Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: söndag 16 september 2018

H20, sträcka 3

61 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre 147:01
2Andreas UllerKils OK 148:04+1:03
3Simon ImarkTullinge SK 149:38+2:37
4Emil LjungemyrOK Kolmården 150:06+3:05
5Erik HerneOK Ravinen 150:17+3:16
6Henning SjökvistStora Tuna OK 250:36+3:35
7Henrik JohannessonStora Tuna OK 151:25+4:24
8Gustav RuneforsVäxjö OK 151:32+4:31
9Nils Hammaräng GripOK Orion 151:58+4:57
10Ludvig EkNyköpings OK 152:30+5:29
11Oskar EdvardssonJärfälla OK 152:55+5:54
12Joar HertinIK Hakarpspojkarna 152:57+5:56
13Oliwer LundbergOK Bävern 153:06+6:05
14Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK 153:17+6:16
15Hugo LillieströmOK Roxen 153:23+6:22
16Fredrik HamreforsVästerås SOK 154:48+7:47
17Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK 154:53+7:52
18Victor HanssonJönköpings OK 155:10+8:09
19Samuel PihlströmOK Landehof 155:27+8:26
20Olle HedmanIF Hagen 256:34+9:33
21Hugo DjurstedtEksjö SOK 156:51+9:50
22Oscar JohanssonKarlskrona SOK 156:55+9:54
23Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna 157:26+10:25
24Emil AuseliusBredaryds SOK 157:39+10:38
25Karl LundinOK Hällen 11:00:30+13:29
26William LundstedtMullsjö SOK 11:00:57+13:56
27Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK 11:01:10+14:09
28William SturessonLerums SOK 11:01:53+14:52
29Axel BergströmOK Rodhen 11:02:37+15:36
30Hampus NyströmIF Hagen 11:02:48+15:47
31Mårten OlssonGävle OK 11:04:11+17:10
32Benjamin LangerakJärfälla OK 21:04:28+17:27
33Petter BergstedtMarkbygdens OK 11:04:57+17:56
34Isak AnängenNyköpings OK 21:04:59+17:58
35Oscar StombergIF Hagen 31:06:18+19:17
36Eric BerlinTrollhättans SOK 21:06:27+19:26
37Emil JonsellIF Thor 11:07:03+20:02
38Johan PerssonAttunda OK 11:07:08+20:07
39Adam SegerslättSkåneslättens OL 11:07:26+20:25
40Mattias IvaresOK Södertörn 11:07:41+20:40
41Gustav FrænellSundsvalls OK 11:07:50+20:49
42Isak HertinIK Hakarpspojkarna 21:08:24+21:23
43Jonatan StåhlSundbybergs IK 11:09:00+21:59
44Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK 21:09:02+22:01
45Simon BjörklundSävedalens AIK 11:09:43+22:42
46Harald LarssonBergnäsets AIK 11:09:54+22:53
47Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby 11:10:58+23:57
48David RisbergKils OK 21:11:45+24:44
49Simon SvahnEksjö SOK 21:14:51+27:50
50Martin RinnbäckOK Ravinen 21:15:43+28:42
51Edvin StrandbergKalmar OK 11:16:07+29:06
52Gustav ÖstenssonOK Tranan 11:16:23+29:22
53Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF 11:16:43+29:42
54Arvid UmegårdLånghundra IF 11:17:14+30:13
55Albin SundströmHestra IF 11:19:29+32:28
56Gustav NirvinHaninge SOK 11:19:54+32:53
57Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK 11:20:33+33:32
58Samuel AxelsonOK Tyr 11:22:26+35:25
59Isak BerggrenGävle OK 21:23:52+36:51
60Josefine AnderssonTäby OK 11:34:34+47:33
Henrik HamreforsVästerås SOK 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser