Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomscup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomscup
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: torsdag 4 maj 2017

U1

1 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL15:2110:05
2Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL17:33+2:1211:32
3Isak LampinenSödertälje-Nykvarn OF17:59+2:3811:49
4Jeremiah BengtssonSträngnäs-Malmby OL18:31+3:1012:10
5Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL20:27+5:0613:27
6Luka RotticciSödertälje-Nykvarn OF22:07+6:4614:33
7Oskar RönnbergSödertälje-Nykvarn OF24:59+9:3816:26
8Anton PalmérSödertälje-Nykvarn OF25:49+10:2816:59
9Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF26:26+11:0517:23
10Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OF26:31+11:1017:26
11Frans EliassonSödertälje-Nykvarn OF29:41+14:2019:31
12Ville LampinenSödertälje-Nykvarn OF31:21+16:0020:37

U2

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL24:418:48
2Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL27:10+2:299:42
3Robbin RotticciSödertälje-Nykvarn OF29:56+5:1510:41
4Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL30:01+5:2010:43
5Lo JadermarkSödertälje-Nykvarn OF32:03+7:2211:26
6Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL33:57+9:1612:07
7Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OL36:10+11:2912:55
8Matheus BengtssonSträngnäs-Malmby OL40:36+15:5514:30
9Kalle LindströmSödertälje-Nykvarn OF47:09+22:2816:50
10Katja SmithSödertälje-Nykvarn OF49:22+24:4117:37
11Alvin FrylmarkSödertälje-Nykvarn OF52:26+27:4518:43
12Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL59:32+34:5121:15
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OLej godkänd

U3

3 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF24:547:45
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF30:57+6:039:38
3Linnea RönnegårdSödertälje-Nykvarn OF33:40+8:4610:29
4Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF36:17+11:2311:18
5Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL37:27+12:3311:40
6Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF39:48+14:5412:23
7Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF40:33+15:3912:37
8Olivia WelariusSödertälje-Nykvarn OF1:12:04+47:1022:27
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Klara StrindSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Matilda MarjakalSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

U4

3 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer AhlsenSödertälje-Nykvarn OF30:157:34
2Johan Ryding- -32:13+1:588:04
3Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL35:34+5:198:54
4Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF35:59+5:449:01
5Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF36:17+6:029:05
6Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL36:19+6:049:06
7Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF37:54+7:399:29
8Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL43:11+12:5610:49
9Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF43:41+13:2610:56
10Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL44:58+14:4311:16
11Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF55:15+25:0013:50
12Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF55:34+25:1913:55
13Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:00:49+30:3415:14
14Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:02:08+31:5315:34
15Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:48+33:3315:59
16Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:16:03+45:4819:03
17David BrennanSödertälje-Nykvarn OF2:02:05+1:31:5030:35
17Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF2:02:05+1:31:5030:35
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFutgått
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser