*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för MOL9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL9
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 8 juni 2017

Lätt (Vit)

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK28:2212:10
2Mathias MellbergSvaide Roma SOK29:06+0:4412:29
3Anki GustavssonSvaide Roma SOK32:06+3:4413:46
Gunilla EkbergGarda OKej start

Lätt (Gul)

4 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil GunnarssonVisborgs OK48:3610:25

Medelsvår (Orange)

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aina ÖsterdahlVisborgs OK37:4412:10
2Åsa GunnarssonVisborgs OK44:27+6:4314:20
3Leif JohanssonGarda OK54:11+16:2717:28
4Sigrid KochSvaide Roma SOK1:12:26+34:4223:21

Svår Kort (Blå)

3 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg31:329:40
2Pär GustafssonSvaide Roma SOK32:46+1:1410:03
3Erland GardellGotlands Bro OK33:11+1:3910:10
4Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg38:13+6:4111:43
5Robert GustafssonVisborgs OK39:20+7:4812:03
6Olle GardellVisborgs OK39:35+8:0312:08
7Ingemar PetterssonGarda OK40:44+9:1212:29
8Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg43:54+12:2213:27
9Helge GardelinGotlands Bro OK45:29+13:5713:57
10Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK45:32+14:0013:58
11Rolf MalmrosVisborgs OK47:11+15:3914:28
12Lena NyströmVisborgs OK47:36+16:0414:36
13Ing-Marie BergmanVisborgs OK49:55+18:2315:18
14Christina MellbergSvaide Roma SOK51:12+19:4015:42
15Anna BäckstädeVisborgs OK51:24+19:5215:46
16Elisabeth KimellGotlands Bro OK54:16+22:4416:38
17Folke LindgrenVisborgs OK1:01:49+30:1718:57
18Nils HallgrenVisborgs OK1:19:05+47:3324:15
19Lena JacobssonVisborgs OK1:52:23+1:20:5134:28
Sture LarssonVisborgs OKej godkänd
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburgej godkänd
Peter EkbergGarda OKej godkänd
Ingrid DanielssonVisborgs OKej start

Svår Medel (Blå)

4 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK27:245:39
2Ulf NilssonGotlands Bro OK32:54+5:306:47
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK40:57+13:338:27
4Tom WickströmGarda OK40:58+13:348:27
5Per LindskogGotlands Bro OK44:25+17:019:10
6Frej HeggSvaide Roma SOK44:52+17:289:16
7Törbjörn SköldefordSvaide Roma SOK47:23+19:599:47
8Niklas GustafssonGarda OK48:11+20:479:57
9Olle GardellGotlands Bro OK49:34+22:1010:14
10Tommy UllbergSvaide Roma SOK49:36+22:1210:14
11Gunnar HallströmVisborgs OK52:45+25:2110:53
12Sofia SchollerVisborgs OK53:12+25:4810:59
13Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK53:42+26:1811:05
14Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK59:03+31:3912:12
15Johan ÖbergVisborgs OK59:53+32:2912:22
16Anki HallströmSvaide Roma SOK1:00:10+32:4612:25
17Monika JonssonSvaide Roma SOK1:11:03+43:3914:40
18Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:15:19+47:5515:33
19Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:38:20+1:10:5620:19

Svår Lång (Blå)

7 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK43:506:02
2Felix BäckstädeVisborgs OK53:26+9:367:21
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK53:46+9:567:24
4Pontus GustafssonSvaide Roma SOK56:15+12:257:44
5Erik RankinVisborgs OK1:11:30+27:409:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser