Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjogetträning nr 1 - Breanäs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjogetträning nr 1 - Breanäs
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: torsdag 8 juni 2017

Långa - Blå

5 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GunnarssonFK Göingarna41:357:20
2Jesper HåkanssonFK Göingarna41:48+0:137:22
3Bengt LarssonFK Göingarna47:44+6:098:25
4Edvin SelinFK Göingarna48:30+6:558:33
5Henrik LarssonFK Göingarna48:48+7:138:36
6Anders SelinFK Göingarna49:06+7:318:39
7Niklas EdvardssonHästveda OK49:25+7:508:42
8Ola OlssonOK Skogsfalken54:47+13:129:39
9Jon MobergFK Göingarna1:04:27+22:5211:22
Lindha HellnerFK Göingarnaej godkänd
Magnus GranqvistFK Göingarnaej start
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej start

Mellan - Blå

3 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HenmyrOK Vilse 8737:299:36
2Johanna NilssonFK Göingarna38:27+0:589:51
3Alice OlvegårdFK Göingarna38:30+1:019:52
4Roger ThörnOK Vilse 8739:40+2:1110:10
5Camilla SelinFK Göingarna42:52+5:2310:59
6Kerstin OlvegårdFK Göingarna42:54+5:2511:00
7Claes OlvegårdFK Göingarna42:55+5:2611:00
8Kerstin PerssonFK Göingarna45:12+7:4311:35
9Inger FrickFK Göingarna58:47+21:1815:04
Viktor HolmFK Göingarnaej godkänd
Rickard MattissonFK Göingarnaej godkänd
Mikael ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Wiveka ErnstssonFK Göingarnaej godkänd
Yngve ErnstssonFK Göingarnaej start

Kort - Röd

3 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SelinFK Göingarna24:277:51
2Wilmer SelinFK Göingarna24:29+0:027:52
3Tuva SelinFK Göingarna36:58+12:3111:53
4Felix ThomassonFK Göingarna37:52+13:2512:10
5Theo SunessonFK Göingarna37:54+13:2712:11
6Annelie ThomassonFK Göingarna38:04+13:3712:14
7Per-Erik NilssonFK Göingarna50:34+26:0716:15
8Elsa SvenssonOK Vilse 8756:52+32:2518:17
Britt ThörnOK Vilse 87utgått

Kort - Gul

2 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna19:597:34
2Albin GranqvistFK Göingarna20:11+0:127:38
3Gustav GranqvistFK Göingarna22:50+2:518:38
4Rickard SjöströmFK Göingarna32:19+12:2012:14
5Emilio SjöströmFK Göingarna32:21+12:2212:15
6Hannes SjögrenFK Göingarna32:31+12:3212:19
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Felix GårdlindFK Göingarnaej godkänd
Jacob HelmerssonFK Göingarnaej godkänd
Sonja HolmFK Göingarnaej godkänd
Mateusz SzewczykFK Göingarnaej godkänd
Anna MobergFK Göingarnaej start
Ellen MobergFK Göingarnaej start
Smilla ThomassonFK Göingarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser