Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien, deltävling 2
Arrangörsorganisationer: OK 64 Torpa / Sol Tranås
Datum: tisdag 2 maj 2017

D16

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma GustafssonSOK Aneby34:109:12
2Emma ErikssonEksjö SOK34:42+0:329:21
3Moa SahlstedtSol Tranås37:07+2:5710:00
4Hanna SkoglundSol Tranås37:09+2:5910:00
Wilma BerganderEksjö SOKej godkänd
Klara HöglundEksjö SOKej start

H16

3 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DjurstedtEksjö SOK27:046:47
2Hugo JakobssonEksjö SOK29:23+2:197:21
3Mattis PerssonEksjö SOK33:40+6:368:26
4Simon SvahnEksjö SOK40:42+13:3810:12
5Hampus FyhrSOK Aneby40:52+13:4810:14
6Maxim JohanssonSol Tranås45:08+18:0411:18
7Sixten EkbladhSol Tranås46:33+19:2911:40
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D14

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK29:289:12
2Felicia FyhrSOK Aneby30:01+0:339:22
3Ella PerssonEksjö SOK30:50+1:229:38
4Ellen OhrtSol Tranås32:59+3:3110:18
5Thea Nordin AbajiEksjö SOK34:15+4:4710:42
6Tilda HagelbergEksjö SOK40:10+10:4212:33
Tilda RosanderSOK Anebyej start

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SkoglundSol Tranås28:579:02
2Rasmus ErikssonNässjö OK39:26+10:2912:19
3Axel AnderssonOK 64 Torpa39:56+10:5912:28
4Alfons EnellSol Tranås42:16+13:1913:12
5David EnellNässjö OK49:47+20:5015:33

D12

2 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Telina TiareNässjö OK29:3711:26
2Alva HagelbergEksjö SOK31:19+1:4212:05
3Lisa EkegrenSOK Aneby33:34+3:5712:57
4Lisa OhrtSol Tranås34:46+5:0913:25
5Moa FagerströmSOK Aneby37:04+7:2714:18
6Smilla LennartssonNässjö OK38:36+8:5914:54
7Moa SälebyNässjö OK39:13+9:3615:08
8Julia AbajiEksjö SOK42:23+12:4616:21
9Alma OlssonOK 64 Torpa50:39+21:0219:33
Tilly ArvåsenSOK Anebyutgått
Linda SahlinNässjö OKej start

H12

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex BrickarpSol Tranås24:539:36
2Emil ÅslundSol Tranås33:52+8:5913:04
3Hannes TigerSOK Aneby41:17+16:2415:56

D10

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BrickarpSol Tranås21:138:57
2Klara JohanssonSOK Aneby23:36+2:239:57
3Tilde LennartssonNässjö OK25:59+4:4610:57
4Alicia KivimäkiNässjö OK30:27+9:1412:50
5Linnéa RosanderSOK Aneby35:34+14:2115:00
6Wilma ErikssonNässjö OK41:09+19:5617:21
Ebba StenhagNässjö OKej godkänd
Ida SälebyNässjö OKej start

H10

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah GöthEksjö SOK24:5210:29
2Pelle JakobssonEksjö SOK39:20+14:2816:35
3Vilmer HagelbergEksjö SOK41:23+16:3117:27

Inskolning

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lykke BeckiusSOK Anebyfullföljt
Love GöthEksjö SOKfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Joel OlssonOK 64 Torpafullföljt

U1

1 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda FyhrSOK Aneby18:4710:15
2Tilde BrickarpSol Tranås21:04+2:1711:30
3Lisa MillestadSol Tranås23:26+4:3912:48
4Abbe ArgusSol Tranås23:31+4:4412:51
5Ronja MelinSOK Aneby26:09+7:2214:17
6Minna BjörkmanSOK Aneby27:40+8:5315:07
7David DackeSOK Aneby28:17+9:3015:27
8Joline Wahlström BjörkmanSOK Aneby31:47+13:0017:22
9Pia-Li HedinEksjö SOK34:37+15:5018:54

U2

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maia FagerströmSOK Aneby24:1810:15
2Arvid RosanderSOK Aneby33:19+9:0114:03
3Måns PerssonEksjö SOK33:29+9:1114:07
4Selma LöfqvistSOK Aneby38:51+14:3316:23
5Nova LindbergNässjö OK40:38+16:2017:08
6Ailin Fadai-NilssonOK 64 Torpa52:31+28:1322:09
Linn HallgrenSOK Anebyej start
Isabella StenbergSOK Anebyej start

U3

2 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sam WettermarkSol Tranås33:1612:50
2Tuva JohanssonNässjö OK40:27+7:1115:37
3Hiam DaboulOK 64 Torpa44:07+10:5117:02
4Elias NorinSol Tranås51:14+17:5819:46

U4

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias JönssonOK 64 Torpaej godkänd

Öppen motion 3

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kinna ÅslundSol Tranås30:4511:52
2Madelene Södergren OhrtSol Tranås41:55+11:1016:11

Öppen motion 4

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LennartssonNässjö OK34:5510:54
2Pelle LennartssonNässjö OK37:23+2:2811:40
3Helena KarlssonNässjö OK38:04+3:0911:53
4Cecilia SahlstedtSol Tranås38:30+3:3512:01
5Tommy OlaussonSOK Aneby38:40+3:4512:05
6Elin GöthEksjö SOK43:32+8:3713:36

Öppen motion 5

3 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan DjurstedtEksjö SOK32:308:08
2Susanna DjurstedtEksjö SOK40:04+7:3410:02
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK40:50+8:2010:14
4Camilla RosénAnnebergs GIF43:35+11:0510:55
5Tommy ErikssonNässjö OK45:07+12:3711:18
6 Gustav;Hjellstr”m;Gränna-Bygdens OK46:46+14:1611:43
7Liza JohanssonSol Tranås47:25+14:5511:53
8Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF47:38+15:0811:56
9Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL49:19+16:4912:21
10Marcus SkoglundSol Tranås49:30+17:0012:24
11Leif JohanssonSol Tranås1:03:17+30:4715:51
12Anette OlssonEksjö SOK1:19:52+47:2220:01
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIFej start
Pelle HöglundEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser