*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Frida City Sprint E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint E1
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 30 maj 2017

Lätt

1 100 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindénUddevalla OK11:2610:23
2Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarna11:55+0:2910:49
3Viggo PetterssonOK Flundrehof11:57+0:3110:51
4Abdisadab Vänersborgs SK11:58+0:3210:52
5Alfred TersingOK Flundrehof12:06+0:4010:59
6Melvin RammOK Skogsvargarna12:15+0:4911:08
7Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarna12:55+1:2911:44
8Abdiraman Vänersborgs SK12:59+1:3311:48
9Samiyo Vänersborgs SK13:04+1:3811:52
10Arvid HögnertOK Flundrehof13:09+1:4311:57
11Alice TersingOK Flundrehof13:38+2:1212:23
12Tora HultVänersborgs SK13:50+2:2412:34
13Hubert DrapellaVänersborgs SK13:52+2:2612:36
14Millie SkarholmOK Flundrehof14:36+3:1013:16
15Carl HallOK Flundrehof14:39+3:1313:19
16Ingrid HögnertOK Flundrehof15:11+3:4513:48
17Erik JohannessonOK Flundrehof16:07+4:4114:39
18Adrian PerssonOK Flundrehof16:38+5:1215:07
19Hilma NordinOK Skogsvargarna18:15+6:4916:35
20Lovina IvarssonVänersborgs SK18:44+7:1817:01
21Axel RammOK Skogsvargarna19:08+7:4217:23
22Olivia BjelkeUddevalla OK20:22+8:5618:30
23Alvin RösehagVänersborgs SK21:32+10:0619:34
24Ella PackalénOK Skogsvargarna22:06+10:4020:05
25Ellen JohanssonOK Flundrehof23:17+11:5121:09
26Vilgot HögnertOK Flundrehof24:10+12:4421:58
27Nora JohanssonOK Flundrehof24:20+12:5422:07
28Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarna25:35+14:0923:15
29William AlfredssonOK Flundrehof26:25+14:5924:00
30Felix PetterssonOK Flundrehof28:32+17:0625:56
31Filippa RosellOK Flundrehof28:49+17:2326:11
32Alvar TersingOK Flundrehof30:47+19:2127:59
33Ida HallqvistOK Skogsvargarna32:16+20:5029:20
34Nellie JarlOK Skogsvargarna32:21+20:5529:24
35Alvin GladhOK Flundrehof36:52+25:2633:30
Hawa Vänersborgs SKutgått
Maymun Vänersborgs SKutgått
Nargis Vänersborgs SKutgått
Sabarin Vänersborgs SKutgått
Shahzad Vänersborgs SKutgått
Sumayo Vänersborgs SKutgått
Loei HashemiOK Flundrehofej start

Korta banan

1 900 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ThörnbladOK Flundrehof11:215:58
2Liam HogedalVänersborgs SK11:29+0:086:02
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna13:10+1:496:55
4Matilda CederbergVänersborgs SK14:06+2:457:25
5Viggo AnderssonTrollhättans SOK14:32+3:117:38
6Noa SvanbergVänersborgs SK14:56+3:357:51
7Martina GabrielssonTrollhättans SOK15:02+3:417:54
8Andrea EnbomVänersborgs SK15:07+3:467:57
9Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK15:09+3:487:58
10Edvin OckbornTrollhättans SOK15:28+4:078:08
11Simon ThörnbladOK Flundrehof15:36+4:158:12
12Berkley StaggOK Skogsvargarna16:29+5:088:40
13Isak ThörnbladOK Flundrehof16:52+5:318:52
14Alexander LindahlVänersborgs SK17:14+5:539:04
15Tova JanssonVänersborgs SK17:29+6:089:12
16Elias PerssonOK Flundrehof17:36+6:159:15
17Birgitta StenströmVänersborgs SK18:02+6:419:29
18Klara HanssonUddevalla OK18:29+7:089:43
19Sara AnderssonVänersborgs SK18:44+7:239:51
20Alfred ÅngeforsOK Flundrehof19:34+8:1310:17
21Jesper SörenssonTrollhättans SOK20:43+9:2210:54
22Frida KällbergOK Skogsvargarna22:35+11:1411:53
23Rasmus PerssonOK Flundrehof23:05+11:4412:08
24Maja NymanVänersborgs SK24:17+12:5612:46
25Ida AnderssonVänersborgs SK24:20+12:5912:48
26Conny SahlinVänersborgs SK24:55+13:3413:06
27Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna25:44+14:2313:32
28Ellen ErikssonOK Flundrehof26:01+14:4013:41
29Jerry RasmussonHerrestads AIF26:43+15:2214:03
30Nore ModénVänersborgs SK27:34+16:1314:30
31Wilma AnderssonOK Skogsvargarna28:38+17:1715:04
32Olga DrapellaVänersborgs SK29:28+18:0715:30
33Gabriel HogedalVänersborgs SK29:51+18:3015:42
34Milia OlofssonOK Flundrehof38:28+27:0720:14
35Alina ÅngeforsOK Flundrehof39:24+28:0320:44
36Lowa ElliotOK Skogsvargarna39:26+28:0520:45
37Tilda SåbyOK Flundrehof47:18+35:5724:53
38Ole HillebrandVänersborgs SK1:00:03+48:4231:36
39Evelina RosellOK Flundrehof1:10:49+59:2837:16
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Edvin HögnertOK Flundrehofej godkänd
William SmithOK Flundrehofej godkänd
Alva BjörkTrollhättans SOKej godkänd
Tilda ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Hampus HellqvistOK Flundrehofej godkänd
Linnea GladhOK Flundrehofej godkänd
Måns KoivistoOK Flundrehofej godkänd
Algot TersingOK Flundrehofej godkänd
Agnes FriskOK Flundrehofej start
Ida SylvanVänersborgs SKej start

Långa banan

3 200 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK15:004:41
2Eskil TryggöTrollhättans SOK15:25+0:254:49
3Björn KristianssonTrollhättans SOK15:58+0:584:59
4Linus KristianssonTrollhättans SOK16:13+1:135:04
5Patrik SvantessonGKN16:20+1:205:06
6Ralph JohanssonStångenäs AIS16:42+1:425:13
7Tomasz DrapellaVänersborgs SK16:47+1:475:14
8Louise BorgTrollhättans SOK17:00+2:005:18
9Elvira BjörklundTrollhättans SOK17:24+2:245:26
10Arvid AronssonOK Kroppefjäll17:36+2:365:30
11Olle AlménVänersborgs SK17:46+2:465:33
12Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna17:56+2:565:36
13Jenny NymanVänersborgs SK18:07+3:075:39
14Håkan LindénUddevalla OK18:21+3:215:44
15Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK18:30+3:305:46
16Magnus VedinTrollhättans SOK18:34+3:345:48
17David AlménTrollhättans SOK19:09+4:095:59
18Olivia NymanVänersborgs SK19:15+4:156:00
19Ida KristianssonTrollhättans SOK19:30+4:306:05
20Stefan HellqvistOK Flundrehof19:37+4:376:07
21Dennis JohanssonStångenäs AIS19:49+4:496:11
22Henrik HögnertOK Flundrehof19:52+4:526:12
23Daniel ÅngeforsOK Flundrehof19:55+4:556:13
24Emelie SvalinVänersborgs SK19:57+4:576:14
25Anders AxelssonOK Skogsvargarna20:07+5:076:17
26Malin KristianssonTrollhättans SOK20:14+5:146:19
27Peter StrömdahlOK Skogsvargarna20:19+5:196:20
28Per IvarssonTrollhättans SOK20:38+5:386:26
29Jessica HermanssonGKN20:39+5:396:27
30Gunnar HåkanssonGKN20:42+5:426:28
31Thomas KarlssonFrämmestads IK20:45+5:456:29
32Håkan JanssonVänersborgs SK20:48+5:486:30
33Stefan JohanssonTrollhättans SOK20:51+5:516:30
34Gabriel ThörnbladOK Flundrehof20:54+5:546:31
35Fredrik ErikssonOK Flundrehof20:59+5:596:33
36Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK21:11+6:116:37
37Roger OlssonGKN21:13+6:136:37
38Bo WesterbergTrollhättans SOK21:16+6:166:38
39Katarina EnbomVänersborgs SK21:27+6:276:42
40Tomas AnderssonVänersborgs SK21:31+6:316:43
41Frida JohanssonOK Skärmen21:38+6:386:45
42Frida HögnertOK Flundrehof21:44+6:446:47
43Roy JohanssonOK Skogsvargarna21:52+6:526:50
44Linus BacklundTrollhättans SOK22:04+7:046:53
45Sören KnutsTrollhättans SOK22:17+7:176:57
46Nina BejbomUddevalla OK22:19+7:196:58
47Erik BacklundTrollhättans SOK22:28+7:287:01
48Christofer SvenssonGKN22:40+7:407:05
49Eva KarlssonUddevalla OK22:47+7:477:07
50Gunnar BejbomUddevalla OK23:15+8:157:15
51Börje SundbergOK Gipen23:19+8:197:17
52Karin LaurellOK Flundrehof23:26+8:267:19
53Ulrica KartengrenVänersborgs SK23:46+8:467:25
54Anders PetterssonGKN23:48+8:487:26
55Lars EkbergTrollhättans SOK23:57+8:577:29
56Ulf JohanssonGKN24:12+9:127:33
57Annelie JohanssonOK Skärmen24:13+9:137:34
58Håkan SörenssonTrollhättans SOK24:17+9:177:35
59Gunilla EdgrenTrollhättans SOK24:21+9:217:36
60Anders KjellbergOK Flundrehof24:27+9:277:38
61Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna24:40+9:407:42
62Elin HelmerssonOK Skogsvargarna24:41+9:417:42
63Oskar WesterbergTrollhättans SOK25:14+10:147:53
64Birgit HanssonHerrestads AIF25:26+10:267:56
65Wilma JanssonVänersborgs SK25:27+10:277:57
66Kristin Back FriskVänersborgs SK25:34+10:347:59
67Tilda KartengrenVänersborgs SK27:16+12:168:31
68Ingemar ErikssonGKN27:32+12:328:36
69Bengt LarssonGKN27:44+12:448:40
70Stefan HornebrantTrollhättans SOK28:03+13:038:45
71Karin ThörnbladOK Flundrehof28:22+13:228:51
72Johanna KjellbergOK Flundrehof29:23+14:239:10
73Gunilla HogedalVänersborgs SK30:19+15:199:28
74Lina ErikssonOK Flundrehof32:22+17:2210:06
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej godkänd
Kurt-Olof BirgerssonVänersborgs SKej godkänd
Peter AnderssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Maria PaulssonOK Flundrehofej godkänd
Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOKej godkänd
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start
Clara JohanssonOK Skärmenej start
Felix SandbergOK Skogsvargarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser