Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för När-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: När-OL
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: måndag 1 maj 2017

Sundsvalls OK

78 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Hugo NordlanderBana 2 (26)18:57
1Emil LundgrenBana 1 (13)15:50
1Oskar VikströmBana 3 (42)35:16
1Anders AxlingBana 5 (18)1:03:49
2Tore LundgrenBana 2 (26)29:33+10:36
2Anders SjögrenBana 3 (42)39:33+4:17
2Alexander DufvaBana 1 (13)20:21+4:31
2Magnus JonssonBana 4 (13)1:01:13+1:54
2Håkan StoltBana 5 (18)1:04:43+0:54
3Elisabeth EngbergBana 1 (13)23:03+7:13
3Olov NorinBana 2 (26)31:32+12:35
3Tomas UnanderBana 5 (18)1:06:15+2:26
4Gunnar BengtssonBana 2 (26)32:41+13:44
4Kristina NordlanderBana 3 (42)46:29+11:13
4Moa KarlssonBana 1 (13)23:15+7:25
4Peter HanssonBana 4 (13)1:03:33+4:14
4Erik NorinBana 5 (18)1:08:06+4:17
5Sören JanssonBana 2 (26)33:12+14:15
5Filip PerssonBana 1 (13)31:32+15:42
5Jenny DanielssonBana 3 (42)47:24+12:08
5Tomas KristoferssonBana 5 (18)1:11:12+7:23
6Lars HolmquistBana 5 (18)1:13:52+10:03
6Rolf JohanssonBana 4 (13)1:09:21+10:02
6Wilma LarssonBana 2 (26)33:55+14:58
7Karl-Erik NorlingBana 3 (42)49:01+13:45
7Oskar JanssonBana 1 (13)36:47+20:57
7Henrik LundgrenBana 4 (13)1:16:34+17:15
7Lovisa DufvaBana 2 (26)33:56+14:59
8Anna LundgrenBana 2 (26)38:14+19:17
8Martin HässlerBana 5 (18)1:14:14+10:25
8Linnea DufvaBana 1 (13)42:08+26:18
8Edvin LakeBana 3 (42)49:30+14:14
9Lars HenrikssonBana 5 (18)1:15:52+12:03
9Mattias AgåsBana 4 (13)1:25:22+26:03
9Tina JohanssonBana 2 (26)38:15+19:18
9Kajsa LakeBana 3 (42)50:21+15:05
10Ylvalie EnströmBana 1 (13)47:50+32:00
10Ingmar SöderströmBana 3 (42)51:14+15:58
11Anna ÅlinBana 1 (13)1:02:22+46:32
11Martin StorkampBana 5 (18)1:21:40+17:51
11Winn BjörklundBana 3 (42)52:43+17:27
11Michael LarssonBana 4 (13)1:30:54+31:35
11Marie GustafssonBana 2 (26)38:58+20:01
12Albin ÅlinBana 4 (13)1:43:11+43:52
12Maria SjögrenBana 2 (26)42:23+23:26
12Petter ErlandssonBana 3 (42)53:41+18:25
12Simon UnanderBana 1 (13)1:20:14+1:04:24
13Ivan KuzminBana 5 (18)1:25:36+21:47
13Jenny ErlandssonBana 3 (42)54:46+19:30
13Wilma UnanderBana 1 (13)1:20:34+1:04:44
14Kerstin FrænellBana 3 (42)57:59+22:43
14Ulla HellmanBana 2 (26)44:16+25:19
15Kjell AnderssonBana 2 (26)44:43+25:46
15Jonne LiukkonenBana 3 (42)58:24+23:08
15Per NordanlindBana 5 (18)1:31:54+28:05
15Mats JohanssonBana 3 (42)58:24+23:08
15Elisabet LundgrenBana 2 (26)44:43+25:46
16Fredrik NordlanderBana 5 (18)1:33:16+29:27
17Hans JohanssonBana 5 (18)1:34:11+30:22
17Irmelie EnströmBana 3 (42)58:26+23:10
18Susanne LiukkonenBana 3 (42)58:49+23:33
18Wilma LindströmBana 2 (26)47:44+28:47
18Kadri KalvoBana 5 (18)2:00:06+56:17
19Kerstin BrunnBana 2 (26)49:43+30:46
19Caroline JohanssonBana 3 (42)59:26+24:10
21Linda KarlssonBana 3 (42)1:01:36+26:20
22Kristina NorlingBana 2 (26)56:40+37:43
22Catrin JohanssonBana 3 (42)1:03:16+28:00
29Vivian StorkampBana 3 (42)1:18:28+43:12
30Ebba LindholmBana 3 (42)1:18:32+43:16
31Rickard KarlssonBana 3 (42)1:19:20+44:04
34Ingrid Wiklander NylanderBana 3 (42)1:26:59+51:43
35Tyra KarlssonBana 3 (42)1:28:23+53:07
36Inger LorentzsonBana 3 (42)1:28:50+53:34
Sten-Olov HellbergBana 3 (42)ej godkänd
Andrei KuzminBana 2 (26)ej godkänd
Helena KarlssonBana 3 (42)ej godkänd
Louise RohdénBana 3 (42)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser