Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK-träning
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: tisdag 25 april 2017

Bana A

8 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rudolfs ZernisÄrla IF56:106:50
2Klas JohanssonOK Kolmården1:07:39+11:298:15
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OKej godkänd

Bana B

6 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric RosanderFinspångs SOK52:328:20
2Fredrik EngmanOK Denseln53:19+0:478:27
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb54:39+2:078:40
3Viktor WearnqvistNAIS Orienteringsklubb54:39+2:078:40
5Jesper KarlssonGOIF Tjalve58:58+6:269:21
6Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:06:00+13:2810:28
7Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:06:08+13:3610:29
8Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:06:12+13:4010:30
9Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb1:07:38+15:0610:44
10Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:10:28+17:5611:11
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:13:38+21:0611:41
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Bana C

5 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonFinspångs SOK46:529:00
2Elias AxelssonFinspångs SOK48:30+1:389:19
3Emma KantarpÄrla IF54:00+7:0810:23
4Jonas WestinKlubblös55:13+8:2110:37
5Elin GunnarssonFinspångs SOK55:59+9:0710:45
5Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb55:59+9:0710:45
7Assar JohanssonGOIF Tjalve58:07+11:1511:10
8Peter WilhelmsonGOIF Tjalve1:02:45+15:5312:04
9Niklas JonssonFinspångs SOK1:04:38+17:4612:25
10Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:06:27+19:3512:46
11Britt-Marie AldénOK Kolmården1:07:27+20:3512:58
12Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb1:12:23+25:3113:55
13Theodor BergNAIS Orienteringsklubb1:15:12+28:2014:27
14Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:17:26+30:3414:53
Christoffer WittskogOK Kolmårdenej godkänd
Erik WikströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Bana D

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FlankegårdGOIF Tjalve33:439:06
2Valter FredrikssonGOIF Tjalve38:48+5:0510:29
3Christer ErikssonOK Kolmården40:51+7:0811:02
4Runar AldénOK Kolmården43:04+9:2111:38
5Lars HörnströmTäby OK45:22+11:3912:15
6Filip FlankegårdGOIF Tjalve47:35+13:5212:51
7Bo EliassonSkogspojkarnas OK50:21+16:3813:36
8Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb51:57+18:1414:02
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb52:00+18:1714:03
10Johan DahmGOIF Tjalve53:46+20:0314:31
11Lennart KjellgrenLjusdals OK56:23+22:4015:14
12Anders AxelssonFinspångs SOK58:33+24:5015:49
13Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:06:20+32:3717:55
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd

Bana E

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK35:4510:50
2Stella RosengrenGOIF Tjalve36:21+0:3611:00
3Greger MattssonOK Kolmården39:07+3:2211:51
4Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK41:44+5:5912:38
5Klara ZimmermanGOIF Tjalve46:31+10:4614:05
6Alva KarlssonOK Kolmården49:46+14:0115:04
7Vincent DahmGOIF Tjalve51:12+15:2715:30
8Tilda MalmströmGOIF Tjalve51:19+15:3415:33
9Edvin FredrikssonGOIF Tjalve53:41+17:5616:16
10Erik FredrikssonGOIF Tjalve53:45+18:0016:17
11Robin WilhelmsonGOIF Tjalve54:17+18:3216:26
12Helene ÖhlundGOIF Tjalve1:02:23+26:3818:54
13Karin ZimmermanGOIF Tjalve1:02:24+26:3918:54
14Oskar ReuteråsGOIF Tjalve1:03:05+27:2019:06
15Smilla ReuteråsGOIF Tjalve1:03:06+27:2119:07

Bana F

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara IllnerGOIF Tjalve45:3817:33
2Theo IllnerGOIF Tjalve45:42+0:0417:34
3Oskar SöderströmOK Kolmården46:27+0:4917:51

Bana G

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harris BrandeGOIF Tjalve45:5814:49
2Karin AnderssonOK Denseln55:57+9:5918:02
3Alf MattssonOK Kolmården57:34+11:3618:34
4Björn LarssonGOIF Tjalve57:36+11:3818:34
5Peter HagströmGOIF Tjalve59:22+13:2419:09
6Gerd HagströmGOIF Tjalve1:01:23+15:2519:48
7Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb1:13:32+27:3423:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser