Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: torsdag 4 maj 2017

Inskolning

1 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isak BengtssonUmeå OKfullföljt
Alfred DagbergUmedalens IFfullföljt
Emelie DagbergUmedalens IFfullföljt
Sixten EklundKlubblösfullföljt
Alexander EmdinUmeå OKfullföljt
Alfred GidlundUmeå OKfullföljt
Ester GrollmusUmeå OKfullföljt
Manfred GrollmusUmeå OKfullföljt
Alve GyllenbergLugnviks IFfullföljt
Hugo KarlssonUmeå OKfullföljt
Nilas LotareUmeå OKfullföljt
Ella OhlssonUmeå OKfullföljt
Anders OskarssonKlubblösfullföljt
Ebba SamuelssonUmeå OKfullföljt
Sandra TriggelUmeå OKfullföljt
Ivar Åström- -fullföljt
Alicia EmdinUmeå OKej godkänd

Öppen motion 1

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torunn OtterbjörkUmeå OK21:479:04
2Viktor KarlssonUmeå OK23:36+1:499:50
3Albin JohanssonUmeå OK26:58+5:1111:14
4Felix NordénUmeå OK27:23+5:3611:24
5Lukas ErikssonUmeå OK27:29+5:4211:27
6Lovisa IdbergerUmeå OK31:23+9:3613:04
7Max NordénUmeå OK34:40+12:5314:26
8Love DagbergUmedalens IF36:39+14:5215:16

Öppen motion 3

3 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK26:578:48
2Ida ÅströmUmeå OK32:10+5:1310:30
3Kerstin LarssonIFK Umeå32:22+5:2510:34
4Tyra LarssonIFK Umeå32:24+5:2710:35
5Tua RönnlundIFK Umeå32:28+5:3110:36
6Ove PerssonTelia IF34:42+7:4511:20
7Mikaela EngmanUmeå OK37:08+10:1112:08
8Lilly JohnssonOK Gynge37:55+10:5812:23
9Tuva SirviöUmeå OK39:37+12:4012:56
10Christina JohnssonUmeå OK41:05+14:0813:25
11Kerstin ErikssonUmedalens IF43:20+16:2314:09
12Hilma VikströmUmeå OK1:10:14+43:1722:57

Öppen motion 5

3 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonUmeå OK24:236:55
2Jerry LarssonUmeå OK24:40+0:177:00
3Per EngmanUmeå OK25:11+0:487:09
4Otto TimbyUmeå OK25:40+1:177:17
5Hampus BjörckUmeå OK29:59+5:368:31
6Petter DahlMOHEDA33:06+8:439:24
7Maja SimmUmeå OK33:13+8:509:26
7Johan TinnertUmeå33:13+8:509:26
9Stefan BjörkUmeå OK36:37+12:1410:24
10Therese StenlundUmedalens IF44:49+20:2612:43
11Björn ElfvingUmeå OK45:03+20:4012:47
12Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK45:32+21:0912:56
13Gunilla Forsgren JohanssonUmeå OK48:34+24:1113:47
14Camilla WidmarkUmeå OK49:07+24:4413:57
15Lena StenbergIFK Umeå49:10+24:4713:58
16Emil LundmarkUmeå OK54:07+29:4415:22
17Linda BrynolfssonUmeå OK59:01+34:3816:45
Jakob ErikssonUmedalens IFej godkänd
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 8

4 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper RamebäckUmeå OK28:146:36
2Oskar ÅdahlUmeå OK28:37+0:236:42
3Emma LundholmUmeå OK33:47+5:337:54
4Åsa BäckstrandUmeå OK34:09+5:557:59
5Johan EklundKlubblös34:17+6:038:01
6Roland VikströmUmeå OK34:20+6:068:02
7Mårten ErikssonUmedalens IF35:05+6:518:12
8Gunnar TigerUmeå OK36:02+7:488:26
9Niklas TimbyUmeå OK36:38+8:248:34
10Mattias LundgrenVittjärvs IK37:55+9:418:52
11Helena KönigssonRobertsfors IK37:56+9:428:53
12Julia AnderssonIFK Umeå41:02+12:489:36
13Thomas ErikssonUmeå OK42:52+14:3810:02
14Anna AhlströmLugnviks IF50:57+22:4311:55
15Magnus DanielssonKvillebyns SK55:09+26:5512:54

Öppen motion 9

5 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅhmanIFK Umeå30:385:15
2Henrik Adrian JohanssonUmeå OK32:01+1:235:30
3Albin BjörnuddIFK Umeå34:17+3:395:53
4Jonas SundellUmeå OK35:16+4:386:03
5Hans PerssonIFK Umeå35:18+4:406:03
6Joel HallbergUmeå OK36:13+5:356:13
7Klara YngvessonUmeå OK36:41+6:036:18
8Steffan LloydUmeå OK37:46+7:086:29
9Hans-Erik CarlborgIFK Umeå38:38+8:006:38
10Emil NilssonUmeå OK38:44+8:066:39
11Jakob NilssonUmeå OK39:43+9:056:49
12Henrik PerssonUmeå OK40:31+9:536:57
13Stefan HertilOK Denseln40:57+10:197:02
14Isak LundholmUmeå OK41:32+10:547:08
14Andreas LundholmUmeå OK41:32+10:547:08
16Stefan KärrlanderUmedalens IF41:52+11:147:11
17Mikael YngvessonRobertsfors IK44:13+13:357:35
18Emil LarssonUmeå OK44:20+13:427:37
19Robert WidmarkUmeå OK46:49+16:118:02
20Charlotte KungUmeå OK47:39+17:018:11
21Rasmus ErikssonUmeå OK48:48+18:108:23
22Louise RamebäckUmeå OK54:37+23:599:23
Simon NilssonUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser