Officiell resultatlista för Dag-KM Alingsåskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM Alingsåskretsen
Arrangörsorganisation: OK Kullingshof
Datum: torsdag 4 maj 2017

D21

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SjögrenOK Kullingshof41:519:34
2Sara IvarssonOK Kullingshof43:33+1:429:57

H21

5 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Kullingshof33:386:20
2Johan LarssonOK Skogshjortarna35:17+1:396:39
3Karl LarssonOK Skogshjortarna35:37+1:596:43
4Tobias JohanssonOK Skogshjortarna39:43+6:057:29
5Marcus LööfOK Kullingshof41:12+7:347:46
6Mikael JohanssonOK Skogshjortarna45:03+11:258:30
7Simon WallmanOK Kullingshof48:21+14:439:07
8Pontus JohanssonOK Kullingshof50:47+17:099:34
9Emil JohanssonOK Kullingshof1:06:23+32:4512:31

H20

5 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HöögOK Kullingshof49:169:17
2Isak KällsmyrOK Kullingshof1:02:45+13:2911:50
Tobias ErixonOK Kullingshofej start

D16

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma IvarssonOK Kullingshof42:1712:35

D14

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma PetterssonOK Kullingshof30:2210:41
2Lova BerzeliusOK Skogshjortarna33:32+3:1011:48
3Ebba ThernOK Skogshjortarna38:28+8:0613:32
4Agnes KamforsOK Kullingshof39:17+8:5513:49
5Isabelle JarnelidOK Kullingshof1:15:44+45:2226:40

H14

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna18:456:36
2Samuel BökeOK Kullingshof21:32+2:477:34
3Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna26:17+7:329:15
4Ludvig HedströmOK Skogshjortarna28:55+10:1010:10
5Valentin ÅsénOK Skogshjortarna46:05+27:2016:13

D12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna20:147:46
2Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna21:17+1:038:11
3Agnes IvarssonOK Skogshjortarna22:01+1:478:28
4Alma BerzeliusOK Skogshjortarna22:14+2:008:33
5Klara EberlénOK Skogshjortarna24:14+4:009:19
Josefin HöggärdeOK Kullingshofej godkänd

H12

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna19:317:30

D10

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna17:358:12
2Ella PetterssonOK Kullingshof18:30+0:558:38
3Meja PetterssonOK Kullingshof20:56+3:219:46
4Ida IvarssonOK Skogshjortarna25:23+7:4811:51
5Ebba EberlénOK Skogshjortarna27:26+9:5112:49
6Hilda LanevikOK Kullingshof36:42+19:0717:08

H10

2 140 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D35

3 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna28:137:29
2Therése IvarssonOK Skogshjortarna32:03+3:508:30
3Jenny EberlénOK Skogshjortarna45:49+17:3612:09
4Gunilla FredmanOK Skogshjortarna50:26+22:1313:22

H35

5 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andréas ThernOK Skogshjortarna32:416:10
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna37:01+4:206:59
3Erik AamotOK Skogshjortarna40:22+7:417:36
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna40:30+7:497:38
5Jimmy LanevikOK Kullingshof42:39+9:588:02
6Andreas ClaessonOK Kullingshof45:01+12:208:29
Anders LarssonOK Skogshjortarnaej start

D45

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna36:2610:39
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna37:13+0:4710:52
3Carina IvarssonOK Kullingshof48:34+12:0814:12
4Irené AnderssonOK Kullingshof59:00+22:3417:15
5Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:28:02+51:3625:44

H45

4 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars BjörkingOK Skogshjortarna34:507:58
2Kjell EinarssonOK Skogshjortarna38:20+3:308:46
3Ingvar IvarssonOK Kullingshof40:36+5:469:17
4Conny ErixonOK Kullingshof44:39+9:4910:13
5Björn ÅsénOK Skogshjortarna55:23+20:3312:40
6Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna57:34+22:4413:10
7Göran BladOK Kullingshof1:09:38+34:4815:56

D55

3 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna42:5813:41
Marie HermanssonOK Kullingshofej godkänd
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej start
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej start

H55

3 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas KarlssonOK Skogshjortarna32:398:39
2Anders AxelssonOK Skogsvargarna34:08+1:299:03
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna37:02+4:239:49
4Roy JohanssonOK Skogsvargarna38:36+5:5710:14
5Evert LarssonOK Skogshjortarna43:18+10:3911:29

D65

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna33:1813:28
2Barbro AnderssonOK Skogshjortarna59:12+25:5423:58

H65

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:329:30
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:21+4:4910:55
3Mats EricssonOK Skogshjortarna39:05+6:3311:25
4Anders BerglundOK Skogshjortarna44:12+11:4012:55
5Per-Ola JohnssonOK Kullingshof49:18+16:4614:24
6Ted LiivrandOK Skogshjortarna49:37+17:0514:30
Göran RubendahlOK Skogshjortarnaej godkänd

D75

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna45:3318:26

H75

3 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna32:3110:21
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna35:32+3:0111:18
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej start

Öppen Gul

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PetterssonOK Kullingshof23:279:01
2Sandra Stegrell BerzerliusOK Skogshjortarna26:53+3:2610:20
3Johan SandingOK Skogshjortarna36:39+13:1214:05
4Henning AndreassonOK Skogshjortarna55:56+32:2921:30
Alva LeeKlubblösfullföljt

Öppen Violett

3 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa HedströmOK Skogshjortarna39:3311:46
2Joakim JarnelidKlubblös50:25+10:5215:00
3Usman AfridiKlubblös59:17+19:4417:38
4Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:04:48+25:1519:17

Öppen Blå

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonOK Gipen43:059:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser