Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, natt med Swedish League, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, natt med Swedish League, #5
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: fredag 20 april 2018

H21E2

9 780 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Heino OllinSävedalens AIK1:12:27
2Oscar BjörckJärla Orientering1:13:26+0:59
3Erik PetterssonOK Denseln1:14:48+2:21
4Emil ÅbergOK Kåre1:15:02+2:35
5Peter AronssonLinköpings OK1:15:06+2:39
6Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:16:07+3:40
7William PommerStora Tuna OK1:16:34+4:07
8Valentin KoziavinSnättringe SK1:17:01+4:34
9Karl EngesAttunda OK1:17:39+5:12
10Per LindmanFinspångs SOK1:18:20+5:53
11Ken PeetersOK Linné1:18:48+6:21
12Erik BjörklundOK Linné1:18:49+6:22
13Johannes RidefeltOK Linné1:18:51+6:24
13Kevin StåhlOK Hammaren1:18:51+6:24
15Jesper SjögrenHestra IF1:18:53+6:26
16Maxime BonneauLinköpings OK1:19:13+6:46
17Anders AxlingSundsvalls OK1:19:48+7:21
18Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:19:50+7:23
19Simon AnderssonOK Rodhen1:19:53+7:26
20Tom CampbellOK Kolmården1:21:10+8:43
21Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:21:25+8:58
22Filip KarlssonIF Hagen1:22:24+9:57
23Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:23:26+10:59
24Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:24:59+12:32
25Victor BergstrandLinköpings OK1:25:23+12:56
26Jacob LindstamOK Ravinen1:26:05+13:38
27Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:26:41+14:14
28Joakim SkärlénHaninge SOK1:29:16+16:49
29Olof ErikssonOK Linné1:29:36+17:09
30Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:32:19+19:52
31Joel Börjesson ErikssonStorviks IF2:26:50+1:14:23
Mattias OlofssonOK Enenej godkänd
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Erik BomanGävle OKej start
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej start
Marcus BerggrenNyköpings OKej start
Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser