonKalmar OKej godkänd
Anna KarlssonBredaryds SOKej start

Öppen motion 8

4 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof NilssonOK Skogsfalken36:227:48
2Daniel GunnarssonOK Orion37:04+0:427:57
3Henric HöglindOK Pan-Kristianstad39:19+2:578:26
4Simon NilssonEksjö SOK1:00:41+24:1913:01
5Roger BergvikVäxjö OK1:04:29+28:0713:50
6Per SandlundOK Njudung1:09:33+33:1114:55
7Håkan AnderssonVimmerby OK1:14:11+37:4915:55
8Håkan AnderssonOK Dacke1:17:52+41:3016:42
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd
Peter SvahnEksjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser