Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomstävling etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomstävling etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: tisdag 2 maj 2017

D16

3 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa ErikssonTrollhättans SOK46:1211:52
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK47:11+0:5912:07
3Hilda MartanderTrollhättans SOK58:44+12:3215:05
4Elin HelmerssonOK Skogsvargarna58:46+12:3415:06

H16

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK35:358:53
2Arvid EkströmStenungsunds OK37:16+1:419:19
3Hugo MandingerTrollhättans SOK37:31+1:569:22
4Felix PernefalkUddevalla OK37:40+2:059:25
5William WasseniusUddevalla OK48:03+12:2812:00
6David HolménStenungsunds OK49:43+14:0812:25
7Axel BrönnestamOK Gipen49:44+14:0912:26
8Johan LundStenungsunds OK52:34+16:5913:08
9Edvin SamuelssonVänersborgs SK1:13:16+37:4118:19
10Linus BacklundTrollhättans SOK1:16:00+40:2519:00

D14

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna19:519:13
2Matilda CederbergVänersborgs SK22:46+2:5510:35
3Elsa MartanderTrollhättans SOK23:42+3:5111:01
3Sara HelmerssonOK Skogsvargarna23:42+3:5111:01
5Tova JanssonVänersborgs SK25:30+5:3911:51

H14

2 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AlménTrollhättans SOK19:378:22
2Hjalmar OlssonUddevalla OK22:36+2:599:39
3Alfred LeonTrollhättans SOK24:43+5:0610:33
4Oscar NymanOK Gipen28:08+8:3112:01
5Valter SamuelssonVänersborgs SK30:44+11:0713:08
6Erik HasselqvistTrollhättans SOK33:52+14:1514:28
Olle MelénTrollhättans SOKej start

D14 Kort

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes ErikssonTrollhättans SOK23:3910:09
2Alice TersingOK Flundrehof34:34+10:5514:50

H14 Kort

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PerssonOK Flundrehof31:4613:38
2Hampus HellqvistOK Flundrehof33:21+1:3514:18
3Emil ErikssonOK Flundrehof33:46+2:0014:29
Alfred ÅngeforsOK Flundrehofej godkänd
Elliot SiljhageOK Gipenej start
Kevin HylanderOK Gipenej start

D12

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ChristianssonUddevalla OK22:049:28
2Ellen ErikssonOK Flundrehof23:03+0:599:53
3Jennifer StigssonTrollhättans SOK28:51+6:4712:22
4Linnea GladhOK Flundrehof47:36+25:3220:25

H12

2 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max NymanOK Gipen18:217:52
2Liam HogedalVänersborgs SK18:22+0:017:52
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna18:34+0:137:58
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK20:45+2:248:54
5Edvin OckbornTrollhättans SOK22:19+3:589:34
6Robin AnderssonTrollhättans SOK24:00+5:3910:18
7Eskil LeonTrollhättans SOK27:50+9:2911:56
8Jesper SörenssonTrollhättans SOK29:28+11:0712:38
9Sebastian StoreyOK Gipen36:28+18:0715:39
10Tor LindénUddevalla OK45:59+27:3819:44
Elias PerssonOK Flundrehofej godkänd
Joel IsakssonVänersborgs SKej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start

D12 Kort

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara HanssonUddevalla OK19:569:40
2Frida ErikssonOK Flundrehof31:58+12:0215:31
3Evelina RosellOK Flundrehof31:59+12:0315:31
4Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarna34:51+14:5516:55

H12 Kort

2 060 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Christopher AndrénOK Gipenej start

D10

2 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK14:387:06
2Andrea EnbomVänersborgs SK16:21+1:437:56
3Ida AnderssonVänersborgs SK18:37+3:599:02
4Lilly JorehedOK Gipen20:07+5:299:45
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK22:08+7:3010:44
6Tilda ErikssonOK Flundrehof22:46+8:0811:03
7Elsa ForsengLjungskile FK22:52+8:1411:06
8Olga DrapellaVänersborgs SK23:12+8:3411:15
9Wilma AnderssonOK Skogsvargarna24:47+10:0912:01
10Elina ChristianssonUddevalla OK25:16+10:3812:15
11Hilma EkströmStenungsunds OK26:32+11:5412:52
12Alina ÅngeforsOK Flundrehof26:58+12:2013:05
13Frida KällbergOK Skogsvargarna27:17+12:3913:14
14Ebba FogsgaardOK Gipen30:05+15:2714:36
15Milia OlofssonOK Flundrehof30:54+16:1615:00
16Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna32:54+18:1615:58
17Wilma WallOK Gipen33:34+18:5616:17
18Malin HelmerssonOK Skogsvargarna35:42+21:0417:19
Lola NymanOK Gipenej start
Ella MannOK Skogsvargarnaej start
Tilda SåbyOK Flundrehofej start

H10

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK17:258:27
2Algot TersingOK Flundrehof18:43+1:189:05
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:44+1:199:05
4Johannes AnderssonVänersborgs SK21:29+4:0410:25
5Måns BerkelundOK Flundrehof29:42+12:1714:25
6Adrian PerssonOK Flundrehof30:51+13:2614:58
7Edvin HögnertOK Flundrehof34:39+17:1416:49
8Hugo LindmanOK Gipen35:53+18:2817:25
9Nore ModénVänersborgs SK41:09+23:4419:58
10William SmithOK Flundrehof46:53+29:2822:45
11Carl HallOK Flundrehof50:34+33:0924:32
Gustav SjöbergOK Gipenej start
Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarnaej start
Nils MelénTrollhättans SOKej start

Inskolning

2 010 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lukas OK Gipenfullföljt
Bionse AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Ester Balazs-BalloghVänersborgs SKfullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Ida HallqvistOK Skogsvargarnafullföljt
Nellie JarlOK Skogsvargarnafullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Hilma NordinOK Skogsvargarnafullföljt
Theo NordinOK Skogsvargarnafullföljt
Ella PackalénOK Skogsvargarnafullföljt
Nora PanzarOK Skogsvargarnafullföljt
Felix PetterssonOK Flundrehoffullföljt
Viggo PetterssonOK Flundrehoffullföljt
Melvin RammOK Skogsvargarnafullföljt
Sigrid SamuelssonVänersborgs SKfullföljt
Hjalmar SturkOK Gipenfullföljt
August SävhageOK Flundrehoffullföljt
Svea WallOK Gipenfullföljt
Benjamin VinkOK Gipenfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehofej start
Edwin JanssonOK Gipenej start
Ellen JohanssonOK Flundrehofej start
Nora JohanssonOK Flundrehofej start
Harry SjöbergOK Gipenej start

U2

2 060 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Malte AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Ester FogsgaardOK Gipenfullföljt
Agnes FriskOK Flundrehoffullföljt
Alvin GladhOK Flundrehoffullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Loei HashemiOK Flundrehoffullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Jakob KantzerUddevalla OKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Hanna Liljesäter WinbladTrollhättans SOKfullföljt
Douglas LindkvistOK Gipenfullföljt
Hampus LindmanOK Gipenfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
Ella PellméStenungsunds OKfullföljt
Svea PellmeStenungsunds OKfullföljt
Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarnafullföljt
Filippa RosellOK Flundrehoffullföljt
Alvin RösehagVänersborgs SKfullföljt
Simon SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Axel TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Alfred TersingOK Flundrehofej godkänd
Nils EkmanOK Skogsvargarnaej start
Ebba ForsengLjungskile FKej start
Axel HallstenssonOK Flundrehofej start
Anton HernvallOK Skogsvargarnaej start
Viktor HernvallOK Skogsvargarnaej start
Erik JohannessonOK Flundrehofej start
Mikael KronOK Flundrehofej start
Selma LeonTrollhättans SOKej start
Fiona LindkvistOK Gipenej start
Emelie MarsOK Skogsvargarnaej start
Tilda MarsOK Skogsvargarnaej start
Kasper PalmestålOK Skogsvargarnaej start
Millie SkarholmOK Flundrehofej start
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnaej start
Sarah SumeOK Skogsvargarnaej start
Hilda ÖdlundOK Skogsvargarnaej start
Vilgot ÖdlundOK Skogsvargarnaej start

Öppen (violett/blå)

4 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK37:268:04
2Tommy AnderssonVänersborgs SK37:50+0:248:09
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK45:16+7:509:45
4Håkan LindénUddevalla OK46:44+9:1810:04
5Per BladLjungskile FK48:38+11:1210:28
6Mats KristianssonTrollhättans SOK48:58+11:3210:33
7Erik LundStenungsunds OK49:49+12:2310:44
8Magnus VedinTrollhättans SOK54:09+16:4311:40
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK56:32+19:0612:11
10Erik BacklundTrollhättans SOK58:38+21:1212:38
11Gunilla EdgrenTrollhättans SOK1:11:12+33:4615:20 Ladda ner rutt i gpx-format
12Wilma JanssonVänersborgs SK1:13:36+36:1015:51
13Lena AnderssonTrollhättans SOK1:16:58+39:3216:35
14Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:26:32+49:0618:38
Peter LarssonTrollhättans SOKej godkänd

Öppen (vit/gul)

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ErikssonTrollhättans SOK22:0411:12
2Hanna KoivystoOK Flundrehof22:46+0:4211:33
Maria VedinTrollhättans SOKej godkänd

Öppen (röd/orange)

2 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ErikssonOK Flundrehof30:5310:41
2Linda OlofssonOK Flundrehof38:01+7:0813:09
3Daniel ÅngeforsOK Flundrehof42:53+12:0014:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Daniel MannOK Skogsvargarna48:22+17:2916:44
5Marianne WasseniusUddevalla OK48:42+17:4916:51
6Peter AnderssonOK Skogsvargarna54:39+23:4618:54
7Berkley StaggOK Skogsvargarna57:25+26:3219:52
8Maria PaulssonOK Flundrehof59:58+29:0520:44
9Johnny KjellbergOK Skogsvargarna1:09:20+38:2723:59
10Susanne FjällborgStenungsunds OK1:34:26+1:03:3332:40
Lina ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Gurjeet SinghVänersborgs SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser