Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT-4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT-4
Arrangörsorganisationer: Fagersta OK / Norbergs OK
Datum: tisdag 23 maj 2017

D20

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna BreivoldVästerås SOK15:057:10
2Tindra JernströmAvesta OK15:13+0:087:14
3Emma JanssonKöping-Kolsva OK15:20+0:157:18
4Kajsa JanssonKöping-Kolsva OK16:33+1:287:52
5Agnes JanssonKöping-Kolsva OK16:42+1:377:57
6Elin NallgårdVästerås SOK18:07+3:028:37
7Tua WigforssArboga OK19:38+4:339:20
Elin DahlmarkVästerås SOKej start

H20

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KällströmSala OK13:445:29
2John GunnarssonSurahammars SOK14:18+0:345:43
3Rasmus MöllerArboga OK15:16+1:326:06
4Dan ÖsterlundVästerås SOK17:57+4:137:10
5Axel OlssonHallstahammars OK21:10+7:268:28
Isak WadmanVästerås SOKej start

D16

1 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HallinSurahammars SOK14:277:36
2Maja HolmgrenVästerås SOK14:28+0:017:36
3Agnes KällströmSala OK14:31+0:047:38
4Tilda WigforssArboga OK15:30+1:038:09
5Emilia BrangefältVästerås SOK16:33+2:068:42
6Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK16:50+2:238:51
6Ida LarssonVästerås SOK16:50+2:238:51
8Hanna ErikssonNorbergs OK17:41+3:149:18
9Ida PetterssonSurahammars SOK18:20+3:539:38
10Jennifer SvenssonVästerås SOK18:38+4:119:48
11Iris van LoenhoutOK Hedströmmen19:25+4:5810:13
12Jasmine TindervikSurahammars SOK22:40+8:1311:55

H16

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa SjöstrandVästerås SOK13:586:20
2Andreas NäslundVästerås SOK14:05+0:076:24
3Pontus LindgrenVästerås SOK14:57+0:596:47
4Markus ÖsterlundVästerås SOK15:30+1:327:02
5Martin SandqvistVästerås SOK15:35+1:377:04
6Gustav GöranssonArboga OK15:57+1:597:15
6Tamás SzütsVästerås SOK15:57+1:597:15
8Filip BäckArboga OK16:06+2:087:19
9Oscar ThornellSurahammars SOK17:30+3:327:57
10Hugo FriskVästerås SOK18:07+4:098:14
11Jesper JanssonVästerås SOK19:00+5:028:38
12Théo PetersonVästerås SOK19:30+5:328:51
13Emil AhlströmVästerås SOK21:13+7:159:38
14Emil TörnqvistFagersta OK22:15+8:1710:06
Casper VånsjöArboga OKej start
David ErikssonArboga OKej start
Daniel JensenArboga OKej start

D14

1 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HelmerssonVandrarringen11:526:35
2Amanda HallVästerås SOK12:34+0:426:58
3Elin LindbergVandrarringen12:47+0:557:06
4Maja AhlströmVästerås SOK12:54+1:027:10
5Wilma ThornellSurahammars SOK13:34+1:427:32
6Kristina LindgrenVästerås SOK13:47+1:557:39
7My VelanderSurahammars SOK14:28+2:368:02
8Jonna SandbergKöping-Kolsva OK14:58+3:068:18
9Rebecka HaslerSurahammars SOK15:40+3:488:42
10Karin AnderssonVästerås SOK16:39+4:479:15
11Felicia SahlénVästerås SOK17:01+5:099:27
12Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK17:45+5:539:51
13Fanny AnderssonVästerås SOK18:46+6:5410:25
14Clara SvenssonSurahammars SOK19:09+7:1710:38
15Hanna HermannVästerås SOK20:14+8:2211:14
16Ida WilhelmssonOK Hedströmmen20:48+8:5611:33
17Hanna ThulinVästerås SOK21:28+9:3611:55
18Frida AnderssonNorbergs OK21:48+9:5612:06
19Ella WilhelmssonOK Hedströmmen23:21+11:2912:58
Sofie ThornellVästerås SOKej godkänd
Elin BreivoldVästerås SOKej start

H14

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AhlströmVästerås SOK12:556:47
2Noah AndertoftVästerås SOK13:31+0:367:06
3Tobias DahlmarkVästerås SOK13:41+0:467:12
4Ludvig BylundFagersta OK13:50+0:557:16
5Lucas WannerAvesta OK13:57+1:027:20
6Sixten SlagbrandVästerås SOK14:02+1:077:23 Ladda ner rutt i gpx-format
7Kristoffer KlarinVästerås SOK14:16+1:217:30
8Arvid ErikssonNorbergs OK14:43+1:487:44
9Albin ÅkerströmVästerås SOK15:47+2:528:18
10Eric BäckArboga OK16:28+3:338:40
11Edvin BerggrenFagersta OK17:07+4:129:00
12Elias Jeb BergrothVästerås SOK18:24+5:299:41
13Edvin VareVästerås SOK19:19+6:2410:10
14Oscar LindblomVästerås SOK20:26+7:3110:45
15Anders AnderssonOK Hedströmmen26:24+13:2913:53
Dennis AspVästerås SOKej start

D12

1 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThenanderVästerås SOK11:148:01
2Alva SkoogVästerås SOK11:31+0:178:13
3Kajsa HallVästerås SOK12:13+0:598:43
4Elvira BjörnbergVästerås SOK12:18+1:048:47
5Alva WickströmArboga OK12:58+1:449:15
6Amanda BäckArboga OK13:34+2:209:41
7Nova SahlénVästerås SOK14:01+2:4710:00
8Tova GrönbergArboga OK14:46+3:3210:32
9Ellen ThorsénSurahammars SOK14:48+3:3410:34
10Vilma ThulinVästerås SOK17:49+6:3512:43
11Lovisa BylundFagersta OK18:05+6:5112:55
12Moa WilhelmssonOK Hedströmmen19:28+8:1413:54
13Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK21:30+10:1615:21

H12

1 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:117:16
2Anton VelanderSurahammars SOK10:28+0:177:28
3Elis WiklundVästerås SOK10:38+0:277:35
4Josiah BergrothVästerås SOK10:47+0:367:42
5Albin VelanderSurahammars SOK10:49+0:387:43
6Linus HallinSurahammars SOK11:04+0:537:54
7Carl SandqvistVästerås SOK11:19+1:088:05
8Samuel ResmalmOK Hedströmmen11:49+1:388:26
9Dennis BjurstedtSurahammars SOK12:01+1:508:35
10Erik PalmVästerås SOK12:16+2:058:45
11Gustav ThenanderVästerås SOK12:20+2:098:48
12Arvid GunérusSurahammars SOK13:43+3:329:47
13Filip AnderssonVästerås SOK14:03+3:5210:02
14Felix SlagbrandVästerås SOK14:15+4:0410:10
15Robin BergrothVästerås SOK14:42+4:3110:30
16Melker ThornellSurahammars SOK14:48+4:3710:34
17Kalle AnderssonOK Hedströmmen15:05+4:5410:46
18Arvid JonforsenHallstahammars OK15:11+5:0010:50
19Max NellbergSurahammars SOK16:09+5:5811:32
20Filip GalinSurahammars SOK16:15+6:0411:36
21Theo ErikssonSala OK16:18+6:0711:38
22Ville SjöblomKöping-Kolsva OK16:35+6:2411:50
23Samuel LindqvistVästerås SOK16:57+6:4612:06
24Edwin AsplundSurahammars SOK19:54+9:4314:12

D10

1 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia HermannVästerås SOK12:2610:21
2Elin PalmVästerås SOK12:45+0:1910:37
3Lovisa BjörnbergVästerås SOK15:21+2:5512:47
4Kajsa BergrothVästerås SOK16:32+4:0613:46
5Josefin SandbergKöping-Kolsva OK17:24+4:5814:30
6Elsa NettelmarkSurahammars SOK17:56+5:3014:56
7Frida HerbstVästerås SOK19:47+7:2116:29
8Emilie ÖsterbergSurahammars SOK22:51+10:2519:02
9Freja ForsVästerås SOK28:11+15:4523:29

H10

1 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ZetterbergVästerås SOK9:428:05
2Jakob SandbergKöping-Kolsva OK10:17+0:358:34
3Elias KarénSala OK12:35+2:5310:29
4Erik EldeenVandrarringen15:09+5:2712:37
5Albin SvenssonSurahammars SOK15:38+5:5613:01
6Filip ÅkervallKöping-Kolsva OK16:10+6:2813:28
7Castor RådbergKöping-Kolsva OK17:43+8:0114:45
Isak NellbergSurahammars SOKej godkänd

Inskolning

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa DanielssonSurahammars SOKfullföljt
Fredrik EricsonFagersta OKfullföljt
Noel GalinSurahammars SOKfullföljt
Emil GrankvistArboga OKfullföljt
Hilda GunérusSurahammars SOKfullföljt
David JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Emma KlarinVästerås SOKfullföljt
Noa LanderSala OKfullföljt
Ida LindbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Assar MagnussonNorbergs OKfullföljt
Siri RamströmNorbergs OKfullföljt
Ida SelaröSurahammars SOKfullföljt
Linnea SelaröSurahammars SOKfullföljt
Hjalmar SvedbergNorbergs OKfullföljt
Delina AmanuelNorbergs OKej start
Elly SandbergSala OKej start
Signe WinqvistNorbergs OKej start

Prova På

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melwin LöwdahlNorbergs OK14:3211:10
2Erik AnderssonVästerås SOK21:00+6:2816:09
3Mira ForsbergNorbergs OK22:39+8:0717:25
3Henny Linnea WalldénNorbergs OK22:39+8:0717:25
5Agnes AnderssonVästerås SOK23:17+8:4517:54
6Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK26:17+11:4520:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser