Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisationer: Sundsvalls OK / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 26 augusti 2018

U1

1 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SjöblomSundsvalls OK20:0414:26
2Linus QuayleOK Nolaskogsarna20:47+0:4314:57
3Malte TallqvistTimrå SOK21:48+1:4415:41
4Kajsa ErlandssonSundsvalls OK31:44+11:4022:49
5Fanny WikströmSundsvalls OK31:55+11:5122:57
Stina EngbergHärnösands OKej godkänd
Tyra  StattinHärnösands OKej godkänd

U2

1 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK31:3619:23

Öppen motion 3

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Kristina NorlingSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

3 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harri NäätänenKovlands IF51:1015:19
2Anette AnderssonOK Nolaskogsarna51:22+0:1215:22
3Irené LarssonSundsvalls OK52:46+1:3615:47
4Helena LindholmSundsvalls OK52:50+1:4015:49
5Emma RastebySundsvalls OK1:00:47+9:3718:11
6Albina KreijSundsvalls OK1:00:48+9:3818:12
7Linda KarlssonSundsvalls OK1:17:42+26:3223:15

Öppen motion 7

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer MikaelssonHusums IF OK33:4411:23
2Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna47:33+13:4916:03
3Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna48:10+14:2616:16
4Martin StattinHärnösands OK50:04+16:2016:54
5Mats JohanssonSundsvalls OK1:00:26+26:4220:25
6Ulla Britt SundinSkogslöparna1:26:47+53:0329:19
Petronella EnströmSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 8

4 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SundbüeOK Hällen32:056:28
2Kristofer WesterSkogslöparna42:04+9:598:28
3Hanna KjellinForsa OK47:06+15:019:29
4Olov TallqvistTimrå SOK55:21+23:1611:09
5Erik BrunoOK Dellen1:00:30+28:2512:11
6Sverker RytterstedtSkogslöparna1:16:30+44:2515:25 Ladda ner rutt i gpx-format
Tobias WestrinTimrå SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser